Nieuwe opstapcursussen tekenen en schilderen bij 'Perspectief' Veel kwaliteit voor weinig geld in spectaculaire circusshow Gemeente Castricum neemt negatief advies onderwijsinspectie over Afvalinzameling wijzigt REGIO 33 Creatieve mensen kunnen weer terecht POLITIEBERICHT Gevonden en verloren in Castricum Twee leerlingen op zoek naar andere school Basisonderwijs voldoet aan de eisen, voortgezet onderwijs niet Cursusgeld inclusief lidmaatschap Perspectief KORTOM Struinen door duinen Voortgezet onderwijs lederwijs Castricum voldoet niet UITKIJKPOST 14 SEPTEMBER 2005 Het slangenmeisje Scarlet treedt ook op bij Circus Maldo. Eigen foto AKERSLOOT - Op vrijdag 16 sep tember om 19.00 uur, zaterdag 17 september om 15.00 uur en zondag 18 september om 14.00 uur kunt u de voorstellingen bijwonen van Circus Malford. Voor een entreeprijs vanaf €5,- wordt er een twee uur durende spectaculaire circusshow voorge schoteld waarin klassieke dierdres- suren, acrobatische hoogstandjes, poëtische intermezzo's en fraaie luchtnummers elkaar in snel tempo afwisselen. Tijdens de Eurotour die in 2004 door vier Europese landen werd gemaakt, wordt een totaal nieuw CASTRICUM - De Politie Noord Holland Noord afdeling Castricum geeft de volgende voorwerpen op als gevonden en verloren: Gevonden in Castricum: Bril metaal montuur met bruine uiteinden, Pools rijbewijs, sleu tels drie keer, sleutels aan scoo- bydoo, gouden schakelarmband je met hangertje, MP 3 speler, GSM KPN Swing 620 blauw/zil- -ver, giropasje op naam Dekker. Verloren in Castricum: Zwarte langwerpige portemon nee met pasjes geld foto's, dames portemonnee zwart/bruin, zwart lederen portemonnee met ID-kaart en tennispasje, camera Olympus 5.1 zilverkleurig, herenvest beige met rode biezen, fietssleutel, autosleutel met blauw zakje, gouden herenarm band, honkbalpet New York Yankees blauw, voordeursleutel aan blauw lint, damesbril met roze metalen pootjes. Verloren in Limmen: Herenarmband goud. Goederen zijn gevonden en ver loren tussen 5 en 12 september. programma gepresenteerd. Zo zijn onder meer. te zien: Paarden- dressuren van wereldklasse, het grootste circustalent in West- Europa, het slangenmeisje Scarlet, de befaamde clowns Beppo en Banane, de charmante evenwichts- kunstenares Shirley en de Spaanse meesterartiest Miquel de Santos met een paar huiveringwekkende acts. Ook de beroemde luchtnummers van Circus malford, waarmee stee vast hoge ogen wordt gegooid op aansprekende circusfestivals, ont breken niet in het programma. Het circus reist in een spiksplin ternieuwe circustent die plaats CASTRICUM - De gemeente Castricum heeft donderdag 8 sep tember het schoolbestuur van Iederwijs de opdracht gegeven om het voortgezet onderwijs per direct te stoppen. Dit naar aanleiding van het rapport van de onderwijsinspec tie, waarbij het voortgezet onder- wijs niet door de inhoudelijke toet sing kwam. Aan de hand van deze uitkomsten heeft de onderwijsin spectie een negatief advies over het voortgezet onderwijs afgegeven. Het basisonderwijs heeft wel een positief advies gekregen. Voortgezet onderwijs Bij de start van Iederwijs in Limmen - toen gevestigd in de Oosthoek, tegenwoordig op de Zeeweg - heeft de gemeente de onderwijsinspectie om onderzoek biedt aan zo'n duizend mensen. Veel aandacht wordt ook besteed aan de ambiance, prachtige verlichting, live-orkestbegeleiding, vriendelijke ontvangst en een ontspannen sfeer. In navolging van de supermark ten is het Groningse circus Malford een voor de circuswereld unieke prijzenslag begonnen. U krijgt bij inlevering van deze tekst een kor- - ting van 2,50 bij de circuskassa op de traditioneel toch al lage toe gangsprijzen, die variëren van 7,50 tot 15,-. Op deze manier wil het Groningse circus de drempel voor dit stukje Nederlandse cultuur zo laag mogelijk houden. gevraagd. De onderwijsinspectie brengt dan een bezoek aan de school en geeft op basis van inhou delijke toetsing een advies over het onderwijs. De gemeente Castricum heeft dit advies vlak voor de school vakantie ontvangen. Conclusie is dat het basisonder wijs voldoet aan de inhoudelijke eisen, het voortgezet onderwijs niet. Minister Van der Hoeven van Onderwijs heeft een dringend beroep gedaan aan de gemeenten om de adviezen van de onderwijsin spectie als bindend te zien. De beslissingsbevoegdheid in deze ligt bij de leerplichtambtenaar. De leerplichtambtenaar geeft gehoor aan het verzoek van de minister en heeft Iederwijs in Limmen de opdracht