WOZ-portaal op www.heiloo.nl succes Bedrijventerrein Boekelermeer Zuid 3: start verkoop kavels I Mm ér hei id3 UITKIJKPOST - 25 MEI 2005 - PAGINA 4 r i*». «s ■a 1 t t^TP m Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo Bouwen en wonen Ontvangen bouwaanvragen Afgegeven sloopvergunning Meer informatie Uitgifte eerste fase Inschrijven M ededelingen Verleende collectevergunning Nieuwe lijst delegaties en mandaten Jubileumfeest HSV Welkom In Heiloo Uitgifte tweede fase Meer informatie Boekelermeer ZIH Geraniummarkt op Looplein Werk in uitvoering Controle en doorspoelen van brandkranen in Heiloo Fietsenstalling NS weer open 1 L -J Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 wtummii Oud-redactrice Uitkijkpost op weg naar Zweden Nog één dagje Nederland POLITIE HEILOO Drankrijder Bromfietscontrole Snelheidscontrole BERICHTEN Gereedschap gestolen Vernieling personenauto Heiloo contact Het WOZ-portaal op www.heiloo.nl is een enorm succes. De pagina die in het teken van de Wet Waardering Onroerende Zaken stond, werd goed bezocht. Via de site is 8.414 keer het taxatieverslag geraadpleegd of geprint. Ook het digitaal insturen van een WOZ-bezwaar was een succes. In totaal zijn er bijna 1.200 bezwaren tegen de WOZ-beschikking ingediend, waarvan er 334 digitaal zijn ontvangen. Het is veel makkelijker om de digitaal ontvangen bezwaren te verwerken. Schriftelijke bezwaarschriften moeten allemaal alsnog handmatig worden ingevoerd. Op dit moment zijn de mede werkers van Bureau Belastingen druk bezig met de afhandeling van de bezwaren. Voor de gemeente staat vast dat het WOZ-portaal een belangrijke bij drage heeft geleverd aan de uitbreiding van de digitale dienstverlening van de gemeente Heiloo. Vanaf 28 februari 2005 is er een speciaal WOZ-portaal geopend op de website van Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ont vangen. Spillaan 6, reg.nr. 2005/0084 vergroten woning ontvangstdatum: 29 april 2005 Wethouder Kuijperhoek 6, reg.nr. 2005/0125 plaatsen dakopbouw op woning ontvangstdatum: 19 mei 2005 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde slloopvergunning verleend. Het Maalwater 9 a, reg.nr. 2005/0107 slopen bedrijfsgebouw (kassencomplex) verzending: 18 mei 2005 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de sloopvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Deze datum verzending vindt u achter het sloop- plan. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Indien er sprake is van een spoedei send belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) de gemeente. Op deze site kunnen de inwoners, eigenaren en huurders van bedrijfspanden van Heiloo alle infor matie vinden over hun pand of zelf een taxatieverslag opvragen. Ook kan er digitaal bezwaar gemaakt worden tegen de hoogte van de WOZ-waarde. De site van het WOZ-portaal is veel bezocht voor het verkrijgen van de informatie over de waardebepaling. In de laatste week van februari hebben inwoners en bedrijven in Heiloo een belastingaanslag ontvangen. Op de belastingaanslag staat aangegeven welke belastingen betaald moeten worden, zoals onroerend-zaakbelasting, rioolrecht, afvalstoffenheffing en hon denbelasting. Bij de belastingaanslag is een brochure verstuurd over deze gemeentelijke heffingen en de tarieven. Hierin staat vermeld of u een bepaalde heffing of belasting moet betalen, waarom u dit moet betalen en welk bedrag u betaalt. Op de belastingaan slag staat ook de nieuwe WOZ-waarde (Waardering Onroerende Zaken) van uw pand(en) vermeld. De nieuwe WOZ- waarde is van belang voor de onroerend-zaakbelastingen (OZB), het eigenwoningforfait inkomstenbelasting en de waterschapsbelasting. Voor meer informatie over de WOZ of het WOZ-portaal kunt u contact opnemen met mevr. C. Hogendoorn Bureau Belastingen, telefoonnummer (072) 535 66 20. In 2004 is de start gemaakt met het bouwrijp maken van