Luilaknacht in Heiloo rustig verlopen Kuyper Blom Buurthuis Heiloo dreigt te verdwijnen Alle KINDERSCHOENEN 2 HALEN 1 BETALEN V. Jubileumboek 't Putje van Heiloo uitgereikt Debat tussen directeur woningstichting en wethouder Paard zakt door wildrooster HOPMAN iïi APE L LA Dé Hy|$f$heek winkel BORDEN GESLOTEN Betaalbare huurwoningen, waar blijven ze? ationsweg 102, 1852 LN Heiloo Tel. 072 - 532 24 20 funda hANRAftds 1(072)5351000 m.u.v. SANDALEN Kijk voor het actuele aanbod op: kliyp6rblOITl.COm Sukadelappen 50 T5 Pepersteaks 295 1 45 25 Keurslagerij Kees Burger Bakkerij Kees Zoon ■HHHHUHHHHHHHBi 18 MEI 2005 - 70e JAARGANG NO. 20 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Gewijzigde openingstijd: Op vrijdag 20 mei 200S is drukkerij Uitkijkpost vanaf 12.00 uur Ook op internet Vernieling personenauto Fietser gewond na aanrijding Wederom slachtoffers van insluiper Diefstal portemonnee Jongens aangehouden op verdenking diefstal (foto: MSP) NVM Omdat ieder VAARWEL EEN BIJZONDERE IS... VAN DER Stationsweg 81 072 5330789 Vrouw overlijdt na aanrijding bij MCA MAKELAARS ERA Uw huis? ERA 's Landijke Open Huizen Route 4 juni a.s. 1 kilo, voor 4 voor Bij aankoop van 150 gram GEROOKTE KIPSALADE GRATIS 100 gram BOTERHAMWORST Kersen- 5 Gemengde kadettenIe Ham/kaas croissant.. au a o v uxii HnmnmnHiH Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) HEILOO - De eerste vermeldingen van de Runxputte of Kapel als aandui dingen van het 'bedevaartsoord in Heiloo, gaan terug tot het begin van de 15e eeuw. Bij de viering van het jubi leum 'Honderd jaar heropleving' was Yep Ypma, Ottie Thiersen Charles Caspers reiken de eerste exemplaren uit van het boek 't Putje van Heiloo.. (foto: MSP) HEILOO - Tussen maandagavond 9 mei en dinsdagmorgen 10 mei werd op de Schuine Hondsbosschelaan een per sonenauto vernield. De eigenaar van de rode Volkswagen Polo trof de auto dinsdagmorgen 10 mei aan met een vernield portierslot. Kennelijk werd er een poging gedaan om in te auto in te breken of werd getracht de auto te stelen. Als gevolg van de inbraakpoging ont stond er tevens schade aan het portier. HEILOO - Een 60-jarige man uit Heiloo is vrijdag 13 mei gewond geraakt nadat hij met zijn fiets ten val kwam. De man fietste over de Stations weg komende uit de richting van de Breedelaan. Een auto met caravan wilde hem inhalen, maar ging te snel weer naar rechts. Daardoor werd de fietser geraakt en kwam hij ten val. De bestuurder van de auto, een 58-jarige man uit Baexem, ging te snel naar rechts omdat hij zag dat vanuit de andere richting verkeer aan kwam. rij den. Het slachtoffer is met hoofdletsel naar het ziekenhuis vervoerd. HEILOO - De bouw van sociale huur woningen in Heiloo stagneert. En dat terwijl het aantal woningzoekenden in Heiloo een recordhoogte heeft bereikt: méér dan 900! Hoe staat het met de bouwplannen voor starterswoningen aan het Maalwater? Waarom is er nog steeds geen begin gemaakt met de bouw van fase-II bij Hoog en Laag? Vragen die aan de orde zullen komen tijdens een debat tussen M. H. J. van Hooff, directeur van woningstichting Kennemer Wonen, en M. R. Opdam, wethouder Volkshuisvesting in Heiloo op donderdag 26 mei in restaurant KleinVarnebroek, De Omloop 22 in Heiloo. Het debat vörmt de afsluiting van de jaarvergadering van 'de Huurdersvereniging Heiloo. Voorafgaand aan het debat vindt het formele deel van de jaarvergadering plaats, die om 19.30 uur begint. Het debat zal om ongeveer 20.30 uur begin nen. er alle aanleiding een nieuwe studie te laten verrichten, om meer inzicht te krijgen in de geschiedenis en cultuur van het bedevaartsoord. Op zaterdag 14 mei werd het jubileumboek gepre senteerd en werden de eerste exempla ren uitgereikt. De jubileumuitgave 't Putje van Heiloo gaat terug naar de tijd van de mistige oorsprong in de Middeleeuwen. In het boek wordt het opnieuw tot stand bren gen van het bedevaartsoord door Ottie Thiers op een boeiende wijze beschre ven op basis van historische bronnen, die zeer uitgebreid aanwezig waren. Ottie Thiers is bekend van diverse publicaties op het gebied van bede vaartsplaatsen. Het geheel werd ingeleid door Yep Ypma, lid van de Jubileumcommissie. Een korte inleiding over de heden daagse bedevaartplaatsen werd ver zorgd