Noodkreet van de Stichting WOL Help, onze kinderen gaan dood! Vakantie met Metal-Rock en Popkwizzz in Bakkerij Burgerjaarverslag 2004 gratis verkrijgbaar Leden en begeleiders van de De Soos op stap Stanghangen Limmer Jaarmarkt Yoga voor dames en heren van 50 jaar en ouder Jeugd Club Kampioenschappen TV Akersloot 2005 :ll=iTi=i m Discovery weer volop open! nieuws uit Limmen en Akersloot gemeente INGEZONDEN ivianieizorgcaie Castricum Gevonden en verloren voorwerpen Gemeentegids 2005-2006 ook online n Zwemdiploma's Dagje Oosterschelde met DVW-zeevissen CASTRICUM - Na een zomersluiting van twee weken, waarin Discovery alleen op woensdagavond geopend was, gaat Discovery vanaf dinsdag 2 augustus weer vaker open. Vanaf aan komende dinsdag is Discovery op de volgende dagen geopend: dinsdag, donderdag en vrijdag van 20.00 tot 23.00 uur en op woensdag en zaterdag van 20.00 uur tot middernacht. Buiten de vakantie om is Discovery op dins dagavond gesloten. Op dinsdag is Discovery vanaf 20.00 uur dé ontmoe tingsplek voor jongeren. Op woens dagavond, beter bekend als Wino- avond, zal barman Wino weer voor de nodige gezelligheid zorgen voor jon geren vanaf 16 jaar. Donderdagavond staat in Discovery in het teken van film! Zowel tieners als jongeren kun nen genieten van de allernieuwste films uit de collectie van barman én filmliefhebber Ante. Op vrijdagavond zijn tieners van 12 tot en met 15 jaar als vanouds welkom op de disco avond. Tijdens deze alcoholvrije disco komen alle hedendaagse popnum mers voorbij en worden regelmatig clips van de bekende muziekzenders vertoond op groot scherm. Zaterdagavond is Discovery als café geopend voor jongeren vanaf 16 jaar. De vaste huis-DJ's zullen de bezoe kers vermaken met zeer uiteenlopen de muziekstijlen. Voor meer informatie over tiener- en jongerencentrum Discovery kan men bellen met 0251-675302 of natuurlijk even binnenlopen aan de Dorpsstraat 2a, ingang aan de Stationsweg via de brug. tJUnmüi LIMMEN - In de provincie Yatenga in het noorden van Burkina Faso heerst grote hongersnood. Op de tv hebben we de trieste beelden uit Niger kunnen zien van uitgemergelde mensen en ster vende kinderen. In het noorden van het aangrenzende Burkina Faso is de situa tie net zo. Het hele Sahelgebied in West Afrika is getroffen door hongersnood omdat het vorig jaar onvoldoende heeft geregend en de gewassen die nog wel groeiden opgevreten zijn door sprinkhanen. Wanhoop nabij De Stichting WOL en haar Afrikaanse partner DSF werken al jaren samen om de levensomstandigheden van de plat telandsbevolking in Yatenga te verbe teren. Zij zien het werk van 10 jaar inspanningen en vooruitgang letterlijk afsterven. Salif Sodré, coördinator van DSF, is de wanhoop nabij. Iedereen doet een beroep op hem. Van zijn eigen salaris heeft hij al graan gekocht om de zwakste mensen te hel pen, maar hij kan onmogelijk iedereen te eten geven. Salif: „Op de markt in de stad is nog wel graan te koop. Dat komt uit het zuiden van het land waar men wel heeft kunnen oogsten. Maar het graan is voor de dorpelingen onbereik baar. Zij hebben geen vervoer en geen geld om het graan te kopen. Een zak van 100 kilo kost nu 55 euro. Dat is bijna net zo veel als een boer in een heel jaar verdient bij een normale CASTRICUM - De vakantie is in de provincie in volle gang, zo ook in De Bakkerij. In tegenstelling tof vele pop podia en jongerencentra doet De Bakkerij vooral niet aan een zomer stop. Want hoewel vele Castricumse jongeren hun vakantie elders door brengen zijn er genoeg campinggasten én thuisblijvers die snakken naar een bezoekje aan De Bakkerij. Dit week end staat opent De Bakkerij haar deu ren voor deze bezoekers met weer een uiteenlopend programma. Aanstaande