Bajani Beach Voetvolley Volleybal Evenement Erik Dij man Dulkes en Frits Porck winnaars Dors Open 2005 Judoka van het jaar' bij Dojo 't Loo Wervelende de Muziek - Egmonder Jan Burger componeert 'Granen van geluk' Achtste Aikido zomerschool gestart Vervolg Muzikale wereldreis bij en Dansschool Heiloo Try Out Toernooi Double Stars Ruud Laan neemt optie op eerste titel Limmerpoldercup ingezonden! UITKIJKPOST - 13 JULI 2005 - PAGINA 8 Zomercompetitie HSY Kennemerland Double Stars Geslaagd Hogedijk Open Tennistoernooi Inleveren pakketten voor Polen Tien aanhoudingen bij verkeerscontroles Strategische visie HEILOO - Op zaterdag 16 juli van 10.30 tot 18.30 uur vindt op de parkeer plaats van HSV het Bajani Beach Voetvolley Volleybal Evenement plaat! Na een voorbereiding van vijf maanden wordt dan het startschot gegeven voor het derde Bajani evenement. 24 Heren en acht damesteams zullen in tropische sferen gaan strijden om respectievelijk de felbegeerde Bajani voetvolley- en volleybaltitel. Voorgaande jaren was dit toernooi voor café de Wit café de Oud Inn, maar door de werkzaamheden bij het station is uitgeweken naar de HSV par keerplaats. Voor de kinderen zal er een groot springkussen staan om de toeschou wers met kinderen optimaal te kunnen laten genieten van dit evenement. In de namiddag hebben zal een tropische Brazilaanse formatie de toeschouwers en deelnemers zich doen wanen in de sferen van het carnaval van Rio de Janeiro. De Bajani Beach Voetvolley Volleyballers speelden vorig jaar nog op de Heerenweg, maar wijen nu uit naar de HSV parkeerplaats, (archieffoto MSP) HEILOO - Afgelopen week is het Open Dorstoernooi weer gespeeld op de banen van TV Heiloo. Na een week met wat wisselend weer, werden de spe lers op de finaledag verwend met heel veel zon. Ondanks de hitte waren vele mooie finales zien, met de heren dub bel in de categprie 3 als spektakelstuk. Hier wonnen Erik Dijman Dulkes en Frits Porck van Marck Limmen en Dave Holman in de tie-break van de derde set. De strijd om de Grote Prijs van Heiloo gaat nu verder op het toer nooi van HSV. De uitslagen: GD8 21+: 1. Nannie Tielbeke André Huig, 2. Ingrid Kruizinga Niels Godijn, DD8 21+: 1. Olga van de Velden Evalien Beentjes, 2. Joyce Vreeker Simone Jagtenberg, DE8 21+: 1. Dorien Groot, 2. Claudette ten Hoope, HE8 21: 1. Ralph Boccalini, 2. Thorn van Looijen, HE7 35+: 1. Ron Weinbrecher, 2. Winfried Kevenaar, GD7: 1. Willeke van Etten Cor van Etten, 2. Vanessa de Boer+Maarten de Boer, DD7: 1. Ingrid Dekker Irene Teerhuis, 2. Beatriz Vonk Tjitske Udema, HD7: 1. Emiel Schindeler Henk Sikma, 2. John van Zijl Peter Bakker, DE7: 1. Carla Stam-Van Kollenburg, 2. Paulien Edixhoven, HE7: 1. Ernst Oostindie, 2. René Tromp, GD6: 1. Bianca Conneman Geert Jan de Boer, 2. Mischa van Raam Bas van Raam, DD6: 1. Kirsten Stoffers Inger Snaphaan, 2. Nienke Hopman Nicole Roos, HD6: 1. Sebastiaan Admiraa 1+ Vincent Bruinsma, 2. Juriaan Pie t+ piek Oostrom, DE6: 1. Inger Snaphaan, 2. Sandra Berkhout, HE6: 1. Johan van Bennekom, 2. Pim Zoon, GD5:1. Ellen HEILOO - Op het veld van honk- en softbalvereniging Double Stars wordt zaterdag 16 juli een Try Out Toernooi gehouden. De Try Out, ofwel