Geen verlof buiten de schoolvakantieperiodes DE 1 - KHFC 1 fia Wit Sportpark Het Vennewater zondag 18 september aanv. 14.00 uur T Welzijn DE FORESTERS Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. www.heiloo.nl Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. van een collecte in de volgende periode. - Nierstichting Nederland in de periode van 18 tot en met 24 september a,s. De collectanten horen een legitima tiebewijs bij zich te hebben, waar uit blijkt dat zij bevoegd zijn te col lecteren. Wijziging losloopgebied voor honden Naar aanleiding van bezwaren van omwonenden heeft het college van burgemeester en wethouders van Heiloo besloten het besluit van 19 april 2005 om het gedeelte van de Breedelaan tussen de Sandecamplaan en Zeekamplaan aan te wijzen als losloopgebied voor honden in te trekken. Dat houdt in dat het geen losloopge bied wordt. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevr. C. Venhuis van de afdeling Bestuursondersteuning, tele- foonummer (072) 535 66 45. Tegemoetkoming regeling chronisch zieken, gehandicapten en ouderen 2005 Vanaf 1 januari 2004 worden veel ziektekosten niet meer vergoed. Voor veel mensen met een laag inkomen is dit een probleem, voor al voor mensen met een chronische ziekte of een handicap en voor ouderen. De gemeente Heiloo heeft daarom voor 2005, evenals vorig jaar, een regeling getroffen voor inwoners van Heiloo met een chro nische ziekte of handicap en voor ouderen. U kunt ook dit jaar éénmalig een tegemoetkoming krijgen, namelijk een financiële bijdrage van Met ingang van het schooljaar 2004-2005 is in het kader van de uit voeringstaken van de Leerplichtwet nadrukkelijk meer aandacht besteed aan het bestrijden van ongeoorloofd schoolverzuim, met name het luxe verzuim (vakantie verlof} vrije dagen). We kunnen nu vaststellen, dat we met dit beleid op de goede weg zijn. De scholen hebben tot him tevredenheid kunnen constateren, dat het aantal verlofaanvragen is afgenomen. In het schooljaar 2005-2006 wordt deze strakkere aanpak ten aanzien van het schoolver zuim voortgezet. Dit houdt in dat verlof voor vakanties buiten de vastgestelde schoolvakantie periodes niet mogelijk is. 225,00 per persoon, als u een minimum inkomen heeft (bijv. een bijstandsuitkering, AOW of WAJONG) en veel geld kwijt bent aan ziektekosten. U hoeft deze ziektekosten niet aan te tonen door middel van bonnetjes, rekeningen etc. Voorwaarde is wél dat het eigen vermogen beperkt is. Aanvragen Indien u vorig jaar of dit jaar een bijdrage heeft ontvangen op grond van de regeling 2004 hoeft u niets te doen. De bijdrage voor 2005 wordt in de maand september automatisch op uw bank- of girore kening overgemaakt. Wat moet u doen als u niet eerder een bijdrage op grond van deze regeling heeft ontvangen en denkt recht te hebben op de bijdrage? U kunt telefonisch een aanvraag formulier opvragen bij de klantma nagers van de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo. Zij zijn bereik baar van maandag tot en met vrij dag van 09.00 tot 16.30 uur, tele foonnummer (072) 535 66 66. U kunt het formulier ook ophalen bij de receptie van het gemeentehuis. Leerplichtwet De leerplichtwet bepaalt dat de directeur besüst over een ver zoek om verlof korter dan tien dagen. Dit moet minstens drie maanden van tevoren schrifte lijk worden aangevraagd bij de directeur van de school. Het for- Het formulier kunt u ingevuld weer inleveren bij de receptie of opsturen naar gemeente Heiloo, t.a.v. de afde ling Welzijn, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. U dient uw aan vraagformulier vóór 1 januari 2006 in te leveren. Wat wordt verstaan onder ouderen, chronisch ziek of gehandicapt? Indien wordt voldaan aan één of meer van onderstaande criteria behoort u tot de doelgroep. - U bent ouder dan 65 jaar - U heeft een indicatie voor een voorziening in het kader van de Wet voorzieningen gehandicap ten (Wvg) of een gehandicapten- parkeerkaart - U bent geïndiceerd voor langdu rige thuiszorg - U bent voor 80-100% arbeidson geschikt verklaard - U heeft een van de volgende chronische ziekten, bijv.: Cara (o.a. astma) diabetes mellitus, epilep sie, reuma, lever- en darmziekten, spierziekten, migraine, nierziek ten, hartafwijkingen, hemofilie, cystic fibrosis, chronische artritis, muiier voor deze verlofaan- vraag is bij de directeur te ver krijgen. Bij dit verzoek moet een werkgevers verklaring zitten, waarin de werkgever verklaart dat de werknemer op geen ander moment in het schooljaar vrij kan krijgen. Zonder deze werkgeversverklaring kan de school géén verlof geven. Als ouders toch met hun kinderen op vakantie gaan, is de school directeur verplicht om dit door te geven aan de leerplichtamb tenaar van de gemeente Heiloo. Wanneer directeur en/of ouders O0 HEILOO zich niet houden aan de Leerplichtwet is dit strafbaar. Uitzondering Er is één uitzondering aangege ven in de wet, namelijk de situ atie waarin één of beide ouders een beroep of bedrijf heeft/heb ben waarin het redelijkerwijs niet mogelijk is vakantie op te nemen tijdens de vastgestelde schoolva kanties. Voor alle duidelijkheid, de ouders moeten kunnen aanto nen dat het hier de enige vakan tie van het schooljaar betreft. Meer informatie Voor informatie kunt u contact opnemen met mevr. E. de Graaff, leerplichtambtenaar van de gemeente Heiloo, tele foonnummer (072) 535 66 86, bereikbaar op woensdag. Inkomen en vermogen (peildatum 1 juli 2005) U heeft recht op deze regeling als het inkomen en vermogen beperkt is. Wat wordt hieronder verstaan? Huishoudsituatie inkomen excl. Vermogen vakantiegeld (max. 100% van het minimum) Personen jonger dan 65 jaar Alleenstaanden 769,- 5.105,- Alleenstaande-ouder 989- 10.210,- Gehuwd samenwonend 1.099,-- 10.210,- Personen 65 jaar en ouder Alleenstaanden 828,- 5.105,- Alleenstaande-ouder 1.043," 10.210» Gehuwd samenwonend 1.162,» 10.210,- Bii verbliif in inrichting fb.v. verzorgingshuis) Alleenstaanden alleenstaande ouder 245,- 5.105,-/ 10.210,- Gehuwd samenwonend 381- 10.210,- Ook vermogen in de eigen woning telt mee bij de vermogensvaststelling. spierdystrofie of kanker. Als u twijfelt of u tot de doelgroep behoort, neem dan contact op met één van de klantmanagers van de afdeling Welzijn van de gemeente. Indien er meerdere personen bin nen een huishouden tot de doel groep behoren, dient iedere per soon afzonderlijk een aanvraag in te dienen. Bowling Heiloo Café De Wit Restaurant De Klok Autobedrijf Bleeker De Deel Wijnkoperij La Strada Inst. bedrijf Borst- Guus de Jong BV Nidrac Sporthuis Johan Jansen V0F A. de Wit (Sporthalrestaurant) VOS makelaardij Ouwejan Vastgoed Advies C 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 28