1 Informatie- en discussiebijeenkomst over Schiphol in Castricum Open Dag van politie Castricum Recht op Onderwijs in kerk en bibliotheek Limmen Jazztrio Red, Yellow Blue in De Bakkerij IJmondgemeenten en Castricum stellen VMK vast Nieuwe Bonhoeffer compleet Concert Marianne Habets en Ivera Musch Feestelijke start Servicepunt WonenPlus 40 jaar Johannesschool in Akersloot! 1 11 N PP* Activiteiten van de Stichting WOL Een begeleide wandeling van LIA: 'Rondje Akersloot' Eerste steenlegging nieuwbouw Schulpstet Plaatselijk nieuws uit Limmen en Akers Alweer vierde avondvierdaagse door Scouting Akersloot LIMMEN - LIA staat voor 'Landschappen ontdekken In een Aantrekkelijke vorm'. Lia is ook de geograaf die onder andere excursies organiseert en begeleidt. Op zondag 5 juni vindt een begeleide wandeling plaats, onder de naam 'Rondje Akersloot'. Akersloot is gelegen op oude strandwal- len die 5000 jaar geleden de kustlijn vormden van een uitgestrekt waddenge bied. Naarmate de kustlijn verder west waarts schoof ontwikkelde zich hier een moeras, waarin het veen gevormd werd dat nu in de oostelijke polders de bodem vormt. Sinds de Middeleeuwen is het veengebied sterk gedaald, waardoor er dijken nodig waren om de 'voeten droog te houden'. De polders ontstaan en de waterhuishouding moet geregeld worden met sluizen, molens en gemalen. Deze middag kunnen de deel nemers zien hoe de verschillende land schappen elk een eigen karakter heb ben. Maar ook zijn oude dijken, sluizen en gemalen te zien. Van 12.00 tot 13.00 uur is er ontvangst met koffie in Museumgemaal 1879 aande Fielkerweg te Akersloot, met een korte inleiding met illustraties over het gebied. Om 13.15 uur begint de rond wandeling door Akersloot en duurt tot 16.30 uur. Kosten: 7,50 (inclusief kof fie en excursieboekje), aanmelding via e-mail: LIA@ontdeknoordholland.nl of telefonisch 072-5051874 (eventueel inspreken op voicemail). Zie ook: www.ontdeknoordholland.nl CASTRICUM - Op vrijdag 20 mei werd tussen 15.00 en 15.30 uur de eerste steen gelegd van de uitbreiding van de gemeentelijke locatie aan het Schulpstet in de kern Bakkum. Bij de uitbreiding wordt ook het onderkomen voor het wijkteam Groen (wijk 2 Bakkum en deel Castricum West) gerealiseerd. Dit team heeft de materialen momenteel nog opgeslagen in het verouderde onderko men aan de Oranjelaan/ le Groenelaan, kern Castricum. De handeling werd ver richt door Niek Scheeman, voorman van het genoemde wijkteam, die op deze middag afscheid van de gemeente nam in het kader van de FPU-regeling. Hij heeft zich in de afgelopen periode bijzonder ingespannen voor de toekomstige ver huizing naar een nieuw onderkomen. BAKKUM - De PvdA afdelingen Castricum en Heiloo nodigen u uit voor de regionale themabijeenkomst over 'Schiphol en mobiliteit' op zaterdag 28 mei om 10.00 uur in hotel Borst in Bakkum. Sinds de opening van de Polderbaan heeft ook de regio Noord- Kennemerland veel overlast van lucht verkeer van en naar Schiphol. Door de nieuwe luchtvaartwet heeft Schiphol ruimte gekregen voor verdere groei ondanks de gevolgen voor onder ande re milieu, veiligheid en gezondheid. Wat zijn de mogelijkheden om de huidige overlast te verminderen en wat zijn de consequenties bij verdere groei? De druk op de regio rond Schiphol wordt nu steeds groter wat ten koste gaat van mobiliteit, milieu, volksgezondheid en externe veiligheid. De bijeenkomst in Castricum heeft tot doel om de proble matiek rondom Schiphol in beeld te brengen en op zoek te gaan naar doel treffende oplossingen voor de overlast die Schiphol nu geeft in