Luchtkwal itei tson der zo eken Uw visie op Heiloo 2005-2015 HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Begin augustus jl. is door de ministerraad ingestemd met het Besluit Luchtkwaliteit 2005. Het nieuwe besluit regelt dat zeezout in de lucht niet meegerekend hoeft te worden bij vaststelling van de concentraties fijn stof. Dit besluit is van belang voor de resul taten van het onderzoek naar de luchtkwaliteit ten behoeve van de nieuwe bestemmingsplannen Zuiderloo en Zandzoom dat adviesbureau IJmeer op verzoek van de gemeente Heiloo heeft ver richt. Daarnaast is het Besluit van belang voor de resultaten van het onderzoek van Peutz bv, die in de directe (woon-)omgeving van het Stationsplein onderzoek naar de luchtkwaliteit heeft gedaan. Luchtkwaliteit in 2020 voor Zuideiioo en Zandzoom Adviesbureau IJmeer heeft onderzoek naar luchtkwaliteit gedaan voor de bestemmings plannen Zuiderloo en Zandzoom, waarbij op de hoe veelheid fijn stof een aftrek is gehanteerd voor zeezout. Zeezout is van natuurlijke oor sprong en ongevaarlijk voor de gezondheid. Voor Zuiderloo en Zandzoom is onderzocht hoe de luchtkwaliteit in 2020 zal zijn in verschillende situaties: met uit voering van de bestemmings plannen en zonder uitvoering van de bestemmingsplannen. Daarnaast is onderzocht wat de invloed is van uitvoering van de plannen in combinatie met een aansluiting op de A9 ter hoogte van de Lagelaan. Resultaten voor Zuiderloo en Zandzoom Uit het onderzoek blijkt dat de waarden van fijn stof voor Zuiderloo niet over de grens heengaan. Dit betekent dat de luchtkwaliteit geen belemme ring vormt voor het bestem mingsplan Zuiderloo. Voor Zandzoom is de uitkomst van het onderzoek iets anders. Wanneer de plannen uitgevoerd worden zonder dat er een aan sluiting op de A9 komt, worden de grenswaarden van fijn stof overschreden. Wanneer er wel een aansluiting komt op de A9 is er een betere doorstroming van het verkeer waardoor de luchtkwaliteit verbetert. Stationsplein Vopr de directe (woon-)omge- ving van het Stationsplein heeft Peutz bv onderzoek gedaan naar de luchtkwaliteit. Nu door de ministerraad het Besluit Luchtkwaliteit 2005 is geno men, hoeft zeezout in de lucht niet meegerekend te worden bij vaststelling van de concentra ties fijn stof. Uit de resultaten van het onderzoek blijkt dat wanneer er een aftrek voor zee zout op de concentratie fijn stof gehanteerd wordt, er geen belemmeringen zijn voor de projecten aan het Stationsplein. Meer informatie Voor meer informatie over de onderzoeken naar luchtkwali teit voor Zuiderloo en Zandzoom kunt u contact opne men met de heer M. Stijkel van de afdeling VROM, telefoon nummer (072) 535 67 54. Indien u meer informatie wilt over het onderzoek naar luchtkwaliteit van de directe (woon-)omge- ving van het Stationsplein kunt u contact opnemen met de heer L. Bas van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 46. Het afgelopen jaar is gewerkt aan de visie op Heiloo. Inwoners, maatschappelijke organisaties, onder nemers en raadsleden zijn daarbij betrokken geweest. Het document is bijna klaar. Vorige week heeft u de samenvatting in de Uitkijkpost kunnen lezen en deze week wordt de visie nogmaals bij u onder de aandacht gebracht. De gemeenteraad nodigt u uit om aan te geven of u zich herkent in de visie op de toekomst van Heiloo. Op 3 oktober a.s. bespreekt de gemeenteraad de strategische visie. Voor zover u nog niet gereageerd heeft, kunt uw mening nog geven over het document. Uw reacties kunt u tot en met 25 september a.s. sturen naar: De gemeenteraad van Heiloo, postbus 1,1850 AA Heiloo of per e- mail naar info@heiloo.nl o.v.v. Visie op Heiloo. De