gegeven om met onmiddellijke ingang te stop pen met voortgezet onderwijs. Dit houdt in dat de twee leerlin gen van Iederwijs actief in het voortgezet onderwijs, op zoek moe ten naar een andere school. Dit kan in samenwerking met de leerplicht ambtenaar van de woongemeente van de leerling. CASTRICUM - Creatieve mensen kunnen vanaf oktober op maandag avond en vanaf november op vrij dagmiddag terecht bij de amateur kunstenaarsvereniging 'Perspectief' voor een 'opstapcursus' tekenen en aquarelleren. De cursus op de maandagavond start op 3 oktober en wordt gegeven door de kunste nares Willemien Min. De cursus op de vrijdagmiddag start op 4 novem ber en wordt gegeven door de kunstenaar Jaap Dekker. De cursus bestaat uit eerst zeven lessen tekenen en daarna zeven les sen aquarelleren. Het is een leuke manier om de basisprincipes van het tekenen en schilderen aange reikt te krijgen. Goed leren kijken is daarbij een belangrijk aspect, want tekenen en schilderen lukt pas goed als je weet hoe je hetgeen je wilt weergeven het beste kunt bekijken. Vorm, licht - donker,en het werken met verschillende tekenmaterialen wordt onder andere in het eerste deel behandeld. De verschillende facetten van het aquarelleren, zoals 'nat in nat' en 'nat in droog' schil deren, kleuren mengen én handige trucs, komen in het tweede deel van de cursus uitgebreid aan bod. Lid van Perspectief In het cursusgeld voor de opstap- CASTRICUM - Vanaf 5 september kan het zijn dat u als inwoner van de kern Bakkum en Castricum uw groene of grijze bak op een andere dag dan u gewend bent naar buiten hebt moeten rijden. De gemeente Castricum heeft een verandering doorgevoerd in de hui- Voor het basisonderwijs op Iederwijs betekent het advies van de onderwijsinspectie het volgende: Het basisonderwijs van Iederwijs wordt nu officieel erkend door de leerplichtambtenaar in het kader van de leerplichtwet 1969. Om aan de officiële erkenning te kunnen voldoen zijn er meerdere eisen, onder andere de aanwezig heid van een bevoegde leerkracht en de leerkracht en de assistenten moeten een bewijs van goed gedrag overleggen. Het college van burgemeester en wethouders benadrukt dat zij zo breed mogelijk onderwijs in de gemeente Castricum voorstaat en wil elke vorm van onderwijs een kans geven. In deze situatie volgt de gemeen te het advies van de onderwijsin spectie. cursus is meteen het lidmaatschap van Perspectief begrepen. Zo kan het geleerde direct in de praktijk worden gebracht bij een van de vele werkgroepen. Iedere dag van de week kan men hiervoor bij Perspectief terecht. De cursus is niet alleen bedoeld voor beginners. Ook mensen die een oude hobby weer willen oppak ken en eens bij Perspectief willen rondkijken, kunnen zich aanmel den. Het cursusgeld bedraagt 173 euro. In dit bedrag is behalve de cursus ook het lidmaatschap voor een jaar van 'Perspectief' begrepen. Tijdens de cursus wordt gewerkt met eigen materiaal, dat bij de vak- handel kan worden aangeschaft. De cursussen worden gegeven in de ateliers van 'Perspectief', Oude Duinrandschool/ Ateliers 'De Duinrand', Van Oldenbarneveldt- weg 37 in Bakkum. Inlichtingen: Marian Smulders, tel. 0251 657667. dige ophaalwijken. Een aantal wij ken is samengevoegd en de ophaaldagen zijn daaraan aange past. Deze verandering, die bij wijze van proef wordt ingevoerd, moet een meer efficiënte en goedkopere afvaiverzameling opleveren. CASTRICUM - Altijd al een kijkje hebben willen nemen achter de hekken, of heeft u misschien een onbedwingbare neiging van het pad af te gaan? Ga dan op zondag 25 september mee met de Struinwandeling van de bos wachter. Elke Struinwandeling is een exclusieve expeditie waarin telkens weer nieuwe onderwer pen aan bod komen. De bos wachter zal tijdens de wandeling uw vragen beantwoorden en laat u kennis maken met het duin zoals weinig mensen het ken nen. En natuurlijk vertelt hij ook waarom die hekken af en toe nodig zijn. Durft u het aan om met de bos wachter op expeditie te gaan? Bent u nieuwsgierig naar gebie den met namen als: de Limiet, Hazenduin of de Nollen en de Oceaan, meldt u dan aan via www.pwn.nl of bel naar 0800- 7966288. De wandeling begint bij bezoekerscentrum De Hoep en start om 11.00 uur. Zorg voor stevige schoenen, want het ter rein is soms ruig en er wordt een flink stuk gewandeld. De wandeling duurt ongeveer twee uur en is tevens geschikt voor kinderen vanaf 12 jaar met enige wandelervaring.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 31