Open Dag van politie Castricum Mevrouw de Vlieger 100 jaar Geef uw mening over de Voorjaarsnota 2005 Bingo en vlotbrug avond in café bar de Lantaarn 1 Jubilerende Harmonie viert feest Open Dag Toonbeeld 4 m% JC Conquista Agenda Dance en Xperimental jetset in De Bakkerij Cursus 'Schrijven voor kinderen' in Heiloo en Castricum Een begeleide wandeling van LIA: 'Rondje Limmen' N atuurherst elpr oj ecten: Nut en noodzaak? Man aangehouden tijdens uitgaan 2005 - PAGINA 10 Laatste klaverjasdrive in Akersloot Gemeenteraad organiseert inloopavond op 23 mei Kiezer, let op! Wijzigingen stemdistricten Controle op het water V Kruidenworkshop in de drive-De aanvangis 20-°°uur- duinen van Castricum 15-jarig bestaan zwembad De Witte Brug Mr Nilsson in Storey Club in Akersloot X> «O c '.IK w-h CASTRICUM - Zondag werd een 22- jarige man uit Heiloo omstreeks 3.00 uur aangehouden op de Dorpsstraat in Castricum. De politie was hier bezig met het beslechten van een vechtpartij tussen twee groepen jongeren. De ver dachte bemoeide zich er herhaaldelijk mee en voldeed niet aan vorderingen van agenten om weg te gaan. Hij kreeg een bon van 100 euro mee nadat hij was gehoord op het bureau. AKERSLOOT - Zaterdag 21 mei zal de laatste klaverjasdrive van dit seizoen worden gehouden in café De Vriendschap. Als vanouds een prachtige prijzentafel voor de winnaars. Wie niet zo gelukkig is met het kaarten kan natuurlijk altijd zvn geluk proberen met de grote verloting want daar zijn ook prachtige prijzen te winnen. Opgave telefonisch onder nummer 0251-312866 of's avonds aan de bar. De kosten van deelname is 3.50, het is een individuele drive, dus geen koppel- LIMMEN - Op woensdag 11 mei bereikte mevrouw de Vlieger de bijzondere leeftijd van 100 jaar. Op vrijdag 13 mei bracht burgemeester Emmens een bezoekje aan de de jarige in zorgcentrum de Cameren. Onder grote belang stelling van kinderen, kleinkinderen, achterkleinkinderen en medebewoners, liet mevrouw de Vlieger zich het gebakje wel smaken. CASTRICUM - Ter voorbereiding op de raadsdiscussie over de voorjaarsno ta willen de fracties in de gemeente raad van Castricum graag uw mening horen over de voorjaarsnota 2005. Daarom nodigt de gemeenteraad iedereen uit om op 23 mei van 20.00 tot 22.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis in te spreken over de beleidsmatige uitgangspunten voor 2006. Op de avond van 23 mei vindt geen besluitvorming plaats. Dat gebeurt in de raadsvergadering van 2 juni. Tijdens de inloopavond proberen de fracties zo veel mogelijk informatie te verzamelen die zij kunnen gebrui ken bij de behandeling van de voor jaarsnota in de raadsvergadering van 2 juni 2005. Van iedere fractie is mini maal een vertegenwoordiger aanwezig. Bewoners en organisaties krijgen vijf minuten de gelegenheid om in te spre ken en hun mening kenbaar te maken. Voorjaarsnota: belangrijk beleidsstuk In de voorjaarsnota 2005 wordt een inhoudelijk en financieel meerjaren- beeld gepresenteerd dat een basis vormt voor de begroting 2006. Het belangrijkste onderdeel in de voor jaarsnota is het bepalen van de uit gangspunten voor het beleid in 2006. Deze uitgangspunten worden vervol gens door het college uitgewerkt in de begroting 2006. Vanaf 17 mei is de Voorjaarsnota 2005 te lezen op www.castricum.nl en ligt ter inzage in de gemeentelijke locaties te Castricum en Limmen en de bibliotheken in Akersloot en Limmen. Inspreken? Insprekers kunnen zich tot en met vrij dag 20 mei 2005 aanmelden bij de grif fie (Bert Fink: 0251-661370 of Vera Hornstra 0251-661277), onder vermel ding van het onderwerp. Per organisa tie kan één vertegenwoordiger inspre ken. De gemeenteraad vergadert op 2 juni over de voorjaarsnota. Deze open bare vergadering begint om 17.