Gratis kruiwagens bij Intratuin 'Ik ben niet pessimistisch' 'Waanzinnige Wasweek' bij Texaco Yennewater Heiloo Voor moeder een cadeau bij 'Wereldzaak' Heiloo .ai Rabobank West-Kennemerland Vrijwilligersprijs in nieuw jasje Willem Blaeu, school voor talenten 'IJsje?' De IJskar van Jantina! mededeling Maria van Veen, voorzitter woonbond, over huurplannen minister UITKIJKPOST - 4 MEI 2005 - PAGINA 6 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. HEILOO Referendum Grondwet Europa fval en milieu Wijziging datum legen rolemmers ededelingen Dodenherdenking in Heiloo Verleende collectevergunning 11111 Scholenplan Benedictus en Springschans Beuken Op stap met de politie Heiloo contact vervolg van pagina 4 Elders geboren Bram L., z.v. M.G.M. Steeman en M. Hildenbrant; Séline d.v. R. Brasser en A. Olivier; Lianne, d.v. R. Brasser en A. Olivier; Teun, z.v. T.C.J. Zoon en E. Pieterse; Luca, z.v. D.P. Leeuwenkamp en M. Bakker; Wout, z.v. J.W.T. Wittebrood en P. Peters; Noraly C., d.v. H. de Wild en K. Huizer; Rosemarijn E., d.v. W.H. Tijhaar en S. Voskuil; Madelief, d.v. R.J. Visser en I.J.E. van Lier; Tom, z.v. R.J. Visser en I.J.E. van Lier Huwelijksaangiften D.P. Phan en T.T.C. Mai; J.C. Visser en M.M. Stroet Huwelijken D. de Wit en P. Edojariogba; H.J. van der Haag en S. Strating Overleden I.M. Franse; C. Kemme; K. Hink ev Nanne; V.M.A. Krieger ev Kuin; P.S.A. Kikkert; A.M.G. van der Zee wv Hagens Elders overleden P. Haanraads; S.H.M. Beeuwkes wv van den Heetkamp Stemmen in een stembureau naar keuze •De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij het komende referendum over het ver drag tot vaststelling van een Grondwet voor Europa een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Schriftelijk verzoek - Bij het gemeentehuis zijn kosteloos formu lieren verkrijgbaar voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stem ming te mogen deelnemen. - Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van stemming, dus uiterlijk op 18 mei 2005. door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de 43e dag voor de dag van stemming (19 april 2005) als kiezer is geregi streerd. - Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toegestaan bij volmacht te stemmen. - Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas Mondeling verzoek - Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk ver zoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen bij het gemeente huis van de gemeente, waar hij op de 43e dag voor de dag van stemming (19 april 2005) als kiezer is geregistreerd, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 27 mei 2005. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerspas, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht aan melden in elk stembureau in Nederland. Stemmen bij volmacht De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij het komende referendum over het ver drag tot vaststelling van een Grondwet voor Europa een kiezer toegestaan is bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepa lingen. Machtiging op schriftelijke aanvraag - Op het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar de formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. - Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veer tiende dag voor de dag van stemming, dus vóór of op 18 mei 2005. door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de 43e dag voor de dag van stemming (19 april 2005) als kiezer is geregistreerd. - Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen. - Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemach tigde op te treden, moet ook op de 43e dag voor de dag van stemming (19 april 2005) als kiezer zijn geregistreerd. - Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. Hij dient de volmachtstem tegelijk met zijn eigen stem uit te brengen. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart - De kiezer kan ook, in plaats van een verzoek schrift in te dienen, na ontvangst van zijn oproepingskaart, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn oproepings kaart aan die kiezer over te dragen. - Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de 43e dag voor de dag van de stem ming (19 april 2005) in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer die de vol macht geeft. - De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in het stemdistrict waar hij staat ingeschreven, uit brengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwij zingen als gemachtigde aannemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere informatie wordt verstrekt door de afdeling Burgerzaken van de gemeente. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Burger zaken, telefoonnummer (072) 535 67 20. Openingstijden publieksbalies zijn maandag tot en met vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op Hemelvaartsdag/Bevrijdingsdag, donderdag 5 mei a.s. is de afvalbrengplaats, Rosendaal 2, gesloten. De grijze rolemmers die op donderdag 5 mei a.s. zouden worden geleegd, zijn op maandag 2 mei jl. al geleegd. Op donderdag 5 mei a.s. wordt ook géén grof huisafval opgehaald. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Op 4 mei wordt bij het monument 'De Man van Vught' de jaarlijkse dodenherdenking gehouden. U kunt vanaf 19.40 uur meelopen met de Stille Tocht vanaf de hoek Bergeonstraat/Holleweg. Voorafgaand aan de Stille Tocht is er een oecu menische viering die wordt gehouden in de Ter Coulsterkerk, aanvang 19.00 uur. Deze viering gaat uit van alle kerken van Heiloo. Na de Dodenherdenking kunt u naar de Witte Kerk voor een passende muzikale afsluiting. Of u kunt naar theater De Beun waar Falkland Toneel en de Heilooër Operette Vereniging ter gelegenheid van de 60-jarige herdenking een voorstelling om 19.45 uur spelen over de februaristaking 1941. Deze voorstelling wordt herhaald op 5 mei om 14.00 uur. Entree 10 Euro. Meer informatie Voor informatie kunt u contact opnemen met mevrouw J. van der Stok van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 41. Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Nationaal Fonds Kinderhulp in de periode van 8 tot en met 14 mei a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. HEILOO - Klanten en omwonenden van het Texaco Service Station aan de Vennewatersweg 2 A te Heiloo hebben het allang gemerkt: er is de laatste tijd het één en ander veran derd op het tankstation! Meer parkeerplaatsen, ruimere plek ken om de auto te stofzuigen en vooral: drie nieuwe doe-het-zelf was boxen. Deze wasboxen zijn geschikt voor personenauto's, terreinauto's en ook bedrijfswagens, mede door de royale afmetingen per box van zes meter diep, vijf meter breed en 2,80 meter hoog. Met de introductie van deze doe-het- zelf wasboxen voorziet Texaco Vennewater in een belangrijke behoefte: er zijn mensen die hun auto liever handmatig wassen dan in een wasstraat en thuis wassen is vaak een hele onderneming, zeker als de auto niet voor de deur kan worden gepar keerd. "Om aan deze klant tegemoet te komen hebben we de doe-het-zelf wasboxen geplaatst", aldus de heren Buur en Van Wetering van BOHA Oliemaatschappij (onderdeel van G.P. Groot bv) die brandstoffen en olie van het merk Texaco levert. In de wasboxen kan men dezelfde programma's als die van de wasstraat gebruiken om de auto te wassen, maar dan handmatig. Voorbeelden van deze programma's zijn: velgen reinigen, hogedruk wassen (met shampoo), losweken van vuil, schuimborstelen, een hotwaxlaag aanbrengen (ter bescherming en voor een mQoie glans) en naspoelen. Door middel van een duidelijk bedie ningspaneel ziet de klant precies was hij aan het doen is en welke produc ten daarvoor worden gebruikt. Van 5 tot en met 11 mei 2005 kan iedereen zéér voordelig kennis komen maken met de doe-het-zelf wasboxen. Die week houdt het Texaco Service Station aan de