het bedrijventerrein Boe kelermeer Zuid 3. Onlangs zijn deze werkzaamheden afgerond en het terrein is nu startklaar. De grond is gereed om bebouwd te worden en de infrastructuur, zoals wegen en riolering, zijn gereed. Nu is het moment daar dat de verkoop van de kavels kan starten. De verkoop van de kavels is opgesplitst in twee fasen. Eerst wordt het gedeelte aan de oostzijde van de Boekeler- meerweg uitgegeven, vervolgens het gedeelte aan de westzijde. Op dit moment worden afspraken gemaakt met bedrijven die zich hebben ingeschreven voor een kavel aan de oostzijde van de Boekelermeerweg, de eerste fase. Bedrijven die ingeschreven staan, worden of zijn inmiddels benaderd voor een persoonlijk gesprek. Bedrijven die vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffie recht verschuldigd. Meer informatie Het genoemde sloopplan is niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over het genoemde plan, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieks balie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Prins Bernhard Cultuurfonds/Anjeractie in de periode van 29 mei tot en met 4 juni a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. In verband met de dualisering van het gemeentebestuur en de daarmee samenhan gende wijzigingen in de verdeling van de bevoegdheden tussen de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders, andere wetswijzigingen en wijzigingen in de gemeentelijke organisatie is de lijst van ver leende delegaties en mandaten per 1 mei 2005 opnieuw door de gemeenteraad, het col lege van burgemeester en wethouders en de burgemeester, ieder voor zover het de eigen bevoegdheden betreft, vastgesteld. In de delegatie- en mandatenlijst is voor een groot aantal gemeentelijke producten vastge legd wie bevoegd zijn namens de gemeente raad of het college van burgemeester en wethouders beslissingen te nemen of genomen besluiten namens hen te onderte kenen. Ter inzage De delegatie- en mandatenlijst ligt ter inzage in het informatiecentrum in de centrale hal van het gemeentehuis. Tegen betaling van de verschuldigde leges kunt u een afschrift van de lijst verkrijgen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer T. van der Jagt van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoon nummer (072) 535 66 48 bereikbaar op dinsdag, woensdag en donderdagochtend. Burgemeester en wethouders van Heiloo ver lenen vergunning tot het organiseren van een feestweek van woensdag 1 tot en met zaterdag 4 juni 2005 ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van voetbalvereniging HSV. Dit op grond van artikel 2.2.2 van de Alge mene Plaatselijke Verordening 2000. Tevens wordt toegestaan om op zaterdag 4 juni in een feesttent een afsluitende feestavond te organiseren met levende muziek van 21.00 tot 00.15 uur. Deze feesttent van 20 bij 40 meter wordt geplaatst op het parkeerterrein van HSV tussen De Omloop en de Bayershof- fweg. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de G. Tervoort van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 68. Parkeersc Parkeerschijven voor de blauwe zone zijn verkrijgbaar bij de receptie van het gemeentehuis geïnteresseerd zijn in een kavel maar zich nog niet ingeschreven hebben, kunnen dit alsnog doen. Het vestigings beleid, de bestemmingsbepalingen én het inschrijfformulier kunt u vinden op onze website: www.heiloo.nl. Voor de kavels aan de westzijde van de Boekelermeerweg, de tweede fase, duurt het nog even voordat de uitgifte begint. Afhankelijk van het tempo waarmee fase 1 wordt uitgegeven, wordt aanslui tend een start gemaakt met het bouwrijp maken van fase 2. Op dat moment wordt ook de verkoop van kavels aan de westzijde van de Boekeler meerweg actief opgepakt. Wij houden u via de website en Uitkijkpost op de hoogte van de laatste stand van zaken. