MERCURY Grote respons op Tuinborden actie OPEN HUIS Cristian Schilder •131 M [«ld* ttl 0133 [011131 PERKGOED MERCURY WW GERANIUMSMARKT Alle soorten - Scherp in prijs - Foto en dia van het jaar bij fotoclub HAF mm D BORDEN Excursie over vogels op landgoed Nijenburg Pijnlijke voeten? Alles onder controle www.vanderborden.nl EV3 4:* www.vanderborden.nl H Geïnteresseerd? ■WwMi op 28 MEI in de kas (1000 m2). Alles uit eigen kwekerij. Rijksweg 127A, Limmen, achter Gerton in de kas De nieuwe Mercury 4-takt buitenboord motoren 8 pk en 9.9 pk (<38 kg). Schone motoren (voldoen aan de Epa emissienormen 2006). Fluisterstil, milieu vriendelijk en brandstof- besparend. Mercury F 8 v.a. 2.297 Mercury F 9.9 v.a. 2.729 Mercury viertaktmotoren: hun tijd ver vooruit. Van 4 pkt/m 275 pk viertakt. AKERSLOOT: Marine Performance Center BROEK OP LANGEDIJK: Bijvoet Boatpleasure ■JÊKKm Collecte epilepsiebestrijding Tweedehands boekenmarkt Veel belangstelling voor inloop-koffieuur Gezelschapsbank Tweedaagse rommel markt in het Kapelbos Bedrij venviswedstrijd plan Oost Kennismaking met het gregoriaans in de Willibrorduskerk WWW.CORNELIUSHEILOO.NL lü*j KuijsReinderKakes U3 BORDEN Tel. 072 512 16 95 Tel. 072 555 10 00 Sportinstituut) for wellness Fitness Piiates Nordic Walking Spinning Bedrijfsfitness Fysiotherapie Bodypump Sportief wandelen Kinderoppas Zonnebank Bel of kom langs voor informatie Het Zevenhuizen 48 1852 JC Heiloo Telefoon: 072-533 03 44 Site: www.sivennewater.nl Heemtuin bij Elckerlijc Ypedisco Final Dance Party bij Tendenz! Op zoek naar water beestjes Goed bezochte Open Dag Stichting Peuterspeelzalen Houdt grote UITKIJKPOST - 25 MEI 2005 - PAGINA 8 Geen nood: de pedicure komt bij u aan huis Gediplomeerd voelverzorgster Aantekening diabetici Marion Wiemeersch 06 28101766 FourStroke bent welkom bij uw Mercury dealer: HEILOO ZEVENHUIZERLAAN 35 N i M %W r Op leuke stand en nabij dorpscentrum gelegen vrijstaande uitgebouwde erkerwoning met royale vrijstaande stenen garage, aangebouwde houten berging en circa 21 meter diepe achtertuin met achterom. De woning dient op een aantal punten te worden gemoderniseerd. Ind.: entree, hal, lichte L-vormige woonkamer met erker en openslaan de deuren naar de tuin, badkamer voorzien van douche en wastafel, kelder cq. trapkast, aangebouwde woonkeu ken, bijkeuken met cv-opstelling, toilet met fonteintje. Verd.: Overloop, toilet, 2 slaapkamers waarvan 1 met wastafel en beide met vaste kasten, bergkast. Zolderverd.: Middels vlizotrap bereikbare bergzolder. Bijz.: bouwjaar: 1931. Inhoud: ca. 350 m3. Woonopp.: ca. 110 m2. Opp.: 347 m2. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs 295.000,= k.k. Kantoor Heiloo. Tel.: 072-5351000 HEILOO SANDECAMPLAAN 3 Nabij dorpscentrum'en NS-station, in lommerrijke omge ving gelegen tussenwoning met zonnige circa 15 meter diepe achtertuin op het zuiden met achterom en vrijstaan de stenen berging. Ind.: entree, hal, gang met trapkast en toilet, dichte eenvoudige keuken (ca. 6 m2) met vaste kast en deur naar achtertuin, lichte doorzon woonkamer (ca. 25 m2) met houten vloer en aluminium schuifpui naar de tuin. 1e Verd.: overloop, 3 slaapkamers (resp. ca. 12 m2, 10,5 m2 en 6 m2) waarvan 2 met vaste kasten en 1 met toegang tot klein balkon, badkamer v.v. douche en wasta fel. Zolderverd.: Middels vaste trap bereikbaar en geschikt voor het creëren van een 4e slaapkamer. De woning dient op een aantal punten te worden gemoderni seerd. Bijz.: bouwjaar: 1958. Inhoud: ca. 300 m3. Woonopp.: ca. 100 m2. Opp.: 176 m2. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs: 199.000,= k.k. Kantoor Heiloo. Tel.: 072-5351000 VAN DER «MP»"»™* sinds 1933 VAN GOEDE HUIZE nvm nva Kennemerstraatweg 386, 1851 BK Heiloo Telefoon (072) 535 10 00, Fax (072) 532 05 33 HEILOO - Zoals gebruikelijk werd het seizoen 2004-2005 van de Heilooër Amateur- fotografenvereniging (HAF) ook dit keer afgeslo ten met een onderlinge competitie voor de 'foto en dia van het jaar'. Elk lid van de club mocht twee van zijn foto's en twee dia's meenemen die stuk voor stuk werden beoordeeld door twee objectieve buitenstaanders: de heren Cees Broersen, beeldend kunstenaar uit Egmond, en beroepsfotograaf Menno Sabel uit Alkmaar. Beide heren mochten na een voorinzage, ieder vanuit hun eigen optiek, hun persoonlijke waarde ring voor de ingeleverde foto's en dia's uitspre ken. Gezamenlijk moesten zij ten aanzien van de drie beste foto's en dia's tot een eindoordeel trachten te komen. Dat de jury nauwkeurig naar het materiaal heeft gekeken bleek wel uit de goed onderbouwde commentaren die in de meeste gevallen bovendien opbouwend van aard waren en dat kwam vooral omdat iedereen er wel voor gezorgd had geen 'slechte' foto's of dia's in te die nen. Elke fotograaf wilde immers wel met de eer gaan strijken. Maar helaas, dat was slechts voor enkelen weggelegd. De hoogste waarderingen gin gen dit jaar naar Yolanda Geldof en René Blom. Yolanda had een schitterende zwart-wit foto van een uitgelaten klein meisje op het strand. De foto was zo goed getroffen dat de keuze daarvoor een ieders instemming kon wegdragen. Maar ook de dia van René Blom (zeezicht tussen twee rotsen in Normandië) onderscheidde zich positief van de anderen. Beide fotografen werden door dé voorzitter van harte gecomplimenteerd met het behaalde resul taat en werden verrast met de wisseltrofee die zij een jaar lang thuis op de schoorsteen mogen plaatsen. Maar ook de winnaars van de tweede en derde prijs mochten zich verheugen in een onder scheiding op fotografiegebied. Ongetwijfeld zul len zij in het seizoen 2005-2006 trachten de huidi ge eerste prijswinnaars van hun voetstuk te sto ten. mmwm Werk van Yolande Gerlof HEILOO - Aanstaande zondag houdt Natuurmonumenten een excursie over vogels op landgoed Nijenburg. Op zondag lijkt het vogelge luid nog mooier te klinken in het zomerse bos. De gids vertelt u welke vogels leven op Nijenburg, waar ze broeden en wat ze eten. Wist u dat er bij voorbeeld ook nachtegalen broeden in het bos? Misschien dat een paar vogels ook voor ons willen zingen. Anderen zijn al zo druk met voedsel zoe ken voor de jonkies dat er voor zingen geen tijd meer is. De wandeling start zondag 29 mei om HEILOO - In de week van maandag 6 juni tot en met zaterdag 11 juni gaan 40.000 vrijwilligers op pad om huis-aan-huis te collecteren voor het Nationaal Epilepsie Fonds. Het thema tijdens de nationale collecte week is: 'Laat ze niet vallen'. De opbrengst van de collecte is bestemd voor weten schappelijk onderzoek, voorlichtingsactiviteiten, het organiseren van begeleide vakanties voor men sen met epilepsie en individuele hulp. ll.OOu bij de fietsenstalling bij de Kattenberg. De excursie duurt ongeveer twee uur en kost voor leden van Natuurmonumenten 4,- en voor niet- leden 7,-, kinderen 2,-. Aanmelden s.v.p. via de ledenservice van Natuurmonumenten: tel. 035- 6559911. De Kattenberg ligt in het bos langs de Kennemerstraatweg. Parkeren kan langs de Nijenburgerweg te Heiloo. Kinderwagens kunnen mee en honden mogen aan de lijn mee. HEILOO - Op zaterdag 28 mei van 10.00 uur tot 13.00 uur houdt Stichting Ouderenwerk Heiloo de tweedehands boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk Heiloo georganiseerde sociaal cul turele activiteiten en goede doelen. Als u nog boe ken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werk dagen van 9.00 uur tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunt u ook bellen, tel. 072-5331297 en wordt er een afspraak gemaakt om ze op te halen. HEILOO - Volgens coördinator Monique van Ling