Opening seizoen zwembad Het Baafje intratuin ru Hemelvaartsdag open Kuyper Blom Herinneringen aan de bevrijding van Heiloo i«° Staatscircus van Moskou- Holiday in Heiloo Koninginnedag uitbundig gevierd w i HOPMAN PE L L A Dé Hyf^Jheek winkel BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Gewijzigde aanievertijden hemelvaartsdag Kijk voor het actuele aanbod op: kuyperblom.COm 00 Runder gehakt m So Filetlapjes gemarineerd of naturel, 4 stuks Gebraden rosbief 73 Keurslagerij Kees Burger Bakkerij Kees Zoon WKÊÊÊÊÊHÊKÊÊÊÊÊÊtÊÊEl H Ook op internetMvM^ynf^J^jrn 1 I U bent van harte welkom van 10.00 tot 17.00 uur m Toch vergunning voor kermistent Heerenweg Omdat ieder MAKELAAR S ERA H I SM 1 Uw huis? Ons ERA Koper Garantie Plan® VAN DER (072)5351000 kilo Bij aankoop van 250 gram leverworst GRATIS ZURE BOM I/om TJtaed&i Een hart verwarmende taartt Croissants s stuks 100 22 Saucijzenbroodje p.st.. Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 4 MEI 2005 - 70e JAARGANG NO. 18 mmwms BfesBEki. HHHHH l.v.m. hemelvaartsdag is het kantoor van de UITKIJKPOST. aan De Hoefsmid 5 te Heiloo, aanstaande donderdag en vrijdag GESLOTEH. De redactie en de advertentieafdeling zijn die dagen wel telefonisch of per e-mail te bereiken: redactie: 072-5351071/ redactie@uitkijkpost.nl, advertenties: 072-5351073/ advertenties@uitkijkpost.nl. De uiterlijke inleverdatum voor kooii en/of advertenties i_s vriidau 6 mei OM 17.00 uur. HEILOO - Sinds zondag 1 mei is zwembad Het Baafje aan de Omloop weer geopend. De opening was in circussfeer, met allerlei circus activiteiten voor de kinderen. Geheel in stijl, namelijk verkleed als circusdirecteur, opende wethou der Rob Opdam het nieuwe seizoen. De openingstijden van het zwembad zijn maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 19.30 uur en zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.30 uur Het seizoen 2005 loopt tot zondag 4 september. (foto: MSP) mhhhhb /TYrFkr HEILOO - Het Staatscircus van circus presenteert een internationaal Moskop-Holiday slaat van 14 tot en en, volgens traditie, klassiek circuspro- met 18 mei de tenten op in Heiloo. Het gramma. Het motto 'Circus, zoals cir- Gezeten op hun Friese paarden presenteren de uit Georgië afkomstige Olga en George Chomakhidze een prachtig duet hogeschoolrijden. HEILOO - Waar de fotograaf van de voor de gelegenheid helemaal in het Uitkijkpost ook kwam, overal in oranje gestoken en het stond haar Heiloo werd het Koninginnedagfeest prachtig! uitbundig gevierd. Dit dametje had zich Zie meer foto s op pagina foto: MSP cus hoort te zijn' staat garant voor een feest voor jong en oud, waaraan een groot aantal topartiesten uit Rusland, Azerbeidzjan, Oekraïne, Georgië, Letland, Polen, Roemenië en Nederland meewerkt. Een programma waarin, naast nieuwe acts, ook een beroep is gedaan op artiesten die in het verleden met groot succes in het circus optraden. Dit spectaculaire programma is samengesteld door artistiek directeur Hans Martens, een neef van de legen darische oud-circusdirecteur Toni Boltini. Het Staatscircus van Moskou- Holiday reist met een kleurrijke cir custent die plaats biedt aan circa 1200 bezoekers. De zittribunes aan de beide zijden zijn voorzien van rugleuningen. Op de fronttribune en in de loges kun nen de bezoekers plaatsnemen op com fortabele kuipstoelen. Gedurende de koude dagen zijn zowel de voortent als de grote circustent heerlijk verwarmd. Het programma wordt gepresenteerd door spreekstalmeester Natacha Lijfering. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door het circusorkest dat onder leiding staat van de Poolse orkestleider Grzegorz Kaminieczki. De ouverture wordt verzorgd door de uit Georgië afkomstige Olga en George Chomakhidze. Gezeten op hun Friese paarden presenteren zij een prachtig duet hogeschoolrijden. Dennis Vladimir Stoliarov, de Russische 'huis clowns', geven een demonstratie van hun artistieke, acrobatische en muzika le kunnen en weten met hun dolle frat sen het publiek te betrekken bij hun komische spel. Het duo verschijnt tij dens de voorstelling meerdere malen in de piste en vormt derhalve de verbin dende schakel tussen de diverse acts. Speciale aandacht voor het spectaculai re en geestige optreden van de uit Rusland en Letland afkomstige Viazov's aan de vliegende trapeze. Het