Lessen country line en internationale dansen Nieuwe cursussen BonhoefFercollege Cursus GGZ voor familie van mensen met schizofrenie Cursussen en activiteiten voor 55 Creatief omgaan met dromen CURSUSSEN WORKSHOPS INGEZONDEN MEDEDELINGEN Betrokkenen bij een persoon met schizofrenie kunnen aan de cursus deelnemen Workshop Buitendecoraties maken: vlinderen egels Van Welvaart van Enkelen naar Welzijn voor ledereen KORTOM Cursus Beeldhouwen in Was of Speksteen De kwaliteit van leven van familieleden verhogen door hulp i CASTRICUM - Op maandag 3 oktober start bij Plusactiviteiten Bonhoeffercollege de nieuwe cursus stripcartoon tekenen, acht lessen van 19.00 tot 21.00 uur, kosten 78,- In deze cursus leert u de vaardigheden en technieken om een strip of car toon te bedenken en te maken. Zaken als actie, interactie, verhaalopbouw van een strip, perspectief en kleurgebruik komen aan bod. Enige teken vaardigheid dient u wel te bezitten, evenals een portie relativerende humor. Materialen zoals potlood, gum en viltstiften dient u zelf mee te nemen. Eventueel andere te gebruiken en aan te schaffen materialen worden door de docent tijdens de cursus besproken. Op donderdag 6 oktober start bij Plusactiviteiten Bonhoeffercollege de basiscursus tekenen, tien lessen van 19.30 tot 21.30 uur, kosten 95,-. Behalve nieuwe technieken leert u in deze cursus ook om te gaan met diverse materialen en ruimtelijke vormen weer te geven op het platte vlak. De eerste lessen tekent u met potlood en houtskool, daarna maakt u kennis met andere materialen. De cursusprijs is, behalve tekenpapier voor de eer ste les, exclusief materialen, deze kunt u eventueel na overleg met de docente aan schaffen. De cursus tekenen en schilderen: grensverleggend tekenen en schilde ren start bij Plusactiviteiten Bonhoeffercollege op zaterdag 8 oktober, tien lessen van 09.30 tot 12.00 uur, kosten 117,-. U gaat experimenteren met nieuwe materialen, acryl- en olieverf, grafi sche- en wastechnieken. Al deze facetten van de teken- en schilderkunst komen tijdens deze unieke cursus aan bod, waarbij ontspanning en expres sie centraal staan. De cursusprijs is exclusief materialen, deze kunt u even tueel na overleg met de docente aanschaffen. Schilderen met acryl- of olieverf bij Plusactiviteiten Bonhoeffercollege. De basiscursus van tien lessen start op maandag 3 oktober en op woensdag 5 oktober kunt u instappen in de vervolgcursus, waar technieken als pen seelvoering en materiaalkeus zorgen voor een verdieping van uw kennis, waardoor u een beter resultaat en eigen stijl kunt ontwikkelen. Kosten: 147,- inclusief basispakket en 117,- exclusief basispakket (olieverf of acrylverf). In de basiscursus maakt u kennis met: kleurenleer, structuren, compositie, licht/schaduw, dieptewerking en perspectief. De technieken worden in verschillende opdrachten toegepast. Onderwerpen zijn stilleven, portret, landschap en beweging. U leert zowel natuurgetrouw als vanuit fantasie en gevoel te werken. Het is van belang dat u tekenervaring naar de werkelijkheid heeft. Bezit u dit niet dan krijgt u tijdens de cursus hier een aantal uren les in. De cursusprijs is inclusief 30,- basispakket. Behalve voor de eerst les dient u zelf voor uw materialen en een keukenrol te zor gen. Schrijf op uw formulier of u met acryl- of olieverf wilt schilderen. Informatie en inschrijving: 0251-659119 of www.plusactiviteiten.nl. HEILOO - In Heiloo zijn de lessen Country line dansen voor beginners gestart. De lessen worden op maan dag in het Open Huis gegeven van 13.30 tot 15.00 uur, onder leiding van Karin Admiraal. Op dinsdag worden de lessen gehouden in de Ter Coulsterkerk, van 09.00 tot 10.30 uur en 's middags wordt er in het Open Huis van 13.30 tot 15.00 uur gedanst door de midden groep. Donderdagmiddag om 13.30 tot 15.00 uur starten de gevorderden in het Open Huis onder leiding van Marianne Knip. De lessen HEILOO - Bij Stichting Oude renwerk Heiloo zijn er nog plaatsen vrij voor de volgende cursussen/ activiteiten: Houtdraaien: deze cursus start met een stukje theorie, u krijgt onder andere uitleg over de hout draaibank, gereedschap, houtsoor ten et cetera. Tijdens de cursus zal er ook iets gedraaid worden, bij voorbeeld een sleutelhanger of een paddenstoel. De cursus wordt gegeven door een gerenommeerde houtdraaier. Kosten: 12,50 voor drie lessen van twee uur, aanvang: donderdag 22 september tot en met 6 oktober of 13 tot en met 27 oktober