was het eerste inloop-koffieuurtje op 12 mei een suc ces. Meer dan dertig mensen kwamen gezellig langs, maakten een praatje en leerden nieuwe mensen kennen. Wilt u dit ook? Kom dan langs op een van de volgende inloop-koffieuurtjes: op de donderdagen 2 juni, 7 of 28 juli van 10.00 tot 11.00 uur in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De Gezelschapsbank is een initiatief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en biedt geïnteresseerden vanaf 55 jaar de mogelijkheid nieuwe mensen te leren kennen met het doel samen vriendschappelijke activiteiten te ondernemen. Alle andere donderd agen kunt u tussen 10.30 en 11.30 uur binnenlopen in het Trefpunt voor meer informatie over de Gezelschapsbank. Telefonisch kunt u de Stichting Ouderenwerk Heiloo bereiken op tel. 072-5331297 of kijk eens op de website www.ouderen- werkheiloo.nl. HEILOO - De meimaand van dit jaar heeft bij de Kapel van Onze Lieve Vrouw ter Nood met een serie indruk wekkende en feestelijke hoogtepun ten in het teken gestaan van haar 100- jarig bedevaartsjubileum. De 'rode draad' in dit jubileum wordt tot 1 oktober verder uitgerold met de suc cesvolle tentoonstelling in het voor malige Julianaklooster aan de Hooge- weg 65. In die feestelijke jubileum stemming past zeer goed de tweedaag se rommelmarkt, die ,op vrijdag 10 en zaterdag 11 juni in het Kapelbos aan de Kapellaan plaatsvindt. Natuurlijk bevinden zich tussen de rommel veel snuisterijen, glaswerk, kleinmeubelen, verzamelitems als blik werk en boeken voor jong en oud. Ongetwijfeld zullen daar ook de jubileumuitgaven als de Ave Maria cd van het kapelkoor Ubi Caritas en het jubilemboek 't Putje van Heiloo (weliswaar tegen normale prijzen) worden aangeboden. Met de jubileumloterij, het rad van avontuur, een poffertjeskraam, koffie en thee- schenkerij in 't Oesdom en natuurlijk muzikale bijdragen zullen het interes sante rommelmarktdagen worden. Bezoekers zijn op beide dagen wel kom tussen 8.00 en 15.00 uur. HEILOO - De alom bekende jaarlijk se terugkerende bedrijvenviswedstrijd voor bedrijven en verenigingen wordt dit jaar gehouden op zondag 12 juni. Ook dit jaar wordt er gevist in de vij vers in Plan Oost. Verzamelen om 7.15 uur op de parkeerplaats bij de Loet. De viswedstrijd is van 8.00 tot 10.30 uur, waarna de prijsuitreiking zal plaatsvinden in de sporthal, waarna er ook een grote verloting wordt gehou den met mooie prijzen. U kunt zich laten inschrijven met een ploeg van drie personen, óp een van de onder staande adressen: Harry Franse, De Waard 41, tel. 072-5330111, Niek Stuifbergen, Abdijlaan 12, Egmond- Binnen, tel. 072-5072132 of Jan Walta, Luilaantje 18, Egmond-Binnen, tel. 072-5063111. Het inschrijfgeld is 10 per ploeg. HEILOO - De NSGV-Haarlem houdt een studie- en zangbijeenkomst op vrijdagavond 27 mei, van 20.00 tot 22.00 uur in Heiloo, Willibrorduskerk, Westerweg 265. De bijeenkomst begint met een korte inwijding in de ontstaansgeschiedenis van het gregoriaans en het noten schrift. Ook wordt een aantal eenvou dige gezangen met alle aanwezigen ingestudeerd. Na de pauze worden deze in concertvorm uitgevoerd, afge wisseld met enkele sologezangen en orgelspel. De docent is Jos Beijer* de organist is Mark Heerink. Ieder die nog weinig weet van het gregoriaans, maar zich op de een of andere manier toch gegrepen voelt door deze muziek, is van harte welkom. Het is mogelijk om als vervolg op deze kennisma kingsavonden deel te nemen aan een basiscursus Gregoriaans, die de NSGV-Haarlem in het najaar organi seert. De kosten voor deelname bedragen 7,- inclusief koffie/thee en materialen. U kunt dit bedrag ter plaatse voldoen. Het is echter wel belangrijk om u tevo ren aan te melden, zodat een inschat ting kan worden gemaakt van het aan tal deelnemers. U kunt zich