Jeugdclubkampioenschappen TV Het Vennewater SPORT 47 Trainer/coach Bas van der Laken, mede-coach Jisse Waasdorp en Voorzitter Wytze van der Meer aan het woord over verwachtingen voor het nieuwe seizoen 'Qua velden hebben we een ernstig probleem. Op de trainingsmiddagen en avonden en op zaterdag kruipen we ons werkelijk vast' Sésipfsipsi» KORTOM Jeugdschaatsen bij de Limmer IJsclub TennisterTV Heiloo naar Nederlandse Kampioenschappen Clubkampioenschappen Jeugd TV Limmen UITKIJKPOST 14 SEPTEMBER 2005 Terriërs beginnen met verlies aan nieuw hockeyseizoen HEILOO - Zowel het eerste vrouwen- als mannenteam van hockeyvereniging De Terriërs is afgelopen zondag de nieuwe competitie met een nederlaag begonnen. Ondanks het verlies waren de coaches echter niet ontevreden met het vertoonde spel, realistisch als zij zijn want beide ploegen staan voor een moeilijk seizoen. Dames 1 promoveerde in twee jaar tyd van de derde naar de eerste klasse. Het debuut tegen LOHC begon met een 3-0 nederlaag. Trainer/coach Bas van der Laken en mede-coach Jisse Waasdorp hebben de ploeg in de afgelopen weken voorbereid op een zwaar seizoen. „We hebben meer systematiek in het spel aangebracht, gewerkt aan de strafcorner en aan de conditie. Op die punten moet het nog beter gaan, al zag je tegen LOHC af en toe wel dat er vooruitgang in zit. Zo'n eerste wedstrijd op een niveau dat we niet gewend zijn, behalve dan wat oefenpartyen, geeft altyd extra spanning. We hebben de eer ste helft lang de nul kunnen vast houden, veel kansen gehad, ook via de strafcorners, maar ook pech gehad, een bal tegen de paal. In de tweede helft schoot onze conditie te kort, want het tempo en de snelheid van balhandeling ligt een stuk hoger. Natuurlijk is het altijd jam mer om te verhezen, maar met het spel ben ik niet ontevreden", aldus Van der Laken. „De promotie naar de eerste klas se was terecht en verdiend, maar kwam ook wel als een verrassing en niet helemaal goed uit. Keerzijde is namelyk dat de jonge ploeg en de talenten die zich over één tot twee jaar aandienen nauwelijks tijd heb ben gehad (of krijgen) om eerst even te wennen in de tweede klasse, om dan later hopelijk naar de eerste klasse te gaan. Ze worden nu direct voor de leeuwen gegooid. Er zal hard getraind moeten worden om in de eerste klasse te blijven. Maar, zegt Van der Laken, „Je moet niet alles in systemen en afspraken dichttimmeren. Zeker bij hockey heeft het geen zin om een muur van verdedigers op te trekken, want een strafcorner heb je snel om je oren en als die er in gaat verhes je toch nog. Je moet in je opbouw en aan val - en we hebben een snelle aan val - ruimte laten voor creativiteit en spontaniteit in je spel. Die balans moeten we nog krijgen." Heren 1, gedegradeerd van de eerste naar de tweede klasse, ging met 2-0 ten onder tegen Nieuwkoop. Trainer/ coach Dick dicht op het begin van de competi tie zaten. Een aantal jongens heeft daardoor een deel van de voorberei ding gemist. We hebben geoefend tegen HBS en Bennebroek, die we vorig jaar in de eerste klasse tegen kwamen. Dat zijn ingespeelde ploe gen en daarvan hebben we verlo ren. Tegen ploegen uit de tweede en derde klasse ging het beter, maar we konden het spel nog niet echt maken." Vanwege de jeugdige ploeg stelt Waasdorp, dertig jaar in het trai nersvak, zich qua ambities rea listisch op. „Het lijkt me niet dat we direct weer terugkeren naar de eer ste klasse. Het wordt een over gangsjaar. We zyn zoals ik al zei veel ervaring kwijtgeraakt en de Waasdorp was niet ontevreden over het spel van zijn ploeg. „We hebben meer kansen gehad dan Nieuwkoop, maar die kansen moet je dan wel benutten. We missen nog de echte scherpte. Ik denk dat we een paar wedstryden nodig hebben om ingespeeld te raken. We zyn met de opbouw bezig van een nieuwe ploeg. Van het team van vorig jaar zijn er zes spelers over, de rest komt van