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis en kan door iedere belangstellende worden bezocht. CASTRICUM - Op zaterdag 21 mei wordt op het politiebureau in Castricum een Open Dag gehouden. Er zullen demonstraties worden gege ven door de hondengeleiders van de politie en door het politie biketeam. Zij laten onder andere zien hoe met behulp van de hond een vluchtende verdachte wordt aangehouden en hoe de agenten op de mountainbikes een arrestatie verrichten. In en rondom het bureau zullen verschillende onderde len van de politie informatie geven over het werk. Ook de partners van de politie, zoals de Koninklijke Marechaussee, zullen hierbij aanwezig zijn. De Open Dag begint zaterdag om 10.00 uur op het politiebureau in Castricum aan de Eerste Groenelaan 68. De dag eindigt om 16.00 uur. De CASTRICUM - Bent u van plan dit jaar te stemmen tijdens het referen dum voor de Europese grondwet? Kijk dan goed op uw oproepings- kaart. Mogelijk moet u naar een ander stembureau dan voorheen het geval was. Het aantal stembureaus in de gemeente Castricum is namelijk gewijzigd. Dit geldt niet alleen voor het referendum voor de Grondwet voor Europa, {naar voor alle verkie zingen die vanaf nu volgen. In Akersloot gaat het aantal stembureaus van drie naar twee. De ongeveer 2400 kiezers in Bakkum gaan naar één bureau in plaats van twee en de negen stembureaus in Castricum zijn er twee minder dan voorheen. Alleen in Limmen (één) en de Woude (geen) blijft de situatie ongewijzigd wat betreft het aantal bureaus. AKERSLOOT - Tijdens een zeilwed strijd op zaterdag 14 mei heeft de poli tie op het Alkmaardermeer gesurveil leerd. Er zijn drie bekeuringen geschre ven voor het te hard varen met de motorboot. LIMMEN - LIA staat voor Landschappen ontdekken In een Aantrekkelijke vorm. Lia is ook de geograaf die onder andere excursies organiseert en begeleidt. Op zondag 22 mei vindt een begeleide wandeling plaats, onder de naam 'Rondje Limmen'. Limmen is, net als Akersloot, gelegen op een oude strand- wal. De strandwal van Limmen vorm de 4000 jaar geleden de kustlijn. Tussen de strandwallen van Akersloot en LIMMEN- Vrijdag 20 mei wordt er in café bar de Lantaarn een bingo- en vlot brugavond georganiseerd. Met de opbrengst van deze avond wil de orga nisatie bijdragen aan de vakantie die 18 Roemeense kinderen deze zomer in Nederland aangeboden krijgen. Er is een fantastisch prijzenpakket samenge bracht door een groep enthousiaste dames. Zij hebben alles uit de kast gehaald om samen met de Limmer ondernemers en inwoners dit pakket samen te stellen. Maar ook buiten Limmen wist men deze actie te waarde ren. De kans dat u met leuke prijzen naar huis gaat is dan ook groot. In de achterzaal wordt bingo gespeeld over diverse ronden en in het café is er gele genheid om u geluk te beproeven tij dens het vlotbruggen. Om het geheel compleet te maken is er na de bingo een muzikale omlijsting van een 'mystery guest'. Aanvang is 20.00 uur, de zaal gaat een half uur voor aanvang open. Met de opbrengst van deze avond wil de organisatie bijdragen aan de vakan tie die 18 Roemeense kinderen deze zomer in Nederland aangeboden krijgen. politie verzoekt bezoekers zoveel mogelijk de auto thuis te laten staan in verband met de beperkte parkeergele