publiek zal de adem inhouden bij het zien van de sprongen en salto's die hoog boven de piste worden uitge voerd. Een optreden dat niet geheel vrij is van risico's, temeer omdat de Viazov's zonder vangnet werken. Nederlandse dompteur Schitterende Bengaalse tijgers worden gepresenteerd door onze Nederlandse (huis)dompteur Job Lijfering. Job werkt als een van de weinige domp teurs volgens de 'zachte' dressuurme- thode, die gebaseerd is op geduld, wederzijds respect en vertrouwen. Opzienbarend en elegant is het optre den van de Russische Galina Soulagina met haar hoelahoep-act. Deze uit de jaren vijftig stammende rage heeft zij tot ware kunst weten te verheffen. Ronduit komisch is de spring-act van The Lunatricks uit Roemenië. Op paard en trampoline tonen zij hun atle tische vaardigheden. Lees verder op pagina B LIMMEN - Voor een bedombouw, goed matras en kleurrijk bedtextiel kunt u terecht bij Johwin Slaap comfort aan de Rijksweg in Limmen. En dat al 20 jaar. Maar eigenaar John Winder en zijn vrouw Ria heb ben iets totaal nieuws in hun zaak: een kast ens tudioReden om eens te praten, te kijken en je vooral te ver bazen over wat er allemaal mogelijk is op kastengebied. Op de eerste ver dieping waar Johwin gevestigd is, staan de slaapkamerinterieurs te kust en te keur opgesteld en het wordt al snel duidelijk dat voor een goed advies en elke portemonnee de klant hier voor slaapcomfort en dus ook opbergruimte aan het juiste adres is. Slaapcomfort voor iedereen John werkte negen jaar bij Gerton, toen de bovenburen, een reclamebu reau, ermee stopte. Dat was het moment waarop John Winder dacht: ik ga voor mezelf beginnen! Een mooie combinatie: gordijneh, inrich ting en slapen. Want volgens John hoort slapen bij woongenot. „Eigenlijk zijn wij de zaak voor het zogenaamde tweede bed. Dat wil zeggen, men koopt hier een bed als men het ouderlijk huis verlaat of opnieuw gaat inrichten. Slapen is heel individueel, de een slaapt zus, de ander zo. Met het vakdiploma Complete Woninginrichting, ervaring en de goede fabrikanten van tegen woordig (Eastborn, Norma, Unica) kunnen wij iedereen slaapcomfort bieden. Een voorbeeld is het ledikant met comfortabele lighoogte, wat vroeger het seniorenbed genoemd werd. Maar het kan natuurlijk voor iedereen prettig zijn! Verder volgen wij continu de nieuwste ontwikkelin gen op slaapgebied, zoals nu de luchtgeveerde matrassen.", vertelt John. Kastwanden op maat Na 20 jaar kennis op slaapgebied is bij Johwin nu een nieuwe specialisa tie te vinden: kastwanden op maat. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ/ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanrrielding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Natuurlijk voor de slaapkamer, maar daar beperkt het zich niet toe. Ook voor andere ruimtes als de badka mer, een gang of keuken kunt u een kastenwand op maat laten ontwer pen. „We kunnen met onze studio op alle wensen een antwoord geven!" ver telt John terwijl hij op de computer laat zien hoe een en ander in zijn werk gaat. „Kijk, de klant vertelt zijn wensen en we kennen de beschikba re ruimte. Dan ga je ontwerpen: hier een legkast, daar een hangkast, een paar lades, nog een stuk over, dan maken we de kast groter." Ook de kleur kan aangepast worden en tot slot kiest de klant de indeling en accessoires als handgrepen. Dan nog een laatste klik met de muis en de klant kan met eigen ogen aan schouwen hoe zijn kast eruit komt te zien. Men kan kiezen uit bekende merkkasten als Sv'edex, Winia kastwanden en de wat gunstiger geprijsde Nolte. Voor elk budget Belangrijk in het kastenverhaal is dat Johwin zelf de ruimtes komt opme ten en de kasten monteert bij u thuis. De fabrikant maakt de kasten tot 95% op maat, maar de monteur maakt alles volledig passend. John wandelt door de studio en laat de verschillende mogelijkheden op kast- gebied zien: „Er zijn bij Winia 5 typen deuren en wel 80 verschillende kleuren. En dan zijn er allerlei handi ge foefjes, zoals deze garderobelift, probeer maar eens uit! Veelal den ken mensen bij een bouwmarkt goedkoper uit te zijn. Ik durf te beweren dat ik daarmee kan concur reren. Bij ons is gewoon voor elk budget een kast op maat mogelijk. Bovendien kan de klant rekenen op 10 jaar garantie!" Bent u nieuwsgierig geworden? Dan nog een paar nachtjes