Heren 2 en heeft ervaring, en uit de jeugd en die moet nog wen nen, dat zag je afgelopen zondag. Het kost tijd om een eenheid te maken. Je moet ondervinden wie waar het best tot zijn recht komt, je moet op elkaar ingespeeld raken, wie wat doet in bepaalde spelsitua ties. De voorbereiding had wat dat betreft beter gekund, maar dat kwam omdat we in Noord Holland zo laat vakantie hadden en dus jeugd moet veel leren. Het wordt geen oogstjaar, denk ik. We mikken, om in voetbaltermen te spreken, op het linkerrytje." Voorzitter Wytze van der Meer is blij dat het ook dit jaar weer gelukt is om goede trainers te vinden, ook voor de andere teams dan alleen Dames 1 en Heren 1 „Dat is altijd weer een punt van zorg, maar in vader en zoon Waasdorp en Van der Laken hebben we goede trainers, die ook oog heb ben voor jonge talenten. Jeugd krijgt de kans. De aandacht die de jeugd krijgt, en dat begint al als ze binnenkomen, werpt zijn vruchten af. Jeugdopleiding hebben we bij De Terriërs altyd belangrijk gevon den. Hockey is een leuke sport, maar goed met een stick omgaan is lastig. Dat moet je vanaf het begin aangeleerd krijgen, zo niet.ik zou zeggen, kom eens kyken als ik op zondag met de veteranen mee doe", lacht Van der Meer. Met de club gaat het goed. „De aanwas is de laatste jaren enorm, ook dit jaar weer zo'n vijftig nieuwe leden. Veel jeugd en ook wat ouderen. We hebben nu 660 leden en zijn de op een na grootste sportclub van Heiloo. Uit die aan was blijkt dat hockey in Heiloo by De Terriërs leeft. Maar qua velden hebben we een ernstig probleem. Op de trainingsmiddagen en avon den en op zaterdag kruipen we ons werkelijk vast. We komen velden te kort. Daar moeten we op korte ter- myn snel een oplossing voor vin den. Trouwens ook op de langere termijn, want de groei gaat waar schijnlijk door als je kijkt naar de bouwplannen in de Zandzoom, die pal aan ons complex ligt en het aantal mensen dat daar komt te wonen. Tenzij we een ledenstop invoeren, maar of dat in Heiloo nu zo wenselijk is?" Maar één ding zal by De Terriers niet veranderen, zegt Van der Meer: „Zorgen dat er gepresteerd kan worden op een niveau dat bij ons en onze omvang past en de gezel ligheid niet verwaarlozen. Neem het internationaal toernooi van een paar weken terug. Zo'n tweehon derd man en vrouw, echt tussen twintig en zestig jaar, sommigen komen al twintig jaar hier, drie dagen hockey en plezier, georgani seerd door jongeren, waar je als bestuur slechts op afstand bemoeie nis mee hoeft te hebben, Heren 1 dat zich de komende jaren naar de eerste klasse gaat terugvechten, Dames 1 dat nu in de zware eerste klasse speelt. Ik denk, nee, ik weet dat die combinatie van de gelegen heid tot presteren en gezelligheid het bestaansrecht, de basis is van onze club en die zullen we koeste ren." HEILOO - In de laatste week van de schoolvakantie was het weer een waar feest op de tennisbaan en wat een geweldig weer. 126 Kinderen hadden ingeschreven voor meerde re categorieën, zodat er uiteindelijk 376 wedstryden zijn gespeeld. Rekening houdend met Timmer- dorp, boeken die opgehaald moest worden en de voetbaltraining die al weer begon. Die week waren er, naast het ten nissen, ook twee zeephellingen, is er ge-beachtenmst, was er een ijs kar, een BBQ en clinics door trai ners en oudere jeugd. Als een rode draad hep door de hele week het thema 'circus'. Drie keer die week kwam Rob Moggré met allerlei cir cusspullen (grote ballen, diabolo's, éénwielers et cetera) waar de kinde ren op konden oefenen. Op woens dagmiddag werd dit gecombineerd met een zeskamp. Daarnaast ging het om het clubkampioenschap van Vennewater, dus er werd veel en vaak getennist! In alle categorieën is hard gestre den, en veel lange partyen, die zyn uitgemond in de volgende kampioe nen: GD 8 (combinatie van jongens en meisjes enkels) 1Annick Melgers, 2. Ferry Wolse. Jongens