Wethouder Daas bij Heiloo Lokaal HEILOO 3 Mensen kunnen mij altijd persoonlijk spreken: ik sta gewoon in het telefoonboek' INGEZONDEN BRIEF Ik ben een voetballiefhebber. Vroeger ging ik als kleine jongen graag naar de thuiswedstrijd van FC Volendam kijken' Paddestoelen wandelingen in het Heilooër Bos Geld verkwistende onzin Rommelmarkt rond de Ter Coulsterkerk UITKIJKPOST 14 SEPTEMBER 2005 HEILOO - Met als titel 'Heiloo Centraal' brengt de lokale radiozender Beat FM een nieuw programma in de ether. Een programma gericht op het gezicht achter een bestuurder of beleidsbepaler van de gemeente Heiloo. Dit kan zijn een wethouder, gemeenteraads lid of medewerker van de gemeente Heiloo. Met deze serie programma's hoopt Beat FM een bijdrage te kunnen leveren aan de veelgehoorde wens om de afstand tussen gemeente (bestuur) en inwoners te verkleinen. Geen politiek, maar juist aandacht voor de individuele persoon, zijn of haar relatie met Heiloo, drijfve ren en idealen. - Op 19 jui beet wethouder Opdam het spits af. Hij vertelde in het radioprogramma Heiloo Lokaal onder andere over zijn jeugd in Heiloo, over zijn drijfveren om de lokale poütiek in te gaan en hij zette zijn standpunten uiteein over de politieke kwesties die nu, of in het verleden de gemoederen van de Heilooër bezighouden. Dinsdag was het de beurt aan de wethouder van uimtelijke ordening, financiën, openbare ruimten (groen, speelterreinen, recreatiege bieden), monumentenbeleid; John Daas. De 46-jarige wethouder is een geboren Zaankanter, in 1946 werd hij geboren in Wormer. In 1975 kwam hij in Heiloo wonen, en ging werken bij de gemeente Heiloo op de afdeling Algemene Zaken. Hij kwam in contact met Ton ten Hoope en raakte zo geïnteresseerd in de lokale poütiek, en dan met name in de poütieke standpunten van Heüoo 2000. Ondanks het feit dat hij nu wethouder is namens deze parfij, moesten zijn poütieke aspiraties eerst nog groeien. „Via de LOI heb ik rechten gestu deerd, en na vijf jaar lang elk vrij uurtje studeren mag ik mezelf meester noemen. Maar dat doe ik afieen nog als ik denk dat dat meer waarde heeft. Voor de rest doe ik niet meer zoveel met dat diploma." Ook heeft hij nog een 'blauwe maandag' economie gestudeerd. „Maar dat was geen succes, ik had duideüjk te weinig bèta-kwaüteiten, dus ging ik in dienst. Ik weet het nog precies: üchting 66-2. Daarna werkte ik bij de gemeente Wormer, waar ik mijn vakdiploma's heb foto: UKP behaald." Naast zijn drukke baan als lokaal bestuurder, mag hij graag naar het voetbaden gaan kijken. „Ik ben een echte voetbalüefhebber. Als kleine jongen ging ik al met mijn vader naar de thuiswedstrijden van FC Volendam kijken. Nog steeds heb ik nostalgische gevoelens voor Volendam, de Volendammers en de palingsound. Verder mag ik graag bewegen. Zo heb ik deze zomer samen met mijn vrouw zo'n acht honderd küometer gefietst. Van Enkhuizen, via Zwoüe naar Enschede en weer terug: heerlijk!" John Daas houdt van zijn werk, al kost het soms enig incasseringsver mogen. „Mensen zijn kritisch en bezien de meeste veranderingen met argusogen. Dat vind ik ook goed, want dat houdt je scherp en alert. En natuurfijk worden er wel eens beslissingen genomen waarvan men zegt: 'Hoe hebben ze dat nou kunnen doen!' Maar er zijn ook mensen die altijd tegen zijn. En dan denk ik weieens: 'Kom dan ook met argumenten'. Toch verstopt hij zich niet voor de inwoners van Heüoo. „In tegendeel: ik zou iedereen op het hart wülen drukken om mij vooral te benaderen, u mag mij gerust beden of een e-maü sturen, en ik sta ook gewoon in het tele foonboek. Ik hoor het üever van u persoonüjk, dan dat ik uw klacht moet lezen in een ingezonden brief in de krant! Wij van Heüoo 