Hortus Bulborum terug op goed seizoen Archeologisch onderzoek op Bakkerspleintje Castricum past WVG toe in Zandzoom Een wereldreis op de Sint Maartenschool Korte cursussen tekenen en schilderen in de zomer bij Toonbeeld Diapresentatie bij Zondagsociëteit Limmen Music Night: laatste nieuws Jac. P. Thijsse scoort wederom bij kangoeroe wedstrijd Open kampioenschappen Palingroken in de Pomp Schemerexcursie: het duin in als de nacht valt Grote verkoop van afgeschreven boeken Agenda Jongerencentrum Conquista Plaatselijk nieuws uit Limmen en Ak A Circus Bavaria in Limmen Limmense kunstenares in Gemaal 1879 dal" zoeken we op WWW. nl 'Een uniek kijkje op de natuur rondom Castricum Op vakantie met het Nederlandse Rode Kruis Benefietavond Sri Lanka in de Storey Club Indoriesie Smllal Enkele maanden geleden nodigde mijn maat Cees Winter mij uit om het open kampioenschap palingroken in Limmen bij te wonen. Cees voelde dat het, na 4 jaar trouw meedoen, dit jaar moest lukken. Voor deze wedstrijd had Cees speciaal een 'oude hoogoven', opgekocht en verbouwd als rookvat. Om de juiste rookprocedure te vinden gebruikte hij de tuin van zijn schoonva der om te oefenen. Onder de scherpe blikken en keuringen van zijn vader en schoonvader bracht Cees met verschil lende feesten eigen gerookte paling op tafel. Toen ik 4 juni op de Hogeweg fietste, op weg naar de Pomp, zag ik al een grote witte rolwolk boven Limmen hangen. Een teken dat de vaten werden opgestookt. Er waren rooktonnen in allerlei vormen en maten. Eén rookton was speciaal aangepast voor het roken in 'de bebouwde kom', Hier werd de paling eerst gaar gestookt op eén gas vlam en als laatste gerookt met mot. Er waren ook rokers die zelfs het houtmot volgens een speciale procedure bewerkt hadden (Vocht Speciaal Op Paling) Rond 16.00 uur waren zo goed als alle wedstrijdpalingen ingeleverd en kon de jury zijn taak verrichten. De juryleden keken de hele dag al reikhal zend uit naar dit moment. In het café werden we ondertussen verwend met palingsound en live-muziek en namen we. nog wat gele consumpties in afwachting van de uitslag. Nerveus en vol spanning wachtten de rokers op het grote moment, de beker en de toegang tot het NK palingroken te Kortenhoef. Dit jaar ging de prijs naar Cees Winter die trots de eerste palingen onder de neuzen van zijn vader en schoonvader schoof. Barry Hogeling Limmen REGIO - De zon zakt in de zee en voor ons mensen valt de nacht. Voor sommige dieren echter betekent dit juist opstaan! De boswachter neemt u mee de schemering in om het zelf mee te maken op zaterdagavond 18 juni in het Noord-Hollands Duinreservaat. Aanmeldingen graag via 0800-7966288 of via www.pwn.nl. De deelname kosten zijn E 3,- voor volwassenen en kinderen tot 12 jaar betalen E 1,-. Gestart wordt om 21.00 uur vanaf par keerplaats Diederik, gelegen langs de Herenweg tussen Castricum en Egmond Binnen. CASTRICUM - De bibliotheken van Castricum, Akersloot en Limmen heb ben de afgelopen periode benut om de collecties op te schonen. Veel verou derd en stukgelezen materiaal wordt daarom voor kleine prijsjes verkocht. Deze verkoop van afgeschreven boe ken zal starten tijdens openingstijden op maandag 13 juni in alle drie de vestigingen van de bibliotheek Castricum. Een uitgelezen kans om alvast wat boeken voor de komende vakantie in te slaan. Of wie weet, mis schien zit die titel waar u al een tijdje naar op zoek was, er tussen. Kom dus op maandag 13 juni naar de bibliotheek en sla uw slag! LIMMEN - Het