slapen voor u op dinsdag 10 mei weer kan komen kij ken bij Johwin Slaapcomfort, Rijksweg 127 in Limmen, tel. 072-5053401. Of bekijkt u de website: www.johwin.nl. Voor een bedombouw, goed matras en kleurrijk bedtextiel kunt u terecht bij John en Ria Winder van Johwin Slaapcomfort in Limmen. (foto: MSP) HET GROENE WARENHUIS HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727 vrijdag koopavond. ünimn mmmémmmrnêr powered by nvm HEILOO - Het college van B&W van Heiloo heeft gisteren besloten vergunning te verlenen voor het overkappen en afsluiten van een gedeelte van de Heerenweg in Heiloo van 30 juni tot en met 3 juli. Dit betekent dat de activiteiten tij dens de kermisdagen doorgang kun nen vinden. Vanwege de bouwactiviteiten in de stationsomgeving was het lange tijd onzeker of het jaarlijkse feest aan de Heerenweg dit jaar zou kunnen plaatsvinden. Na constructief over leg tussen de gemeente, politie, brandweer, de horeca-ondernemers en projectontwikkelaar Rotteveel M4 meent het college dat de veilig heid van de inwoners voldoende gewaarborgd is, om de vergunning te verlenen. Met name de toezegging van Rotteveel M4 om afscheidings hekken te plaatsen rond de bouwput op het Stationsplein, heeft het colle ge het vertrouwen gegeven dat de feestelijke activiteiten binnen aan vaardbare veiligheidsmarges gereali seerd kunnen worden. Rond de afzetting mogen uit veiligheidsover wegingen geen fietsen worden ge plaatst. De gemeente stelt een alter natieve stallingsruimte beschikbaar aan De Kreek. bv VAARWEL EEN BIJZONDERE IS... 'Als leven herinnering wordt, gaat herinnering leven..." Uitvaartverzórging Heiloo e.o. Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo HEILOO - Zondag 8 ihei is het precies 50 jaar geleden dat Heiloo werd bevrijd. Was er een mooier moment denkbaar voor al die Heilooërs op die achtste mei 1945, verzameld in het dorpscentrum aan de Kennemerstraat- weg tussen 't Groentje en het gemeen tehuis, in afwachting van de oprukken de Canadese bevrijders? Komen ze wel, komen ze niet? En dan de verlossende woorden van de, 's ochtends al vroeg richting Limmen gespurte jongelui, op de enige overgebleven fiets van het gezin: Ze komen er aan! 'Ze'! Een omschrijving van twee letters voor tien duizenden strijders van overzee, waar van er even zovele hun leven gaven, opdat wij konden blijven wat we altijd geweest waren: Nederlanders! Nee, HEILOO HKennemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon072 - 533 40 95 NVM Internet www.hopman.nu Hypotheek nodig? Heilooërs! Niet langer wegkruipen onder gootsteenkastjes of 'achter het behang'! Niet langer liegen tegen de kinderen met 'Papa is op reis'! Blikken biscuits die, in plaats van de gebruike lijke kogels en granaten, uit de h'emel vielen. Eindelijk weer uitzicht op een geregeld (school)leven en dat zonder de dagelijkse waarschuwende woorden van je ouders: '...en denk erom als ze je soms vragen... dan zeg je maar...'. Vaders achter het behang Veel pas na de oorlog geboren 'oogge tuigen' lieten ons sindsdien weten hoe het er 'toen' allemaal aan toe ging, zon der dat de echte Heilooërs en Alk- maarders van 'toen' iets werd gevraagd. Gelukkig voor hen was er de, in 1937 aan de Kennemerstraatweg geboren Peter Zwijnenberg, die vond dat hij zijn vroegere, nog in leven zijnde dorpsge noten, maar eens moest aansporen hun herinneringen aan die oorlogsjaren op papier te zetten, hetgeen resulteerde in een uniek boek 'Vaders achter het behang'; een ooggetuigenverslag van wat zich in die vijf oorlogsjaren, inclu sief de uiteindelijke bevrijding, in Heiloo afspeelde. Ter gelegenheid van het 60 jaar herdenken van de bevrijding van Heiloo, hebben we enkele frag menten uit het 300 pagina's tellende en 250 foto's omvattende boek, gekozen: Jaap Schuuring: '...Wij jongens van een jaar of acht pleegden toen al 'verzet'. Als er name lijk een afdeling Duitsers na hun veld dienst naar huis marcheerde, moesten ze de laatste vijftig meter in de zoge naamde paradepas lopen om na een kort bevel, in één klap stil te staan. Lees verder op pagina Stationsweg 100 Heiloo (072) 532 03 22 www. dehypotheekwinkel. nl nva i. Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl 100 gramq Pistolets om zelf af te bakken 20 KEURSLAGER

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 1