het 'pro beren', slaat op de vriendjes en vrien dinnetjes die aan dit toernooi mee mogen doen. In de acht deelnemende teams zitten steeds drie of vier Double Stars leden. Zij hebben zelf zes tot negen vriendjes en vriendinnetjes erbij gevraagd om tot complete teams te komen. Er wordt gespeeld volgens dezelfde spelregels als bij de competitiewedstrij den van de softbalpupillen en de honk balaspiranten. De bedoeling is dat er in principe alleen meegedaan wordt door kinderen uit de groepen zeven en acht van de basisschool en uit de brugklas van de middelbare school. Zij kunnen spelenderwijs kennismaken met de beginselen van het honk- en softballen. Er zijn geen kosten aan dit toernooi verbonden. Limonade wordt gratis ver strekt en ook de maaltijd is kosteloos voor de deelnemers. Om 16.00 uur begint de gezamenlijke warming-up, om 20.00 uur zijn de wedstrijden afge lopen. Tussendoor zijn er pannenkoe ken en broodjes worst, vanaf 20.30 uur is er nog een afsluitend discofeest in de kantine. Wie wil komen kijken en aan moedigen is uiteraard welkom op het sportcomplex aan de Vennewatersweg. Op de foto van links naar rechts: Tim Kuipers, Jasmijn Lesterhuis, Jasper Henselmans en Karen Stevenson, (eigen foto) Vos John Warmer, 2. Mandy Beuling+ Peter Vonk, DD5: 1. Margot der Helm Carla Laan-De Nijs, 2. Lucette de Boer Ann Ulot, HD5: 1. Emiel Veldman Kevin Borst, 2. Sander Bijkerk Wouter van Dam, DE5: 1. Margot der Helm, 2. Ann Ulot, HE5:1. Tjeerd Meijer, 2. Leon Tervoort, GD4: 1. Fionna Heuff Floris Heuff, 2. Carly Sieval Don Ernsting, DD4: 1. Hester Hooyschuur Britt Klaassen, 2. Marinka Blom Linda Nelissen, HD4: 1. Folkert van Susante Melchert Leguijt, 2. Emiel Veldman+Kevin Borst, DE4: 1. Britt Klaassen, 2. Cindy de Ruijter, HE4: 1. Iwar Yong, 2. Melchert Leguijt, HD3: 1. Erik Dijkman Dulkes Frits Porck, 2. Marck Limmen Dave Holman, DE3: 1. Marinka Blom, 2. Cindy de Ruijter, HE3: 1. Erik Dijkman Dulkes, Marck Limmen. HEILOO - Op zondag 10 juli werd er gevist in de Ringvaart van de Haarlemmermeer te Zwanenburg. De 28 deelnemers genoten van de schitterende weersomstandigheden, veel zon en nauwelijks wind. Vrij snel na het voeren werden de eerste vissen al gevangen. Vooral kleine voorns, maar het was vooral met de feeder aan de overzijde waar de eer ste brasems werden gevangen. Na de pauze was Nico Schouws precies in het midden van het parcours niet meer te houden, de ene na de ande re brasem werd geland. Bij de weging bleek er een nieuw clubre cord gevestigd te zijn. Met een gewicht van maar liefst 46.500 gram wist Nico Schouws uit Limmen deze wedstrijd met overmacht te wihnen. Vorige week wist Nico Schouws ook al het clubrecord bij de HSV Limmen te bemachtigen. Naast Nico zat Teun Kanon die met de vaste stok een tweede plaats behaalde met ruim 25 kilo. Het A-vak werd gewon nen door Louis Berkenbosch die ruim 20 kilo ving. Op de tweede plaats in dat vak eindige Dolf Rijs uit Limmen met ruim 17 kilo. Over het geheel genomen werd er uitstekend gevangen, al waren er enkele vissers die slechts een paar kilo wisten te bemachtigen, terwijl hun buren grote vangsten wisten te noteren. Als de vis er lag werd er goed gevangen, maar