programma voor woensdag 8 juni, vrijdag 10 en zaterdag 11 juni bij JC Conquista is als volgt: CONQ Café: vrijdag 10 en zaterdag 11juni Het jongerencafé is op vrijdagavond weer als vanouds geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Zaterdag zal het café weer voorzien worden van tophits door de huis-DJ! Met andere woorden: 'lekker feesten, een biertje pakken, een pooltje schieten en af en toe even chat- ten'. De medewerkers van ons café zijn er weer klaar voor! De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club: op woensdag 8 juni, inschrijven Mister en Miss ConQ-verkiezing! Op verzoek van onze bezoekers word er volgende week een speciale Miss en Mister Conquista-verkiezing gehou den! Meedoen? kom dan naar Conquista en schrijf je in! Club op woensdag heeft natuurlijk de spelcom puters klaar en de muziek aan staan! Je kunt natuurlijk ook weer tafeltennis sen, darten, sjoelen, poolbiljarten, com puterspelletjes spelen, internetten, knutselen maar ook met de Play Station op groot scherm spelen! Club is open van 14.00 tot 17.00uur, voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar.Voor extra info en foto's kijk op de website: www.conquista.nl Conquista kids: Zaterdag 11 juni alles uit de kast! Bij Kids is het een knutselfestijn op deze zaterdag. Alle knutselmaterialen mogen worden gebruikt en er zit heel wat in de kidskast! Lekker vrij knutse len en maken wat jij mooi vindt! Heb je daar zin in? Kom dan naar kids en knutsel je helemaal maf! Weet je een leuke activiteit voor kids? Mail dan naar kids@conquista.nl De entree is E 1,- inclusief limonade! Conquista Kids start om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. Club X-tra: Disco party! Zaterdag 11 juni staat er weer een top- party op het programma! Alle hits uit de top 40 zullen uit de speakers knal len! Natuurlijk is ook de lichtshow van topkwaliteit en hebben we meerdere DJ's die zullen draaien. Wil je mee hel pen om onze club X-tra activiteiten en feesten te organiseren? Mail dan naar: tienerwerk@conquista.nl De avond begint om 19.00 uur en Club X-tra sluit haar deuren om 22.00 uur. De entree is gratis en vanaf 12 tot en met 16 jaar. Êïr&Ë WW' WêZ-'-ê - - AÊil - LIMMEN - Seizoen 2005 was voor de Hortus Bulborum in Limmen een goed jaar. Na een rustige start, die vooral te wijten was aan de matige weersomstan digheden, trok de belangstelling halver wege het seizoen sterk aan. De eerste weken waren koud, guur en er viel nogal wat regen. Ruim vijfhonderd meer betalende bezoekers wisten de bijzondere bollentuin te vinden. En dat is nog exclusief de meerdere bezoeken van de donateurs per seizoen. Kortom een toename van meer dan vijftien pro cent. Werd aanvankelijk gedacht dat het aantal groepsbezoeken zou blijven hangen rond vijftien, de teller ging uit eindelijk door tot maar liefst 34 groe pen, waaronder deze keer ook weer groepen afkomstig uit Japan, Vietnam en China. Ook het aantal geadopteerde gewassen nam met een kleine twintig procent toe. De tulpen en de fritillaria zijn het populairst als adoptiegewas. Eén nieuwe adoptief ouder besloot zijn soort voor dertig jaar te adopteren. Voorts kreeg de stichting er drie hoofd sponsors bij. Website Net als vorig jaar telde dit seizoen diverse hoogtepunten. Zo werd een geheel vernieuwde website gelanceerd. Deze werd mogelijk gemaakt door schrijver en journalist Leslie Leijenhorst die de Hortus Bulborum ook op tal van andere PR-werkzaam- heden als vrijwilliger assisteert. De nieuwe website