van 9.30 tot 11.30 uur. Tijdens de cursus Olieverf maakt u kennis met het materiaal oüeverf en leert u een schilderij maken. Een van de redenen waarom olie verf al honderden jaren geliefd is, is de grote veelzijdigheid van het materiaal, dat op vele manieren kan worden gebruikt. Olieverf werkt prettig omdat het langzaam droogt, waardoor er lang met de verf gewerkt kan worden. Kosten: 85,- voor 15 lessen van twee uur. Aanvang: woensdag 14 september tot en met 21 december, van 13.30 tot 15.30 uur. Wenskaarten voor gevorderden: deze cursus is bedoeld voor men sen die al wat meer ervaring heb ben met het maken en snijden van wenskaarten. Er worden onder andere een schuifkaart, een har- monicakaart en een Iris-kaart gemaakt. Kosten: 30,- voor vijf lessen van twee uur van 14.00 tot 16.00 uur (inclusief materiaal kosten). Aanvang: dinsdag 11 oktober tot en met 8 november, van 14.00 tot 16.00 uur. Workshop Buitendecoraties maken. U kunt kiezen uit een vlin der, die u aan de muur kunt han gen, of twee egeltjes om neer te zetten. De vlinder wordt opge bouwd uit kippengaas, mos, lood en touw. De egels worden gemaakt van kippengaas, mos, lood en cocktailprikkers. Het gaas is al voorgeknipt. De prijs is inclusief materiaal kosten. Kosten: 16,- voor de vlinder en 11,- voor de twee egels. Aanvang: maandag 3 okto ber van 09.30 tot 11.30 uur. Workshop Ketting maken: u maakt een mooie ketting van knijp- kralen, gecoat metaaldraad en glaskralen. U hebt de keuze uit Internationale dansen zijn op vrij dag, van 09.30 tot 11.00 uur in het Open Huis onder leiding van Karin Admiraal en op dinsdag van 10.30 tot 12.00 uur in de Ter Coulster kerk onder leiding van Marianne Knip. Speciale kleding en een vaste partner zijn niet noodzakelijk. Bent u geïnteresseerd in een van de les sen? Opgave is nog mogelijk. U kunt ook een keer vrijblijvend komen kijken en meedoen. Tevens kunt u informatie over deze lessen verkrijgen bij Stichting Ouderen werk Heiloo, tel. 072-5331297. twee modellen. De materialen die tijdens de workshop gebruikt wor den zijn nikkelvrij. Kosten: 15,- inclusief materiaalkosten. Aanvang: woensdag 19 oktober van 14.00 tot 16.00 uur. Geschiedenis in vogelvlucht: in deze cursus wordt het een en ander verteld over het ontstaan van Hemel en Aarde volgens Mythen en de Wetenschap, over het Oude Egypte, het Oude Griekenland en het Romeinse Rijk. Er wordt aandacht besteed aan onder andere kunst, architectuur, filosofische stromingen en ideolo gieën. Kosten: 20,- voor tien les sen van 1,5 uur. Tot en met 22 november, van 14.00 tot 15.30 uur. Van Welvaart van Enkelen naar Welzijn voor Iedereen: deze cursus probeert te achterhalen hoe onze welvaartseconomie in elkaar steekt en beschrijft manieren hoe wijzelf, actief, de overstap kunnen maken naar een economie die vooral wel zijn bevordert, niet alleen voor onszelf maar uiteindelijk voor alle wereldbewoners Kosten: 20,- voor tien lessen van 1,5 uur. Aanvang: woensdag 14 september tot en met 23 november van 14.00 tot 15.30 uur. De cursus Creatief Schrijven is bestemd voor iedereen en richt zich direct op wat in alle mensen aanwezig is: creativiteit. Docent en neerlandicus de heer Boon laat u uw belemmeringen tot creatief schrijven op een meester lijke manier omzeilen. De cursus start op woensdag 28 september, tien lessen voor 62,50. Talencursussen Stichting Ouderenwerk Heiloo verzorgt diverse talencursussen in het Trefpunt. Niveau's variëren van beginners tot gevorderden. Bij de volgende cursussen zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Frans voor beginners per dins dag 20 september, 25 lessen van één uur voor 68,25. Frans voor licht gevorderden per donderdag 22 september, 25 lessen van één uur voor 68,25. De cur sussen worden gegeven door een gediplomeerd docente. De cursussen en activiteiten vin den plaats in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 te Heiloo. Voor info en/of opgave kunt u bel len met 072-5331297. Bezoek ook eens de website www.ouderenwerkheiloo.nl. HEILOO - De cursus Speksteen is bedoeld om u ken nis te laten maken met beeldhou wen in steen. Maar ook als u al ervaring heeft is deze cursus geschikt om uw vaardigheid uit te breiden. Speksteen is een zachte, vette, vuur- en weervaste steen. De kleur en dichtheid van de steen zijn afhankelijk van de vindplaats. Speksteen bestaat in verschillende kleuren zoals: wit- roze- groen- bruin en zwart. De steen wordt bewerkt met