vrijdag 29 juli staat De Bakkerij bol van de Metal-Rock muziek met maar liefst 2 live-optredens door beginnende bands. De hoofdact van de avond, Last Resort, is de kleinere Castricumse cen tra inmiddels ontgroeid en staat te popelen om het Bakkerij-podium te betreden. Deze band, bestaande uit Steven en Coen op gitaar, Ruud op bas Naar aanleiding van de "anonieme" negatieve berichtgeving in de regionale bladen (LOV krant, Het Castricummertje, Uitkijkpost) wil ik toch even reageren. Ik ga niet- voor anoniem. Ik zal mij even voorstellen. Ik ben Tim Dekker en werk al een aantal jaren bij de sportparken De Voetel in Limmen en Berg en Bal in Castricum. Ik ben mede verantwoordelijk voor de kwaliteit van de tennisbanen. Wij zijn met ons team het hele jaar bezig om de banen zo goed mogelijk te maken en te houden. De banen liggen er als het sei zoen op 1 april opengaat prachtig bij. Zijn er oneffenheden aan de banen dan worden die door ons zo snel mogelijk hersteld. Bij gewone plassen na regen gaan wij mét ons team prikken en dan zijn de banen bijna allemaal binnen het uur weer bespeelbaar. Gelukkig krijgen wij ook positieve reacties. Dat onze banen er weer prima bij liggen. Dat is ook erg leuk om te horen. Negatieve reacties zijn er al genoeg. Als ik dan een dergelijk nega tief stuk lees in de kranten dan vind ik dat niet terecht. Er wordt gesuggereerd dat de clubbanen door regenbuien niet te gebruiken zijn en de parkbanen wel. Dan wil ik u dat wel even uitleggen. Doordat de clubbanen tijdens het sei zoen (110 leden per baan en het toer nooi zo intensief gebruikt worden heb ben deze banen natuurlijk veel meer te lijden. De banen worden immers door bespelen harder en dus minder water- doorlatend. De parkbanen die een stuk minder gebruikt worden 20 leden per baan zijn dus zachter en weer sneller droog en dus eerder speelklaar. Als de parkbanen na regen bespeelbaar zijn en de verenigingsbanen niet, zijn wij altijd bereid leden van de vereniging kosteloos op deze banen te laten spe len, tenzij deze verhuurd zijn. Daar er op de verenigingsbanen van T.V. Limmen geen verlichting aanwezig is en op de parkbanen wel, kunnen er tij dens toernooien verlichtte banen gehuurd worden. Dat is een alternatief, wat natuurlijk niet verplicht is. Je kunt de partij tenslotte ook de volgende dag afspelen. Dit geldt voor de binnenba nen tijdens regen natuurlijk ook. En ja, dit is dan tegen de normale prijs, (volle mep!). Er wordt in de krant ook nog geschre ven over de vele vergaderingen, contracten en de overleggen met Blovo. Wij hebben met de commissie voor het toernooi een tweetal korte besprekingen gehad en die zijn in goede harmonie verlopen. Dus daar is mijns inziens niet zoveel energie inge stoken. De prijsuitreiking werd gedaan door Ger Duikersloot en zelfs mevrouw Boontje kreeg keurig een bloemetje voor de goede samenwer king van de afgelopen drie weken. Daarna volgde de feestavond met gezellige muziek en een drankje. Dit was naar mijn idee een zeer geslaagde avond. Als je dan een week erop zulke stukjes in de krantjes lees, krijg ik daar nog de grootste kater van. Tim Dekker Limmen en Sander op drums, gaf zijn debuut enkele' maanden geleden in jongeren centrum Discovery. Hier konden ze niet helemaal voluit omdat ze verplicht waren semi-akoestisch te spelen. In jongerencentrum Conquista in Limmen ging het er volgens de jongens al een stuk beter aan toe. In De Bakkerij zullen ze echt helemaal los gaan met hun eigen geschreven num mers. Het voorprogramma hebben de jongens zelf geboekt. Welke band dat wordt is nog even een verrassing, maar geadviseerd wordt om vroeg te komen. De deuren gaan om 21.00 uur open en de entree bedraagt slecht 2 euro (leden 1 