Vennewatersweg de 'Waanzinnige Wasweek'. Bezoekt u tussen 5 en 11 mei Texaco Vennewater dan profiteert u van mooie cadeaus en spetterend voor deel! Kijk voor de dagelijks wisselen de acties in de 'Waanzinnige Wasweek' op pagina 11 in deze krant. HEILOO - Het zal niet de eerste keer zijn dat vreugde en verdriet heel dicht bij elkaar liggen, want als deze Uitkijkpost verschijnt is het 4 mei, de dag van de dodenherdenking. Maar een paar dagen latèr op zondag 8 mei, is het moederdag en dat is weer feest en vrolijkheid. Bij moederdag hoort ook een een cadeau, maar wat zullen wij moeder dit jaar weer geven? Ga eens kijken bij Wereldwinkel Heiloo op de Stationsweg 105 en je zult aller lei originele cadeaus vinden waar moeder blij verrast mee zal zijn. Fotoalbums en prachtige notitieboek jes van geschept papier zijn in de aan bieding en ook de witte wijn en de chocoladehagelslag. Zie hiervoor ook de advertentie elders in dit blad. Er zijn hartvormige doosjes, kleine grap pige stenen hartjes of harten van cho cola, er is keus genoeg en veel cadeautjes kosten minder dan 5,-. Vergeet ook niet dat het op zaterdag 14 mei Wereldwinkeldag is. Deze dag staat in het teken van chocola en dat is (h)eerlijke chocola waarvan we vol uit kunnen genieten omdat die gepro duceerd is zonder uitbuiting of kin derarbeid. Alle reden dus om een bezoek te brengen aan de Wereldwinkel. Hiermee reageer ik op het Scholenplan van de gemeente Heiloo zoals dat stond in de Uitkijkpost van 20 april. Het feit, dat de gemeente 'sturend onderzoek' doet met als doel het neerzetten van een Multifunctioneel Centrum om o.a. de kosten van scholenvernieuwing te omzeilen en grond vrij te krijgen van de locatie 'Springschans-Oost, is onderbe licht in het Scholenplan zoals gepresen teerd. De scholen moeten vernieuwd, dat is duidelijk. De gemeente wil echter niet dat dit geld kost, maar geld oplevert (dit STOND op de website van de VVD). Verder stond in het NHD (13 april) dat volgens het CDA als onder deel van het plan de aanleunwoningen bij 'de Loet' kunnen worden gesloopt. Men noemt het 'enkele': er staan er ech ter 27 en ze zijn nog vrij nieuw! Ook die kapitaalvernietiging zal op een andere manier weer opgehoest moeten worden. Het rapport van een eerder onderzoek, waaruit bleek dat de Springschans-Oost gerenoveerd moet en de Benedictus- school herbouw<j, wordt gewoon terzijde geschoven. De 'visie', die de gemeente hierop heeft in het stuk over 'betere schoolgebouwen' is ineens onderge schikt aan de grondhonger voor woning bouw (levert geld op) en ook onder geschikt aan de mening van de directie en medezeggenschapsraad van de Benedictusschool, welke bewust kiezen voor kleinschaligheid. Buurtbewoners die de dupe dreigen te worden door het verdwijnen van groen en toename van steen, beton, verkeer en onveiligheid, zijn NIET eerder van gemeentewege ingelicht over het bestaan van het onder zoek door het in multifunctionele bouw- oplossingen gespecialiseerd zijnde bedrijf Hevo. Niets lees ik van gemeentewege over het beoogde Multifunctionele gebouw. Niets lees ik van gemeentewege over de eventuele sloop van bovengenoemde aanleunwoningen. Niets lees ik van gemeentewege over de beoogde vrijma king van de locatie 'Springschans-Oost'. Niets lees ik van gemeentewege over het idee van eventueel naar het noorden verplaatsen van een deel van de J.P. Hasebroekweg ten koste van groen strook/park. In die straat zijn trouwens onlangs al drie bomen verdwenen (zon der info aan omwonenden), ééntje is er teruggeplaatst. Is dit misschien toch alvast ruimte scheppen voor meer par keerplaatsen? Namens een direct aanwonende en ouder van kinderen op de Benedictus school. Gerard Slikker Heiloo In het kwartaalblad winter 2004 voor de kring praktiserende boomverzorgers trof ik het volgende aan: 'Wist u dat: een 100-jarige beuk moet worden vervangen door ca. 1600 jonge beukjes om eenzelf de (reinigend) bladoppervlakte