Nieuw reglement planschade Stuurgroep adviseert over uitbreiding Criminaliteit voorkomen zinvoller dan boeven vangen Schrijver Jan Siebelink bezoekt bibliotheek Castricum REGIO 41 In het kader van Nederland Ontmoet bij elkaar op bezoek Majoor Carla van Essen en teamleider Annette Nanne van het Leger des Heils, waren zichtbaar onder de indruk van het vele werk achter de schermen Breid gemeentehuis aan zuidkant uit9 Keuze voor deze variant past goed in de ontwikkelingsvisie U kunt zelf veel doen om criminaliteit tegen te gaan Mannelijke auteurs zijn beter in staat om onuitwisbare vrouwen- figuren te scheppen Boeken over Franse taal, wielrennen, whippets en het leraarschap UITKIJKPOST 14 SEPTEMBER 2005 Ontvangst Leger des Heils door Stichting Welzijn Castricum CASTRICUM - In het kader van het project Nederland Ontmoet gin gen twee verschillende organisaties die beiden actief zijn aan de sociale kant van Nederland, bij elkaar' op bezoek. Doel van de ontmoeting was om elkaar te leren kennen en samen tot nieuwe ideeën komen. Nederland Ontmoet is een initia tief van het Orarye Fonds dat met dit speciale project bijdraagt aan de festiviteiten rond het 25-jarig ambtsjubileum van Koningin Beatrix. Later dit jaar zal een speci aal ontmoetingsboek met de titel 'Het Koninkrijk Ontmoet' als sym bolisch cadeau aan Hare Majesteit de Koningin gepresenteerd worden. Dit inspirerende boek zal bestaan uit foto's en verslagen van de ont moetingen en dient zo ook als bron van inspiratie voor organisaties om nieuwe projecten op te zetten. Beeld krijgen van welzijnswerk Op 30 augustus hebben majoor Carla van Essen en teamleider Annette Nanne van het Leger des Heils, afdeling Wonen, Zorg en Welzijn Noord-Holland een bezoek gebracht aan de Stichting Welzyn Castricum om een beeld krijgen wat er zoal gedaan wordt op het gebied van welzijnswerk in Castricum. De sectoren Ouderenwerk, Vrijwilligers Centrale en Opbouwwerk gaven een uitleg over hun taken en na afloop vond er een lunch plaats in jongerencentrum Discovery, waar de jongerenwerkers ervaringen uit wisselden. De dames waren zichtbaar onder de indruk van het vele werk achter de schermen. Wie ook de medewer kers van de Stichting Welzijn Castricum wil ontmoeten en zien wat de stichting aan diensten te bie den heeft: op 19 november wordt er een landelijke open dag georgani seerd van 10.00 tot 13.00 uur. De koffie staat klaar. Oranje Fonds en Nederland Ontmoet Het Oranje Fonds is het grootste fonds op sociaal gebied in Nederland en geeft jaarlijks onge veer vijftien miljoen euro aan pro jecten en organisaties die sociale samenhang bevorderen. Dit zijn zowel professionele als vrijwilligers organisaties. Nederland Ontmoet wordt mede mogelijk gemaakt door de Nederlandse Postcode Loterij, de BankGiroLoterij en de Sponsor loterij. Op de website www.nederlandontmoet.nl is meer informatie te vinden over Nederland Ontmoet. CASTRICUM - Het college van burgemeester en wethouders stelt de gemeenteraad voor om de uit breiding van het gemeentehuis te realiseren aan de zuidkant van het gebouw. Daarmee geeft het college gehoor aan het advies van de Stuurgroep Huisvesting Plus. De Stuurgroep Huisvesting Plus heeft de volgende overwegingen voor de uitbreiding van het gemeentehuis aan de Zuidkant: de uitstraling van de presentatie zuid spreekt erg aan, mede in relatie tot de ontwikkeling van Geesterduin. Door deze variant wordt een mar kant punt gecreëerd, by uitbreiding in zuidelijke richting kan woning bouw als separate ontwikkeling als onderdeel van de ontwikkelingsvi sie Geesterduin gerealiseerd wor den. Als onderdeel daarvan kan gevarieerd gebouwd worden voor verschillende doelgroepen, kiezen voor uitbreiding in zuidelijke rich ting betekent dat sneller gebouwd REGIO - Criminaliteit voorkomen is vaak zinvoller dan boeven vang en. Het is efficiënter, want het kost minder menskracht, tyd en geld en het is vaak ook effectiever. Alle poli tiekorpsen in Nederland voeren maatregelen uit die criminaliteit voorkomen. Zo is er het Politie keurmerk Veilig Wonen dat de kans op een inbraak met 95% reduceert. Andere preventieprojecten zyn Veilig Ondernemen, Veilig in en rond de school en Veilig Uitgaan. Daarnaast kunt u zelf veel doen om criminaliteit bij u in de buurt tegen te gaan. Uw politiekorps geeft u graag advies, bijvoorbeeld over buurtpreventie. Op www.veihgheidswijzer.nl vindt u ook meer algemene informatie over preventie. kan worden, de verwachting is dat mogelijke planschade bij variant zuid minder is dan de gemiddelde planschade by de verschillende varianten noord. Uitbreiding in zuidelijke richting betekent verplaatsing van het kunstwerk 'Slag by Castricum'. De beeldend kunstenaar, de heer B. van Loo heeft aangegeven con structief te willen meedenken over een geschikte nieuwe locatie voor het kunstwerk, zolang deze maar wordt herplaatst in de directe omgeving van het gemeentehuis en in overleg met hem als verantwoor delijk kunstenaar. Verder is stil gestaan bij de huis vesting van de brandweer. Er zijn onmiskenbare voordelen aan inte gratie van de brandweerstaf in de centrale huisvesting