euro). Zaterdag is het weer tijd voor de jaarlijkse popkwizzz. Veel vaste bezoekers en leden van De Bakkerij kijken al wekenlang reikhalzend uit naar deze avond. In de Pop-kwizzz wordt de popmuziek-kennis van jonge ren getest door 3 grote muziekliefheb bers. De drie organisatoren, DJ Bouke, DJenny en DJ DXTR, zijn vaste DJ's van De Bakkerij met verschillende muziekinteresses. Door de handen ineen te slaan bij het bedenken van de vragen hebben ze weer een zeer uiteen lopende popkwizzz samen weten te stellen. Aankomende zaterdag kunnen de bezoekers van De Bakkerij zich in teams van maximaal vier personen wagen aan de verschillende vragen. De pokwizzz bestaat uit een aantal ronden met onder andere open vragen, geslo ten vragen en natuurlijk geluidsfrag menten. Bij de geluidsfragmenten wordt bijvoorbeeld gevraagd naar de originele artiest van een cover of wor den bekende nummers achterstevoren afgespeeld, waarbij natuurlijk de vraag is om welk nummer het gaat. De bezoe ker krijgt van de organisatoren vast de kans om zich voor te bereiden met het vrijgeven van een vraag. De vraag waar mensen vast over na kunnen denken luid: 'Waarnaar heeft de Britse band Kaiser Chiefs zich vernoemd?'. Jongeren die zich door deze vraag geprikkeld voelen om een gokje te wagen en een mooie prijs in de wacht te slepen worden verzocht zich voor 22.00 uur te melden in De Bakkerij. Bij binnenkomst kunnen de teams zich gratis inschrijven voor de popkwizzz die uiterlijk om 22.00 uur zal beginnen. Uiteraard zijn ook mensen die niet mee willen doen aan de popkwizzz van harte welkom om even binnen te wip pen en te horen wat ze gemist hebben. De zaal opent om 21.00 uur en de toe gang is gratis. Zondagavond Ook aankomende zondag is De Bakkerij weer geopend vanaf 20.00 uur. Sinds 2 weken is deze extra dag aan het Bakkerij-weekend geplakt. De zondagavond heeft zich nu al bewezen als succesvolle gelegenheid tot ontmoe ting en het uiten van creativiteit. Afgelopen zondag nog werd er een ware animatiefilm gemaakt door de leden van het Castricumse muzieklabel Kofvitok. Wat er aankomende zondag zal gebeuren hangt af van de wensen van de bezoekers. De Bakkerij heeft genoeg materialen in huis voor het maken van een nieuwe film, schilderij, kunstwerk of lied. Iedereen is van harte welkom tussen 20.00 uur en midder nacht. Voor meer informatie over De Bakkerij kan men kijken op www.vriendenvandebakkerij.nl of even langskomen aan het Bakkerplein 1 te Castricum. oogst. Alleen de mensen die een salaris ontvangen, zoals ik, kunnen nog graan kopen. Wij voeden zo veel mogelijk mensen, maar ons geld is nu ook op. Ik durf niet meer naar de dorpen te gaan. De pro jecten liggen stil. Als ik in een dorp kom, zeggen de mensen alleen 'Sodré, Sodré, help ons.' Ik kan er niet meer tegen. Ik word er zelf ziek van." Kinderen ziek Yvonne Zomerdijk van de WOL: „Alle investeringen in onderwijs, gezond heidszorg en plattelandsontwikkeling dreigen nu teniet gedaan te worden omdat de mensen dood gaan van de honger. Het regenseizoen is inmiddels begonnen, maar de mensen zijn te zwak om het land goed te bewerken. Vrouwen kunnen nog net een beetje energie opbrengen om eetbare blade ren te zoeken en hier een waterig soep je van te koken. Maar graan, het basis voedsel dat energie moet geven, heb ben ze niet. Veel kinderen wegen min der dan de helft van het normale gewicht voor hun leeftijd. Ze sterven aan kleine infecties omdat hun lichaam geen weerstand meer heeft. Het is zo triest te horen dat de kinderen, op wie we onze hoop hebben gevestigd voor een betere toekomst voor het land, nu ziek zijn en mogelijk dood gaan van de honger. Er moet iets gedaan worden". Noodhulp „Mijn man en ik hebben al een deel van ons