Geef brand geen kans BRANDWEER Werkzaamheden tweede fase Plan Zuid starten na de zomervakantie MS KMI1 wMMmn r UITKIJKPOST - 27 JULI 2005 - PAGINA 4 O HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Veilige caravan Steeds meer Nederlanders trekken er op uit met een caravan of camper. Uit de vele ongevallen en ongelukjes onderweg of op de camping blijkt dat de (brand) veiligheid van zo'n 'tweede huis' nog wel eens te wensen overlaat. Gasflessen Plaats een gasfles nooit los in de caravan, maar op een voor gasflessen bestemde plaats, zoals de disselbak. Zet daarbij de fles altijd rechtop en zorg voor voldoende ventilatieopeningen. Gebruik geen slangen die langer zijn dan 1 meter. Let er op dat dit goedge keurde hogedrukslangen zijn. Vernieuw de slangen minstens eens per twee jaar. Zorg voor deugdelijke slangverbin dingen: gebruik slangtule en slangklemmen. Het gebruik van LPG (autogas) in gas flessen is levensgevaarlijk en bovendien verboden. In tegenstelling tot een (auto)gastank voor LPG hebben gas flessen namelijk geen overvul- beveiliging. Ga ook niet zelf zitten knoeien met verloop stukken en derge lijke, maar laat het vullen van gasflessen over aan erkende vulstations. Gebruik altijd de juiste drukregelaar tussen gasfles en gasapparaat. De ver eiste gasdruk vindt u op het typeplaatje Raad en (raads)commissies Welstandscommissie Op maandag 1 augustus a.s. vergadert de Welstandscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeen tehuis, toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstands commissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behan deld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen 2. Notulen vergadering d.d. 18 juli 2005 3. Ingekomen stukken 4. Ingekomen bouwplannen: - Goodeslaan 7, plaatsen van twee dakka pellen - Oostersingel 13, oprichten van een woning - Schuine Hondsbosschelaan 36 - Westerweg 307, vergroten woning 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand 6. Rondvraag en sluiting Ter inzage De dëfinitieve agenda' en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze openbaar zijn, ter inzage op vrijdag 29 juli a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.00 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, tele foonnummer (072) 535 66 66. van het betreffende gasapparaat. Gaat u op één fles apparaten met verschillende druk aansluiten, dan moet u ook ver schillende drukregelaars gebruiken. Uiteraard monteert u de regelaar die de hoogste druk doorlaat het dichtst bij de gasfles. Vervang een drukregelaar na 5 jaar in verband met slijtage aan het membraan. Elektriciteit Gaat u zelf werkzaamheden aan de elek trische installatie van uw caravan verrichten, doe het.dan veilig en con form de voorschriften. De spanningswaarden in een caravan zijn 220 Volt en 12 Volt. Een spanning van 12 Volt is niet altijd ongevaarlijk. Brandge vaar kan ontstaan, bijvoorbeeld als de bedrading niet in orde is. Of wanneer u extra lampen of apparaten op de 12 Voltinstallatie aansluit. De aansluiting van de caravan op een 220 Voltinstallatie is het veiligst als u de blauwe, spatwaterdichte CEE-stekker en een neopreenkabel (van maximaal 20 meter lang) gebruikt. Rol de kabel altijd helemaal af: zo voorkomt u warmteont wikkeling. Caravans met CEE-aansluiting zijn geaard. Als uw caravan geen CEE-aansluiting heeft, moet u een aardlekschakelaar plaatsen. Zorg er ook voor dat de metalen delen van caravan (wanden, chassis, aanrecht- B ouwen en wonen Oprichten activiteitencentrum op het Willibrordterrein, Kennemer- straatweg 464 (art 19, lid 2 Wet R.O.) Burgemeester en wethouders zijn voorne mens om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan het voorgenomen plan van het bestuur van de GGZ Noord-Holland-Noord voor de bouw van een activiteitencentrum op het Willibrord- complex. Het voorgenomen bouwplan is gesitueerd op de plek waar nu nog de tennis banen zijn gelegen. In het vigerende bestemmingsplan "Zuid-Oost I" heeft deze grond de bestemming "Medische voorzie ningen, met bijbehorende erven" gekregen. Het oprichten van het activiteitencentrum is wel in overeenstemming met de bestem mingsdoeleinden, doch ligt buiten het bouwvlak. Medewerking kan worden ver leend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingsprocedure. Ter inzage Bovengenoemd plan ligt met de daarbij beho rende stukken vanaf donderdag 28 juli 2005 gedurende zes weken voor een ieder'ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld plan vrijstelling en vergunning te verlenen, schriftelijk gemoti veerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Ontvangen bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ontvangen. Brasemcroftlaan 20, reg.nr. 2005/0174 vergroten woning (eethoek) ontvangstdatum: 19 juli 2005 De Laghe Weijdt 10, regmr. 