de regio. Diverse sprekers Sprekers zijn ondermeer: Gedeputeerde Ton Hooijmaijers; Hugh Gallacher, directeur van de milieufede ratie Noord Holland; Olaf Bijvoet, voorzitter platform vlieghinder regio Castricum en diverse politieke deskun digen waaronder Peter Visser, voorzit ter van de PvdA fractie in de Provinciale Staten. De politiek (formeel nog steeds de baas van Schiphol), zal een goed evenwicht moeten vinden tus sen enerzijds Schiphol als economische motor en anderzijds de veiligheid, gezondheid en welzijn van de bevol king. Schiphol zelf is uitgenodigd en beraadt zich om los van de mogelijke discussie, een informatieve inleiding te geven over: hoe de wetgeving en groei van Schiphol tot stand is gekomen, het belang van Schiphol voor de regio, pro blematiek van aan- en uitvliegroutes en welke toekomstscenario's er mogelijk zijn. Stellingen De volgende stellingen zouden volgens de PVDA aan de orde gesteld kunnen worden: Schiphol bepaalt de regels en niet de Provincie of Den Haag/ Verdere groei van Schiphol veroorzaakt grote milieu- en mobiliteitsproblemen/ De voorge schreven hoogte voor nachtvluchten wordt niet nageleefd/ Gelijktijdig gebruik van de Polderbaan en de Zwanenburgbaan verhoogt het veilig heidsrisico/ Bij het aanvliegen op de CASTRICUM - Op zaterdag 21 mei van de politie informatie over het werk. werd op het politiebureau in Castricum Ook de partners van de politie, zoals een Open Dag gehouden. Er werden de Koninklijke Marechaussee, waren demonstraties gegeven door de hon- aanwezig. De Open Dag trok, net als dengeleiders van de politie en door het vorig jaar, een groot aantal bezoekers, politie biketeam. In en rondom het (foto: MSP) bureau gaven verschillende onderdelen CASTRICUM - Dat De Bakkerij veel zijdig programmeert weten veel men sen misschien al. De maand mei is daar tot nu toe hét bewijs van geweest! Na punk, ska, klezmer, rock, dance, neder pop, soul, funk, disco en breaknoise is het dit weekend tijd voor Jazz op vrij dag en New Wave en Noiserock op zaterdag. Vrijdag jazz Met gepaste trots presenteert De Bakkerij aankomende vrijdag 27 mei het Jazztrio Red, Yellow Blue, onder meer bekend van het North Sea Jazzfestival. Red, Yellow Blue heeft in Nederland al aardig naam weten te maken. Bandleider en saxofonist Jasper Blom speelde over de hele wereld op grote jazzfestivals en is tweevoudig win naar van de prestigieuze European Jazz Award. Drummer Martijn Vink (onder meer Metropole Orkest, New Cool Collective) en bassist Frans van der Hoeven (onder meer Dutch Jazz Orchestra, Jesse van Ruller trio) com pleteren het trio, dat experimenteert met elektronica binnen het jazz-genre. Die elektronica is geen gimmick maar een muzikaal onderdeel van de compo sities en improvisaties. Hieruit ontstaat een originele bandsound die niet alleen aan jazz refereert maar ook een hom mage brengt aan sixties popmuziek, jungle, middeleeuwse volksmuziek, freefunk en andere muzikale stijlen. DJ André Holleman zal de twee sets van Red Yellow Blue omlijsten met afwisselende muziek uit zijn uitgebrei de jazz-collectie. De Bakkerij is vrijdag vanaf 21.00 uur geopend en de entree bedraagt slechts 3,- 2,- voor leden). Zaterdag een buitenlands tintje Zaterdag wordt De Bakkerij weer eens bezocht door twee buitenlandse bands. Dit keer zijn dat de Duitse band Gentle Veincut en het Kroatische Tigrova Mast. Beide bands zijn op uitnodiging van de hoofdact van deze avond, Gone Bald, naar Nederland afgereisd. Gone Bald is zelf net terug van een tour door onder meer Italië, Kroatië, Oostenrijk en Duitsland. Hun