genheid. Er zullen in en rond het politiebureau diverse stands zijn van onder andere: Politie Keurmerk Veilig Wonen (inbraakpreventie), bureau HALT (het alternatief voor minderjarigen die in contact zijn gekomen met de poli tie), Brijderstichting (alcohol drugs), Politievoertuigengroep (vrijwilligers die oude politievoertuigen verzamelen en in originele staat willen behouden), Radio Castricum, chauffeursvereni ging 'De Klapband' uit de Zaanstreek Kennemerland. (Voorlichting met betrekking tot de zogenaamde 'dode hoek' bij vrachtwagens. Op deze dag zal er in principe op het bureau Castricum geen aangifte kun nen worden gedaan. In dringende gevallen kan bij de politie in Heiloo aangifte worden gedaan, Kennemer- straatweg 356. Limmen ligt een oude strandvlakte waar op het strandzand, klei en veen is komen te liggen. Ten zuiden en westen van Limmen stroomde tot het begin van onze jaartelling het sterk vertakte Oer-IJ, een van de rivierarmen van de Rijn, waar de Schulpvaart nog een restant van is. In en om Limmen komen daarom verschillende land schappen voor met elk hun eigen spe cifieke kenmerken. Daarnaast heeft Limmen een belangrijke archeologi sche en bedijkinggeschiedenis. Van 12.00 tot 13.00 uur is er ontvangst met koffie in de basisschool Sint Maarten, met een korte inleiding met illustraties over het gebied. Om 13.15 begint de rondwandeling door Limmen, tot 16.30 uur. Kosten: E 7,50 (inclusief koffie en excursieboekje), aanmelding via e- mail: LIA@ontdeknoordholland.nl of telefonisch 072-5051874 (eventueel inspreken op voicemail). Zie ook: www.ontdeknoordholland.nl AKERSLOOT - Dj Mr. Nilsson, beter bekend als Niels Krom, staat vrijdag 20 mei in de Storey Club in Akersloot. Mr. Nilssons stijl valt te omschrijven als underground pro gressieve met melodieuze en zweveri ge elementen, afgewisseld met een wat stevigere club/techie geluid. Omdat het buiten weer een beetje op de zomer begint te lijken, geeft hij zijn sets een lekker warm zomers geluid. Dat hij geen onbekende achter de draaitafel is heeft hij al meerdere malen bewezen door zijn live radio optredens bij 3FM, zijn finaleplaatsen (maandwinnaar en overall halve fina list) bij de jaarlijkse Twisted dj contest en optredens bij grote Utrechtse clubs zoals de Winkel van Sinkel. Een aan rader voor de echte houseliefhebber. De Storey Club aan het Wilhel- minaplein te Akersloot is om 21.00 uur open. De entree is gratis. LIMMEN - In het jubileumjaar van Harmonie Excelsior is er een aantal activiteiten, rond dit 80-jarig bestaan, die het bezoeken meer dan waard zijn. Zo was er in februari al het bingocon cert, waarbij het opleidingsorkest, de Harmonie en de slagwerkgroep het muzikale gedeelte verzorgden. Tussen de optredens door, kon het publiek kans maken op vele mooie prijzen bij het bingospel. De prijzen waren deels geschonken door de leden zelf, maar het grootste deel kwam van de Limmer ondernemers. De hoofdprijs, een don zen dekbed, ter beschikking gesteld door JohWin Slaapcomfort, werd gewonnen door Joke Dekker - van Veen. Op dit moment is het harmonieorkest druk met de voorbereiding voor het volgende concert. Op 22 mei zal er een viering zijn in de Corneliuskerk te Limmen, ter herdenking en uit dank baarheid voor al die jaren waarin de vereniging mocht groeien en bloeien. De viering begint om 10.00 uur en is geheel in samenwerking met Excelsior tot stand gekomen. Het orkest, onder leiding van dirigent Liesbeth Zonneveld, zal zeer uiteenlopende muziek ten gehore brengen; van