visie op Heiloo is vertaald in een missie: een opdracht voor de periode 2005-2015. Missie Heiloo blijft een zelfstandige gemeente met een hoog ambitie- en voorzieningen niveau. Heiloo wil zich op een duurzame en maat schappelijk verantwoorde wijze ontwikkelen met oog voor efficiëntie en effectivi teit. Kernwoorden zijn groen, kwaliteit, betrouw baarheid en vraaggericht. Hierdoor is en blijft Heiloo een fijn dorp om in te wonen. Deze missie is uitgewerkt in vier programma's. Het gehele document kunt u nalezen op www.heiloo.nl onder het menu-item Visie en beleid Strategie-nota. Bovendien ligt het ter inzage in het informa tiecentrum in het gemeente huis en in de Bibliotheek. Hierbij de samenvatting. Bestuur en democratie Communicatie en burgerparti cipatie zijn voor. de gemeente Heiloo van groot belang en komen terug in het gemeente lijke plan- en beleidsvormings proces. De bedrijfsvoering en dienstverlening zijn anno 2005 op niveau. De komende periode wordt dit niveau minimaal gehandhaafd en daar waar mogelijk en noodzakelijk geop timaliseerd. Heiloo maakt onderdeel uit van de regio Noord-Kennemerland en werkt ook komende jaren op diverse beleidsterreinen samen met de regiogemeenten. Ruimtelijke ontwikkeling en beheer Woningbouw vormt één van de belangrijkste speerpunten voor de komende periode met een streven naar een even wichtige bevolkingssamenstel ling. Hoog- bouw is in beperk te mate in de buitengebieden (waaronder de Zandzoom) toe gestaan om zoveel mogelijk groen te sparen en de sociale woningcomponent te vergro ten. Voor de woningtoewijzing wordt gezocht naar evenwicht tussen enerzijds de lokale belangen en anderzijds de regionale verplichtingen die Heiloo heeft. De verkeersveiligheid in Heiloo is anno 2005 op niveau. De belangrijkste taak is om dit niveau ook op de langere ter mijn te behouden en daar waar nodig te verbeteren. Voor een gemeente met de omvang van Heiloo is het voor zieningenniveau op peil. Dit geldt ook voor de horecavoor- zieningen. Zonder relevante aantasting van de 'gewenste rust' in het dorp is het streven om de horecavoorzieningen in beperkte mate uit te breiden, waardoor meer vertier aan de inwoners kan worden gebo den. De hoofdlijn van het milieubeleid is om leefbaarheid en duurzaamheid dichter bij elkaar te brengen door bedrij ven, instellingen en inwoners te betrekken om meer bewust en duurzaam met de leefomge ving om te gaan. Maatschappelijke zorg en welzijn De onderwijshuisvesting heeft een hoge prioriteit en de basis voor de toekomst is vastgelegd in het Integraal Huisvestings plan Onderwijs. Het sociale voorzieningenniveau in Heiloo is en blijft (als vangnet) voor de komende planperiode in stand, waarbij het accent ligt op zelf standigheid en zelfredzaam heid. Op het gebied van cul tuur en sport blijven de voor zieningen gehandhaafd. Ten aanzien van onderhoud, beheer en exploitatie van accommodaties wordt gezocht naar de optimale wijze van onderhoud en beheer. Openbare orde en veiligheid De objectieve en de subjectieve beleving van veiligheid in de woonomgeving maakt onder deel uit van integrale veiligheid en de reeds ingeslagen weg met verbeteringen wordt gevolgd. De veiligheid van ons dorp is een zorg en verantwoordelijk heid van allen en daar waar nodig grijpt de gemeente in op basis van wet- en regelgeving om onveilige situaties te voor komen c.q. te beperken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw C. Moleman of mevrouw D. van der Schuur, telefoonnummer (072) 535 66 47. Belangrijke nummers L -1 Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 Heiloo contact (locale tarief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 26