nieuwste cd Klaustrofobia verschijnt binnenkort in Nederland. De cd én het optreden toont een verbreding van Gone Bald's muzi kale spectrum: niet alleen noiserock maar emo, new wave en freejazz krijgen een plaats. Om de release van hun nieu we cd te vieren nodigden ze Gentle Veincut en Tigrova Mast uit voor optre dens in De Bakkerij in Castricum en diverse optredens in Amsterdam. Gentle Veincut uit het Duitse Frankfurt brengt bijzondere postpunk noiserock met'geniale gitaarriffs en vrouwelijke vocalen. Het Kroatische uit Zagreb afkomstige Tigrova Mast heeft een bezetting bestaande uit orgel, drums en bas. In eigen land zijn ze de sensatie in de underground muziekwereld. Tigrova Mast brengt een gestoorde mengeling van New Wave, Rock en Folk overgoten met een saus van Slivovich. Ook zaterdag is De Bakkerij vanaf 21.00 uur geopend. De entree voor deze avond bedraagt 4,-(leden 3,-) en duurt tot 02.00 uur. Meer informatie is te vinden door te surfen naar www.vriendenvandebakkerij.nl, waar men ook lid kan worden, of door langs te komen in De Bakkerij. LIMMEN - Van half mei tot half juni is in de bibliotheek van Limmen een kleine tentoonstelling ingericht over onderwijs in Burkina Faso. Op 31 mei en 1 juni zijn er in de Corneliuskerk in Limmen acti viteiten voor kinderen van de Limmer basisscholen. Dinsdagavond 31 mei is er een programma voor vrouwengroepen. In het weekend van 4 en 5 juni staan de vie ringen in de Corneliuskerk in het teken van Burkina Faso. Millenniumdoelstellingen De Stichting WOL ondersteunt al jaren onderwijsprojecten in het Afrikaanse land Burkina. Faso. Onderwijs wordt gezien als de sleutel om de spiraal van armoede en onwetendheid in ontwikkelingslanden te doorbreken en zo duurzame ontwikkeling op gang te brengen. Daarom hebben alle landen van de Verenigde Naties in de zogenaamde millenniumdoelstellingen met elkaar afgesproken dat in 2015 ieder een in de wereld ten minste basisonder wijs moet hebben gehad. Over de hele wereld wordt campagne gevoerd om dit te bereiken. De activiteiten van de WOL sluiten aan bij deze campagne, enerzijds door in Burkina Faso concrete onderwijs projecten te financieren, anderzijds door CASTRICUM - Op donderdag 26 mei viert het Bonhoeffercollege in Castricum de afronding van de nieuw bouw en de complete herinrichting van het schoolterrein. Na zo'n zeven jaar van plannen maken, bouwen en inrich ten is het nieuwe Bonhoeffercomplex gereed. Inrichting uniek cn aansluitend op omgeving Na de oplevering van het hoofdgebouw in 2000 mocht de school vorig jaar ook nog drie prachtige nieuwe gymzalen in gebruik nemen. In de uitvoering, met heel bijzondere, houten wanden, heb ben architect en bouwers zichzelf zo mogelijk nog overtroffen. De plannen van architect Dirk Jan Postel en zijn medewerkers van het bureau Kraaijvanger Urbis uit Rotterdam wer den gerealiseerd door Hevo Bouwmanagement B.V. te Den Bosch. Als sluitstuk is het terrein door enkele prominente deskundigen ingericht. Cor ten Haaf, bekend van de "Kerf" in de duinen bij Bergen, en de medewer kers van het Noord-Hollands Landschap deden er hun werk. De inrichting is voor een school uniek, aan sluitend bij de natuurlijke landschap pen in onze omgeving, de natte veen- weiden, het droge duingebied en het stinsenlandschap. Het terrein zal geheel ecologisch beheerd worden. Het leent zich uitstekend voor gebruik in het onderwijs. Rondleiding en inwijding zomereik en beeld In een besloten bijeenkomst met dege nen die in de loop van de jaren bij het nieuwbouwproject betrokken waren - van gemeente tot ouderraad - zal de rector een dankwoord spreken. Daarna volgt een rondleiding over het terrein door een deskundige van het Noord- Hollands Landschap; en passant zal er ook aandacht zijn voor de milieuvrien delijke parkeerplaats die de gemeente aan de Pieter Kieftstraat heeft inge richt. Ook een bezoek aan de gymza len staat op het programma. De ouders hebben de school een prachtige zomer eik op het voorplein cadeau gedaan. Die wordt ingewijd, evenals het beeld Stroming van Gerard van der Leeden in de hoofdingang. De buurtbewoners en andere geïnte resseerden worden niet vergeten. Zij krijgen vóór de zomervakantie nog apart de gelegenheid het terrein en de schoolgebouwen te bezoeken. REGIO - De gemeenten Uitgeest, Heemskerk, Beverwijk, /Velsen en Castricum hebben samen een regionale verkeersmilieukaart (RVMK) vastge steld. Deze RVMK kan als ondersteu nend instrument worden gebruikt bij studies op het gebied van verkeer, milieu en ruimtelijke ordening. De RVMK is verdeeld in de huidige situa tie (2002) en de toekomstige situatie (2015). Een vergelijking tussen de RVMK uit 1998 en de RVMK uit 2002 laat zien dat gemiddeld over alle weg- vakken gesommeerd een groei van ruim 5% wordt gerealiseerd. Verkeers- en milieümodel Een verkeersmilieukaart bestaat uit een verkeersmodel met daaraan gekoppeld een milieumodel. Een ver keersmodel geeft inzicht in de effecten van varianten voor de hoofdwegen structuur. Een milieumodel geeft inzicht in de gevolgen van veranderen de verkeersstromen voor het milieu. Met het milieumodel kunnen aanslui tend op het verkeersmodel milieubere keningen worden uitgevoerd zoals geluidsberekeningen en berekeningen voor luchtkwaliteit. Voor de actualisa tie van het verkeersmodel is voor de huidige situatie uitgegaan van het basisjaar 2002. De actualisering heeft een lange doorlooptijd gekend. De resultaten van de verkeerstellingen in 2002 van de vijf deelnemende gemeen ten waren begin 2003 beschikbaar. In het najaar van 2003 is het project gestart. De update was daarnaast grootschalig van aard. Het onderzoeks gebied is uitgebreid met het gedeelte van de gemeente Velsen onder het Noordzeekanaal (IJmuiden, Velsen- Zuid, Driehuis, Santpoort-Noord, Santpoort-Zuid en Velserbroek). Daarnaast is het onderzoeksgebied uit gebreid met de voormalige gemeenten Akersloot en Limmen na de fusie van de gemeente Castricum. Resultaten verkeer Uit de resultaten blijkt dat het verkeer tussen 2002 en 2015 duidelijk groeit. In 2015 worden de volgende knelpunten verwacht: Aansluiting Heemskerk op de A9 Viaductweg/Parallelweg in Beverwijk Velsertraverse Beverwijk/Velsen A9 ter hoogte van IJmónd Resultaten geluid In 2002 hadden 274 woningen een maatgevende gevelbelasting van meer dan 65 dB(A). Ten opzichte van 1998 betekent dit een stijging van 205 gehin derde woningen. De gemeente Velsen, uitgezonderd Velsen-Noord en de ker nen Limmen en Akersloot waren niet in de berekening opgenomen. In de toekomstige situatie 2015 hebben 343 woningen een maatgevende gevelbe lasting van meer dart 65 dB(A). Dit is een toename van 69 woningen, oftewel 25% ten opzichte van 2002. Resultaten lucht Met de RVMK kan de uitstoot van stoffen van het verkeer worden bere kend. De berekeningen zijn uitgevoerd met het voorgeschreven rekenmodel. In de regio worden, op basis van de berekeningen op diverse wegen, plan drempels en grenswaarden overschre den. De overschrijdingen worden voor al veroorzaakt door de hoge achter grondconcentratie die in het model moet worden ingevoerd. In de regio worden momenteel luchtmetingen uit gevoerd die