Ontwikkeling nieuw bestemmingsplan Noordwest Hoorzitting Wet Maatschappelijke Ondersteuning Sluiting gemeentehuis en gemeentelijk onderkomen ■1 ■nH mmmmm v HEILOO r Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De dagelijkse leefomgeving, waarin wordt gewoond is voor iedereen belangrijk. Voor u, omdat u daar dagelijks mee te maken heeft en voor ons, omdat het 'wonen' één van de kerntaken van de gemeente is. De gemeente geeft vanuit diverse invals hoeken invulling aan het brede begrip wonen, zoals de vernieuwing van woningen en wijken, inrichting van de woonomgeving en openbare ruimte, leefbaarheid en nieuwbouw. Het bestemmingsplan is een belangrijk instrument voor de gemeente om haar taak uit te voeren, omdat daarin wordt vastgelegd, wat wel en wat niet aan bebouwing is toegestaan, welke functies gebouwen en buitenruimte hebben en hoe de inrichting van het betreffende plangebied er uit ziet. Binnenkort start het college met de ontwikkeling van een bestemmingsplan voor het noordweste lijk deel van Heiloo. Dit gebied wordt in het oosten begrensd door het spoor, in het zuiden door de Zeeweg, in het westen door De Omloop en De Rietvink en in het noorden door de Belieslaan. Bij de ontwikkeling van het nieuwe bestemmingsplan wil het college vanaf het begin de gebruikers van het plange bied betrekken vóórdat het voorontwerp in procedure wordt gebracht. Vroegtij dige inbreng van wensen en feitelijke kennis van de bestaande situatie stellen Raad en (raads) commissies Gemeenteraadsvergadering De gemeenteraad vergadert maandag 9 mei а.s. in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Agenda 1. Agendavaststelling 2. Inspreekrecht 3. a. Loting volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatie sprekers over hamer stukken 4. Eventuele mondelinge mededelingen 5. Vaststelling notulen raadsvergadering van 7 maart 2005 Ingekomen stukken Behandelde en ver zonden stukken Hamerstukken 7. Aanwijzing Nijenburg tot beschermde buitenplaats 8. Instemmen met notitie Investeringsbudget Stedelijke Vernieuwing 2005 t/m 2009 inclusief ISV Bodemprogramma Gemeente Heiloo 2005 t/m 2009 Bespreekstukken 9. Instemmen met het lidmaatschap Vereniging Noordwest 8 Aansluitend om ca. 21.30 Extra raadsvergadering - Bekendmaking van de kandidaat die de gemeenteraad aan de minster van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties voordraagt voor benoeming als burgemeester van Heiloo Commissie Maatschappelijk Zaken Woensdag 11 mei a.s. houdt de commissie Maatschappelijke Zaken een hoorzitting over de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). De hoorzitting vindt plaats in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raad- huisweg en begint om 19.30 uur. De bijeenkomst is voor iedereen toegankelijk. Agenda - Inleiding door de heer J. Braam over de WMO - Korte presentaties door uitgenodigde instellingen aan vraagkant en aan de kant van de aanbieders van de WMO - Gelegenheid tot het stellen van vragen - Discussie Sluiting de gemeente in staat de verschillende belangen zo goed mogelijk af te wegen, vóór de start van de wettelijke proce dure. Daarnaast stelt deze werkwijze het college in de gelegenheid u op de hoogte te houden van de planontwikke ling en krijgt het plan een zo mogelijk een groter draagvlak. Klankbordgroep Het overleg, dat hiervoor nodig is, wil het college vorm geven via een klank bordgroep, waarin vertegenwoordigers vanuit de bewoners- en buurtorganisa ties, Woningstichting Kennemer Wonen, scholen en verenigingsleven zitting kunnen hebben. Wij willen de klankbordgroep op twee momenten bijeen roepen: bij de start van het project ter afron ding van de inventarisatie van het plangebied; en. bij de afronding van het formu leren van het beleid, dat wil zeggen Welstandscommissie Op maandag 9 mei a.s. vergadert de Wel standscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeen tehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstands commissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behan deld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 26 april 2005. 3. Ingekomen stukken: 4. Ingekomen bouwplannen: - Het Maalwater 9b, bouwen woning; 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, op vrijdag 6 mei a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, maandag tot en met vrijdag 08.00-12.00 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur, telefoon (072) 535 66 66. Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt op 11 en 23 mei a.s. hoorzittingen voor de behandeling van bij burgemeester en wet houders ingediende bezwaarschriften tegen de volgende besluiten. Woensdag 11 mei 20.00 uur: weigering adreswijziging te registreren 20.30 uur: weigering aanpassing persoonsge gevens in de gemeentelijke administratie 21.00 uur: weigeren bouwvergunning dakkapel Vredenoord 160 bij de vaststelling van het vooront werp-bestemmingsplan. Volgens planning heeft de eerste bijeen komst in juni plaats en de tweede in december. Belanghebbende wijkverenigingen en bewonerscommissies, Woningstichting Kennemer Wonen en de in het plan gebied gevestigde scholen hebben wij schriftelijk op de hoogte gebracht van deze ontwikkeling en verzocht zitting te nemen in de genoemde klankbordgroep. Voor zover u als organisatie of vereni ging geen bericht heeft ontvangen, kunt u zich binnen twee weken telefonisch aanmelden, waarna wij u weer binnen twee weken informeren over de in- en samenstelling