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met projectassistent dhr. T. de Rudder, telefoonnummer (072) 535 67 80 of projectleider mevr. C. Toering-de Jong, telefoonnummer (072) 535 67 35. Daar naast kunt u meer informatie over de Boekelermeer Zuid 3 vinden op onze website: www.heiloo.nl. V" De burgemeester van Heiloo verleent vergun ning voor het houden van een geraniummarkt op zaterdag 28 mei 2005 op het Looplein tussen 06.00 en 17.00 uur. Dit op grond van artikel 5.2.3 en artikel 5.2.4 van de Algemene Plaatselijke Politieverordening 2000. Het Looplein wordt gedurende deze dag van 06.00 tot 18.00 uur afgesloten voor alle autoverkeer. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer T.P.J. van der Meijs van de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, telefoonnummer (072) 535 67 36. De gemeente is enige tijd geleden gestart met de controle van de brandkranen in Heiloo. Bekeken wordt of de kranen het nog goed doen. En zonodig wordt onderhoud aan de kranen gepleegd. Ook wordt bekeken of de kranen nog goed bereikbaar zijn en niet over woekerd worden door beplanting. Verder worden de kranen doorgespoeld. Inmiddels zijn bijna alle brandkranen in Heiloo gecontroleerd en doorgespoeld. Vanaf donderdag 26 mei 2005 worden als laatste de brandkranen in Ypestein, het Willibrordter- rein en het buitengebied gecontroleerd en doorgespoeld. Bruin water uit uw kranen en verminderde druk Als uw wijk aan de beurt is voor controle en doorspoelen van de brandkranen kunt u thuis enige overlast ondervinden. Op het moment van doorspoelen kan er namelijk bruin water uit uw kranen komen en ook kan er vermin derde druk ontstaan. Wij raden u aan uw kranen na de controlewerkzaamheden enkele minuten met water te laten doorstromen. Dit om de leiding tussen uw perceel en de hoofd leiding schoon te spoelen. Na 16.00 uur wordt er niet meer doorgespoeld en kunt u zonder problemen water gebruiken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Inmiddels zijn de werkzaamheden op het Sta tionsplein in volle gang waardoor er enige overlast ontstaat voor de treinreizigers. Sinds maandag 23 mei jl. is de fietsenstalling aan de Holleweg (tussen Zeeweg, Holleweg en het spoor) gereed en kunt u uw fiets of brommer weer veilig en zonder overlast parkeren. Eventuele fietsen die achterblijven op het Sta tionsplein worden in de komende dagen verwijderd en verplaatst naar de nieuwe stalling aan de Holleweg. Daarnaast zijn er tussen de Zeeweg en het station voor voetgangers voorzieningen aan gebracht om het station vanaf de oostzijde te kunnen bereiken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Kok van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 68. (locale tarief) Eind januari nam Nicole Heerlandy redactrice bij de Uitkijkpostafscheid van haar collega's. Zij ging zich voorbereiden op de emigratie naar Zwedendie in mei/juni gepland stond. Morgen is het zover en vertrekken Nicole en Ben naar het hoge noorden. Een klein verslag van het aanstaande vertrek... Als de Uitkijkpost op tijd bij u in de bus is gevallen vertrekken wij dus morgenochtend definitief naar Zweden. De afgelopen week hebben we vooral benut om onze kennissen, vrienden en familie gedag te zeggen en de laatste formaliteiten af te handelen voordat we echt de grens over kunnen. De laatste dagen hebben we ook veel nagedacht over onze levensstijl, die in Zweden drastisch zal veranderen. Mijn Ben, die werkweken van 60 uur altijd heel 'normaal' vond, geniet de laatste dagen in Nederland met volle teugen van zijn inmiddels verkregen vrijheid. Vrijheid die we in Zweden voorlopig even willen vasthouden, al zal er uit eindelijk natuurlijk toch geld verdiend moeten worden om onszelf te kunnen onderhouden. Maar werkweken zoals hier in Nederland zullen het zeker niet worden, dat staat vast! Wat ook vast staat is dat een mens met veel minder spullen toe kan dan dat wij in de loop der jaren