onder andere de hoogte van het achtergrondniveau beter in beeld moet brengen. Naast meten is recent ook een nieuwe versie van het rekenmodel beschikbaar gekomen. Onduidelijk is verder welke normen gelden nu de Raad van State negatief heeft geadviseerd over de uitleg van de normen. De colleges hebben daarom besloten later dit jaar opnieuw te bekijken welke conclusies getrokken kunnen worden. polderbaan ontstaat tijdens de piekuren een te hoog veiligheidsrisico/ Op brand stof voor vliegtuigen moet milieube lasting geheven worden/ De rekenfout van Schiphol over capaciteitsproble men was geen fout maar een truc/ De overlast in de regio Castricum is denk of rekenfout/ De gegeven contourenno ta klopt niet met de overlast die nu ver oorzaakt wordt/ De aanvliegroutes naar de Polderbaan en Zwanenburgbaan moeten verhoogd worden. Iedereen is welkom en er is ruime gele genheid om met deskundigen en elkaar van gedachten te wisselen. De bijeen komst vindt plaats op 28 mei van 10.00 tot 13.00 uur in Hotel Borst, Van Oldenbarneveldtweg 25 in dorpskern Bakkum, Gemeente Castricum, tel. 0251-652204. Voor belangstellenden van buiten: als u van Zaanstreek/ Alkmaar komt neemt u de Zeeweg (toegangsweg Castricum) tot de roton de, vervolgens linksaf, rechtdoor en waar de weg linksaf buigt vindt u Hotel Borst. in Nederland voorlichting te geven over het belang van onderwijs voor ontwikke lingslanden en het recht van alle kinderen in de wereld op onderwijs. Voer de uitvoering van de activiteiten in Nederland heeft de WOL subsidie ont vangen van de NCDO. Voor de financie ring van de projecten in Burkina Faso is de WOL afhankelijk van giften en fonds- wervende acties. Schoolleven Op dinsda"g 31 mei en woensdag 1 juni komen de groepen 6, 7 en 8 van de Sint Maartenschool en de Pax Christischool om de beurt voor een circa een uur durend programma naar de kerk. Zij krij gen eerste een film te zien. De film is gemaakt door DSF, de partner van de WOL in Burkina Faso, en laat zien hoe het schoolleven van de kinderen er daar uitziet. De film is onderdeel van een uit wisselingsproject tussen scholen in Nederland en in Burkina Faso. In maart zijn opnames gemaakt van een schooldag op de Sint Maarten en de Pax Chisti en deze film wordt op dit moment op de scholen in Burkina gedraaid. Na de film over het schoolleven in Burkina Faso kunnen de Limmer kinde ren aan den lijve ondervinden dat het niet vanzelfsprekend is dat je naar school kunt. Aan de hand van een spel maken zij kennis met het leven van schoolkinderen in Burkina Faso en ervaren zij hoe moei lijk het kan zijn om je school af te maken als je in een ontwikkelingsland woont. En soms lukt dit ook niet.... Na afloop kunnen de kinderen hun erva ringen opschrijven. De indrukwekkendst beschreven ervaringen worden gepubli ceerd in de Nieuwsbrief van de WOL. Dinsdagavond 31 mei zijn de vrouwen van het Katholiek Vrouwen Gilde (KVG) en de Vrouwen van Nu (Plattelandsvrouwen) uitgenodigd om de film te bekijken en het spel te spelen. Ook andere vrouwen (en mannen???) worden van harte uitgenodigd aan deze avond deel te nemen. De aanvang is om 20.00 uur. Gezinsviering In het weekend van 4 en 5 juni staan de vieringen in de Corneliuskerk in het teken van Burkina Faso. Zaterdagavond 4 juni om 19.00 uur is er een gezinsviering met medewerking van het kinderkoor en de Afrikaanse danser Lamin Touray en zijn begeleidende percussionist. Aan het einde van de viering is er gelegenheid om met Lamin mee te dansen. De kerkcollecte van dit weekend is bestemd voor onderwijsprojecten in Burkina Faso. Vrijwilligers