te krij gen?' Ik heb gehoord dat er in het park Willibrord een aantal oude beuken en andere soorten als eiken etc. moeten worden omgehakt voor nieuwbouw die ook op een andere plek kan worden gerealiseerd. Hierbij protesteer ik tegen dat voornemen en ik hoop dat ook u zich daarbij aansluit. Ik heb al een formulier ingevuld via Heiloo: wakker worden en hoop dat u dat ook doet. Hun e-mail- adres is: info@heiloowakkerworden.nl website: www.heiloowakkerworden.nl M.A. Wondergem Heiloo Op uitnodiging van de politie van Heiloo heb ik een weekendnachtdienst meegelopen met de Offficier van Dienst van Heiloo. Een confronterende en leerzame ervaring. Confronterend omdat duidelijk is dat de hele politiemacht in het weekend bezig is met het in bedwang houden van mensen die teveel alcohol ophad den. Vechtpartijen, opstootjes, een zwaar verkeersongeluk, beledigingen, vernielingen en brandstichtingen. De resultaten van één, toch redelijk rusti ge, nacht. Leerzaam was het ook: bele dig geen ambtenaar in functie, of het nu een agent is of een treinconducteur. Dit kost 250 euro. Door rood rijden kost je 20 euro, tenminste, als je minderjarig bent en het overleeft. Hiervan heb ik een geval gezien. Maar ook dat als je met teveel alchohol op door rood rijdt je het niet hoeft te overleven. Ook dat heb ik gezien. De kans dat je om drie uur 's nachts ergens in Alkmaar-Noord door een auto geschept wordt is natuurlijk niet zo groot. De kans dat je dat overleeft ook niet. Geen fijn gezicht. Ook was het leerzaam om te zien dat er heus wel politie is (veel blauw op straat) maar dat ze midden in de nacht nodig zijn om de overlast binnen te per ken te houden. En dus overdag niet beschikbaar zijn. Wij mopperen wel over te weinig blauw op straat, maar dat viel dus erg mee. Misselijk word je van de vernielingen die worden aangebracht. Wie van Egmond Binnen naar Egmond aan Zee fietst kan veel kapotmaken. Of bloem bollen uit de grond rukken en over straat gooien. Wat een klerestreek. Dat je je zo laat gaan bij een avondje stap pen. De gemeenteraad had beter stil moeten staan bij het advies van de poli tie om geen overkapping bij de Heerenweg toe te laten tijdens de ker mis, als het stationsplein opgebroken ligt. Ik heb nu de resultaten gezien van overmatig alcoholgebruik. En dat samen met een opengebroken stations plein dus met losliggend bouw materiaal is vragen om ongelukken. Nu weet iedereen nog dat enige partijen in de gemeenteraad zo attent waren om de burgemeester door een motie te bewegen de overkapping wél toe te laten. Als straks alle vernielingen zijn aangericht wordt daar vast anders over gedacht. Enorme bewondering heb ik gekregen voor de mensen van de poli tie die zich, wat er ook gebeurt, niet gek laten maken. Nog meer dan vroeger zal ik bij besluiten die we in de gemeente raad nemen stil staan en de andere par tijen wijzen op de gevolgen voor de vei ligheid in Heiloo. Caj Oosters Heiloo HEILOÖ - Zaterdag 23 april was het een grote drukte bij Intratuin in Heiloo. De winkelformule bestaat 25 jaar en viert dit het hele jaar met uit bundige acties en volop voordeel voor de klanten. Zaterdag konden de le 25 klanten een gratis kruiwagen gevuld met potgrond en diverse fraaie eenja rige zomerbloeiers in ontvangst nemen. „Op de actie werd goed gereageerd", zo vertelt winkelmanager Ronald Ooms. Vanaf omstreeks 3.00 uur hiel den de eerste gegadigden zich al op bij de ingang van het bedrijf. Al snel wer den dit er meer. Onderling ontstond geen discussie over wie wel en niet voor de kruiwagen in aanmerking kwam daar in goed overleg onderling nummertjes werden uitgedeeld. Vanaf het moment dat de winkel openging, 9.00 uur, werden de certificaten uitge reikt en konden de mensen gedurende de hele dag hun kruiwagen ophalen. Intratuin, winnaar van de Mastercard Retailprijs van 2004, viert dit hele jaar het jubileum. Zo lopen er de komende weken nog meer