door Charles Caspers van het Titus Brandsma Instituut te Nijmegen. Na een muzikaal intermezzo vertelde Ottie Thiers over de geschiedenis van 't Putje van Heiloo. Tot slot werden de eerste exemplaren van het jubileum boek uitgereikt aan onder andere wet houder Bos. HEILOO - Woensdagmiddag 11 mei tussen 16.00 en 19.00 uur werd inge broken in een woning aan de Romplaan. Tussen deze tijdstippen waren de bewoners aan het werk in de tuin rondom het huis. Vermoedelijk is de dader via een niet afgesloten deur in de woning gekomen. De bewoners missen onder andere een portemon nee met geld een aantal passen en identiteitsbewijzen. HEILOO - Op woensdagmiddag 11 mei werd tijdens het doen van inkopen in een winkel in het winkel centrum 't Loo een portemonnee uit een damestas gestolen. In de porte monnee bevond zich onder andere een rijbewijs' en een bankpasje. HEILOO - Een 13-jarige jongen uit Oudorp en een 14-jarige jongen uit Heiloo zijn op vrijdag 13 mei om 16.30 uur aangehouden op verdenking van poging tot diefstal. Zij werden door een medewerkerster van de Thuiszorg aangetroffen bij een van haar cliënten, die aan het Klein Barlaken woont. Er wordt vooralsnog niets vermist uit de woning. HEILOO - De luilaknacht is dit jaar relatief rustig verlopen in Heiloo. Afgezien van het gooien met eieren in de wijk Ypestein, een in de fik gestoken container aan de Rondelaan die werd gedoofd door een buurtbewoner, en een vechtpartijtje aan de Kandelaar, kreeg de politie Heiloo verder geen meldingen van vandalisme. Op het bekladden van de Willibrordusschool met racistische leuzen na, is de politie dan ook zeer te spreken over het ver loop van de luilaknacht. Voor de foto graaf van de Uitkijkpost waren er dan ook gelukkig veel kinderen met blikjes aan hun fiets of skelter- zoals luilak toch eigenlijk behoort te worden gevierd- te kieken. AKERSLOOT - Voor wie zijn inte rieur een ander gezicht wil geven, die oude kast wil laten opknappen of een heel nieuw meubel wil laten maken is Meubels en Makers het adres. Aan de Fielkerweg in Akersloot is sinds 5 april de werk plaats gevestigd van Jantien en Jan Ranzijn en Rob van Diepen. De gezichten achter Jantien Ranzijn VDR v.o.f. en van Diepen Maatwerk. Maken, aanpassen en restaureren De werkplaats is ruim en geeft een kijkje in de 'open keuken'. Gloednieuwe ontwerpen, een salon tafel die een nieuw jasje krijgt, veel gereedschap, potten was en drie hardwerkende, maar vooral enthou siaste "makers". Dat is zo ongeveer de eerste aanblik. Op de vraag wat en wie Meubels en Makers zijn, ant woordt Rob van Diepen:„Wij bieden een concept voor totaal interieurs. Dat wil zeggen: wij ontwerpen en maken nieuwe meubels, maar ook passen we bestaande meubels aan en restaureren. Wij onderscheiden ons door mee te denken in het geheel. Als een klant bij ons komt dan gaan we uit van zijn ideeën1 en wensen. Met veel praten en laten zien van ontwerpen maken we dan wat de klant wil." Samenwerking Voor 80% bestaan de klanten van Meubels en Makers uit particulieren, maar ook kleine instellingen hebben hun ruimtes laten inrichten. Van huis artsenpraktijken tot gezinsvervan gende tehuizen. Dit alles in samen werking met een interieurarchitect. Jantien Ranzijn is afgestudeerd aan het Hout- en Meubileringcollege in Amsterdam. Haar vader, Jan Ranzijn, is vaa oorsprong weg- en In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. waterbouwer. Een uit de hand gegroeide hobby maakte dat hij meu belmaker werd. Tot slot is Rob van Diepen de bouwkundige in het geheel. Hij werkte 14 jaar bij archi tectenbureau Wierenga en maakte de overstap naar het ontwerpen van interieurs en startte zijn eigen bedrijf. Deze bedrijven hebben in de zomer van 2004 de handen ineen geslagen en eerst op de Langebuurt in Uitgeest en nu dus in Akersloot hun samenwerking voortgezet. Werkplaats is open keuken Van keuken tot badkamer, stoel tot tv-kast, kleur- tot materiaalkeuze, u vindt het allemaal. Natuurlijk rijst de vraag wat het ambachtelijke hand werk wel niet kost en hoe lang de levertijd is. „We wisselen grote en kleinere projecten af en kunnen wel zeggen dat een opdracht binnen 6 weken klaar is. We maken een afspraak bij de mensen thuis en daar na vaak in de werkplaats. Onze werk plaats is