Breakdance bij Dance Fitstudio Flitsende seizoenstart Fanfare Showband Heiloo Feestelijke opening Gelaarsde kat in 't Loo Haptotherapie: word je bewust vein wat je voelt H E I L O O 21 INGEZONDEN MEDEDELINGEN INGEZONDEN MEDEDELINGEN Jubileumviering Unie van Vrijwilligers UITKIJKPOST 14 SEPTEMBER 2005 HE'.LOO HEILOO - Vanaf maandag 19 september starten vanaf 16.00 uur bij Dance Fitstudio 115 de Breakdance/Hip Hop lessen. Deze lessen, onder leiding van Kevin Hoogeland zijn geschikt voor kinde ren vanaf 10 jaar. Na een goede Warming Up, krachtoefeningen en stretches leer je van A tot Z alle breakdance moves en swingende Hip Hop passen. Dit alles wordt in ongeveer vijf weken samen gebracht tot een choreografie. Breakdance is een van de vier elementen van de Hip Hop cultuur. Er wordt gedanst op Hip Hop, rap of R&B muziek. Meestal zie je veel jongens break- dancen maar in combinatie met streetdance is deze dans ook zeer geschikt voor meiden. Heb je altijd al willen breakdancen, kom dan langs of bel dan voor informatie naar: 07245332914, of 06-22498872. Dance Fitstudio 115, Stationsweg 115 Heiloo. HEILOO - De UvV Heiloo bestaat 25 jaar en dat is afge lopen donderdagavond groots gevierd in Restaurant Klein Varnebroek. Ruim 120 vrijwilli gers konden genieten van een drankje en een hapje en onder andere een optreden van het duo Twee-in-Eenvoud. Het geheel werd aan elkaar gepraat door de 'spreekstalmeester' Herman de Jager. De voorzitter van de jubilerende UvY Piet Leek, memoreerde in zijn wel komsttoespraak de ontstaansge schiedenis van de UvV In 1945 werd vlak na de oorlog de Landelijke Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers opgericht. Deze georganiseerde vrouwen hulp kwam voort uit een gevoel van solidariteit met de mannen die 'ter verdediging van volk en vaderland' waren opgeroepen. In 1977 werd de naam veran derd in Unie van Vrijwilligers (de huidige UvV) en werd het een vrijwilligersorganisatie voor vrouwen én mannen, met als doelstelling: 'het bevorderen en verlenen van maatschappelijke hulp door vrijwilligers met men selijk contact en continuïteit als voornaamste kenmerken'. Vervolgens schetste Piet Leek in het kort de ontstaansgeschiede nis van de UvV afdeling Heiloo. Èen saillant detail wilde hij niet onvermeld laten, namelijk dat hij bij het doorspitten van de oude papieren tot de ontdek king kwam dat de UvV Heiloo niet is opgericht in 1980, maar reeds in 1979, zodat nu eigen lijk al het 26-jarig bestaan wordt gevierd. De UvV is een bloeiende organi satie met meer dan 200 vrijwilli gers die garant staan voor het goed laten verlopen van momenteel 15 projecten. Enkele vrijwilligers van het eer ste uur werden in het zonnetje gezet en kregen een prachtig boeket bloemen én een oorkon de aangeboden. Ook het gemeentebestuur van Heiloo het zich niet onbetuigd. Wethouder Daas was aanwezig om de jubi lerende UvV te feliciteren en het dit vergezeld gaan van een che que. Op het einde van de avond wer den alle vrijwilligers gefelici teerd met 'hun' jarige UvV en kregen als dank een prachtige roos aangeboden. zig ter gelegenheid van een interna tionaal Polkafestival. De muziekver eniging timmert nog altijd stevig aan de weg! Zondag 18 september geeft zij acte de présence (met hun grote show) op een muziekfestijn in Almere. Muzikanten en majorettes zullen trachten om op dit concours een mooie prijs weg te slepen. Zondag 25 september zijn zij onderdeel van het bloemencorso in Winkel, en in oktober maakt de Fanfare Showband Heiloo deel uit van de 'acht-oktober-feesten' in Alkmaar. In het fraaie kwartaalblad van de vereniging laat vice-voorzitter Albert Zantinge trots weten, dat de show-, muziek en slagwerkinstruc teurs hebben besloten hun activitei ten bij de vereniging voort te zetten, zodat de ingeslagen weg een goed vervolg kan krijgen. En dat de deze muziekvereniging op de goede weg is, blijkt wel uit het grote aantal uit nodigingen dat hen bereikt. De ver eniging is ook trots op de meest recente uitnodiging van het organi satiecomité van de Halve Marathon van Egmond. In januari zullen zij hun vrolijke noten aan de talrijke hardlopers en hun toeschouwers mogen laten horen. De bestuursle den laten weten dat er nog altijd plaats is voor nieuwe majorettes en muzikanten. De majorettes oefenen op maandagavond in de sporthal van het PCC aan de Dors (vanaf 18.30 uur) en de muzikanten heb ben him repetitieavond op donder dag (in de kantine van de gemeen tewerken, ingang Kanaalweg). Zij zyn er vanaf 19.30 uur! Voor nadere informatie wordt u door de muziek vereniging verwezen naar de tele foonnummers in de gemeentegids of naar hun homepage op internet: www.showbandheiloo.nl. HEILOO - De schoolvakanties zijn nog maar net ten einde en de Fanfare Showband Heiloo heeft er al weer een viertal gezellige optre dens opzitten. Een serenade bij Klein Varnebroek voor het gouden bruidspaar Oudhoff, een lampion optocht in Schoorl, de deelname aan de Uitmarkt