Exposities in Bibliotheek Heiloo Gratis entree bij de Dance Party van Tendenz JC Conquista Agenda Center Disc H E I L O O De seizoenen 15 De Seizoenen DEUTEKOM Buenos Hermanos 17,95 Werk van Theo Leering en Tineke Pijnappel te zien tijdens openingsuren KORTOM Muziekpodium Theatercafé Jongeren en Tienercentrum Discovery BOEK VAN DE WEEK De seizoenen door Benno Tempel Boek van de week: CD VAN DE WEEK Buenos Hermanos door Ibrahim Ferrer CD van de week: UITKIJKPOST 14 SEPTEMBER 2005 HEILOO - In de maanden sep tember en oktober exposeren Theo Leering en Tineke Pijnappel tydens de openingsuren in de Bibliotheek Heiloo. Theo Leering exposeert een selectie van zijn schilderijen, gemaakt met olieverf op linnen. De meeste doeken hebben muziek en instrumenten als thema, maar gaan door de fantasie van de schilder hun eigen weg. Zo wordt er in één van de schilderijen een optreden gegeven door een drummende aan steker, een vioolspelende ruiten vrouw en een paard op basgitaar. Een ander werkstuk laat zien hoe een groep muzikanten zich moei zaam door een donkere grot ver plaatst op weg naar een trompetist op een felbelicht podium. Tineke Pijnappel is woonachtig in Limmen en is van beroep onderwij zeres Textiele werkvormen, hand vaardigheid en tekenen in het voortgezet onderwijs. Zij heeft zich in de loop van de jaren ook als kun stenaar ontwikkeld. Naast tekenen, schilderen en aquarelleren, maakt ze etsen, objecten van keramiek en beelden van was of klei die later in ALKMAAR - Zaterdag 17 septem ber bestijgt Xcusa het podium van het Theatercafé. Na enkele wisselingen bestaat de huidige band uit leden uit een wirwar van plaatsnamen: Alkmaar (Mathijs/ gitaar), Haarlem (Leo/basgitaar en Ivo/zang), Hans Duyn, alhoe wel hij niet bij de vaste bezetting hoort, blaast vrijwel ieder optre den een noot mee op zijn blues- harp. Vooral kroegen worden overspoeld met de Xcusaanse klanken van U2, David Bowie, Neil Young en bands als Live, Goo Goo Dolls, Maroon 5 en REM. De Xcusanen geven hun eigen twist aan deze tijdloze rock. Daarnaast speelt Xcusa ook eigen nummers: Xcusaanse klas siekers als Blue, Brown Eyess, Catch the Sun, Suitcase, Second Time en As I Recall zullen ook op de setüjst staan. Theatercafé, Verdronkenoord 12, Alkmaar (Bij Provadja) Aanvang 22.59 uur. Toegang gratis. CASTRICUM - Het programma voor dit weekend in tiener- en jon gerencentrum Discovery is als volgt: Vrijdag 16 september: R&B avond met clips op groot scherm. Voor tieners van 12 tot en met 16 jaar. Op zaterdag 17 september staat er een Horror Night, op de Discovery-agenda. Er zullen twee films vertoond worden waarbij je haren recht overeind gaan staan! Deze avond is bestemd voor de 16- tot en met 20-jarigen. Slagwerkcursus voor beginners! Vanaf 14 september is er de mogelijkheid je in te schrijven voor de slagwerkcursus voor beginners. De cursus bestaat uit vier workshops en een eindpre sentatie. De cursus start op dins dag 27 september, en is van 17.00 tot 18.15 uur. Inschrijven bij Discovery, tel. 0251-675302, of kom langs. De kosten bedragen 20,- TJC Discovery, Dorpsstraat 2a in Castricum. brons worden gegoten. Zij laat zich inspireren door de natuur, muziek, bloemen, een krantenfoto of zomaar een gedachte. Alles wordt Het weergeven van de vier sei zoenen is bijna zo oud als de schil derkunst. Toch kwam het genre pas in de negentiende eeuw tot volle ontwikkeling. Benno Tempel laat aan de hand van vele prachtige voorbeelden zien hoe het in een eeuw tijd veranderde van een onderwerp met een allegorische betekenis, in een thema dat vooral emoties verbeeldt of zelfs enkel aanleiding is voor het schilderen van licht. De 19de eeuw kende sterk wisselende weersomstandig heden, die door tal van kunstenaars zijn vastgelegd. Zo kende de eeuw een 'kleine ijstijd', die tot gevolg had dat veel schilders wintergezich- ten gingen maken. De eeuw wordt van seizoen tot seizoen gevolgd. Van zinderende hitte tot bittere kou. De schilders slaagden erin het Hollandse landschap en de prach tige luchten virtuoos vast te leggen en met hun vaak fabelachtige tech niek de 17de eeuwse collega's te evenaren en vaak ook te overtref fen. door Benno Tempel voor 14,95 Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl Werk van Theo Leering omgezet in beeltenissen op papier, doek of in brons. 