een open keuken. Klanten kunnen hier ook elk moment binnen lopen om te kijken hoe hun meubel vordert en eruit komt te zien. Wat de prijs betreft kunnen we kort zijn: het is natuurlijk Hollands handwerk, dus misschien wat duurder, maar je hebt wel kwaliteit en dat geeft meer woongenot. En als je dan de gere nommeerde zaken neemt, dan zijn we goedkoper. Wij hoeven geen duur pand en personeel te betalen", vbl- gens Jan Ranzijn. Benieuwd? Laat u inspireren door een kijkje te nemen aan de Fielkerweg 2b of op de website www.meubelsenmakers.nl. Tel.0251- 320071. Openingstijden: elke werk dag van 9.00 tot 17.00 uur en zater dag van 11.00 tot 17.00 uur. Aan de Fielkerweg in Akersloot is de werkplaats gevestigd van Jantien en Jan Ranzijn en Rob van Diepen. De gezichten achter Meubels en Makers. Elckerlyc Basisschool te Heiloo INFORMATIEAVOND 7 JUNI 20;00 uur Zie ook www.elckerlyc-heiloo.nl HEILOO - De Buurthuis Heiloo wordt in zijn voortbestaan bedreigd. De pro vincie heeft de eisen verscherpt aan dit vervoer waar veel senioren van afhan kelijk zijn. Hein Holman, de voorzitter van de Vereniging Buurtbus Heiloo, maakt zich ernstig zorgen: „Je kunt er al bijna van uitgaan, dat dit Heiloose vrijwilli- gersobject om zeep wordt geholpen door de nieuwe regels van de provincie Noordholland." De provincie heeft aangekondigd dat vanaf 1 januari 2006 alleen nog financi ële ondersteuning wordt gegeven aan buurtbusverenigingen die per maand minstens 400 passagiers vervoeren. Aan deze eis zal de Buurtbus Heiloo- zoveel is wel duidelijk - niet kunnen voldoen en dus zullen die mensen, die op dit vervoermiddel zijn aangewezen zwaar getroffen worden. De vereniging doet daarom een oproep aan de burgers van Heiloo: 'Voorkom het verdwijnen van de buurtbus. Maak er meer gebruik van. Alleen dan kan de club blijven bestaan'. Wanneer het gebruik niet toeneemt dan is het per 1 januari 2006 definitief afgelopen. Holman: „Misschien moeten we dan constateren, dat de Heiloose bevolking geen prijs stelt op een eigen buurtbus." Volgens de vereniging zou dat jammer zijn voor die mensen, die tót op heden van dit middel van openbaar vervoer gebruik maken. Het is overigens een misverstand dat de bus alleen voor senioren is bedoeld. De buurtbus rijdt voor alle leeftijden. Iedereen mag mee met het busje naar de markt, het winkelcentrum, de biblio theek, zorgcentra, naar andere delen van Heiloo en naar Egmond aanZee. Stationsweg 81 072 5330789 "Als leven herinnering wordt, gaat herinnering leven..." Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo Hypotheek nodig? Stationsweg 100 Heiloo (072) 532 03 22 www. dehypotheekwinkel. nl Makelaar sinds 1933 nva l. www.vanderborden.nl HEILOO - Vrijdag zakte een paard door een wildrooster in het Oosterbos. Door de hulp van brandweer en politie kon het paard uit zijn benarde situatie worden bevrijd. Gelukkig is het dier ALKMAAR - Donderdagmorgen raakte een 41-jarige vrouw uit Heiloo ernstig gewond bij een aanrijding op het ziekenhuisterrein van het M.C.A. aan de Wilhelminalaan. Het slachtoffer liep vlak bij de hoofdingang van het ziekenhuis toen zij werd aangereden door een personenauto, bestuurd door een 73-jarige man uit Den Helder. De man wilde bij de toegang van het zie kenhuisterrein een parkeerkaartje uit een automaat pakken. Hierbij gleed zijn voet van de rem op het gaspedaal. Nadat hij een tegen een paal was gere den schepte hij het slachtoffer en kwam vervolgens tegen een muur van het zie kenhuis tot stilstand. De vrouw is met ernstig hoofd letsel opgenomen in het ziekenhuis en overleed dezelfde mid dag. De bestuurder en twee bij hem in de auto zittende passagiers bleven ongedeerd. De auto raakte zwaar beschadigd. In verband met de ernst van de aanrijding is het rijbewijs van de bestuurder ingevorderd. ongedeerd gebleven, maar de politie van Heiloo wil andere ruiters wel wij zen op het verbod voor ruiters in dit gebied. De wildroosters zijn juist aan gelegd om 'wild', waaronder dus paarden, te weren. Door middel van borden wordt dit al in het Oosterbos aangegeven. HEILOO HKennemerstraatweg 330 Heiloo I Telefoon: 072- 533 40 95 nvm Internet www.hopman.nu KEURSLAGER cl «-"/♦ t C.O.UOVJ avj a ql ajit i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 1