acties zoals het bel en win-spel waarbij zelfs een comple te aanleg van uw tuin (t.w.v. 10.000,) te winnen is. Daarnaast zijn er extra feestelijke aanbiedingen gedurende de komende maanden te vinden in de winkel. Ook zullen deze bekend gemaakt worden in de tweewekelijks verspreide folder. HEILOO - Willem Blaeu staat bekend als de school in Alkmaar waar leerlin gen met (sport)talenten terecht kun nen. De schoolvisie is dan ook: ontwik kel de talenten van de leerlingen. Niet alleen op het gebied van sport. De school probeert voor wat betreft leren en de persoonlijke ontwikkeling bij elke leerling het onderste uit de kan te halen. Wat misschien niet iedereen weet, is dat het Willem Blaeu ook op cultureel gebied leerlingen veel te bie den heeft: er zijn dansvoorstellingen en muziekavonden in het najaar en voor jaar en projecten op het gebied van internationale uitwisseling. In de week na Pinksteren is er voor de eerste en tweede klassen een activiteiten- en kunstweek. Voor de eerste klassen is er naast een sportdag, een culturele wan deling door Alkmaar en een excursie naar Enkhuizen, een ontmoeting met eén aantal schrijvers georganiseerd. Op de laatste dag van de activiteitenweek, 20 mei, ontmoeten de leerlingen de vol gende schrijvers: Ron Molemaker, Simone van der Vlugt en Mirjam Oldenhove. Annet Schaap zal als illustratrice aanwezig zijn. De tweede klassers werken vanaf 17 mei in work shops met Artiance aan het thema Schijn bedriegt. Dit thema is gebaseerd op onder andere de werken van Escher: 'Je ziet niet wat je ziet'. De leer lingen kunnen kiezen uit verschillende vormen van beeldende kunst: dans, muziek, beeldende vorming twee- en driedimensionaal, media en theater. Per kunstvorm zijn er verschillende mogelijkheden. Zo kan er bij dans gekozen worden uit muscialdans, buik dansen en streetdance. In deze kunstweek kunnen de leerlin gen nader kennis maken met verschil lende expressievormen en bereiden zij zich voor op een eventuele keuze van de kunstvakken in het derde leerjaar of cultureel kunstzinnige vorming (CKV) in het vierde leerjaar. Daarnaast leren de leerlingen eikaars talenten waarderen en zich presenteren voor een publiek. Op donderdag 19 mei zullen de leerlingen aan ouders, vrien den, docenten en medeleerlingen tonen wat ze geleerd hebben en/of gemaakt. HEILOO - Deze uitspraak deed zij afgelopen woensdag 27 april op de, door de PvdA afdeling Heiloo georga niseerde discussiebijeenkomst over de huurplannen van minister Dekker, in Golden Tulip Hotel Heiloo. Ze baseer de haar uitspraak niet op de goede wil van de Tweede Kamer maar op de hou ding van de ongeveer 500 woningcor poraties in Nederland. Ongeveer 40 van deze corporaties hebben al ver klaard tegen de plannen te zijn. De PvdA Heiloo had deze avond voorbe reid door een folder over het voorge nomen huurbeleid te laten bezorgen bij de plusminus 2000 huurwoningen in Heiloo. Desondanks waren er maar ongeveer 30 mensen aanwezig bij deze toch zeer pittig verlopen discussiea vond. Wist u dat van alle huurders in Nederland, 1 op de 3 huursubsidie krijgt? En die huursubsidie wordt in de komende jaren verminderd! Wist u dat de minister een zogenaamd huurpla- fond heeft voorgesteld voor de te bere kenen huur? Dat voorstel behelst 4,5% van de WOZ-waarde. Een voorbeeld: stel, uw huurhuis was bij de taxatieronde van 1999 100.000 waard. Dat zou dan volgens deze bere kening een kale huur opleveren van maximaal 450 per maand. Is uw huurwoning bij de nieuwe taxatieron de getaxeerd op 150.000 (dat is een reële schatting, gezien het feit dat heel veel woningen wel 50% gestegen zijn in WOZ-waarde), dan wordt bij dezelf de berekening uw kale huur maximaal 675 per maand. Dat is een stijging van 225 per maand zonder dat daar dan ook meer woongenot tegenover staat! Als huurder zult u dan ook bezwaar moeten maken tegen de nieu we WOZ-beschikking van uw woning. De overige sprekers op