heel ingetogen werken tot opzwepende filmmuziek. Op dezelfde middag is er een concert gepland dat helemaal in het teken staat van de jeugd. Om 14.30 uur zal de Burgerij open zijn voor optredens van het opleidingsorkest onder leiding van Liesbeth Zonneveld, de jeugdslagwerkgroep onder leiding van Floris van Tol en de AMV-leerlin- gen. Sinds 1995 heeft Excelsior een Opleidingsorkest en bestaat nu uit ongeveer 30 leerlingen. In september 2004 heeft het een flinke vernieuwing ondergaan, is het niveau iets verlaagd om leerlingen die ongeveer 1,5 jaar les hebben op een blaas- of slagwerkin strument te kunnen laten instappen. De jeugdslagwerkgroep heeft nog niet zo'n lange bestaansgeschiedenis, maar is eigenlijk ontstaan uit de wens van de leerlingen en hun docent om ook samen eens te spelen. Nu wordt er een keer in de twee weken jsamen geoefend onder leiding van docent Floris van Tol. De AMV-leerlingen leren samen muziek te maken met behulp van de blokfluit. Het is een opleiding voor basisschoolleerlingen waarin de basis wordt gelegd voor de verder muzikale ontwikkeling. De leerlingen leren noten lezen, maar ook wordt er gezon gen, ritmische oefeningen geklapt en meegespeeld met cd's. Elk jaar organi seert docente Liesbeth Zonneveld een speciale AMV-afsluitmiddag, waarop zowel de eerste- als de tweedejaars leerlingen hun kunnen aan het grote publiek mogen laten horen. Aanvang jubileumviering: 10.00 uur in de Corneliuskerk, aanvang jeugdcon- cert: 15.00 uur in de Burgerij, te Limmen. CASTRICUM - Zaterdag 4 juni kunt u aan de slag met planten en kruiden uit de natuur. De dag vindt plaats vanuit bezoekerscentrum De Hoep in Castricum en start om 10.00 uur. Onder deskundige leiding van Ine Breukelaar en boswachter Tycho Hoogstrate maakt u kennis met de wondere wereld van bijzondere eigenschappen van 'gewone' planten. De workshop eindigt om 16.00 uur en is inclusief koffie/thee en lunch. Er kunnen maximaal 15 per sonen deelnemen. Voor informatie en opgeven kunt u terecht bij Ine Breukelaar, 072-5895582, tot uiterlijk twee dagen vóór de workshop. Op 4 juni gaat u na de ontvangst op pad met boswachter Tycho voor een plan- tenexcursie in het Noordhollands Duinreservaat. Hij vertelt over de spe cifieke planten die er te vinden zijn en hun bijzondere eigenschappen. Na de lunch gaat u onder leiding van Ine Breukelaar zelf aan de slag met de ver zamelde kruiden door het maken van onder andere soep, thee, crème en lotion. U leert veel bijzonderheden over de invloed van planten op de gezondheid, de geneeskrachtige wer king en de betekenis van de planten voor mens en dier in hét verleden. Na deze dag kijkt u met heel andere ogen naar al die kruiden die ook in tuinen en plantsoenen te vinden zijn en zult u het woord 'onkruid' waarschijnlijk niet snel meer gebruiken. CASTRICUM - Zwembad De Witte Brug vierde van 3 tot en met 14 mei de heropening die dit najaar vijftien jaar geleden plaatsvond. De feestweek bestond uit allerlei activiteiten met het thema 1990. De entreeprijzen in de feestweek waren gelijk aan die van 15 jaar geleden. Sportievelingen konden meedoen met aquasportief op muziek uit 1990 en kinderen konden afzwem men voor het oude A-diploma. Op 11 mei heeft wethouder Könst een atten tie aangeboden namens het gemeente bestuur en de diploma's uitgereikt aan de deelnemers. CASTRICUM - Op zaterdag 21 mei houdt Toonbeeld haar jaarlijkse Open Dag. Tussen 10.00 en 14.00 uur is ieder een van harte welkom om kennis te maken met de docenten en de vele