en- afgelopen zaterdag- de lampionoptocht in Groet. Bij het laatste evenement waren zowel de majorettes met hun lichtgevende batons (twirlstokken) én de muzikanten, met speciaal voor dit soort evenementen aange schafte lichtjes, een ware beziens waardigheid. De muziekvereniging was overigens ook vertegenwoor digd in het orkest dat maandag uit zusterstad Swietochlowice in Polen is teruggekeerd. Dit gelegenheids orkest, met muzikanten van Eens gezindheid, Caecilia én Fanfare Showband Heiloo, was daar aanwe- HEILOO - Sinds enige tijd heeft u in deze krant de advertentie van de nieuwe Praktijk voor Haptotherapie Heiloo onder leiding van Suzan Gökemeijer kunnen lezen. Maar wat is haptotherapie nu eigenlijk? Suzan Gökemeijer: Haptotherapie houdt zich bezig met het bewust maken en ontwikkelen van het gevoelsleven. We voelen allemaal, maar vaak zijn we ons dat helemaal niet meer bewust. Of we negeren het omdat het zo hoort, we niet anders durven of we het verstandiger vinden onze ratio te volgen. Als mensen structureel hun gevoel negeren kunnen ze in de problemen komen. Dit kan zich uiten door een burn out, relatieproblemen thuis of op het werk of gewoon door het gevoel niet lekker in je vel te zitten zonder dat je precies weet wat daar de oorzaak van zou kunnen zijn. In de huidige maatschappij worden wij erg gestimuleerd vooral rationeel en effectief te leven. Om men sen weer in contact te brengen met hun gevoel wordt er in de haptotherapie onder andere gebruik gemaakt van de aanraking. Aanraken is namelijk de meest directe vorm van communicatie. Verder maken we gebruik van het gesprek en de positiebepaling waarin therapeut en cüënt verschillende posi ties ten opzichte van elkaar innemen." Suzan Gökemeijer is sinds negen jaar werkzaam als fysiotherapeute. Tijdens haar loopbaan als fysiotherapeute merkte zij dat sommige van haar patiënten vast bléven lopen en dat de behandelmethodes die ze tot haar beschikking had niet toereikend leken. Dit was aanleiding om de 4-jarige opleiding aan het Instituut voor Toegepaste Haptonomie te gaan volgen. Sinds.1 februari is zij als haptothe- rapeute gevestigd in de praktijk voor Mensendieck Heiloo aan de Bergeonstraat 34. Voor informatie of een afspraak kunt u bellen naar tel. 06-48785694 of tel. 072-5338114. HEILOO - Wie kent niet die leuke winkel voor kinderspullen, de Gelaarsde kat? Vanaf dinsdag 6 september is de winkel verhuisd en nu te vinden in winkelcentrum 't Loo. Zaterdag 10 september vond de feestelijke opening plaats met ballonnen, gelaarsde katten, een grabbelton voor de kinderen en een leuke aanbieding. Eigenaresse Tineke Boeve is enthousiast en dik tevreden met haar nieuwe onderkomen. Samen met haar team van zes vrouwen gaan ze er weer voor zorgen dat er leuke meubels, mooi houten speelgoed, kleurige kinderkleding en tal van leuke kado-ideeën of hebbedin getjes richting de klant kunnen. De Gelaarsde kat staat bekend als houten speelgoedwinkel, maar het aan bod reikt veel verder en nu zelfs op twee verdiepingen. Beneden vindt de klant speelgoed, kinderkleding, baby- en kraamkadootjes, kinderwagens, verkleedkleren en schmink. Op de bovenverdieping staan de kindermeu bels. Deze kunnen besteld worden voor baby's, maar ook voor tienerka mers, waar de Gelaarsde kat ook leuke accessoires voor heeft. Uniek zijn enkele meubels, omdat ze handbeschilderd zyn door Tania, één van de medewerksters, die ook schilderijen maakt. Zelfs op verzoek schildert. Van haar hand komt ook de geboortetegel en kan als kant en klaar idee of als een nageschilderd geboortekaartje geleverd worden. Tineke: ,,We hebben alle meubels uit de vorige winkel hergebruikt en weer van een nieuw laagje verf voorzien. In één weekend zijn we overgegaan en hebben alles zo over zichtelijk mogelijk geplaatst, zodat er evengoed een zeer ruime winkel over blijft. De witte kasten in het midden van de winkel zijn een soort eilandjes waar de klant heel overzichtelijk iets kan uitzoeken: baby-, en kraamkado's, kookspulletjes en een poppenhuiseiland. We hebben natuurlijk ook een aan tal nieuwe producten. Wat leuk is, is bijvoorbeeld de lijn Pakhuis Oost. Een pakketje met bordje, bestek en een bekertje in de uitvoering van de gouden boekjes. Ook nieuw is de sciencekast voor de wat oudere kinderen, met een doedoos over elektriciteit of een mierendoos waarin je op een diervriende lijke manier je eigen mierenkolonie kunt stichten. Prijzen gaan vanaf 4,95." De bekende spellen- en Kapladagen gaat de Gelaarsde kat ook in 't Loo organiseren, wat een stuk handiger is wat betreft de ruimte. Want spelen is gewoon doen en ervaren volgens Tineke. U vindt de Gelaarsde kat in win kelcentrum 't Loo, tel. 072-5330868. Eigen foto Samen met haar team van zes vrouwen gaat Tineke er weer voor zorgen dat er leuke meubels, mooi houten speelgoed, kleurige kin derkleding en leuke kado-ideeën richting de klant kunnen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 21