werd in de maanden april en mei door ruim 9000 bezoekers bezocht, in tegenstelling tot een kleine 5000 bezoekers tijdens het seizoen 2004. Verder heeft de doop van de Marjolein Bastin-tulp de Hortus bij het grotere publiek goed op de kaart gezet. De Hortus kreeg e-mails uit de hele wereld van mensen die deze tulp wilde kopen. En ook werd de bollenschuur annex konkelhoek en informatiecen trum verder geprofessionaliseerd met doorlopende diavoorstellingen, een uit breiding van de fotowand en vitrine kasten met tal van museumstukken uit het bollenvak. Internationale tuinbladen De Hortus Bulborum genoot, nog meer aan- dan in voorgaande jaren, ruime dacht. Niet alleen de plaatselijke en regionale pers, ook tal van vakbladen, landelijke en internationale (tuinbla den) wijdden regelmatig hun kolom men aan de Hortus Bulborum. Daarnaast nam het aantal links via internet aanzienlijk toe. Publicaties waren te vinden in media afkomstig uit alle windstreken; van Vietnam tot de Verenigde Staten, en van Zweden tot Frankrijk. Verder maakten diverse fotografen en TV-ploegen, uit binnen- én buitenland, opnames voor hun reportages die in het lenteseizoen van 2006 het licht zullen zien. Virtuele tuin Hoewel de Hortus Bulborum zijn poor ten voor dit jaar inmiddels heeft geslo ten, blijft de tuin virtueel open. Op de website zullen diverse delen, met een zekere regelmaat worden ververst, zoals het populaire fotoalbum van bestuurslid Gert Dekker. Blijf dus kij ken op www.hortus-bulborum.nl. LIMMEN - Binnenkort rolt een stoet bontgekleurde wagens de regio binnen. Het is de karavaan van het Vlaamse Circus Bavaria uit Evergem dat voor de 18e maal een tournee maakt door België en Nederland. In de grote rood met gele circustent met zitplaats voor 500 bezoekers, presenteert de directie Bart de Vrind en Hedwige Poppe wederom een nieuwe, afwisselende show met artiesten, clowns en die ren. Kaartverkoop aan de kassawa gen van 11.00 tot 12.30 uur en een uur voor de aanvang van de voor stelling. Bavaria is het goedkoopste circus in Nederland: entreeprijzen liggen tussen E 7,50 en E 11,50. In Limmen aan de Dampegheestlaan zijn er voorstellingen op dinsdag 14 juni om 16.00 uur en 19.00 uur en op woensdag 15 juni om 15.00 uur. AKERSLOOT - Op 5 juni opent de tweede expositie van dit seizoen in Gemaal 1879 te Akersloot met als motto 'Over water en de regenboog'. Het zijn schilderijen die de komende twee maanden de wanden sieren van het Gemaal. De kunstenares, Inge van der Heijdt-Oberjörg, is Oostenrijkse van geboorte maar sedert de zestiger jaren woonachtig in Nederland en al vele jaren in Limmen. In 1987 werd zij lid van schildersclub 'Perspectief' in Castricum. Om zich verder te bekwa men besloot zij lessen te gaan volgen aan de Vrije Akademie Leeuwenburgh in Amsterdam, voornamelijk in de olie verftechniek. Op dit moment is zij lid van schildersclub IBIS in Alkmaar. Waar Inge ook zeker naam mee heeft gemaakt is haar samenwerkingsver band met een 3-tal andere schilders. 