van de klankbordgroep. Meer informatie Voor meer informatie of aanmeldingen kunt u contact opnemen met de heer L. Bas, telefoonnummer (072) 535 67 46 of met de heer J. van den Broek, telefoonnummer (072) 535 67 53 van de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. De raadscommissie Maatschappelijke Zaken houdt op woensdag 11 mei 2005 om 19.30 uur een hoorzitting over de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). In de WMO wordt geregeld dat de gemeenten steeds meer verantwoordelijkheden krijgen over de zorg, bijvoorbeeld ten aanzien van de AWBZ. Op dit moment is het Rijk daar verantwoordelijk voor en naar verwachting gaat dit per 1 januari 2006 over naar gemeenten. Voor de raadscommissie Maatschappe lijke Zaken voldoende aanleiding om zich te oriënteren op deze verandering. De commissie heeft daarvoor diverse organisaties uitgenodigd om inzicht te krijgen en zo een goede afweging te kunnen maken en de juiste kaders te stellen op het moment dat de WMO in Heiloo wordt ingevoerd. Na de opening.door de voorzitter, houdt de heer J. Braam, directeur van de Sector Welzijn Burgerij van de gemeente Heiloo, een inleiding over de Wet Maat schappelijke Ondersteuning. Na de inleiding krijgen de organisaties aan de vraagkant (Platform clientenparticipatie gehandicaptenbeleid Heiloo, Cliëntenraad Wet werk en bijstand, Samenwerkende ouderenbonden en de Cliëntenraad Actie Thuis Zorg) en aan de kant van de aan bieders (Regionale Thuiszorg, Stichting ouderenwerk Heiloo en Actie Thuis Zorg) de gelegenheid korte presentaties te houden. Hierna is er gelegenheid tot het stellen van vragen en na de pauze vindt de discussie plaats. Voor de agenda voor deze hoorzitting verwijzen wij u naar de rubriek Raad en (raads)commissies elders op deze pagina. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw D. van der Schuur of C. Moleman van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoon nummer (072) 535 66 46 of 535 66 47. In verband met Hemelvaartsdag/Bevrij dingsdag zijn het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen aan het Rosendaal op donderdag 5 mei a.s. de gehele dag gesloten. Zie voor de wijzigingen in de ophaal- datum van de afvalemmers de rubriek Reinigingsdienst elders op deze pagina. Het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen zijn de dag na Hemel vaartsdag (vrijdag 6 mei) wél geopend. Maandag 23 mei 20.00 uur: toekenning aangepaste fiets 20.30 uur: toekenning bijstandsuitkering Deze hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De hoorzittingen zijn, voor zover niet anders vermeld, in beginsel open baar. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zitting om persoon lijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter Inzage De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage bij de secretaris van de commissie voor bezwaarschriften, mevrouw C.J. Klein Holte, afdeling Bestuursondersteu ning. Buiten deze bezoekuren kunnen de stukken op afspraak met de secretaris van de commissie worden ingezien. Meer informatie Voor nadere informatie over het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u terecht bij mevrouw C.J. Klein Holte, secretaris van de commissie, telefoon (072) 535 66 45. Bouwen en wonen Ontvangen bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ont vangen. Stationsweg 41, reg.nr. 2005/0036 vergroten woning ontvangstdatum: 28 april 2005 Ypesteinerlaan 4 t/m 16 (Paulusgebouw), reg.nr. 2004/0404 ged. veranderen gezondheidszorggebouw in woongebouw met 19 startershuurapparte- menten ontvangstdatum: 25 april 2005 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie over één van de genoemde plannen kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. 4 Mei 20.00 uur dodenherdenking Ronde Laan 38, reg.nr. 2005/0040 vergroten woning (keuken en kelder) verzending: 27 april 2005 Gewijzigde bouwvergunning Stationsplein/Heerenweg, reg.nr. 2004/0402 2e fase oprichten woongebouw met 29 apparte menten, winkels (waaronder een supermarkt) en parkeerkelder in twee bouwlagen verzending: 26 april 2005 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergun ning, kunt u hiertegen binnen zes weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Deze datum verzending vindt u achter het bouw-of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende wer king. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzie- ningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie over één van de genoemde plannen kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het plaatsen van een dakopbouw op de woning op het adres Groot Bariaken 19. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf vrijdag 6 mei 2005 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden na telefonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het vergroten van de woning op het perceel Ewisweg 28. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf vrijdag 6 mei 2005 gedurende twee weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Burgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 28 april 2005 Geboorten Britt, d.v. J. Haanstra en C.A.M. ten Hoope; Lisa, d.v. R.G. Kamping en L. DHanis; Florine, d.v. M. Visser en C.P.M. Blokpoel Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers HMHH L -I Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter I JITKI.IKPOST - 4 MEI 2005 - PAGINA 4 i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 4