0&r*,f[Ï¥» oËerrer BUENOS HERMANOS Ferrer werd geboren in een nachtclub in het dorpje San Luis bij Santiago de Cuba in 1927. Hij begon zijn carrière op zijn 14e jaar. In de jaren vijftig zong hij voor Pacho Alonso's orkest in Havana. Hij bleef meer dan 20 jaar bij de groep. Begin jaren negentig trok Ferrer zich terug uit de muziek; hij poetste schoenen en leefde van een klein maandeüjks pensioen. In 1997 werd hij uit de vergetelheid gelokt om zijn opnamedebuut te maken voor de eerste CÖ van de Afro-Cuban All Stars, A Toda Cuba Le Gusta. In hetzelfde jaar werd hij bekend door de CD van Ry Cooders Buena Vista Social Club, waar hij met andere oudere musici, zoals Compay Segundo, Rubén Gonzalez, Pio Leyva, en Eliades Ochoa een groep vormde. Ferrer stierf op 78-jarige leeftijd aan longemfyseem in een zieken huis in Havana. Zijn laatste optre den in Nederland was op het North Sea Jazz festival op vrijdag 8 juli. door Ibrahim Ferrer van 21,95 voor dié cA «wk vanjgk>° Slimpad 36 (hoek Heerenweg, bij de Rotonde) 072-5334906 www.centerdisc.nl HEILOO - Moest je voorheen als je naar binnen wilde bij de Dance Party's van Tendenz op vrijdag avond entree betalen; vanaf nu zijn de Dance Party's gratis voor ieder een van 12. tot en met 15 jaar. En dat gaat vrijdag 16 september al in. Om dat mogeüjk maken zijn de prijzen van consumpties aan de bar ook gedeeltelijk verhoogd, maar niet ultrahoog geworden. Daarbij is het assortiment ook veranderd. En je kunt vanaf dit seizoen ook reke nen op speciale aanbiedingen. Daarbij geldt de regel: op is op. Vrijdag 16 september vanaf 20.00 uur is de eerste Dance Party van het seizoen. Tendenz is alco hol- en rookvrij. Pastoor van Muijenweg 12, Heiloo, tel. 072- 5321069. Meer info op: www.tendenz.nu. Racoon in Buk Buk HEILOO - Op dit moment is een mooie ballad van Racoon aan een opmars in de hitlijsten begonnen: 'Love you more', een nieuwe single van deze Zeeuwse groep. In het voorprogramma staat Born. Kaarten kunnen worden gekocht tijdens ope ningstijden van Buk Buk en bij Centerdisc op Slimpad 36 in Heiloo. Zaal is open om 21.00 uur, kaarten kosten 8,- in de voorverkoop en 10,- aan de deur. 24 september Osdorp Posse Uitvinders, pioniers en belangrijk ste exponent van de Nederhop: hiphop met Nederlandstalige raps, inclusief geheel eigen taalgebruik. In het voorprogramma staan Pita D'Opk. Zaal is open om 21.00 uur. Kaarten zijn te verkrijgen bij Buk Buk tydens openingstijden en bij Centerdisc Slimpad 36 in Heiloo. Kaarten kosten 8,- in de voorver koop en 9,- aan de deur Noord-Hollands Bierfestival Alle brouwers die in of vanuit Noord-Holland opereren zijn uitge nodigd het feest met Buk Buk mee te vieren en een aantal van hun bie ren zélf te komen presenteren. Dat betekent dat er meer dan tien brou werijen aanwezig zullen zijn en dus een veelvoud daarvan aan bieren, op fles danwel op fust. Het bier zal geschonken worden in de bekende 0,15 liter glazen van PINT. Daarnaast zal amateurbierbrouwers- vereniging "t Wort Wat'!' een brouwdemonstratie geven, zal de PINT-stand aanwezig zijn, evenals De Bierboom met zijn bierboeken en de Bier- en Verzamelaarsvere niging BAV Voor de culinaire genie ters zullen er middels interventie van Slow Food diverse Noord- Hollandse specialiteiten verkrijg baar zijn, zoals boeren Edammer en Amsterdamse Osseworst. Tevens zal het naastgelegen Bukcafé geopend zijn voor mensen die een ander drankje willen drinken of een frisje willen. Na sluiting van het bierfesti- val zal het café open büjven om nog gezellig wat na te drinken. Het eer ste PINT Regio Noord-Hollands Bierfestival vindt plaats op 25 sep tember, van 13.00 tot 20.00 uur. Toegang: 5,- inclusief 2,- statie geld voor het glas. Wie zijn glas weer schoongespoeld inlevert krijgt het statiegeld retour. Verwacht: 1 oktober: Herman Brood tribute met onder andere Manuela Kemp en leden van The wild Romance, 22 oktober: Agresion, 29 oktober: Soulvation, 5 november: Relax. LIMMEN - Het programma voor woensdag 14, vrijdag 16 en zater dag 17 september bij JC Conquista is: Conquista kids: Spongebob Squarepants maken! Kom je. eigen Spongebob Squarepants maken bij kids. Weet je een leuke activiteit voor kids? Mail dan naar kids@conquista.nl De entree is 1 euro inclusief limonade. Conquista Kids start om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. Club X-tra: Disco party! Zaterdag 17 september staat er weer een discoparty op het program ma. Alle hits uit de top 40 zullen uit de speakers knallen! Natuurlijk is ook de lichtshow van topkwaliteit en zijn er meerdere dj's die zullen draaien. Wil je mee helpen de activiteiten en feesten te organiseren? Mail dan naar: tienerwerk@conquista.nl. De avond begint om 19.00 uur en Club X-tra sluit haar deuren om 22.00 uur. De entree is gratis en van 12 tot en met 16 jaar. CONQ Café: Kleintje Goud Het jongerencafé is op vrijdag avond weer als vanouds geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Zaterdag zal het café op zijn kop gezet wor den door dj Rob Huijsmans met een kleintje goud van oud!1 Alle oude hits zullen voorbij komen.De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag: 14 september Club op woensdag heeft natuur- lyk de zes spelcomputers klaar staan en de muziek aan! Je kunt weer tafeltennissen, sjoelen, poolbil jarten, computerspelletjes spelen, internetten, knutselen maar ook met de Play- Station op groot scherm spelen. Club is open van 14.00 tot 17.00 uur, voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar. Voor extra info en foto's kijk op www.conquista.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 15