'K=me'is de naam hiervan, wat staat voor 'Kunst is materie en emotie', het uitgangspunt voor al haar schilderijen. Haar werk is regelmatig te zien in de regio. Gemaal 1879 is te vinden op honderd meter voorbij Hotel Akersloot en is elke zondagmiddag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Tevens is het gebouw en de technische installatie te bezichtigen en op elke eerste zondag van de maand worden er maaldemonstraties gegeven. Voor de instandhouding van dit 'Tempeltje in de polder' wordt een entree gevraagd van a 1,- per persoon. Kinderen tot 12 jaar zijn gratis. Voor bezoeken buiten de openingstijden door groepen en/of scholen kunt u kon- takt opnemen met tel. 0251- 313286/313253. Vragen over de tentoonstelling stelt u op tel. 0251-313594. U kunt ook kijken op www.gemaall879.nl. CASTRICUM - 'Een uniek kijkje op de natuur rondom Castricum', dat is de titel van de diapresentatie welke zon dag 12 juni bij de Zondagsociëteit in Castricum door Jan Castricum gepre senteerd zal worden. Natuurfotograaf Jan Castricum fotografeert al sinds 30 jaar de natuur dicht bij huis. Dit heeft een unieke verzameling prachtige beel den opgeleverd van het gevarieerde natuurschoon in onze omgeving. Bos, zee, weidelandschap, zoogdieren, vogels en bloemen, alles komt aan bod in deze diapresentatie met boeiende toelichting. Aandacht wordt in de pre sentatie besteed aan beelden die hun plaats hebben in de verschillende sei zoenen. Tijdens de Zondagsociëteit bestaat ook de mogelijkheid om deel te nemen aan kaartspelen of sjoelen. De Zondagsociëteit wordt gehouden van 14.00 tot 16.00 uur in Ontmoetings centrum Geesterhage, Geesterduinweg 5 in Castricum. De zaal is open vanaf 13.30 uur. De toegang is E 2,-. De muzi kale omlijsting van de middag wordt verzorgd door Jan van der Schaaf op de piano. Wilt u meer informatie of vervoer opgeven (tot en met 9 juni), dan kunt u contact opnemen met de Stichting Welzijn Castricum, sector Opbouwwerk, tel. 0251-673793. LIMMEN - Muziekvereniging Excelsior heeft weer van zich laten horen in de afgelopen maand mei. Zo waren zij op 1 mei present tijdens de bloemendagen met een (bevrijding-) concert op de Bartigon, die voor dit speciale jubileumjaar geheel gewijd was aan het 80-jarig bestaan van de ver eniging. Dit kwam tot uitdrukking in een fraai mozaïek en de straatversie ring met foto's uit het archief. Daarnaast heeft de jubilerende harmo nie op 22 mei, ter herdenking aan de oprichtingsdatum van 20 mei 1925, een prachtig concert gegeven tijdens de mis in de Cornelius kerk. 's Middags was de jeugd aan zet. Het opleidingsorkest, de jeugdslagwerkgroep en alle amv-leer- lingen gaven een bijzonder leuk con cert in de Burgerij dat vooral in het teken van de jungle stond. Full Circle en slagwerkgroep Het harmonieorkest is nu druk bezig met de voorbereidingen voor de Limmen Music Night. Maar niet alleen zij, want inmiddels is bekend geworden wie nog meer zijn medewerking gaat verlenen aan dit mooie concert. Op de eerste plaats is dat niemand minder dan de popband Full Circle. Ook de vorige keer, vijf jaar geleden, stonden zij al garant voor een fantasti sche samenwerking met het orkest. Voor de feestelijke jubileumviering in november is de band ook weer erg enthousiast. Full Circle staat bekend om haar fantastische manier van muziek maken en voor het harmonie orkest is het vooral belangrijk dat zij een uitgebreid repertoire hebben. Hierdoor zullen zij ook zeker weer een belangrijke bijdrage gaan leveren aan het slagen van deze avond. Maar niet alleen Full Circle verleent haar medewerking, ook onze compag non in de vereniging, de slagwerkgroep, zal tijdens de Limmen Music Night pre sent zijn. Tijdens de vorige editie was het optreden een groot succes, en is dus zeker voor herhaling vatbaar. De slag werkklanken en de melodische klan ken zijn een bijzondere aanvulling op het grote harmonieorkest. CASTRICUM - Op donderdag 2 juni heeft het Jac. R Thijsse College twee glimmende bekers in de wacht gesleept bij