2000, zijn er juist voor de inwoners van Heüoo. Met die gedachte is die par tij ooit opgericht en dat büjven we uitdragen: voor ons begint en ein digt de wereld in Heüoo." De programma's Intermezzo en Heiloo Centraal zullen vanaf 1 oktober voortaan op de donder dag worden uitgezonden, tussen 20.00 en 21.00 uur. Aansluitend op dit programma zal er een uur klassiek te horen zijn. BeatFM is te beluisteren via de kabel op 96,5 fm en via de ether op 106.3 FM. HEILOO - Na een wel heel afwisselende zomer is de herfst nu in aantocht: tijd voor paddestoelen. Overal in het bos groeien zwammen, onzichtbaar in de grond of in het dode hout. Vooral in de herfst vormen veel van die zwammen als het weer daarvoor gunstig is 'vrucht- üchamen'; oftewel paddestoelen. Het Heüooër Bos is er beroemd om. Dat heeft te maken met de leeftijd van de bomen, maar ook met het beleid van Natuurmonu menten om het hout dat vroeger zou worden 'opge ruimd', nu te laten üggen. Op die manier krijgen aüer- lei natuurlijke processen, waaronder de afbraak door zwammen, aüe ruimte. Maar of er op zondagmorgen 18 september, bij de maandeüjkse IVN-wandeling al veel van te zien is, is nog de vraag. In ieder geval zuüen er om 10.00 uur natuurgidsen aanwezig zijn, bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg, om u daarna mee te nemen op een boeiende wandeling van onge veer twee uur. Als het kort geleden geregend heeft, is het aan te raden om laarzen of ander waterdicht schoeisel aan te trekken. U kunt ook een spiegeltje meenemen om onder het hoedje van de paddestoelen te kunnen kijken. Vanwege de gebruikelijke grote belangstelling voor de paddestoelen staat er een extra wandeling gepland op zaterdagmiddag 8 oktober, om 14.00 uur, waarna op zondag 16 oktober weer om 10.00 uur de volgende reguüere wandeling plaatsvindt, steeds bij de Kattenberg. Van volwassenen wordt een vrijwüüge bijdrage van 1,50 verwacht; voor kinderen is dat 1,- (graag gepast). Voor nadere inüchtingen kunt u beüen: 072- 5325110. Foto: Paul ten Have De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie- opgave moeten uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm is 0,43 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.001 m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. Foto's en kopij kunnen tot uiterlijk maandag 17.00 uur worden verwerkt. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072- 5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Drie grote machines zetten voor één dag acht grote boomstammen in het perk op de plaats waar zojuist het timmerdorp heeft gestaan. De gemeente-ambtenares die daarvoor verantwoordeüjk is, was juist even afwezig. Drie andere ambtenaren van haar afdeling vonden het wel een leuk idee, maar waren totaal onverschilüg voor de honderden euro's die de huur van de zware machines zeker zuüen kosten. Verkwisting van gemeenschapsgeld is büjkbaar in Heüoo een leuk idee voor onze ambtenaren die in dienst van de Heüoose burgers zijn. Tien tuinpaaltjes in een klein gemeen teautootje waren precies even nuttig om een verhaaltje over 'Stonehenge' uit te leggen, maar het moest natuurüjk geld kosten. Wij vinden dit een groot schandaal! Dr. A. G. Schuitemaker Heiloo HEILOO - Zaterdag 17 septem ber van 10.00 tot 16.00 uur is er een gezelüge rommelmarkt Eancyfair rond de Ter Coulster kerk in Heüoo. Behalve veel kra men is er een rad van avontuur, altijd prijs rad voor de kinderen, bloemstukjes en terras en kun nen kinderen op de foto op een stoere quad. De opbrengst is voor het koor One More Voice en Zwem en Poloclub de Spetters, die al sinds jaren gezamenüjk een markt organiseren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 3