in zich verplaatsen had de vis deze ochtend geen zin. Het was weer een succesvolle visochtend. De uitslagen van deze achtste wed strijd waren als volgt: Vak A: 1. Louis Berkenbosch 20.875 gram, 2. Dolf Rijs 17.725 gram en 3. Michiel Kraay 5.900 gram. Vak B: 1. Nico Schouws 46.500 gram (nieuw clubrecord) 2. Teun Kanon 25.900 gram en 3. Toon Colonello 18.300 gram. Bij de volgende wedstrijd is het verplicht te vissen met de dobber op zondag 24 juli. Wilt u nog mee doen, informeer dan bij Gert Lute: 06-10705422. HEILOO - Afgelopen week was het weer spannend in de Dojo aan de Bergeonstraat. En dat terwijl er geen echte judowedstrijd meer op het pro gramma stond. Tijdens de jaarlijkse vrijwilligersavond vond namelijk voor de derde maal in successie de verkie zing van de 'Judoka van het jaar' en 'Belofte van het jaar' plaats. De wed- strijdjudoka's kunnen namelijk punten winnen als zij een podiumplaats berei ken op de judotoernooien. Hoe zwaarder het toernooi, hoe meer pun ten er te verdienen zijn voor de onder linge competitie. Daarnaast spelen zaken als inzet en gedrag tijdens de les ook een rol. De trainers stonden voor de zware opgave om uit de topnotering een keuze te maken. Bij de meisjes werd voor de derde maal op rij Karen Stevenson 'judoka van het jaar'. Met als topprestatie een tweede plaats bij de Nederlandse kampioen schappen was deze uitverkiezing wel verdiend. Bij de jongens eiste Jasper Henselmans de titel 'Judoka van het jaar' op. Jasper had een zeer sterk sei zoen gedraaid met veel eerste prijzen op zware toernooien. Voor het aanstor mende talent was er nog de titel 'Belofte van het jaar' te vergeven. Bij de jongens werd deze titel toegekend aan Tim Kuipers, terwijl bij de meisjes Jasmijn Lesterhuis met de eer ging strij ken. Beiden hadden ook zeer goede toernooiprestaties laten zien. HEILOO - Honk- en softbalvereni ging Double Stars heft afgelopen week end als volgt gespeeld: Honkbal: Herons2 - Senl:ll-10, Sen2 - DVH2:8-7, Urbanus - Sen3:12 - 2, Sen4 - Odiz2:3-15, DSS2 - Aspl: 2-6 en 0-19, Flying Petrels, Aspl: 7-2 en 9 -8, Asp2 - BanTopa:7-ll, Pupl - Kinheim2:1 - 22, Kinheim2 - Pupl: 16 - 2, Pup2 - Flying Petrels3:25 -17. Softbal: Seagulls - Dames2: 10 - 3, Dames3 - FlyingPetrels2: 14 - 6, Asp - Pirates: 4-11, Herenl - Vitesse: 8-1, Alcmaria - Heren3: 8 - i0. Bears 2- Heren3: 3-22. EGMOND - Het 23e open toernooi van Tennisclub Hogedijk uit Egmond dat op zaterdag 25 juni van start ging, werd op zondag 3 juli met dertig finales afgeslo ten. Hoewel de weersverwachtingen niet onverdeeld gunstig waren, was het de hele week uitstekend (tennis)weer. Daardoor kon het programma op een enkele uitzondering na volgens de plan ning worden afgewerkt. De op donderdagmorgen en -middag (overvloedig) gevallen regen had dank zij de French Court banen nauwelijks invloed op het avondprogramma. Eén van de weinige keren dat van het sche ma moest worden afgeweken was op de finaledag. De om 17.30 uur geplande prijsuitreiking kon mede in verband met de flink uitgelopen spannende finale in het heren dubbel categorie 3 pas om 19.30 uur beginnen. Aan het open toer nooi namen dit jaar ongeveer 325 spe lers deel. Dit aantal was