de kangoeroewedstrijd. Maikel Koot uit 3MB was zelfs derde van Nederland! Kangoeroewedstrij d? Waarschijnlijk heeft u geen idee wat een kangoeroewedstrijd inhoudt. De meeste mensen zullen denken aan een Australisch evenement. Niets is minder waar: onder de naam kangoeroewed strijd wordt in heel Europa en ook ver daarbuiten al jaren een wiskundewed- strijd voor leerlingen van middelbare scholen en basisscholen georganiseerd. In Nederland deden dit schooljaar in totaal 52.332 leerlingen mee waarvan 747 leerlingen van het Jac.P.Thijsse College. In totaal deden er 911 scholen in Nederland mee. Alle leerlingen van 2 en 3 HAVO, 2 en 3 VWO en 3 VMBO, plus een behoorlijk aantal enthousiaste brugklasleerlingen, bogen zich 18 maart over dertig gevarieerde wiskun dige opgaven. Met behulp van enige wiskundige kennis, maar vooral gezond verstand moesten de opgaven worden beantwoord. Het waren meerkeuzevra gen, maar foute antwoorden werden in de puntentelling afgestraft dus gokken was niet voordelig! Twee lesuren lang werd er flink gepuzzeld en gerekend. En met resultaat! Toen na lange tijd wachten (de resultaten worden door het cito nagekeken) de uitslagen binnen kwamen, bleek dat de leerlin gen van het Jac. P. Thijsse opnieuw lan delijk in de prijzen waren gevallen. Drie HAVO-leerlingen van de Castricumse school kwamen als beste drie HAVO-leerlingen van Nederland uit de bus net zoals dat vorig jaar het geval was. Hetzelfde gold voor de drie VMBO-leerlingen. Al met al een zeer succesvol resultaat, niet alleen voor de leerlingen en de wis- kundesectie, maar in feite voor het hele Jac. P. Thijsse College. Als u zelf ook eens wilt zien wat zo'n kangoeroewed strijd inhoudt bezoek dan de kangoe roesite: www.sci.kun.nl/math/kangoe- roe. Op deze site staan ook de lande lijke prijswinnaars vermeld. LIMMEN - Soms is het praktisch onmo gelijk om (zelfstandig) op vakantie te gaan, door ziekte, handicap, leeftijd of sociale omstandigheden. Terwijl u het in zulke situaties misschien juist wel extra hard nodig geeft om er even ontspannen uit te zijn. Het Nederlandse Rode Kruis organiseert daarom aangepaste vakan ties. Van 28 november tot en met 3 december, vaart het vakantieschip van het Nederlandse Rode Kruis, de J. Henry Dunant, voor gasten uit deze regio. Op reis met de Henry Dunant betekent een vakantie in een voortdurend verande rende omgeving. Het schip leidt u langs prachtige natuurlandschappen, pittores ke dorpen en steden. De hutten en sani taire ruimtes zijn aangepast voor mensen met een functiebeperking. Een staf van beroepsmensen en professioneel ge schoolde vrijwilligers stellen alles in het werk om u zorgeloos te laten genieten van uw vakantie. De afdeling Limmen van het Rode Kruis heeft nog een enke le plaats vrij voor deze prachtige vakan tie. Als u in Limmen woont en geïnteres seerd bent om hieraan deel te nemen, neem dan contact op met Agnes Meijer, tel. 072-5051566 of Froukje Wolkorte, tel. 0226-420462. AKERSLOOT - Zaterdag 11 juni houdt Edwin Zoon een benefietavond in de Storey Club. De opbrengst komt ten goede aan de getroffenen van de tsuna mi in Sri Lanka. Edwin Zoon gaat samen met zes andere afgestudeerde meubel makers naar Sri Lanka om de bevolking te helpen bij de wederopbouw. Sri Lanka is één van de gebieden waar de hulpver lening na de tsunami maar langzaam op gang komt. Duizenden mensen wonen nog in tenten en de bouw van huizen verloopt traag en voldoet niet aan de enorme vraag naar huizen. „Wij kunnen daar met zijn