deze avond, Ineke Oltmans van de Stichting Kennemer Wonen en Anné Amsterdam van de Huurdervereniging Heiloo sloten zich van harte aan bij de oproep van Maria van Veen aan alle huurders om te protesteren door uw huurverhoging aan te vechten. Informatie over de huurplannen en acties daartegen kunt u vinden op www.woonbond.nl. Discussieer mee! Anné Amsterdam deed deze avond nog een oproep. Op 26 mei vindt de algemene ledenvergadering plaats van de Huurdersvereniging Heiloo in Klein Varnebroek. Na de pauze zal daar gediscussieerd worden over de huurplannen met onder andere de wet houder van Volkshuisvesting in Heiloo. Kom daar naar toe en discussieer van harte mee! CASTRICUM - Sinds 1997 organi seert de Sector Vrijwilligers Centrale van de Stichting Welzijn Castricum de Rabobank West- Kennemerland Vrijwilligersprijs. Deze prijs is een stimulans voor het vrijwilligerswerk. Het geeft instel lingen een kans om hun waardering uit te spreken voor het werk van hun vrijwilliger(s) of groep vrijwilli gers. Het maakt op een leuke manier inzichtelijk met welk een betrokkenheid en trouw en op welke wijze vele vrijwilligers actief zijn. En het levert de winnaars erkenning en een leuke geldprijs op. Wat is er nieuw dit jaar? De prijzen: De Rabobank stelt de volgende prijzen ter beschikking voor de Gemeente Castricum (met de kernen Akersloot, Bakkum, Castricum, Limmen en de Woude): 150 voor een individuele vrijwilli ger (van 30 tot 100), 150 voor een jonge vrijwilliger (tot 30 jaar), 450 voor de vrijwilligers van een instelling of een groep vrijwilligers van een instelling. De gemeente Castricum organiseert in samenwerking met het Lokaal Comité Vrijwilligerswerk op 11 oktober een waarderingsbijeen komst voor haar vrijwilligers. Alle Castricumse instellingen zullen hiervoor worden uitgenodigd. Dit is natuurlijk een geweldige ambiance voor de prijsuitreiking. Daarom wordt de prijs dit jaar niet uitgereikt rond de internationale vrijwilligers- dag, maar op 11 oktober. Welke vrijwilligers vallen dit jaar in de prijzen? Daar hebben instellingen en inwo ners van Castricum wat over te zeg gen. Begin augustus vallen bij alle instellingen in Castricum weer de folder en de brief van de Rabobank op de mat en ook kunnen deze op diverse plaatsen worden opgehaald. Tot 21 september kan men dan nominaties indienen bij de Vrijwilligers Centrale. De ervaring leert dat besturen van organisaties tijdens de zomerperiode minder bij eenkomen dus wellicht is het voor hen zinvol de Rabobank Vrijwilligersprijs nu reeds op de agenda te zetten. HEILOO - 'IJsje?', dit is de quote die op de ijskar staat geschilderd van Jantina Bijpost. Alweer voor het derde jaar is zij te vin den op feestjes, en evenementen in Heiloo en omstreken. Drie jaar gele den heeft zij samen met haar vader Simon de business opgezet. Ze hebben de kar gekocht, opgeknapt en hij is beschilderd door een kunstenaar. Na het regelen van de nodige vergunnin gen en natuurlijk een plaats waar het o zo heerlijke schepijs vandaan wordt gehaald, zijn ze begonnen. Het begon ventend, met een bel langs de huizen fietsend. Simon deed dit werk 35 jaar geleden ook, vandaar waarschijnlijk ook het idee. Jantina schept nu nog alleen op feestjes en bijzondere gele genheden. Zo heeft ze geschept voor verschillende basisscholen, vele barbe cues, straatfeesten, verjaardagen, fietstochten, Timmerdorp Heiloo, avondvierdaagse Heiloo en nog veel meer. Door mond-tot-mond reclame en adverteren in 'de uitkijkertjes' wordt ze regelmatig gebeld of ze weer komt scheppen en er komen steeds nieuwe klussen bij. Dit jaar doet Jantina het niet alleen. Doordat ze het druk heeft met haar studie creatieve (muziek)therapie, neemt haar broer Tom, sommige opdrachten van haar over. Het werk wordt met veel plezier gedaan! Voor meer informatie kunt u terecht bij Jantina Bijpost tel. 072- 5340105.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 6