bijna net zo groot als vorig jaar. De vrees dat het er veel minder zouden zijn bleek achteraf gelukkig ongegrond. De deelnemers waren in de volgende categorieën inge deeld: 3 (dubbels), 4,5,5/35+ (dubbels), 6, 6/35+, 7, 7/35+ en 8/17+. De meeste partijen werden volgens het afval- systeem gespeeld. In de categorieën waarvoor niet zo veel belangstelling bestond was voor het spelen in poules gekozen. In categorie 3, de hoogste categorie op het Hogedijk Open, werden alleen heren dubbels gespeeld. De finale tus sen Jinze de Groot en Michael Kersten (leden van respectievelijk de Vereniging van Tennisleraren en TV De Spatter) en Huseyin Diktas en Ard van der Veer van TC Alkmaar die door een talrijk publiek op het zonnige terras werd gadegesla gen was spannend en van behoorlijk niveau. Na wisselende kansen zegevier de het jeugdige duo de Groot/ Kersten (7-6, 2-6, 7-5). In de sterktecategorie 4 werd alleen door de heren geënkeld. Ook hier ging de eerste prijs naar Jinze de Groot die na de eerste set met 6-0 van Ernst Frans (TC Bergen) te hebben verloren, met 6-3 en 6-4 aan het langste eind trok. De omlijsting van het toer nooi was weer goed verzorgd. Dankzij de inspanningen van de kantinecommis sie kon de inwendige mens ruimschoots aan z'n trekken komen. Op een groot scherm in de kantine konden de voet balwedstrijden in het kader van het WK tot 20 jaar worden gevolgd, de goklusti gen konden hun geld omzetten in loot jes voor mooie prijzen en op de feest avond die traditiegetrouw op vrijdag plaatsvond, zorgde dj Kees de Wit voor gezelligheid. In de toernooiweek was er voor elk wat wils Dankwoorden Bij afwezigheid van voorzitter Gerard Roelofsen sprak bestuurslid Ronald van Weelderen de gebruikelijke dankwoor den. Vervolgens bedankte Ronald van Weelderen achtereenvolgens bondsge- delegeerde Herman Knoop, grounds man Kujtim Pema, de parkcommissie (onder leiding van Rick Kranenburg), de kantinecommissie (Ted Bakker en z'n mensen), de kantinevrijwilligers en uiteraard de toernooicommissie bestaande uit Lia Kooy, Petra Swart, Ans Warmerdam, Joke Beentjes, Jantien Hopman, Jolanda Tervoort, Mark van der Poel, Peter de Waard, Arjan Lont en last but not least Ed Baltus. Prijswinnaars: Categorie 3: HD: 1. Jinze de Groot/Michael Kersten, 2. Huseyin Diktas/Ard van der Veer. Categorie 4: HE: 1. Jinze de Groot, 2. Ernst Frans. Categorie 5: HE: Ï.Chris de Waard, 2. Gert Hoogland, DE: 1. Stephanie de Bruin, 2. Chantal Pieters, HD: 1. Marcel Frank/Johan van Bennekom, 2. Steef Buis/Koen van Zoonen, GD: 1. Nienke Oostra/ Tijmen Grondhout, 2. Angelique Zonneveld-Apeldoorn/Arie Hoff. Categorie 5/35+:HD: 1. Hans Ooms/Henk Groen, 2. Gerrit de Ridder/Sjaak Lief ting, GD: 1. Greet de Boer/Gerrit de Ridder, 2. Mariette Zuurbier/Stephan Eeken. Categorie 6: HE: 1. Emiel Hoogeboom, 2. Sebastiaan de Graaf, DE: 1. Lisette Dijkstra, 2. Saskia van Staalduinen, HD:1. Frank de Lange/Ronald van Weelderen, 2. Mare en Mike Zagwijn, GD: 1. Linsey en Huub de Boer, 2. Saskia van Staalduinen/Bas Ranzijn. Categorie 6/35+: HE: 1. Rahid Jalali, 2. Huub Bes, HD: 1. Kees Uiterwijk Winkel/Maurice Laan, 2. Tjeerd Oosterman/Kik v.d. Linde, DD: 1. Marion Vlaming- Klinkhamer/ Jenny Zonneveld-Visser, 2. Roos Bresgen/ Krista v.d. Schinkel, GD: 1. Krista v.d. Schinkel/Ed Baltus, 2. Yvonne Vreeswijk/ Paul Schaap. Categorie 7: HE: 1. Bob Rootjes, 2. Nico Kruiver, DE: 1. Greet de Boer, 2. Linda de Waard, HD: 1. Mark Stoop/Martin Harkmans, 2. Mark en Piet van der Poel, DD: 1. Nancy Jonkman-Koenis/ Marian Res, 2. Marina Verwaal/Petra Maasdijk, GD: 1. Hetty Anema/Ron de Groot, 2. Loes Elst-Kuilboer/Ron Eist. Categorie 7 35+: HE: 1. Sjaak Swart; 2. Jan Schuijt, HD: l.Mark Schaap/ Karei Otto; 2. Ron Stam/Rik Imming, DD: 1. Imelda Schinning/ Annet Freijsen, 2. Bianca Schuitman/ Renate Kuijs, GD: 1. Paula Ranzijn /Adrie Kaptein, 2. Monique Rozing/ Ron Apol. Categorie 8: HE: 1. William Hof, 2. Marc van Hooren, DE: 1 Mariëlle Duinmeijer, 2. Leonie Burger, HD: 1. Rob van Zandbergen/ Reinder Dijkstra, 2. Jim de Rooy/Marco Wetsteijn, DD: 1. Colinda Hoegee/ Margreet Huijkman, 2. Monique Walta/Mariëlle Duinmeijer, GD: 1. Martine Gul/ Joop Konijn, 2. Melinda TersteegMarco Wetsteijn. Nieuws rond ^GMOND EGMOND - Na de eerste succesvolle CD 'Zieleroerselen' brengt de Egmondse componist Jan Burger nu weer een prachtig album op de markt: 'Grains de Bonheur' (vertaald: korrels, granen van geluk). De laatste jaren verwerft Jan Burger steeds meer bekendheid, zowel natio naal als internationaal. Een belangrijke uitgever van klassieke muziek, European Music Center, ontdekte Jan's muziek en sinds dat moment is er veel werk van de Egmonder in druk ver schenen. In 2003 verscheen de eerste cd '^Zieleroerselen", een cd met composi ties voor piano solo. Deze cd werd een groot succes en is veelvuldig op de radio te beluisteren bij de klassieke zenders. Onlangs werd een tweede cd opgeno men met acht liederen voor sopraan met pianobegeleiding en elf composi ties voor piano solo, waaronder 'Grains de Bonheur'. De bekende sopraan Mirjam Wakelkamp vertolkt de liede ren op deze cd en Wijnanda Burger speelt de begeleidingen en solocompo sities. De opname en nabewerking is verzorgd door Hubert-Jan Horrocks. De cd bevat ongeveer zeventig minuten muziek, veelal met een romantisch/impressionistisch karakter. 'Grains de Bonheur' kost E 15,- en is verkrijgbaar bij Ypma piano's Alkmaar tel. 072-5414404, Muziekhandel Borstlap te Castricum tel. 0251-657906 en Natuurwinkel Lemmink te Egmond tel. 072-5061309. Ook is de cd telefo nisch te bestellen via tel. 06-23388775. Spektakel met aikido ka's in Sportcentrum de Bloemen in Castricum (foto: MSP) CASTRICUM - Op zaterdag 9 juli in Sportcentrum de Bloemen is dit jaar voor de achtste maal de Aikido Zomer school gestart. De heer Fujita gaf daar een openbare les. Aansluitend werd een demonstratie verzorgd door aikidoka's van verschil lende scholen in Nederland. De Zomerschool is nog de hele week bij te wonen. De toegang tot de tribune van sportcentrum de Bloemen is gratis, vanaf deze tribune hebben toeschou wers een goed uitzicht op de lessen en de demonstratie. Ook op de andere dagen dat de Zomerschool duurt zijn belangstellenden welkom op de tribune en (op afspraak) ook op de mat! Meer informatie over de zomerschool, de openbare lessen en over deelname aan de stages is te vinden op de websi te