om ons heen verzamelen. Wat is nu werkelijk belangrijk in ons leven? Die dure auto, die garderobekast vol kleren, dat grote huis met het liefst een aanbouw, of een nog snellere computer? Of is het beter te genieten van wat het leven ons te bieden heeft en kunnen we best toe met alleen de basisbehoeften als een tafel, stoel en bed? Niet dat ik nu op de alternatieve tour wil gaan hoor, verre van dat. Maar sinds de verhuiswagen op 29 april met onze inboedel Castricum verliet, en wij onze intrek namen in het appartement van mijn zus in Heiloo, kijken we toch heel anders tegen het leven aan. Of je nu op 110m2 woont of op amper 30m2, zoals in ons geval, het leven gaat gewoon verder en ik heb niet het gevoel dat ik echt iets mis. Maar goed, morgen op weg naar ons nieuwe huis, waarin wij begin mei al twee weken konden 'wennen', dankzij een gastvrije uitnodiging van de huidi ge eigenaars. Dat werd dus leren koken op -en vooral het aanhouden van- een houtvuurfornuis (hoe komt het toch dat die aardappels maar niet gaar worden?); een leerzame werkvak antie werd het! Wat me voornamelijk trekt aan het huis is de fraaie ligging, midden in het bos. 's Ochtends stap je zo met je hond het bos in, en kun je uren dwalen zonder ook maar een mens tegen te komen. Heel wat anders dan het Heilooërbos hier, waar je om de honderd meter wel met een andere hondenbezitter aan de praat raakt. Bovendien ligt het huis niet ver van allerlei prachtige meren, waar het goed vissen en kanoën is. Ook erg leuk is het grillen van meegebrachte worst jes, op een knapperend vuurtje langs het water. Heerlijk genietend in het zonnetje, aan de rand van het meer, prachtige vogels op gepaste afstand, maar wel nieuwsgierig toekijkend. Nu we het toch over dieren hebben: de eerste de beste dag liepen er al drie elanden door 'onze' tuin. Met diep res pect voor deze enorme beesten keken wij toe hoe zij zich een weg baanden door tuin en bos, om wonderbaarlijk genoeg onzichtbaar tussen de bomen te verdwijnen, als ware zij slechts een mooie droom. Laten we hopen dat al onze dromen voorlopig zo mooi blij ven. We gaan het in elk geval proberen daar in Zweden! Nicöle Meerland U «Noord-Holland Noord 7 72 0900 88 44 Ben en Nicöle met hond Jeanny, samen met de huidige eigenaars Gunnar en Kerstin Aspling HEILOO - Een 22-jarige automobilist uit Egmond aan Zee liep vrijdag omstreeks 02.00 uur tegen de lamp op de Kennemerstraatweg. Hij blies bij een routinecontrole 480 ug/1 en kreeg een proces-verbaal. HEILOO - Donderdagmorgen 19 mei werd tussen 08.00 en 09.00 uur op de Kennemerstraatweg en de Westerweg een controle gehouden. De controle was specifiek gericht op bromfietsen. Twee bromfietsers werden bekeurd. Een bromfietser voor het overschrij den van de constuctiesnelheid en een bromfietser voor het ontbreken van onder andere de gele plaat. HEILOO - Donderdag 19 mei werd tussen 13.45 en 15.15 uur een snel heidscontrole gehouden op de Ypesteinerlaan. Er werden tien pro cessen verbaal opgemaakt voor het overschrijden van de maximumsnel- heid van 50 kilometer per uur. Verder werd één bestuurder geverbaliseerd voor het niet dragen van de autogor del. HEILOO - Woensdag 18 mei deed een aannemer van een in aanbouw zijnde woning aan de Rechte Hondsbossche- laan aangifte van diefstal van een hoe veelheid gereedschap. Deze diefstal moet hebben plaatsgevonden in het afgelopen weekend. De aannemer mist verschillende soor ten elektrisch gereedschap. Men kwam in het in het pand door het vernielen van een raam. Ook in een andere in aanbouw zijnde woning in dezelfde straat werd ingebroken. Mogelijk wer den beide inbraken gepleegd door dezelfde dader(s). HEILOO - In de nacht van maandag 16 op dinsdag 17 mei werd op de Hoogeweg een personenauto vernield. Een van de buitenspiegels van de Suzuki Ignis werd vernield.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 4