mini: 1. Daan Boerlage, 2. Brian Klaassen. JE 10: 1. Joris Kramer, 2. Thomas Ouwejan. ME 10: 1. Inge Gimbel, 2. Linn Melgers. GD 10: 1. Linn Melgers en Joris Kramer 2. Inge Gimbel en Jesse Boerlage. JD 10: 1. Joris Kramer en Thojas Ouwejan, 2. Ted Velzeboer en Luuk op de Weegh. JE 12: 1. Frank Sengers 2. Max van Gelder. ME 12: h Anouk Rietveld, 2. Carine Hajema. GD 12: 1. Jaimily Slootman en Max van Gelder, 2. Tessa Klaassen en Laurens Singeling. JD 12: 1. Sander Ouwejan en Max van Gelder, 2. Frank Sengers en Marco Sengers. MD 12: 1. Tessa Klaasen en Anouk Rietveld, 2. Nicole Broers en Jaimily Slootman. JE 14: 1. Tim van Gelder, 2. Daan Tesselaar. ME 14: 1. Viola de Boer, 2. Rieneke Velstra. JD 14: 1. Jeroen Blank en Juijen op de Weegh, 2. Tim van Gelder en Frank Sengers. MD 14: 1. Lisanne Jorna en Rieneke Velstra, 2. Marieke Gimbel en Sophia Zoon. JE 17: 1. Auke Puyt, 2. Tim van Gelder. ME 17: 1. Laura Jansen en 2. Cheryl Hemmer. JD 17: 1. Auke Puyt en Daan Tesselaar, 2. Daniel Ibink en Koen Hoytink. MD 17: 1. Mandy Bruin en Laura Jansen, 2. Jette Frugte en Leonie van de Kamer. Een goede gewoonte is dat de finalisten van de enkels en de win naars van de dubbels mee mogen doen met de clubkampioenschap pen van de senioren. {4 cQM-M.AN0l.UB LIMMEN - De Limmer IJsclub houdt dit winterseizoen, net als voorgaande jaren, voor de lagere schooljeugd (6 tot 12 jaar) schaatsles onder auspiciën van de KNSB, op ijsbaan de Meent in Alkmaar. De bedoeling is kinde ren op een speelse wijze met het ijs vertrouwd te maken waarbij spelelementen de belangrijkste lesvormen zijn. De lessen worden gegeven door een groep ervaren jeugdschaats- begeleiders, waarbij de kinderen worden ingedeeld in vyf niveaus zodat elk kind zo goed mogelyk schaatsles krijgt. In de jongste categorie kunnen kinderen deelnemen die het schaatsen nog niet beheersen, de hoogste groep heeft het schaat sen al onder de knie en wordt meer geoefend op snelheid en behendigheid. Het schaatsseizoen begint op 8 oktober en loopt tot 13 maart 2006. Het lesgeld en toegang tot de baan is een 'all in' tarief en bedraagt 65,-. Voor dit seizoen zijn nog enkele plaatsen beschikbaar, tyd: zater dag van 11.00 tot 12.00 uur, voor vervoer naar de ysbaan moet zelf gezorgd worden. Een aanmel dingsformulier is verkrijgbaar via de website www.limmerysclub.com of telefonisch via P Mink tel. 0251- 656434 te Castricum. HEILÓO - Tennister Juliette Smit van T.V Heiloo heeft zich na het bereiken van een aantal finale plaatsen by K3 en K4 toernooien voor meisjes tot en met 12 jaar kunnen kwalificeren om met de beste 64 tennisters van Nederland mee te doen aan de Nederlandse Jeugd Kampioenschappen die onlangs plaatsvonden in Veendam en Winschoten. In de eerste ronde wist Juliette met 6-2 en 6-2 te winnen. In de tweede ronde verloor ze van de nummer negen geplaatste. Zij ein digde zo bij de laatste 32 van Nederland. Voor Juliette, voor de club en voor tennistrainer Remco Pondman was dit een groot suc ces! LIMMEN - Van 28 augustus tot en met 3 september, werden bij tennisvereniging Limmen de club kampioenschappen voor de jeugd gehouden onder zeer gun stige weersomstandigheden. Naast het tennis werd ook gewed ijverd met een quiz, spijkerbroek hangen en tafeltennis. Verder konden de kinderen pan nenkoeken eten en klimmen in Berg en Bal. Op de laatste dag de barbecue en slotfeest met (ij's 'PCS'. De organisatie kykt terug op een geslaagde, sportieve tennisweek met twee nieuwe clubkampioe nen: bij de meisjes Manon Zeeman. Zy was vorig jaar al in aantocht en maakte het dit jaar waar. By de jongens won Rens Min het van tweevoudig titelverdediger Bas Schyf. In een spannende 3- setter (6-2 2-6 7-6) versloeg hij de geblesseerde Bas, die zich met verve verdedigde, maar in de tie break ten onder ging. Manon Zeeman en Rens Min Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 47