www.aikido-cabn.nl of via 072-5053500 (overdag) en 072-5053849 ('s avonds). LIMMEN - Op 10 juli visten 16 deelne mers de tweede' stukswedstrijd in de Limmerpoldercup. Viswater was de Henri Dunantsingel in Castricum. Het parcours werd verdeeld in twee vakken en vanaf het begin werd er overal wel vis gevangen. Bij velen viel het echter binnen een half uur helemaal stil. Kansen op titel In vak A viste Ruud Laan van HSV De Sander voor behoud van de koppositie. Met een vangst van 53 kleine visjes een een zware brasem wist hij dit vak te winnen. Hij heeft nu de meeste kansen om de titel te pakken, ondanks dat hij de laatste 'wedstrijd zal missen. Op de kopstek van dit vak viste Anton Stey van HVCastricum een gedegen wed strijd en pakte met 45 stuks kleine vis de runner-up plek voor de kampioen van vorig jaar, Marcel Kok van De Sander. Marcel besliste vorig jaar op dit water zijn titelstrijd, maar moest nu met 42 stuks wat grotere vissen genoe gen nemen met plek 3. Vak B was uit gezet in het schaduwrijke deel van de vijver en hier werd de meeste vis gevangen op het meest centrale deel van de vijver. Co Duinmeijer viste con stant en wist met een korte opslag prima vis te vangen, hoewel het continu veranderen was van diepte, afstand, loodzetting en aasaanbieding. Co, die voor HVCastricum teamcaptain is, finishte met 61 stuks als overall- en vakwinnaar. Met deze uitslag neemt hij een grote sprong in het klassement. Naast hem zat Peter van der Heijdt (HSV Limmen), die zoals altijd de matchhengel gebruikt bij zijn wedstrij den. Zijn theorie, dat de vis wel eens zou kunnen wegtrekken naar de over zijde van het water door de drukte en overhangende hengels, bleek redelijk te kloppen. Door zijn voer op 16 meter te plaatsen wist hij gedurende bijna de gehele wedstrijd vis te vangen, welis waar in een zeer matig tempo. Een tweede plek was zijn Beloning. De top favoriet van de stukswedstrijden, Rien Faasse van HVCastricum, had er in het eerste half uur een moordend tempo in, maar zag daarna waar hij bang voor was en van der Heijdt op gokte, de vis trok weg. De overige anderhalf uur wist hij slechts drie visjes te vangen. Zijn totaal van 42 stuks was goed voor de derde plek. Verschuivingen in klassement Alle deelnemers vingen vis, er werden 465 stuks gevangen. Op sommige stek ken was de snoek erg actief, onder andere bij van der Heijdt, die met een bloedgang een vis moest binnendraaien voor de erachteraan zwemmende snoek. Marcel Kok zag door twee snoe ken zijn stek redelijk geruïneerd wor den binnen vijf minuten. Het vereni gingsklassement was deze keer voor De Sander uit Akersloot, die een 1, 2 en een 3 visten. HVCastricum werd met negen punten tweede voor Limmen (14) en DVW-Heiloo met 19. Castricum maakt een mooie sprong in het klassement en is nu eenzaam leider met acht punten voor op Limmen en 12 op De Sander. Individueel is er ook een verschuiving:Ruud Laan gaat nu alleen aan de leiding met 6 punten, voor Rien Faasse (8), Jan Walta en Co Duinmeijer (beiden 9). De overige deelnemers zijn geëlimineerd voor de titel, vanaf plek twee is alles nog open. De volgende wedstrijd is een gewichtswedstrijd in het Noordhollands kanaal bij Koedijk. ALKMAAR - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren van pakketten kan geschieden bij Monika Verhage, Vennewaard 162 te Alkmaar op woens dag 20 juli van 19.00 tot 22.00 uur. Voor informatie kunt u bellen tel. 072- 5622576. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig kartonnen doos, met plakband dichtge plakt en met een stevig touw erom heen. De adressen van geadresseerde en afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. Vanaf heden mogen ook meubels koel kasten en ook geldpakketten. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilo, de kosten zijn 3.40 euro per pakket plus 1.30 euro per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimitatiebewijs te tonen. HEILOO - Op donderdagmiddag 7 juli werden verkeerscontroles gehouden op de Vennewatersweg en de Kennemer- straatweg te Heiloo. In totaal kregen tien bestuurders een bekeuring wegens het rijden zonder veiligheidsgordel en overschrijding van de maximum snelheid. Hoogst gemeten snelheid: 74 in plaats van de toegestane 50 kilometer per uur. Vooral de contro les op de draagplicht van veiligheids gordels zullen de komende tijd regel matig herhaald worden. 1 -V HEILOO - Woensdag 6 juli vond de slotpresentatie plaats van de muziek- en dansschool Heiloo. Deze presenta tie had als thema meegekregen: 'muzi kale wereldreis'. De reisleider Bart Baksteen nam het publiek, dat in zeer grote getale aan wezig was, mee naar vele landen. Enkele hoogtepunten waren: een groot samengesteld ensemble onder leiding van Madeion Kooij die de avond openden met een potpourri van diverse volksliederen, het in verschei dene volksklederdrachten aangeklede kinderkoor zong enkele liedjes uit' uit eenlopende landen en de solist Binny van der Velde (altsax) vertolkte 'Take five' op voortreffelijk wijze. De balletafdeling was met vier groe pen vertegenwoordigd. Mandjesdans Opvallend hier was de 'Mandjesdans' uit Mali en de showmusical dansgroep die een dans uit 'Crease' danste. Al met al een zeer geslaagde avond deze 'Muzikale wereldreis' die afge sloten werd door het gezamenlijk gezongen 'België'. Op maandag 5 juli liet de raadsfractie van de VVD weer eens zijn ware aard zien. Vele jaren geleden maakte een Wethouder van de VVD haar mening kenbaar tijdens een discussie rond de huisvesting van jongeren en het ontbre ken van betaalbare woningen voor een zeer grote groep in Heiloo. Zij was van mening dat dit niet zo ernstig was want zo zei zij: de jongeren die om financiële redenen Heiloo moeten verlaten, komen wel weer terug als zij zich een huis in Heiloo kunnen veroorloven. Dit is de VVD ten voeten uit. En waarachtig raadslid Oosters tovert weer hetzelfde konijn uit de hoge hoed. Dit raadslid is even vergeten te zijn gekozen als volksvertegenwoordiger. Dit betekent dat je je moet inspannen voor geheel de bevolking en niet alleen voor de 'happy few'. Ik zeg maar zo: Een vos verliest wel zijn haar haar maar niet zijn streken. Een gedurfde oplossing kiezen om zo jongeren aan betaalbare woningen te helpen zou een speerpunt in de strategische visie moe ten zijn. Niet praten vooral doen! B. Blank Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 6