activiteiten die dit centrum voor de kunsten in het komend seizoen gaat organiseren. Bij Toonbeeld Muziek zit ten de lokalen vol met leerlingen die u zullen laten zien en horen wat zij de afgelopen jaren hebben geleerd en voor uw zoon of dochter is er natuur lijk de mogelijkheid om zelf eens op een muziekinstrument te spelen. De docenten staan klaar met adviezen over de verschillende studies en aan schaf van instrumenten. In de aula zullen de hele dag door ver schillende samenspelgroepen en koren optreden. Als het weer het toelaat zal een deel van dit programma op het plein plaatsvinden. Zowel beginners als ook gevorderden leerlingen zullen hier aan meedoen want Toonbeeld heeft samenspelgroepen en koren op elk niveau. Aan deze samenspelgroepen kan overigens ook worden deelgeno men door niet-instrumentale leerlin gen van Toonbeeld. Naast deze groe pen kunt u ook kennismaken met de docenten kinderkoren en toneelspelen. Toonbeeld Beeldend Bij Toonbeeld Beeldend wordt deze dag gewerkt door cursisten van de ver schillende cursussen. In de lokalen en in de aula is deze dag voor het laatst de tentoonstelling expressionisme te bezichtigen. Bij de aanwezige docenten kunt u informatie krijgen over het nieuwe aanbod voor 2005 - 2006. Een breed aanbod want naast de verschil lende basiscursussen kunt u zich bij Toonbeeld ook verder specialiseren in vervolgcursussen zoals beeldhouwen, schilderen, portret- tekenen -boetseren - schilderen, edelsmeden, steenhakken, aquarelleren, keramisch vormen etc. etc. Culturele Werkgroep Toonbeeld De Culturele Werkgroep Toonbeeld zal deze dag niet ontbreken. Deze werk groep organiseert tentoonstellingen, (koffie)concerten, familie- en kinder voorstellingen en literaire lezingen. Tijdens deze Open Dag presenteert zij het nieuwe programma aanbod. Alle activiteiten voor het komend jaar zijn opgenomen in de Toonbeeld-brochure die voor u klaar ligt en waarin ook alle andere informatie te vinden is. Tijdens de gehele dag is er de mogelijkheid om uzelf of u kind(eren) in te schrijven voor een of meerdere activiteiten van Toonbeeld. Bij de administratie kunt u terecht met vragen omtrent deze aan meldingen. Voor informatie belt u naar Toonbeeld, 0251-659012. (foto Jolanda Out) LIMMEN - Het programma voor woensdag 18, vrijdag 20, zaterdag 21 en zondag 22 mei bij JC Conquista is: Conquista kids: film Bij Kids is de film zoals altijd een ver rassing! De entree is leuro inclusief limonade. Conquista Kids start om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. Club X-tra: film Zaterdag 21 mei staat er weer een top- film op het programma! Heb je een spe ciale film die je wil zien? Mail dan naar filmclubxtra@conquista.nl. Wil je mee helpen de club X-tra activiteiten en feesten te organiseren? Mail dan naar: tienerwerk@conquista.nl. De avond begint om 19.00 uur en Club X-tra sluit haar deuren om 22.00 uur. De entree is gratis en vanaf 11 tot en met 16 jaar. CONQ Café: vrijdag en zaterdag Het jongerencafé is op vrijdagavond weer als vanouds geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Zaterdag zal het café weer voorzien worden van top hits door de huis-dj. Met andere woorden: lekker feesten, een biertje pakken, een pooltje schieten en af en toe even chatten. De medewerkers van het café zijn er weer klaar voor! De entree is gratis en vanaf 16 jaar. CONQ Café: darttoernooi Het eerste conquista darttoernooi gaat van start! En niet zomaar een toernooi; er zal in een poulesysteem gespeeld worden met een winnaar- en