2005/0017 vergroten woning (erker, aanbouw achter gevel, dakopbouw) ontvangstdatum: 17 mei 2005 blad, enz) geaard zijn. Pas tot slot op met water en elektriciteit. Zo moet de buitenverlichting van uw caravan spat- waterdicht zijn. Tips Laat knutselen aan elektriciteits- en gas leidingen bij voorkeur over aan vakmensen. Lees van alle materialen, toestellen en gereedschappen die u gebruikt eerst de gebruiksaanwijzing. In de caravan mag een brandblusser natuurlijk niet ontbreken. Uw vakhandel heeft een ruim assortiment. Als u snel wilt weten hoe uw caravan er aan toe is kunt u op internet (www.vvn.nl) de aankondigingen van caravancontroles van Veilig Verkeer Nederland door heel Nederland bekijken. Vul gasflessen nooit zelf, maar laat dit over aan erkende vulstations. Sluit tevens gasflessen af als u ze niet gebruikt en bewaar gasflessen op een koele, goed geventileerde plaats, buiten het bereik van kinderen. Meer informatie Voor meer informatie over dit onder werp of andere vragen over brandveiligheid kunt u contact opnemen met de brandweer van Heiloo, telefoon nummer (072) 535 68 50. De Stuifbergen 23, reg.nr. 2005/0113 bouwen berging ontvangstdatum: 18 juli 2005 Westerweg 69, reg.nr. 2005/0172 vergroten aanbouw ontvangstdatum: 18 juli 2005 Zevenhuizerlaan 6, reg.nr. 2005/0148 vergroten berging ontvangstdatum: 8 juli 2005 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieks balie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Bestemmingsplan Stationsomge ving 2004 (goedkeuring onthouden) Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben bij besluit van 21 juni 2005, ver zonden 23 juni 2005, integraal goedkeuring onthouden aan het op 9 november 2004 door de gemeenteraad vastgestelde bestemmings plan 'Stationsomgeving'. Dit aangezien naar het oordeel van Gedeputeerde Staten niet wordt voldaan aan het vereiste van vol doende onderzoek op grond van artikel 9, lid 1 van het Besluit op de ruimtelijke ordening 1985, alsmede artikel 3.2 van de Algemene wet bestuursrecht. Ter inzage Het besluit ligt met het bestemmingsplan van 28 juli tot 8 september 2005 gedurende zes weken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag van 0 8.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. In de wijk 'Plan Zuid' wordt groot onderhoud uitgevoerd. Het groot onderhoud is verdeeld over vier fases verspreid over vier jaar. De eerste fase is inmiddels afge rond. Op 5 september a.s. gaan de werkzaamheden in fase twee van start en de uitvoering wordt door aannemerscombinatie V.O.E De Kroften gedaan. Er wordt dan groot onderhoud uitgevoerd in de Tulpencroftlaan, de Werkendelslaan ten zuiden van de Brasemcroftlaan en de Sandecamplaan. Riolering Uit rioolinspectie is gebleken dat in de Tul pencroftlaan en Sandecamplaan de riolering aan vervanging toe is. De huidige riolering is een zogenaamd gemengd stelsel, waar vuil- water en regenwater worden verzameld en afgevoerd. Zowel het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier als de gemeente streven er naar om zo min mogelijk schoon- water te mengen met vuilwater. Daarom wordt bij vervanging van de riolering gekozen voor een gescheiden rioolstelsel: een vuilwaterriool en een infiltratieriool (IT-riool). groo^ndËrhoüd de KROFTEN (PLAN ZUID) ulTVC^^™E^04^m2007j 's-Middags kunt u terecht na afspraak, telefoonnummer (072) 535 67 46. Indienen beroep Gedurende de termijn van terinzagelegging kan tegen dit besluit door een ieder beroep worden ingesteld. Eventuele beroepen dienen te worden gericht aan de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA, 's-Gravenhage. Ingevolge artikel 28, lid 7 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening treedt dit besluit in werking met ingang van de dag waarop de beroepstermijn afloopt. Indien binnen de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State is ingediend, treedt dit besluit niet in werking totdat op dat verzoek is beslist. Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Bayershofïweg 22, reg.nr. 2005/0132 vernieuwen berging verzending: 20 juli 2005 De Kuilenaar 28, reg.nr. 2005/0087 vergroten woning verzending: 20 juli 2005 Rechte Hondsbosschelaan 9, reg.nr. 2005/0162 bouwen berging (tuinhuis en fietsenberging) verzending: 20 juli 2005 Slimpad 14, reg.nr. 2005/0118 •vergroten woning (legaliseren serre en bijkeuken) verzending; 13 juli 2005 Maak gebruik van uw inspreekrecht! Door de aanleg van het IT-riool wordt ook overlast door grondwater tegengegaan. Waar rioolwerkzaamheden worden uitgevoerd, wordt in overleg met de bewoners bekeken of het mogelijk is om de regenwaterafvoer van de daken geheel of gedeeltelijk te scheiden van het vuilwaterriool. Verkeersmaatregelen In het verkeersplan van de gemeente Heiloo is de wijk opgenomen als verblijfsgebied met een maximumsnelheid van 30 km/uur. Om de functie van verblijfsgebied te benadrukken zal een aantal verkeersmaatregelen worden getroffen. Gekozen is om in de Tulpencroft laan een zogenaamde punaise aan te leggen om de parkeergelegenheid in de straten te verbeteren. Wegonderhoud In de Tulpencroftlaan, de Sandecamplaan en de Werkendelslaan, waar het asfalt aan vervanging toe is, zal een klinkerverharding worden aangebracht. Het karakter van de wijk als verblijfsgebied wordt hierdoor benadrukt. Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergun ning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Deze datum verzending vindt u onder de omschrijving van het bouw -of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Indien er sprake is van een spoedei send belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstge noemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieks balie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Burgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 21 juli 2005 Geboorten Fien A., d.v. S.H. Hemmer en A.C. Zoon; Hristo, z.v. R.A.P. Kranenburg en A.A. Boom; Tom J., z.v. J.G.M. Pirovano en B. Duinmeijer; Louise S., d.v. M.P. van Staalduinen en C.M. Knaap Elders geboren Sara A.E., d.v. P.A. Lageman en C. Eveleens; Lara, d.v. B. Jansen en A.N. Schreuder; Tommy G., z.v. E.W. Schelhaas en W.T.A. Hooijmans; Aiden, z.v. K. Meulenbeld en B.M.M. Boekei; Luuk A., z.v. K. van der Vlies en Ö.M. Yim; Lars, z.v. S.W.Liefting en M. van ^t Veer; Leonie H., d.v. C.P.M. van der Veer en H.M.G. Oostrom Huwelijksaangiften/ aangiften gereg. partnerschappen M.A.M. Tesselaar en P. Franssen; M. Werkhoven en C.S. Langedijk Huwelijken/ gereg. partnerschappen M.R. Ten Bruggencate en Y.F.M. Oudhuis; M. van Alphen en E. Rodriques Garcia Overleden T. Schuiling ev Bais; G. Westra wv Baij; J. Komen wv Bolten; F. Bruin; J. Potharst Openbare verlichting Parallel aan de riolering- en wegwerkzaam heden wordt de openbare verlichting vervangen dan wel aangepast. Groenvoorzieningen Met het groot onderhoud wordt ook de groenvoorziening aangepakt. Bestaande bomen die aan het eind van hun levensloop zijn of bomen die overlast veroorzaken en te groot worden voor de straat, worden ver vangen voor nieuwe bomen. Planning uitvoering 2005 Begin september 2005 starten de werkzaam heden. De verwachting is dat de werkzaamheden in het vooijaar van 2006 gereed zijn. Meer informatie Een overzicht van de straten waar werkzaam heden worden uitgevoerd en het voorlopige tijdschema voor de komende jaren is te bekijken in het informatiecentrum van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Ook kunt u voor meer informatie over 'Plan Zuid' contact opnemen met de heer H. Bekker van de gemeente Heiloo, telefoon nummer (072) 535 67 62 of kijk op de website van gemeente Heiloo: www.heiloo.nl. Elders overleden M. Mirolo ev Toffoli; H. Brüggen ev van Oorschot Veiligheid Verkeersbesluit Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten een maximumsnelheid van 60 km/uur in te voeren op de Kanaalweg op het gedeelte ter hoogte van de kruising met de Boekelermeerweg. Dit wordt kenbaar gemaakt door het plaatsen van twee borden Al (60 km/uur) volgens bijlage I van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens RW 1990 op de daarvoor volgens het BABW noodzakelijke plaatsen. Indienen van bezwaar Indien u het niet eens bent met dit besluit kunt u binnen zes weken na de dag van deze publicatie, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend kan, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist, tevens een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar, Postbus 251,1800 AG Alkmaar. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Bakker, beleidsmede werker Verkeer, Vervoer en Wegen, telefoonnummer (072) 535 67 63. Mededelingen Inwerkingtreding nieuwe Beheers- verordening begraafplaatsen Burgemeester en wethouders maken inge volge artikel 139 van de Gemeentewet bekend dat de gemeenteraad bij besluit van 11 juli 2005 een nieuwe Beheersverordening voor de openbare begraafplaatsen heeft vastgesteld. Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers L -f Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 DtN BREEtWt AAN EN WFRKENDELSlAAN (GEO.) KöeMEEWTË MFILÖO OPDRACHTGEVER rj AANNÊMINGSCOMBINATlfc Dfc KROFTEN I (locale tarief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 4