zevenen niet veel aan ver anderen. Wat we wel kunnen doen, is er voor te zorgen dat de bevolking betere levensomstandigheden krijgt", vertelt Edwin Zoon. „Veel mensen die in ten ten wonen, slapen op dunne matjes. Wij gaan ervoor zorgen dat die mensen een fatsoenlijk bed krijgen om op te slapen. Verder zullen wij kasten en andere meubels voor hen maken." Via allerlei sponsoracties, zoals deze benefiet avond, probeert de groep zoveel moge lijk geld in te zamelen. De groep meu belmakers verblijft in een huis dat door een Nederlander een maand ter beschikking wordt gesteld. Daar zal ook de productielijn komen te staan, zodat ze dichtbij hun gastverblijf aan de slag kunnen. Benefietavond Aan dit alles hangt een flink prijskaar tje, weet Edwin. „Daarom hoop ik veel bezoekers zaterdagavond. Vanaf 21.00 uur heeft iedereen gratis toegang tot de Storey Club, maar doneren kan de hele avond. De Storey Club en dj Bartje, die zal optreden, werken belangeloos mee aan de benefietavond." Eventuele sponsors kunnen contact opnemen met Edwin Zoon: 0251-310198. CASTRICUM - Archeologen van het Amsterdams Archeologisch Centrum van de Universiteit van Amsterdam gaan begin juni op het Bakkerspleintje in de kern Castricum onderzoek doen naar sporen van menselijke bewoning uit het verleden. De geplande bouwac tiviteiten op het Bakkerspleintje bedreigen de eventuele archeologische resten in de bodem en vormen de aan leiding voor het onderzoek. De afge lopen jaren hebben archeologen al heel wat informatie verzameld in de bodem van Castricum. De kans is groot dat ook op het Bakkerspleintje interessante gegevens over vroegere bewoning aan het licht komen. In verband daarmee geldt voor een deel van het plein een tijdelijk par keerverbod. De archeologen verwach ten dat onder de huidige parkeerplaat sen van het Bakkerspleintje aanwijzin gen te vinden zijn voor menselijke acti viteiten uit het verleden. Dat het gebied de afgelopen 2000 jaar bewoond is geweest, bleek tijdens verschillende archeologische onderzoeken elders in de gemeente, zoals in de Oosterbuurt en langs de Dorpsstraat. De sporen en vondsten, waaronder huizen, waterput ten en zelfs graven van mens en dier, konden gedateerd worden van de inheems Romeinse tijd tot de Middeleeuwen en later. Aanpak van de uitvoering Nadat de bovenste grondlaag door een graafmachine is weggehaald, kijken de archeologen welke sporen en vondsten er in de grond liggen en hoe goed deze door de eeuwen heen bewaard zijn gebleven. Zij onderzoeken de ouder dom van de resten en leggen hun bevin dingen vast op onder andere tekenin gen en foto's. De sporen van menselijke bewoning zijn vaak te herkennen aan verkleuringen in de bodem. Het vondstmateriaal kan bestaan uit gebruiksvoorwerpen, aardewerkscher- ven, bot en dergelijke. De gegevens die opgeslagen liggen in het zogenaamde 'bodemarchief' en tijdens het onder zoek aan het licht komen, maken de geschiedenis van Castricum zichtbaar. Tijdelijk parkeerverbod In de parkeervakken op het Bakkerspleintje worden twee sleuven van ongeveer twee meter diep gegra ven om vast te stellen welke bodemin formatie aanwezig is. De sleuven wor den direct na het onderzoek weer gedicht en bestraat. De werkzaamhe den starten op vrijdag 3 juni en zijn gereed uiterlijk dinsdag 14 juni. Om de overlast te beperken worden de sleu ven na elkaar gegraven. Gedurende deze dagen zijn er op het plein minder parkeerplaatsen beschikbaar: Van donderdag 2 juni 21.00 uur tot donderdag 8 juni 16.00 uur geldt een