verliezer sronde. Natuurlijk zijn er ook leuke prijzen te winnen en is er gezorgd voor een warme hap. Deze hele week kun je nog inschrijven en de kosten bedragen 3.50. Dit kan op de dag zelf betaald worden. Maar let op: zonder betaling geen deelname! Het toernooi start om 14.00 uur met een opwarmronde. Om 15.00 uur zullen de poules ingedeeld zijn en kan het echte werk beginnen. Club op woensdag 18 mei Club op woensdag heeft natuurlijk de spelcomputers klaar staan en de muziek aan. Je kunt natuurlijk ook weer tafeltennissen, darten, sjoelen, poolbiljarten, computerspelletjes spe len, internetten, knutselen maar ook met de Play- Station op groot scherm spelen. Club is open van 14.00 tot 17.00 uur, voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar.Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl. CASTRICUM - In de meimaand maakt De Bakkerij eens opnieuw haar naam waar als programmeur van de meest uiteenlopende experimentele muzieksoorten. Afgelopen weekend was onder andere de Canadese ska- klezmer band Plaid Tongued- Devils te gast op het Culturele podium van Castricum, en met succes. Het geheel eigen geluid werd zeer goed ontvangen door de vele bezoekers, getuige de grote dansmassa. De Bakkerij heeft op deze avond ook haar 200ste lid, Ricardo Steij, mogen verwelkomen, wat weer extra reden tot een feestje is! Aankomend weekend kan iedereen wederom in De Bakkerij terecht. Zo is er op vrijdag een uitgebreid dance-pro- gramma op de Experimental Dance-Z, met live acts en de alom bekende Dance dj Ivory. Het voorprogramma zal worden verzorgd door O.D.D, oftewel Otto van der Schaaf. De muziek van deze 26-jarige Castricumse producer is het best te omschrijven als een vloeien de mix van groovy, soulful beats en HEILOO - Zelf een kinderboek schrijven: een grote wens van veel mensen. Eind september start in het Open Huis 'Schrijven voor kinderen', een cursus van tien lessen onder lei ding van Jaap-Wim van der Horst. Deze cursus is bedoeld voor iedereen die het leuk vindt om verhalen te ver zinnen en op te schrijven voor kinde ren. Fantasie is daarbij belangrijker dan een perfecte beheersing van de Nederlandse taal. In de cursus 'Schrijven voor kinderen' komen alle basiselementen aan bod. Bijvoorbeeld hoe je een verhaal opbouwt en spannend houdt tot de laatste regel. Welke personages kies je en voor wie schrijf je het verhaal? Het zijn keuzes die de schrijver moet maken en dat valt niet altijd mee. Ook worden de verschillende genres besproken, van voorleesboek tot tie nerroman. Tijdens de lessen wordt niet alleen over de theorie van het schrij ven gepraat. Zelfgeschreven verhalen worden voorgelezen en met elkaar besproken. Maar ook is er bijvoor beeld aandacht voor wat er met een verhaal gebeurt na het schrijven: het zoeken van een uitgever. Jaap-Wim van der Horst schreef zelf een aantal jeugdboeken (waaronder de serie 'FC Oostwijk') en heeft sinds kort zijn eigen Tekstbureau De Gele Roos voor het schrijven, redigeren en vertalen van teksten. Daarvoor was hij vele jaren werkzaam als journalist bij onder andere de Alkmaarsche Courant en de Uitkijkpost, als pr- medewerker bij het Zuiderzeemuseum en als redacteur bij Uitgeverij Kluitman. Afhankelijk van de belangstelling wordt de cursus 'Schrijven voor kinde ren' in Heiloo gegeven op tien woens dagochtenden van 9.30 tot 11.30 uur of op tien donderdagavonden van 19.30 tot 21.30 uur. De eerste les is op woensdag 28 dan wel donderdag 29 september a.s. (Bij voldoende belang stelling