vakantiegeld opgestuurd om 1000 kilo graan te kopen voor de zwakste kinderen, maar dat is lang niet genoeg. Ik hoop dat er meer mensen zijn die willen bijdragen om de mensen in Yatenga door deze moeilijke tijd heen te helpen. De WOL heeft altijd geld ingezameld voor structurele ontwikkelingsprojec ten, maar nu doen 'we een keer een oproep voor noodhulp. Volgens de berichten is de situatie in 25 jaar niet zo ernstig geweest. En het is nog lang geen oktober, de maand waarin het nieuwe graan geoogst kan worden." Bijdrage Wie mee wil helpen om de hongers nood in Yatenga te verlichten kan een bijdrage storten op bankrekening 96.97.79.267 ten name van Stichting WOL te Limmen onder vermelding van 'Voedselhulp'. Voor meer informatie: tel. 072- 5052680 of 06-30198259, of kijk op www.stichtingwol.com. Leden en begeleiders van de Soos genoten van een heerlijk dagje Zaanse Schans, (eigen foto) CASTRICUM - Afgelopen zondag gin gen dertig leden en acht begeleiders van De Soos met de boot naar de Zaanse Schans. Op de Claes Horn uit Akersloot was het heerlijk toeven. Bruin worden op het dek of binnen naar het Voorbij glijdend landschap kijken, iedereen genoot. Op de Zaanse Schans werd gepassagierd en werden de nodige sou venirs gekocht. De boottocht werd afgesloten met een gezellig etentje (in 't Hoorntje) in Akersloot. Al met al was het voor soosleden en begeleiders een heerlijk dagje uit! Het uitstapje werd bekostigd door de Rotaryclub Castricum-Akersloot-Limmen. Meer informatie over De Soos, georga niseerd op elke eerste zondagmiddag van de maand in Café Sam Sam: Sichting Welzijn Castricum, Irene Zijlstra, tel. 0251-657998. LIMMEN - Tijdens de jaarmarkt van afgelopen week kon de Limmer jeugd weer zijn kracht en uithoudingsvermo gen testen. Onder auspiciën van de Limmer IJsclub kon een ieder laten zien, onder aanmoediging van enthou siaste omstanders, hoe lang hij of zij aan een gladde stang kon blijven han gen. Ondanks de harde wind waren er maar liefst 180 deelnemers. De win naars kunnen hun prijzen ophalen bij mevrouw G. Meijer-Koot, Dusseldorperweg 65. Jongens tot en met 9 jaar: 1. Tim de Wildt 1.05.7, 2. Stef de Wildt 47.5, 3. David Davtian 46.5. Jongens 10-12 jaar: 1. Bas de Wildt 58,1. 2. Jan Castricum 30,6.3. Roy Nuyens 27.4 Meisjes tot en met 9 jaar:" 1. Maud Burgering 1.27,8,2. Daphne Bloedjes 40,1, 3. Silke Sassen 32,8. Meisjes '10-12 jaar: 1. Shorina Liefting 43,2, 2. Lisa Nussy 38,6, 3. Anke Koenders, 31,4. Meisjes 12 jaar: 1. Sandra Kaandorp 55,6, 2. Francis Boetzkes 29,8,3. Sophie Kuys 22,8. Univé Dwarrelton Naast de spieren bij het stanghangen konden de bezoekers van de jaarmarkt ook de hersens aan het werk zetten. Bij Univé stond een ton waarin papiergeld rond dwarrelden. Iedereen mocht tel len (of eigenlijk meer raden) hoeveel geld er in de dwarrelton zat. Er is totaal 170 keer geraden. De zeven deelne mers die het dichts bij de 7855 Euro zaten worden binnenkort gebeld over hun prijs. 1. S. Limmen E 7.777, 2. D. Davitian L. Schonk E 8.000,- 3. W. Burgmeijer E 8.060,- 4. M. Koot E 7.600,-, 5. G. Tiebie E 8.200,- 6. M. Seignette E 8.205,-. CASTRICUM - De maandelijkse bij eenkomst van het mantelzorgcafé Castricum vindt plaats op woensdag 3 augustus in 'De tuin van kapitein Rommel". De tuin is weer prachtig en na de koffie met .gebak zal er een rondlei ding zijn. Ook de verzorgenden zijn van harte welkom. Iedere eerste woensdag van de maand organiseren de vrijwilli gers van het Steunpunt Mantelzorg IJmond en het Rode Kruis deze avond voor de mantelzorgers in het Rode Kruisgebouw aan de van Speykkade 61 te Castricum, maar deze keer dus in de tuin. Als uw partner, ouder of kind lang durig ziek blijft gaat uw leven verande ren. Het is prettig met lotgenoten en des kundigen ervaringen uit te wisselen. Er is altijd een consulent van het Steunpunt Mantelzorg IJmond aanwezig. De bij eenkomsten van het café zijn ook bedoeld voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest, etcetera. Er zijn geen kosten aan deze bijeenkomsten verbonden. Wie deze avond wil bijwo nen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuisblijver, kan bellen naar het Steunpunt Mantelzorg IJmond, telefoon 0251-287733. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. CASTRICUM - In de gemeente Castricum zijn de volgende voorwerpen gevonden en verloren: Gevonden in Castricum: Zwarte fietstas merk On the road, zwarte Diesel zonne bril, Playmobil draakje rood, Zilveren halsketting, bromfietsplaatje IOE 816, spijkerjackje maat 122/128, sleutels twee keer en sleutel van caravan, donkerrode portemonnee zonder inhoud, driewieler plastic geelblauw/ rood. Gevonden in Limmen: Dameszonnebril op sterkte in zwarte hoes. Verloren in Castricum: Twee keer sleu tels, dameshorloge zwart bandje ovaal goudkleurig klokje, schildpad (wegge lopen), lichtblauw linnen jasje, GSM Nee zilver, bord met spreuk NH Landschap (uit tuin weggenomen), skatebord rood/zwart, kokertje zilver met zonnetje, Nokia 6300 beige /zwart hoesje, gouden armband dun en gouden schakelarm band, zilverkleurige step, zwarte porte monnee met geld en bankpas. Verloren in Akersloot: Sleutels met scoobydoo kinderportè- j monnee rood/blauw met opschrift "doe effe normaal". CASTRICUM - Naast de gedruktq gemeentegids 2005-2006 van Castricum is de informatie sinds vandaag ook onli ne te raadplegen op www.castricum.nl. Onder de button 'Gemeentegids' is de gids digitaal te raadplegen volgens dezelfde indeling als de gedrukte gids. Bovendien kan er snel en direct worden gezocht door een trefwoord in te toet sen. De dienstverlening is verder extra uitgebreid met de optie om de gevonden vermelding op te zoeken in een digitale plattegrond (locatiewijzer) en om een advies op te vragen (routeplanner) over hoe de locatie te bereiken is. Binnen drie weken zal ook de informatie over sport- en cultuurinstellingen langs deze weg op te vragen zijn. De gedrukte en digitale gemeentegids zijn beide tot stand gekomen in samenwerking met uitgever FMR uit Den Helder. CASTRICUM - In de raadsvergade ring van 30 juni presenteerde burge meester Emmens het Burger jaarverslag 2004. In deze verplichte rapportage rapporteert de burge meester over de kwaliteit van de gemeentelijke dienstverlening en de betrokkenheid van de gemeente bij de burgers en andersom van het afgelopen kalenderjaar. Vanaf deze week zijn deze verslagen van de burgemeester voor belangstellenden op diverse pun ten gratis te verkrijgen: Balie Gemeentehuis kern Castricum, Raadhuisplein, Balie gemeentelijke locatie kern Limmen, Zonnedauw, Balie gemeentelijke locatie Schulpstet, Bibliotheek Castricum, Geesterduin weg, Bibliotheek Limmen, Zonnedauw, Bibliotheek Akersloot, Rembrandt- singel, Boekhandel Libris Laan, kern Castricum, Burg. Mooijstraat. Betalen van de belastingaanslagen De vakantieperiode komt eraan. Hebt u de gemeentelijke belastingen vol daan? Hebt u een belastingaanslag met een dagtekening van 31 maart, en betaalt u niet via een automatische incasso, dan moet u de belastingaanslag met deze dagtekening voor eind juni volledig hebben betaald. Hebt u nog niet alles betaald dan krijgt u binnen kort een aanmaning in de bus. Als u het bedrag automatisch laat incasseren en de gemeente heeft de eerste drie ter mijnen niet kunnen innen, dan krijgt u hierover een brief. De automatische incasso wordt dan stopgezet en u wordt verzocht het volledige nog openstaan de bedrag van de aanslag in één keer te