Soms heeft je kind even wat extra steun nodig. Wereld Alzheimerdag op 21 september Lezing Nieuwetijdskinderen in bibliotheek Zomerfeest bij Villa Lila H E I L O O NGEZONDEN MEDEDELINGEN Woodhenge-reconstructie in kader van Open monumentendag UITKIJKPOST 14 SEPTEMBER 2005 HEILOO - In de week van 21 sep tember wordt in de bibliotheek van Heiloo in een speciale ruimte infor matie gegeven worden over 'Dementie en hoe nu verder'. In november zal in het Trefpunt in de Alzheimercollecteweek uitge breid aandacht geschonken worden aan dit toch emotionele ziektepro ces. Maar eerst zal Alzheimer afdeling Noord-Kennemerland in samenwer king met het DOC-team (dementie- Onderzoek en Case management een bijeenkomst organiseren in het Alzheimercafé op 21 september. Deze avond zal gevuld worden met: 'In gesprek met een dementerende'. Juist op deze herfstdag wordt iede re thuiswonende dementerende, de gezonde partner, familie, zorgverle ners en belangstellenden uitgeno digd deze bijeenkomst mee te maken en mogelijk steun bij elkaar te vinden. Er zullen genoeg deskundigen aanwezig zijn om met u in gesprek te gaan. Tijdens de pauze zal het koor de 'Lucky Singers' optreden. Zij zullen trachten, juist op deze dag, ondanks het emotionele gebeuren, een stemmige sfeer te creëren. Aanvang 19.30 uur tot 21.30 uur, inloop 19.00 uur. Toegang, inclusief koffie/thee, gra tis. Locatie: Wijkcentrum Overdie aan de Ruusbroechof 97 te Alkmaar. Verdere informatie: J. Rood, tel. 072-5335297 óf M. Blijleven, tel. 082-5334893. HEILOO - Aan het begin van het nieuwe schooljaar opent Willeke Wardenburg een eigen Praktijk voor Speltherapie in Heiloo. Na een 27-jarige schoolloopbaan wilde Willeke wat anders, maar tegelij kertijd iets voor kinderen en hun ouders blijven betekenen. De post-HBO opleiding Speltherapie bleek haar op het lijf geschreven. Willeke kon haar ideaal door de rijke ervaring met kinderen en haar eigen levenservaring verwezenlijken. En ze ontdekte: Spel werkt! Spel wordt bij speltherapie beschouwd als hét communicatiemiddel van het kind; spel is de taal van kinderen. Het is een methode die kinderen vanaf vier jaar indi vidueel helpt met gedragsproblemen, ontwikkelingsproblemen en/ of soci aal-emotionele problemen. Kinderen die angstig, verlegen, boos, of ver drietig zijn; die niet lekker in hun vel zitten. Of kinderen die geplaagd worden, of die moeite hebben met de scheiding van de ouders. Ook kinde ren die een dierbaar persoon verloren hebben of een andere ingrijpende gebeurtenis hebben meegemaakt kunnen baat hebben bij speltherapie. In de speltherapie krijgen kinderen de ruimte om hun emoties te uiten en af te reageren, om gevoelens van bijvoorbeeld angst, verdriet of woede opnieuw te beleven en gebeurtenissen te verwerken. De speltherapeute maakt hiervan gebruik om het kind op zijn eigen niveau te bereiken. Zij kan helpen om indringende gebeurtenissen te verwerken of er op een andere - positievere - manier mee om te gaan. Praktijk voor Speltherapie Een spelsessie duurt zestig minuten en is eens per week. In een prikke lende en uitnodigende spélkamer vindt het kind een ruime keuze aan speel plekken en (creatief) spelmateriaal. Soms kan een school, (school)huisarts, kinderfysiotherapeut of kinderpsychotherapeut het kind doorverwijzen naar de Praktijk voor Speltherapie. Ouders kunnen ook zelf bellen voor een (kosteloos) vrijblijvend oriënterend gesprek. Speltherapie is laagdrempe lig; kan een preventieve waarde hebben, en heeft als doel dat het kind weer op eigen kompas kan varen. Wilt u meer informatie over de Praktijk voor Speltherapie, vraag dan de folder aan. U kunt contact opnemen met Willeke Wardenburg, tel: 072- 5338169 of 06-24884238, of e-mail: willekewardenburg@hetnet.nl. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Begin juni heeft de gemeente archeolo gisch onderzoek laten uitvoeren nabij de sport velden van HSV, op de plek waar in de toekomst gebouwd gaat worden. De locatie ligt op de over gang van de hoger gelegen strandwal waar Heiloo op ligt en de westelijker, lager gelegen strand vlakte. Bij het onderzoek zijn paalsporen gevon den, die in een cirkel bleken te staan. De cirkel had een diameter van vijf meter en bestond uit twintig houten stammen. De locatie is 'opgegra ven', dat betekent dat hij is onderzocht, ingeme ten en dat het gat weer is dichtgegooid. Hoewel er geen aardewerk bij is gevonden, -aardewerk is namelijk vrij gemakkelijk te dateren-, wordt aan genomen dat het hier om een vondst uit de pré historie gaat, waarbij gedacht wordt aan een rituele plaats; een plek die als observatorium aangemerkt kan worden, omdat hij precies in een bepaalde as ten opzichte van de Witte Kerk staat en daardoor gericht is op de zonsopgang en/of - ondergang. Zaterdag werd, op de Open monumentendag, in de buurt van de aangetroffen locatie, een recon structie gemaakt worden van deze inmiddels tot 'woodhenge' gedoopte vondst. Door deze recon structie werd duidelijk hoe het er heeft uitge zien. (Amateur) archeologen gaven een toelich ting bij het bouwwerk waarom de mens juist deze overgangen van het land naar de zee uitkoos om rituelen uit te voeren. HEILOO - De Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo houdt op maan dag 26 september om 20.00 uur een lezing onder de titel 'Een kind van deze tijd'. Deze lezing wordt verzorgd door Robert de Klerk, Bestuurslid van de Stichting Nieuwetijdskinderen en auteur van 'Anders bekeken'. Hij gaat deze avond onder andere in op het feit dat steeds meer kinderen opvallen door hun gedrag of hun grote gevoeligheid. Vragen als 'Wat is hiervan de achtergrond?' en 'Hoe kunnen we ervoor zorgen dat kin deren hun kwaliteiten optimaal kun nen ontplooien?' worden hierbij uit gebreid behandeld. Kaarten voor deze lezing zijn a 3,50 (leden van de bibliotheek) en €5,- (voor niet-leden) verkrijgbaar bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo. Informatie en reserveren: Bibliotheek Heiloo, Westerweg 250, tel. 072-5330670; e-mail bibhotheek@bibliotheekheiloo.nl. HEILOO - Zaterdag 3 septem ber hield de directie van Villa Lilla, samen met de ouderraad, haar jaarlijkse zomerfeest. Voor de kinderen en ouders was Villa Lilla dit keer omgeto verd tot Villa Kakelbont. Er stonden voor de kinderen allerlei spannende avonturen te wachten bij Villa Kakelbont, het huis waar Pippi Langkous samen met haar paard Witje en aapje Meneer Nilson woont. Verkleed als ware Pippi's en piraten (de vader van Pippi heeft een piratenschip) gingen de kinderen op zoek naar de verborgen schatten op het schateiland en konden zy op Pippi's paard Witje een rondje rij den in de omgeving. Af en toe zag je zelfs een ouder opgemaakt als Pippi. Met een deelnemerskaartje om hun nek konden de kinderen aan activteiten meedoen als chips vissen, schatgraven en zaklopen. De kinderen waren zo wel even zoet, waardoor de ouders de moge lijkheid hadden om eens gezellig met andere ouders onder het genot van een dranlge en een lekker hapje bij te praten. De goede en gezellige sfeer, de flinke opkomst en het zonnetje die doorbrak maak ten dit spektakel tot een geslaagd feest. Op naar volgend jaar!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 7