vanwege de samenwerking met andere afdeling en. De keuze voor deze variant past goed in de ontwikkelingsvisie Geesterduin. Bij de presentatie van SAB is aan de uitbreidingsvariant zuid de suggestie meegegeven om het huidige Raadhuisplein, dat een (te) stenig karakter heeft, anders in te richten waarbij gekozen wordt voor rust en groen. De Stuurgroep Huisvesting Plus heeft er blijk van gegeven dit een aansprekende sug gestie te vinden. Tevens bestaat er een Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid (CCV), dat private en publieke partners bij de realisatie van criminaliteitspreventie en vei- ligheid stimuleert en ondersteunt. Dit Centrum is een initiatief van de ministeries van Justitie en BZK, het Verbond van Verzekeraars, VNO- NCW de VNG en de Raad van Hoofdcommissarissen Op de website van het CCV vindt u meer informatie. CASTRICUM - Op 1 september is een gewijzigd artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) in werking getreden. Dit artikel geeft, net als het op 22 juni in wer king getreden nieuwe artikel 49a WRO, regels voor schadevergoe ding als gevolg van bestemmings wijzigingen. Doel van de gewyzigde regels is het verhelderen van de rol van de initiatiefnemer van een bouwplan en de gemeente waar het gaat om vergoeding van planscha de. Ook wordt een drempel opge worpen tegen het lichtvaardig indie- CASTRICUM - Op dinsdagavond 27 september komt de bekende auteur Jan Siebelink de bibliotheek Castricum vereren met een bezoek. Bijna elk jaar verschijnt er een nieuw boek van zijn hand. De boe ken van Siebelink gaan over zijn belangstelling voor de Franse taal, wielrennen, whippets en het leraar schap. Maar vooral zijn kijk als kind en volwassen man op zijn jeugd is terug te vinden in zijn vertellingen. Hij zal deze avond geïnterviewd worden door de bekende criticus en redacteur van de Volkskrant, Arjan Peters. Deze literaire ontmoeting gaat om 20.00 uur van start en wordt georganiseerd door Toonbeeld Literair in samenwerking met de bibliotheek. De toegang is 7,50. Voor houders van een CJP-pas en 65 plussers bedraagt de toegang 6,50. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de bibliotheken Castricum, Akersloot en Limmen en bij de boekhandels The Readshop en Laan. Jan Siebelink Jan Siebelink (Velp, 1938) groei de op in een godsdienstig 'zwaar' milieu. Zijn vader had een kleine bloemisterij en had zich na een hemels visioen aangesloten bij een religieus streng orthodoxe groepe ring. Dit onderwerp komt in een aantal romans van Siebelink aan de orde. Via de ULO ging Siebelink naar de kweekschool en werd onderwij zer in Laag-Soeren. In zijn vrye tijd nen van schadeclaims. Wat is er anders geworden In het kort komen de veranderin gen op het volgende neer: Het col lege van burgemeester en wethou ders is voortaan bevoegd gezag voor het afdoen van aanvragen om planschade; Er moet een wettelijke bijdrage van 300,- bij het indie nen van de claim worden voldaan. Dit wordt terugbetaald indien er schadevergoeding wordt toege kend. Niet betalen van dit bedrag leidt tot het buiten behandeling studeerde hy Franse taal en Letterkunde. Vanaf 1970 tot 2003 was hy leraar Frans op het Marnix College in Ede. In 1975 debuteerde Jan Siebelink met de verhalenbun del 'Nachtschade'. Deze bundel bevat vijf verhalen, en in het ver haal 'Witte chrysanten' worden al de motieven verval, dood en religie beschreven die de schrijver in zijn latere boeken verder zal uitwerken. Een ander onderwerp waar Siebelink met grote passie over schrijft is wielrennen. De romans 'Eerlijke mannen op de fiets' en 'Pyn is genot' zyn hier getuige van. Volgens de auteur hebben wielren ners en schrijvers met elkaar gemeen dat ze almaar dieper moe ten gaan om het beeld van zichzelf te vinden. Nieuw literair seizoen In een aantal romans van Siebelink vertolkt een krachtige vrouw de hoofdrol. 'De overkant van de rivier' en 'Vera' zijn hier goede voorbeelden van. Mannelijke auteurs zijn beter in staat om onuitwisbare vrouwenfigu ren te scheppen omdat zy meer oog hebben voor het raadsel van de vrouw, aldus Siebelink. Arjan Peters laten van de aanvraag. Er geldt een verjaringstermijn van vijf jaar voor het indienen van een aanvraag om planschade. Het is aan de gemeente wettelijk toegestaan om planschade af te wentelen op de initiatiefnemer van het (bouw-)plan. Dit wordt gedaan door middel van het aan gaan van een verhaalsovereen- komst. Voor meer informatie kunt u terecht op de gemeentelijke website of u kunt contact opnemen met de heer J. Drenth (0251 661164) van de afdeling VROM. stelt tydens zyn interviews gerichte vragen en probeert op die manier het schrijven te omcirkelen. Terwijl veel interviewers henge len naar roddel en privé-sores, ziet hij het liefst dat de lezer naar het werk wordt teruggezogen. De lezing van Jan Siebelink vormt de start van het nieuwe literaire sei zoen. Na Siebelink komen Tommy Wieringa (22 november), Willem Jan Otten (26 januari) en Christine Otten (15 maart) naar Castricum om een literaire avond te verzor gen. Jan Siebelink. (eigen foto)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 41