schriftelijk aanmelden bij: NSGV-Haarlem, t.a.v. Jos Beijer, Kruisweg 69 te Haarlem, e-mail: post@josbeijer.nl, tel: 030- 2610006 (voor nadere informatie). TANDPROTHETISCHE PRAKTIJK Gediplomeerd tandprotheticus lid ONT Voor uw nieuwe kunstgebit Tevens reparaties en rebasingen aan uw bestaande kunstgebit 15 jaar implantaatervaring Vergoeding door ziekenfonds en part. verz. Dusseldorperweg 6 Limmen Telefoon 072-5055592 Huurdersvereniging Heiloo Nieuw woningtoewijzingssysteem. Krijgt u nu sneller een woning? Nieuwe betaalbare huurwoningen. Komt het er nou eens van? De Huurdersvereniging Heiloo nodigt u uit tot het bijwonen van de jaarvergadering op donderdag, 26 mei a.s. in Klein Var nebroek, De Omloop 22 te Heiloo. Aanvang 19.30 uur De agenda ziet er als volgt uit: 1Opening 2. Mededelingen en ingekomen stukken 3. Notulen Alg. Ledenvergadering van 18 mei 2004 4. Jaarverslag 2004 5. Financieel verslag 2004 6. Kascommissie 7. Begroting 2005 8. Rondvraag 9. Pauze Na de pauze, om 20.30 uur, debat tussen M. H. J. van Hooff (dir. Kennemer Wonen) en M. R. Opdam (wethouder Volkshuisvesting), gevolgd door discussie. Het jaarverslag 2004, het financieel verslag 2004 en de notulen van 18-5-2004 zijn op de volgende plaatsen te verkrijgen dan wel in te zien: Gemeentehuis Heiloo Openbare bibliotheek Kennemer Wonen Heiloo Kennemer Wonen Alkmaar Het Trefpunt www. huurdersverenigingheiloonl WOENSDAG 1 JUNI VAN 17.00-19.00 UUR! LOCATIE: ST. WILLIBRORDUS TERREIN (VOLG DE BORDEN VANAF DE KENNEMERSTRAATWEG) Een van de mooiste, meest karakteristieke gebouwen van Heiloo 'reïncarneert'als een werkelijk imiek appartementencomplex. Kies uit 39 sfeervolle twee- en driekamer appartementen in een monumentaal gebouw. Geniet straks van het heerlijke buitenleven in Heiloo 'ui uw eigen privé tuin. Elk appartement z 'n eigen stijl en sfeer Het wordt schitterend gerestaureerd, opgeknapt en aangepast aan de wooneisen van onze tijd. Maar verder blijft Cornelius zo veel mogelijk intact. Bekijk de tekeningen, de plattegronden en stel je voor hoe je hier, in Cornelius - achter die schitterende gevel, monumentale entree en raampartijen - straks je exclusieve thuis hebt. (oppervlakte variërend van ca. 46-1-12m2 BVO) Per 30 mei a.s. online: HEILOO - Enkele weken gele den heeft de organisatie Landschap Noord-Holland inwo ners van Kennemerland bena derd met de vraag of men mee wilde werken aan een ludieke actie. Op 17 mei startte officieel de bordjesactie in Kennemerland. Majoor Bosschardt, Yvonne van Gennip, Marianne Rebel, burge meester Pop, Klaas Koper de dorpsomroeper en Jan Kuiper onthulden de eerste bordjes. Velen volgden hun voorbeeld, met het plaatsen van de houten bordjes in hun voortuin met spreuken van bekende Noord- Hollanders erop. Ook is de moge lijkheid geboden een poster aan te vragen. De actie loopt door tot 1 juli. Wilt u ook meedoen? Dan kunt u bij Karwei, aan De Hoefsmid 2 in Heiloo, een bordje en/of poster bij de infobalie opha len. Bij het bordje wordt ook een paal van circa 1,5 meter geleverd waarop het bordje bevestigd kan worden. Op 1 juli kunt u de poster en/of het bordje verwijderen en is de actie dit jaar afgelopen. Het bordje hoeft u niet terug te bren gen. Bij een succes wordt de actie volgend jaar herhaald in een ander gebied van Noord-Holland. De Tuinbordenactie Het project loopt in groot Kennemerland, vanaf Bergen tot Bennebroek. Zo'n kleine 3500 beschermers doen mee aan de actie. Bij een positief restultaat zal de actie volgend voorjaar in een ander gebied van Noord- Holland plaatsvinden. Vele bekende Noord-Hollanders en burgemeesters hebben een natuuruitspraak bij Landschap Noord-Holland aangeleverd die op een poster of het houten bord je worden geplaatst. De kosten van deze actie worden groten deels gedragen door