parkeerverbod op de parkeerplaatsen aan de zijde van de tuinen van de H. Schuijtstraat. Van woensdag 8 juni 07.00 uur tot dinsdag 14 juni 16.00 uur geldt een parkeerverbod op de par keerplaatsen tegenover de Aldi. Foutief geparkeerde auto's zullen worden ver wijderd! «te* LIMMEN - Op de Sint Maartenschool is op 23 mei met veel vertoon het jaar lijkse schoolproject van start gegaan. Het thema van dit project is "alle lan den van de wereld". Alle kinderen lie pen met hun klas mee in een vlaggen- parade in de buurt van de school. Iedere klas had voorop een vlaggen drager met de naam van het land. De kinderen werken momenteel vol enthousiasme aan dit project. Er wor den hele leuke dingen gedaan, spellet jes van andere landen, koken, knutse len en nog veel meer. Een tentoonstel ling van wat er op school gedaan is vindt plaats op 9 juni van 18.30 tot 19.30 uur. Natuurlijk is iedereen wel kom om alles te bewonderen. CASTRICUM - Gemeente Castricum, gemeente Heiloo en de Provincie wer ken samen aan de ontwikkeling van het Zandzoomgebied onder de noemer 'Wonen in het Groen' (WIG). Dit gebied ligt tussen bestaande woonge bieden van Heiloo en Limmen. Ten behoeve van een goede ruimtelijke ontwikkeling worden momenteel voor bereidingen getroffen om te komen tot een bestuursovereenkomst (tussen de verschillende overheden) en tot een uitwerking van de ontwikkelingsidee ën. In het kader van deze voorbereidingen heeft het gemeentebestuur de Wet voorkeursrecht gemeenten (WVG) toegepast. Dit betekent dat bij een voorgenomen verkoop van onroerend goed, de verplichting bestaat dit eerst aan de gemeente aan te bieden. Dit is een onderdeel van de zogeheten actie ve grondpolitiek. Met de WVG kan de gemeente slagvaardiger aan de gang met het project WIG dat woningbouw koppelt aan een A9 aantakking en investeringen in natuur. Op grond van het besluit van het College van Burgemeester en Wethouders van 31 mei zijn percelen in Limmen aange wezen als grond waarop de artikelen 10, 24, 26 en 27 van de Wet voorkeurs recht gemeenten van toepassing zijn. Tevens is besloten de Gemeenteraad voor te stellen deze percelen opnieuw aan te wijzen ter bevestiging van het besluit. Deze aanwijzing loopt vooruit op de totstandkoming van een ont- werp-structuurplan of ontwerp- bestemmingsplan en heeft een geldig heidsduur van twee jaren. De geldig heid kan doorwerken als deze plannen tijdig, dat wil zeggen binnen twee jaar, worden vastgesteld. Belanghebbenden zijn op de hoogte gesteld middels een brief van de gemeente. Openbare bekendmaking (artikel 8a Wvg) Vestiging voorkeursrecht Burgemeester en wethouders van de gemeente Castricum maken op grond van artikel 4 lid 1 van de Wet voor keursrecht gemeenten (Wvg) bekend dat zij ingevolge het bepaalde in artikel 8a Wvg op 31 mei 2005 hebben beslo ten de raad van de gemeente Castricum voor te stellen om op grond van artikel 8 Wvg gronden die gelegen zijn in het gebied genaamd 'Het Zandzoomgebied Wonen in het Groen' aan te wijzen als gronden waarop de artikelen 10 tot en met 24, 26 en 27 Wvg van toepassing zijn. De raad vergadert op 30 juni. Het besluit van burgemeester en wet houders ligt gedurende twee maanden tezamen met het voorstel aan de raad en verdere bijlagen te weten, de kadastrale kaart en lijsten met daarop de aangewezen percelen, de namen van de eigenaren c.q. rechthebbenden als mede overige relevante gegevens, met ingang van 2 juni ter inzage bij de gemeentesecretarie, te Limmen, Zonnedauw 4 en in