voldoen. Het is de bedoeling dat u er zelf op let dat via de automatische incasso elke maand een bedrag wordt afgeboekt van uw bankrekening. Spreiding bezoekers gemeentehuis Gemeente Castricum wil bezoekers van de balie publiekzaken zo goed en zo snel mogelijk van dienst zijn. Helaas lukt dit niet altijd omdat er lange rijen voor de balie staan. Daarom verzoeken wij u om op de rustige donderdagavond tussen 16.00 en 19.00 uur te komen voor uw publiekszaken. Koninklijke Onderscheidingen Het lijkt nog ver weg, het uitreiken van de Koninklijke Onderscheidingen op Koninginnedag 2006. Maar de behan deling van een voorstel kost behoorlijk wat tijd. Daarom is het belangrijk om op tijd in actie te komen als u iemand in aanmerking wilt laten komen voor een Koninklijke Onderscheiding. Is het de bedoeling dat de onderscheiding tij dens de 'lintjesregen' voor Koninginne dag wordt uitgereikt, dient u dan het voorstel uiterlijk vóór 1 augustus bij de burgemeester in. Wilt u iemand voor een Koninklijke Onderscheiding in aanmerking laten komen? Dan is het verstandig om eerst even contact op te nemen met het gemeentehuis in de woonplaats van de kandidaat. Voor Castricum is dat mevrouw M. Snel- Kossen, bestuurssecretariaat, tel. 0251- 661360. Dan kan in grote lijnen worden aangegeven of de verdiensten inder daad bijzonder genoeg zijn voor een Koninklijke Onderscheiding. Ook kan dan worden uitgelegd hoe u verder te werk moet gaan. Na het verzamelen van de benodigde gegevens wordt het voorstèl ingediend bij de burgemeester. De burgemeester informeert u over de uitkomst van het voorstel. Vakantiekriebels? Denk aan uw pas poort! De vakantieperiode komt er weer aan. Dit betekent soms lange wachtrijen voor het gemeenteloket bij het aanvra gen van reisdocumenten. Wees daarom op tijd met het vernieuwen van uw pas poort of identiteitskaart. Gemeentehuis gesloten Om teleurstelling te voorkomen willen wij u erop wijzen dat het gemeentehuis in Castricum iedere vrijdag vanaf 12.30 uur is gesloten voor publiek. Dus ook de afdelingen Samenleving en Publiekszaken zijn die middag niet geopend. Afgelopen week werden de Jeugd Clubkampioenschappen van TV Akersloot gehouden. Onder fantasti sche weersomstandigheden konden alle partijen doorgaan vinden. Vele zweet druppels, liters water en andere versna peringen kwamen er aan te pas. Er waren vele spannende wedstrijden en heel veel jeugd waren sterk verbe terd in hun prestaties t.o.v verleden jaar. Trainer Paul Neijens kan trots zijn op de Akerslootse aanstormende talenten. De clubkampioenen dit jaar warén bij de jongens de veertien jarige Hardy Hekelaar en de 11 jarige Nikky Olgers. Uitslagen: JE t/m 8 jr Bart Vrouwe - Gijs Beentjes 6-3. JE t/m 10 jr Cas Kaandorp - Freek van der Eng 5-3 JE t/m 12 jr: Niek van der Eng - Vincent Swart 6-4 6-2. JE t/m 14 jr: Hardy Hekelaar - Kjeld Hekelaar 2-6, 6-2,6-1. JE t/m 17 jr: Hardy Hekelaar - Quinten Hekelaar 6-3 6-0 ME t/m 10 jr: Sharon Duinmaijer - Sanne Sintemaartensdijk 8-0. ME t/m 12 jr: Wietske Beentjes - Tess Kaandorp 6-1,6-1. ME t/m 14 jr: Justine Olgers - Nikky Olgers 7-6,4-6,6-0 ME t/m 17 jr: Nikky Olgers - Ellen Buur 6-1,6-2 HEILOO - In deze roerige tijd is het soms moeilijk om een rustpunt te vin den. In deze situatie kan yoga een grote hulp zijn. Yoga werkt niet alleen ont spannend, maar bevordert ook uw geestelijk en lichamelijk welbevinden. In een les besteden we aandacht aan: houding en beweging, het bewust wor den van de adem. Evenwicht, concentra tie en ontspanning. Je hoeft niet lenig te zijn om aan yoga te beginnen. Iedere beweging hoe klein of groot is tenslotte een goede beweging. Het gaat erom dat je met de aandacht aanv/ezig bent om het lichaam te erva ren, te