houtge reedschap door middel van ras pen, vijlen en schuren. Als de vorm bereikt is, volgt het fijn schuren en polijsten van het beeld. De cursus Was is bedoeld om u kennis te laten maken met het ontstaan van een bronzen beeld je. Allereerst wordt aandacht besteed aan de methode van het brons gieten. Aan de hand van dia's krygt u een idee hoe van een wassen beeldje een bronzen beeld gegoten wordt. Daarna wordt aan het ontwerp gewerkt. Als het beeld voltooid is, kunt u het eventueel in brons laten gie ten. Tijdens de cursus komen verschillende manieren van bewerken aan de orde. U wordt begeleid in uw eigen stijl door Trudy Keyzer. Beide cursussen bestaan uit 12 lessen van 2,5 uur op donderdagavond om de twee weken, vanaf 6 oktober. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Voor informatie kunt u bellen met Trudy Keyzer, tel. 072- 5337293 of Vera Verzrjlenberg, tel. 072-5052827. REGIO - Veel familieleden van mensen met schizofrenie hebben behoefte aan steun en goede voor lichting over het omgaan met hun familielid met schizofrenie. Daarom ontwikkelde het Trimbos-instituut samen met instellingen voor geeste lijke gezondheidszorg (GGZ) en de familieledenvereniging Ypsilon de cursus Psycho-educatie voor fami lieleden van mensen met schizofre nie. De cursus wordt inmiddels op brede schaal aangeboden in het land. Ook Noord- Kennemerland hoort bij de regio's waar dit najaar deze cursus gegeven gaat worden. Zeker veertig (van de ruim vijftig) GGZ-instellingen in het land hebben het Trimbos-instituut inmiddels laten weten dat zij de cursus komend jaar willen opnemen in hun aanbod. Dit betekent dat in de meeste regio's in Nederland de cur sus in de directe omgeving van mensen beschikbaar komt. HEILOO - In september start in Heiloo een cursus waarin men kan leren om de innerlijke kracht die in dromen verborgen zit te gebruiken voor het leven van alledag. Door verschillenden technieken en intuï tieve oefeningen leert men zijn eigen dromen begrijpen, wat heel veel zelfkennis, 'eigen' wijsheid en veerkracht geeft. Vaak wordt onze aandacht overdag versnipperd door de vele indrukken die 's nachts, als alles weer samenvalt, verwerkt wor- In Alkmaar wordt de psycho-edu catie aangeboden door GGZ Noord-Holland Noord, circuit voor langdurige zorg De Dijk die in sep tember met de cursus wil starten op de locatie aan de Rhijnvis Feithlaan 150 C. Doel van de cursus is de kwaliteit van leven van familie leden te verhogen door hen te hel pen meer grip op de situatie te krij gen. Dit gebeurt door informatie, tips, oefening van vaardigheden en steun van anderen. Familieleden, partners en andere direct betrokke- nen bij een persoon met schizofre nie kunnen aan de cursus deelne men. De cursus bestaat uit tien den. Zo rust niet alleen het lichaam, maar ook de geest die zich als het ware weer oplaadt. Dromen laten ons zien wat we onbewust over slaan in het leven. Niet alleen de moeilijkheden, maar ook de creatie ve mogelijkheden. Eigenlijk schrij ven we elke nacht brieven aan ons zelf en wie leest er nou niet graag zijn eigen post? De ontdekkingsreis om bewust te worden van je eigen levenservarin gen met het licht van je dromen bijeenkomsten van twee uur met als thema's: wat is schizofrenie: leren herkennen van verschijnselen, behandeling en medicijnen; omgaan met iemand met schizofrenie en zorg en steun kunnen bieden; omgaan met je eigen last en lijden als familielid; zelf op de been blij ven; problemen oplossen; leren van de ervaringen van anderen in een vergelijkbare positie; inzicht krijgen in de hulpverlening: de weg leren kennen bij instanties; samenwerken met de hulpverlening en omgaan met onbegrip van de buitenwereld. Ongeveer drie maanden na afloop van de cursus vindt een terugkom- bijeenkomst plaats. Voor meer informatie over dit cursusaanbod in Noord-Kennemer- land en aanmeldingen kimt u con tact opnemen met de cursusbegelei ders Henk Oostra, tel. 072-5765666 of Henk-Willem Klaassen, tel. 072-5312738. dichter en dieper bij jezelf te komen, geeft vaak levenskunst en meer innerlijke vrede en daardoor meer vrede met anderen en de wereld. Zo worden dromen een geschenk aan jezelf, waarin je je eigen kleine verhaal leert afstem men op het veel grotere verhaal in dialoog met het oneindige. Zes lessen van 2,5 uur op woens dagochtend/ -avond gegeven door Nel Dekker, Boekenstein 3 in Heiloo, tel. 072-5330921.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 17