Verslag van het Generatiemix Vakantiehuis Dompvloet Opleidingen Project Wonen in het Groen en A9 genomineerd voor Ruimte Mobiliteitprijs H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 LIMMEN HEILOO Oostflank Een deelneemster van het Generatiemix Vakantiehuis vertelt enthousiast Het winnen van de jury- of publieksprijs zou natuurlijk een geweldige start zijn' wonen in hogere dichtheid groehg- geledings zone wonen in lagere UITKIJKPOST 14 SEPTEMBER 2005 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - De Generatiemix organiseert activiteiten voor jongeren en ouderen, vanuit de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Woensdag 31 augustus werd tus sen 10.00 en 14.30 uur het Tref punt veranderd in een vakantiehuis, waar alles in het teken van de Zee stond. Mevrouw van der Horst, een deelneemster van het Generatiemix Vakantiehuis vertelt enthousiast: ,,Het op reis gaan gevoel begon al bij het zien van het prachtige schip in de grote zaal van het Trefpunt. Voor de opa's, die dit mooie gevaarte met enorm zeil, hadden opgebouwd, was het enthousiasme een beloning op zich. Na een inleiding van Miijam Heijnis en het aanvullend verhaal van Evi Velders, werd het gezelschap van kinderen, oma's en moeders in tweeën gesplitst. Een groep ging schilderen en knutselen, de andere groep begon met spel en muziek. In een gezellige knutsel- en schilder- ruimte, gingen we aan het werk. De juffen Ellen, Lot en Rita waren op alles bedacht en er werd vrijuit gewerkt met verf, schelpen, zand en andere zeestrandvondsten. Allen waanden zich in Griekenland, Italië en andere vakantielanden. Na een spel van zang en dans op het ritme van de door de kinderen gehanteer de muziekinstrumenten, volgde een lange slinger van vrolijke reizigers door het gebouw. Oma Marijke zorgde voor heerlijk gebakken en versierde wafels en de meisjes van Graag Gedaan Junior begeleidden de spelletjes tijdens een uitgebreide lunch. De afsluiting met z'n allen rondom het indrukwekkende pira- tenschip, met een heuse zeerover, bracht het gezelschap naar een fan tastisch ingerichte tentoonstelling van alle gemaakte werkjes van die ochtend. Ieder zeerovertje ging blij en voldaan met een flesje brieven post naar huis." Woensdag 31 augustus werd het Trefpunt veranderd in een vakantiehuis, waar alles in het teken van de zee stond. Eigen foto Foto: Mario Sacksioni U vindt Dompvloet opleidingen aan de Kennemerstraatweg 514, tel. 072-5330936, of kijkt u op www.dompvloet.nl. U kunt ook e-mailen: info@dompvloet.rü. HEILOO - Wilt u graag wat meer wegwijs raken met de computer, een typediploma halen of misschien zelfs op voor het examen MBA? Gaat u dan eens langs bij Dompvloet Opleidingen aan de Kennemerstraatweg. U vindt hier een uitgebreid cursusaanbod met cursussen op computer- en administratief gebied, een gedegen docententeam en bovenal een prettige en zeer persoonlijke sfeer. De eigenaars zijn Ron Spierings en Jan Willem Stad. Beiden zijn afgestudeerd econoom en zo'n 15 jaar geleden hebben zij het opleidingsinstituut overgenomen van mevr. Spierings-Stuifbergen, moeder van Ron. Dompvloet Opleidingen bestaat dan ook al langer. In 1948 heeft mevr. Spierings het opgericht en volgens Jan Willem, gingen in de beginjaren in het toenmalige woonhuis 's avonds de pannen van tafel en kwamen de typemachines te voorschijn. Computer- en administratieve opleidingen Al meer dan vijftig jaar is Dompvloet Opleidingen in Heiloo het ver trouwde adres voor kantooropleidingen. Cursisten uit Heiloo en wijde omgeving komen hier om de theorie en praktijk van het boekhouden onder de knie te krijgen en om te leren gaan met de computer. De cur sisten van jong tot oud, van