gezocht Voor assistentie bij de activiteiten in de kerk zijn nog enkele vrijwilligers nodig. Neem hiervoor contact op met Yvonne Zomerdijk, tel. 072 5052680 ('s avonds), e- mail yvonnezomerdijk@quicknet.nl Informatie over de projecten in Burkina Faso kunt u vinden op de website www.stichtingwol.com. AKERSLOOTt - Voor het vierde opeenvolgende jaar organiseert Scouting Akersloot de avondvier daagse. Dit jaar op 31 mei 1, 2 en 3 juni. In totaal worden er meer dan 250 deelnemers verwacht. De deelnemers kunnen zich op de eerste dag van de vierdaagse bij de start inschrijven. De deelnamekosten zijn net als de voorgaande jaren 4,; men wordt verzocht dit gepast te betalen. En van jong tot oud, iedereen is welkom. Alle dagen starten de wan delaars tussen 18.00 uur en 18.45 uur vanaf het scoutingcomplex aan de Koningsweg. Iedereen wordt opgèf roepen om met de fiets of lopend te komen, bij het scoutinggebouw is nauwelijks parkeerruimte. De deelne mers kunnen kiezen uit 2 afstanden: 5 of 10 kilometer. Vier dagen lang bren gen verschillende routes de wande laars langs de mooiste plekjes in eh rond Akersloot. „Dit jaar zijn alle routes vernieuwd en de laatste avond wordt afgesloten met live muziek. Wie er komt wordt nog even geheim gehouden, maar gezellig wordt het zeker", aldus een enthousiaste Hennie Verduin, die samen met Pieter Fluitman de organisator van de vier daagse is. Na afloop van de vierdaagse ontvan gen alle deelnemers een medaille, mits zij hun stempelkaart netjes vol gestempeld inleveren. Deelnemers die al eerder hebben meegedaan krij gen een aparte onderscheiding. Vrijwilligers De avondvierdaagse is voor een groot deel afhankelijk van vrijwilligers. Zo zijn er bijvoorbeeld vrijwilligers nodig voor de posten onderweg en als klaar- overs en E.H.B.O. Zegelactie Scouting Akersloot is een actieve ver eniging en ze zijn eind februari gestart met hét inzamelen van zegels van supermarkt De Witkom@rt. Dezè supermarkt was namelijk gestopt met de uitgave van deze zegels. Het restant van de zegels (die volgerij Rob Dekker nog steeds in grote geta- len in het dorp aanwezig moeten zijn) kunt u nog steeds inleveren bij NOVY Velzeboer aan de Julianaweg. De teller staat nu op 1005,75. Heeft u nog zegels, halfvolle of volle boekjes levert u ze daar dan in. AKERSLOOT - De pianiste Marianne Habets en de sopraan Ivera Musch geven zondagmiddag 5 juni een con cert met als thema Mozart tussen Salzburg en Wenen'. Op het program ma staan werken van Wolfgang Amadeus Mozart waaronder 10 liede ren, twee pianosonates en de variatie cyclus 'La belle Fran^oise'. Dit optre den is een vervolg op eerdere succes volle concerten die het duo gaf met de programma's 'Lente en Romantiek' en 'Sound of Dreams'. De programmering van het concert is geïnspireerd door het Mozart-jaar 2006, waarin herdacht zal worden dat deze grote componist 250 jaar geleden geboren werd in Salzburg. De variaties en de twee pianosonates, waaronder de 'Dürnitz' sonate uit de jaren tussen 1775 en 1781, worden gecombineerd met bekende liederen uit die jaren en uit de latere Weense periode van Mozart. De pianiste zal het programma op haar eigen fortepiano spelen. In de tweede helft van de achttiende eeuw kwam de opkomst van de fortepiano en voor dit instrument schreef Mozart zijn piano concerten en de meeste van zijn sona tes. Het instrument van Marianne Habets is nagebouwd naar het ontwerp van een originele Weense fortepiano uit 1795 van Anton Walter, de beroemdste bouwer van de vroege Weense vleugels. Het concert wordt gehouden op zon dagmiddag 5 juni in de Nederlands Hervormde Kerk aan het Dielofslaantje in Akersloot en begint om 14.30 uur. De kerk is open om 14.