ontdekken. Zo verken je gaande weg je mogelijkheden en grenzen. Ook HEILOO - Op zaterdag 9 en 16 juli is er in Zwembad 't Vennewater voor de volgende diploma's gezwommen A-diploma: Martijn Comans, David en Nienke de Bruyn, Rosa Piscear, Tess Ligthart, Natasja Velseboer, Nicole Berenbroek, Bram de Boer, Marjolein Beemster, Julian Zeeman, Maurice de Jong, Bram Blokker, Marissa Idema, Jesse Boontje, Jade Langenberg, Max Buitenkant, Dirk Broersen, Maud van Velzen, Gina Wiedijk, Daphne Kuin, Roanne Vleugel, Laura Janssen, Dave Ranzijn, Tim Dorrestein, Mats Riet, Milly Tromp, Solén de Goede, Victor Kovalioc, Menno Janse, Joep Koomen, Puk Zonneveld, Nicky Zandbergen, Isabelle Koomen, Ilja Zandbergen, Vera Schoneberg, Thijs Brasser, Sam Slotemaker en Quint Beers. B-diploma: Matthijs Nap, Annemarije Cornel, Jesse Boerwinkel, Jascha de Goede, Rosa Hakkenbroek, Marisha de Jong, Raymond Gaarthuis, Anoek van Vechten, Sarah Schipper, Melissa Nijhuis, Jan Boukes, Livia Negenman, Jelle Zonneveld, Boris Drisssen, Max Meyerse, Lieke Kampstra, Kyra van Baar, Patrick van Anclel, Lex van Diepen en Benji Schilder. C-diploma: Stan Greveling, Daphne Suiker, Mariëlle yan Hall, Johan en Dennis Schoon, Shyantha Vleugel, Kelly Hageman en Bojoura van Riel. Overleving Zilver: Birke Keuning, Stijn Hollander en Stan Grevelin g. Overleving Goud: Stan Greveling, Stijn Hollander, Shyantha Vleugel, Jordy Croon, Kelly Hageman, Bojoura van Riel, Andrew Bregman, Jurre v.d. Pal, Marcella en Barbara Neelen, Ellemijn Hofland, Hugo de Groot en Daphne Suiker. de adem wordt hierbij bewust betrok- ken.De aandacht voor het leren ont spannen komt zowel tijdens de bewegin gen als stilliggend op de grond aan bod, Wat nodig is om yoga te beoefenen is: gemakkelijk zittende kleding, een- dekentje of badlaken voor op de aanwe zige matjes en eventueel een kussentje. De cursussen worden gegeven van dins dag tot en met vrijdag van 09.30 tot 10.30 uur en van 10.45 tot 11.45 uur en beginnen weer op 9 september. Het cur susgeld bedraagt 100 euro voor dertig lessen. Er zijn twee gediplomeerde docenten. Bent u geïnteresseerd? Inlichtingen en/of opgave bij Jeanette Delleman, tel. 072-5332412. Folders kunt u krijgën bij de stand van de Stichting Ouderenwerk op de Uitmarkt of bij Het Trefpunt, Boishof 2, te Heiloo. Abraham du. HEILOO - Zaterdag 23 juli hebben 25 zeevissende dames en heren van DVW onder zeer prettige omstandigheden, weinig wind en lekker zonnetje op de Oosterschelde gevist. De verwachtin gen waren hoog gespannen. Vandaag zouden er toch wel enkele records sneuvelen en wie weet zou er een heuse haai of een rog geland worden. Maar helaas de meeste dromen zijn bedrog. Er werd door bijna iedereen vis gevan gen, maar bijzondere soorten waren er niet bij. Apart was wel de vangst van een kreeft, volgens de schipper kwam dit op de Oosterschelde wel vaker voor. De hoofdmoot van de vangst bestond uit schol waaronder mooie exemplaren. Verder is er bot, wijting, makreel, steenbolk, grondel en dikke paling gevangen. De zwaarste paling, eentje van maar liefst 1100 gram, werd door Harry Klaver gevangen. Hij vestigde hiermee een nieuw DVW record. Bij het opmaken van het dag-1 klassement bleek Ronald Nieuwland het beste gevist te hebben, gevolgd door Harry Klaver, derde werd Gerrit Ynsen, vierde Emiel Wijckelsma en vijfde Jan Stoop. De volgende wedstrijd is een avondwedstrijd op 3 september, we vissen dan vanuit Den-Helder op het wad. Opgeven kan nog voor deze wedstrijd. Voor opgave of nadere infor matie, ook al ben je geen lid van DVW, bellen met E. Wijckelsma, tel. 072- 5337330, e-mail: emil.wijckelsma@ hccnet.nl of met R. Blok, tel. 072-5336108.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 8