basisschoolleerling, werknemer in de bouw tot senior kunnen terecht voor een breed cursuspakket, -waaronder Wmdows, Word, Excel en Internet. Daarnaast is er een aanbod admi nistratieve opleidingen variërend van Basiskennis Boekhouden via Praktijkdiploma Boekhouden tot MBA en Computerboekhouden. Het docententeam leidt op tot het afleggen van erkende examens. Het cursus materiaal van de computeropleidingen is in eigen beheer ontwikkeld door Dompvloet en wordt 'up to date' gehouden. Bij Dompvloet staat het onderwijs op hoog niveau, er wordt klassikaal, frontaal les gegeven. „Wij laten de cursisten niet zelf aanrommelen met een boek of cd-rom, er wordt echt lesgegeven en daar boeken wij en dus ook onze cursisten de beste resultaten mee", aldus Jan Willem. Ouderen en kinderen De typlessen komen bij velen misschien het eerst in de gedachten op bij de naam Dompvloet. Dompvloet is namelijk van oudsher het adres voor 'machineschrijven' op de oude en later elektronische typmachines <?n nu voor het computertypen. Relatief nieuw in het aanbod zijn de cursussen Computertypen voor leerlingen van groep zeven en acht van de basis school en Computergebruik voor ouderen. Jan Willem: ,,Je hoort toch vaak dat ouderen een overgebleven computer hebben gekregen van zoon of dochter en daar geen raad mee weten of de bekende vraag: ik wil kun nen e-mailen met mijn kleinkinderen. Wij leren ze dan hoe daarmee om te gaan. Computertypen voor kinderen is leuk en vooral heel nuttig en ze pikken het zo snel op." Naast de cursussen voor particulieren biedt Dompvloet ook groepscursussen voor bedrijven en instellingen aan, by Dompvloet of ter plekke bij het bedrijf. Dompvloet zorgt er voor dat de cursus altijd op maat gesneden is en met de bestanden van het bedrijf of de instelling gegeven wordt. Heel herkenbaar dus voor de cursisten. „Uniek is dat iemand die bij ons een cursus heeft gevolgd automatisch lid is van onze kosteloze helpdesk. Dat betekent dat ze tijdens en na de cur sus altijd terecht kunnen voor vragen of bij problemen. Dat kan variëren van 'ik ben mijn werkbalk kwijt tot hoe moet ik ook alweer etiketten prin ten'. Heel specifieke vragen bespreken we dan weer in het docententeam en soms passen we daar dan het lesprogramma op aan." JÈfDQMPVLQET Wi?PVL?£ HEILOO/LIMMEN - Het project Wonen in het Groen Heiloo\ Limmen, oftewel 'Zandzoom' is genomineerd door het Kennis platform Verkeer en Vervoer (van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat) voor de Ruimte Mobiliteitprijs 2005. Op 6 oktober worden de winnaars van de jury prijs en de publieksprijs bekendge maakt. Gedeputeerde Ton Hooijmaijers voor Ruimtelijke Ordening: „Ik ben blij met deze nominatie. Het betekent namelijk een erken ning door professionals dat de pro vincie Noord-Holland en de gemeenten Heiloo en Castricum er in slagen om via een zorgvuldige en creatieve werkwijze de com plexe vraagstukken op het gebied van wonen en verkeer en vervoer met elkaar te verknopen. Het win nen van de jury- of publieksprijs zou natuurlijk een geweldige start zijn van het project waarvoor toe vallig ook in november de bestuursovereenkomst door de drie partners wordt ondertekend." Het genomineerde project Wonen in het Groen en A9 Heiloo\ Limmen is een gezamenlijk initia tief van provincie Noord-Holland, de gemeente Castricum en de gemeente Heiloo voor het realise ren van woningbouw en een aan sluiting op de A9 en het ontwikke len van natuur en recreatie. Hiervoor wordt medio oktober de bestuursovereenkomst onderte kend. De raden van de gemeenten Castricum en Heiloo hebben inmiddels ingestemd met de onder tekening van de bestuursovereen komst.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 5