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 8,-. CJP/65+ 6,-. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de ingang van de kerk of kunnen worden gereserveerd bij Ivera Musch, tel. 0251- 310032 of via p- mail: Mozart@bnct.nl LIMMEN - Op donderdag 21 april is het servicepunt van WonenPlus feeste lijk van start gegaan. WonenPlus is één loket waar u met al uw vragen terecht kunt op het gebied van zorg, wonen en welzijn.U kunt er informatie en advies AKERSLOOT - Op zaterdag 28 mei viert de Johannesschool in Akersloot haar veertigjarig bestaan. Dit feit wordt op een ludieke manier gevierd met de 'Johannes Feestmarkt'. De afgelopen tijd heeft de school een les project afgerond met als onderwerp De Markt. Verschillende thema's wer den hieruit gehaald zoals: de oosterse markt, de bloemenmarkt, het terras, de sokkenkraam (straat-sokken-pop pentheater), de kledingmarkt en de kunst-en-vliegwerkkraam. Bij deze thema's hoorden speciale uit stapjes en activiteiten voor de leerlin gen. Zo gingen er groepen kinderen op bezoek naar de Efteling, het Aviodrome, de bloemenveiling in Aalsmeer en het Zuiderzeemuseum. Een heuse poppenspeler werd binnengehaald, een bloementuin werd aangelegd, vliegende objecten, bloem stukken en kleding werden gemaakt en in de school hangt de laatste weken een heerlijke baklucht! De leerlingen uit groep acht zijn volop bezig met een jubileumkrant. Er zijn daarom ver schillende mensen geïnterviewd, oud leerlingen en leerkrachten en natuur lijk de eerste directeur Piet Seignette. Als u belangstelling heeft kunt u de krant op 28 mei gedurende de markt bestellen. Het schoolplein wordt dan geheel omgetoverd tot een marktplein met grote tenten en met diverse marktkraampjes waarin de groepen leerlingen zich zullen presenteren. Ook komt er voor de kinderen een grote attractie. Wat dat is blijft nog even een verrassing! Bovendien wordt om 12.00 uur het nieuwe schoolvaandel opgehangen. Talentvolle schoolkinderen en een eigen schoolband, die bezet wordt door ouders en leerkrachten, zullen één en ander muzikaal opluisteren. U bent allen van harte welkom op het schoolplein van de Johannesschool van 12.00 tot 17.00 uur. Wilt u oude schoolfoto's kijken? Kijk dan op www.sintjohannesschool.nl voor mis schien wel uw eigen klassenfoto en aanvullende informatie. krijgen over diverse onderwerpen. Tevens bemiddelen zij als het gaat om bijvoorbeeld personenalarmering, klus- sendiensten, maaltijdservice en tuin onderhoud. Kees Kroone, voorzitter van dé Stichting Welzijn Ouderen in Limmen, die de opening voor zijn rekening nam, ging in op de doelstelling van WonenPlus. WonenPlus heeft als doel ouderen zolang mogelijk zelfstandig in hun eigen woonomgeving te laten wonen, met waar nodig ondersteuning van WonenPlus. WonenPlus informeert, adviseert en bemiddelt naar aanvullen de dienstverlening. Ook bedankte Kroone de provincie Noord-Holland die de financiering van WonenPlus mogelijk heeft gemaakt. Gezien de grote belangstelling tijdens de opening wordt verwacht dat het servicepunt in een grote behoefte voor ziet. Het servicepunt in zorgcentrum de Cameren is elke donderdagochtend geopend van 9.30 tot 11.30 uur. Het adres is Lage Weide 3 in Limmen. Op deze ochtenden kunt u zich gratis inschrijven als lid van WonenPlus, u ontvangt dan een handig informatie boekje. Op overige dagen is WonenPlus bereikbaar op tel. 0251 - 679350.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 12