sponsorgel den vanuit het Noord-Hollandse bedrijfsleven. Na de actie mag u het bordje behouden als eventu eel collectors item. U kunt er ook een voedertafel of nestkastje van timmeren. Voor vragen wordt u verzocht te bellen met de Informatie Winkel, tel. 0251-362762. Deze actie wordt mogelijk gemaakt door verschil lende Noord-Hollandse bedrij ven. MAKELAARS: V j /T> VAN DER SS g&MSRfcUKSUSlS? Email: alkmaarj@krk.nl Email: heiloo@H-anderhorden.nl www.krk.nl wwvv.vanderhorden .nl l het venne wat er Fitfvak De natuur, een geschenk van God. Wij mensen zijn er verantwoordelijk voor. Majoor A.M. Bosshardt Een van de landschapsvorden, langs de Kapelweg in Limmen. HEILOO - Twee jaar geleden is het idee ontstaan om een heemtuin aan te leggen voor de kinderen. De bedoeling is om de kinderen ervaringen te laten opdoen met plant en dier. Bijvoorbeeld: zaaien van bloemen en planten, onderzoek naar kleine beestjes en het maken van brandnetelsoep (www.elckerlyc-heiloo.nl). HEILOO - Vrijdag 27 mei is er weer een Ypedisco. Alle kinderen van de basisschool zijn welkom. Van 19.00 tot 20.30 uur in de Ypsalon aan de Hucht. Entree en consumpties 0.50 euro. HEILOO - Vrijdag 27 mei is voor de laatste keer dit seizoen een Dance Party in Tendenz. Geen gewone deze keer; met het thema 'beachparty' hopen ze er een ontzettend leuke avond van te maken. Alle strandspullen worden weer uit de kasten gehaald en ook de grond komt vol met zand te lig gen. Neem dus jezelf en vrienden mee voor een daverend strandfeest. Tendenz is voor jongeren vanaf de brugklas tot en met 15 jaar. De entree is 80 cent en voor wie een pasje heeft 60 cent. Het feest begint om 20.00 en duurt tot 23.00 uur. Tendenz is alcohol vrij en rookvrij. Tendenz Tienercentrum, Pastoor van Muijenweg 12, Heiloo, tel. 072- 5321069/ www.tendenz.nu. HEILOO - Watervlooien, roofkevers, stekelbaarsjes en nog veel meer water dieren zijn er te vinden in de sloten van Heiloo. En als er veel verschillende beesten in het water zijn, is het er gezond en het water schoon. Met twee IVN-natuurgidsen wordt er op zoek gegaan naar het waterleven in deze omgeving. Ouders met hun kinderen zijn welkom. Emmertjes, schepnetjes, loep en zoekkaart zijn aanwezig. In groepjes van twee of drie kinderen wordt er in het water gevist. Met de zoekkaart wordt vervolgens gepro beerd om de namen van de waterdier tjes te vinden. De excursie vindt plaats op donderdag 2 juni om 19.00 uur bij de Egmondervaart die de Zeeweg naar Egmond kruist. Verzamelpunt is het parkeerterrein rechts aan de Zeeweg nog voor de 'Hoge brug'. Kosten: 1,- per kind. Op 30 juni vindt eenzelfde excursie plaats in het Oosterbos, Ypenstein. Voor informatie, tel. 072- 5332375. HEILOO - Afgelopen zaterdag was het een drukte van belang bij de peu terspeelzalen Brammetje en Olleke, Pippeloentje en de Teddybeer. Tussen 10.00 uur en 12.00 uur konden kinde ren in de leeftijd van 0 tot 3 jaar samen met hun ouders een ochtend in een van de zalen van de stichting meemaken. Even na tienen kwamen de eerste ouders, broertjes en zusjes de zonnige ruimtes binnen, verwel komd door aanwezige leidsters en bestuursleden van de SPH. De hele ochtend was het gezellig druk. In de speelzalen werd getoond wat er zoal op een gewone speelochtend met de kinderen wordt gedaan. Ouders kon den uitgebreid het spelmateriaal bekijken en informatie ontvangen over het reilen en zeilen van de betreffende peuterspeelzaal. Bij ver trek kreeg ieder kind een leuke koker met kleurtjes mee. De stichting kan terugkijken op een zeer geslaagde ochtend. Voor vragen en informatie over de SPH kunt u terecht bij Ellen Jorna op dinsdag en vrijdag tussen 9.00 uur en 10.00 uur, tel. 072- 5331008. i wu un v_/1 v_ 1t m ox+~r*/9'au - - v vj

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 8