kunnen beide cursussen van start gaan.) De cursusprijs is 92 euro, inclusief lesmateriaal; bij inschrijving voor 1 juli krijgen deelnemers 10 euro korting. Voor inlichtingen en/of inschrijving: Tekstbureau De Gele Roos, Schoutenbosch 91,1901 PB Castricum (e-mail: de-gele-roos@wanadoo.nl) De cursus 'Schrijven voor kinderen' wordt ook gegeven in Castricum onder de vleugels van Plusactiviteiten (www.plusactiviteiten.nl). CASTRICUM - Op woensdag 25 mei om 19.00 uur vindt in het Bonhoeffercollege te Castricum een lezing van boswachter Patrick Wijker plaats. In de afgelopen jaren zijn in het Noordhollands Duinreservaat een aantal natuurherstelproj ecten uitgevoerd. Grote machines reden af en aan om allerlei werkzaamheden uit te voeren. Ondanks informatie borden bleef de bezoeker vaak met diverse vragen zitten. Tijdens deze lezing legt boswachter Patrick Wijker uit wat de redenen zijn om tot natuurherstel over te gaan en hoe dat in zijn werk gaat. Van het eerste veld- bezoek tot het meten van de resulta ten. Want de natuur ontwikkelt zich erg snel en door middel van veld onderzoek houdt natuurbeheerder PWN de vinger aan de pols. Daarom krijgen vooral de resultaten veel aan dacht in zijn lezing. Tevens gaat hij in op alle vragen die er leven. U geeft zich op voor de lezing via 0251- 659119 of via www.plusactiviteiten.nl De lezing duurt ongeveer twee uur en deelname kost 5,- Op de avond van de lezing kunnen de deelnemers zich inschrijven voor een exclusieve excursie naar een aantal van deze natuurherstelprojecten. melodieuze loopjes. In het hoofdpro gramma staat de band xCeptional. Deze band, met als harde kern de pro ducers Wouter Snoei en Wouter Kalkhoven, weet met dansbare grooves, stevige breakbeats en bijzondere samp les elke zaal in beweging te krijgen. Wouter en Wouter maken al van jongs af aan samen muziek, hetgeen onder meer resulteerde in het winnen van de Grote Prijs van Nederland, categorie Dance (1997). De liveacts op deze avond zullen worden omlijst door muziek van dj Ivory, die het publiek op een zoete mix van groovy club en dee- phouse zal trakteren. De entree is geheel gratis, hoewel een vrije bijdrage uiteraard altijd welkom is. Op zaterdag is het weer de beurt aan de leden van het in De Bakkerij geboren muzieklabel Toztizok om een avondvul lend programma te verzorgen. Onder de naam Xperimental Jetset organise ren deze enthousiaste muzikanten én muziekliefhebbers al jarenlang experi mentele avonden in De Bakkerij. Niet alleen muziek bepaald de avond, de zaalaankleding is minstens zo belang rijk. In plaats van gelikte dansvloeren met spectaculaire discolichten maken de organisatoren gebruik van de meest vreemde objecten om de zaal in te rich ten. De bezoeker aan De Bakkerij zal zaterdag in elk geval weer oude compu ters met vreemde beeldschermen en wellicht fietsen aantreffen in het inte rieur van De Bakkerij. De te verwach ten dj's, met live-performance, zijn: BugBomber-Boy, Tommy Hellfire, dj Mindriot, Isonosin en dj Snor. De entree bedraagt om deze avond slechts 3 euro (2 euro voor leden). De Bakkerij is zowel vrijdag als zaterdag vanaf 21.00 uur geopend. Gezien de vele artiesten op beide avonden zullen de optredens vroeg aanvangen, zaak dus om op tijd in De Bakkerij aanwezig te zijn! De deu ren sluiten om 02.00 uur. Voor meer informatie over De Bakkerij kan men kijken op www.vriendenvan- debakkerij.nl of even langs komen aan het Bakkerspleintje 1 te Castricum.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 10