Castricum, Raadhuisplein 1. De lijsten en de kaart kunnen niet aan derden worden ver strekt. Het collegebesluit treedt in wer king de dag na publicatie in dé Staatscourant. Bezwaar en beroep Belanghebbenden kunnen tegen een aanwijzingsbesluit binnen zes weken na de dag van verzending van de beschik king schriftelijk en gemotiveerd bezwaar indienen bij burgemeester en wethouders van Castricum, Postbus 1301, 1900 BH te Castricum. Wanneer een bezwaarschrift is ingediend kan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Alkmaar, sector bestuurs recht, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar verzocht worden een voorlopige voor ziening te treffen, indien de onmiddel lijke uitvoering van het besluit oneven redig nadeel zou meebrengen. Voor dit verzoek is een griffierecht verschul digd. CASTRICUM - Aan het begin van de zomer en het einde van het cursussei zoen heeft Toonbeeld bedacht toch nog een aantal verrassende korte cursussen aan te bieden. Een heel weekend lang hebben de cursisten heel Toonbeeld voor zichzelf om zich uit te leven op grote tekeningen of een groots beeld in klei of boetseren. Tekenworkshop De tekenworkshop wordt begeleid door IAngéle van den Thillart. Tekenen is een uitdaging. Er zijn meer mogelijk heden dan alleen 'de traditionele' manier van tekenen. Het is niet nodig om eerst een bepaalde techniek te beheersen om anders te tekenen. Op alle niveaus kan men werk produceren van esthetische waarde. De tekening is vooral van belang omdat de directheid ervan leidt tot een grote expressie. 'De eenvoud en de kracht van de lijn.' De beeldend kunstenaar: Christo bijvoor beeld is bekend geworden vanwege zijn grote projecten over de gehele wereld. Naast vele andere moderne kunste naars heeft Christo onze opvatting over de begrensdheid van tekenen heen getild. Hij pakte onder andere de 'Rijksdag 'in te Berlijn en de 'Pont Neuf' in Parijs. Het inpakken doet ook denken aan de kleding van de Grieken. De draperieën van een stilleven, maar dan één van een uitzonderlijk formaat! Voorwerpen inpakken We gaan ook voorwerpen inpakken met doek, papier, touw, etc.. Het gaat voornamelijk om het anders kijken naar vormen. Door de techniek die tekenen biedt verder te trekkep dan het traditioneel weergeven van een stil leven, ontdek je nieuwe vormen en mogelijkheden. Er wordt getekend met houtskool, krijt, inkt of combinaties hiervan. De vormen worden geheel en/of gedeeltelijk sterk uitvergroot en op grote vellen papier weergegeven. Zowel door het uitvergroten als het inpakken van een vorm verandert de uitdrukkingswaarde. Er ontstaat ver vreemding. Bij Toonbeeld kunt u het zelf proberen en de uitdaging uitgaan. Modelboetseren Het intensief weekend modelboetseren wordt begeleid door Anja Vosdingh Bessem en gaat al op vrijdagavond van start met het maken van een aantal korte studies naar zittend of liggend model in chamotteklei. Op zaterdag zal het model de gehele dag één stand aan nemen. Die pose wordt zó gekozen dat een constructie niet nodig is. Zo krijgt u de gelegenheid om geconcentreerd en intensief met een modelstudie van enig formaat bezig te zijn. De zondag middag dient om de studie uit te hollen waarna het beeld kan drogen en gebak ken kan worden. Als u geïnteresseerd bent in deze cur sussen, neemt u dan contact op met de administratie tijdens kantooruren. Het adres is Toonbeeld, Jan van Nassaustraat 6, Castricum. telefoon 0251-659012, e-mail: tnbeeld@xs4all.nl).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 12