Nieuwe expositie Tine Poelsma Pride and prejudice in Corso Racoon speelt in uitverkocht Buk Buk H E I L O O In de optocht door de tijd kfUVJ DEUTEKOM 11 KORTOM Activiteiten AVVH Mean Machine in La Strada BOEK VAN DE WEEK 'In de optocht door de tijd' van Paul van Vliet Boek van de week Onmogelijke liefde centraal in Engels drama expositie in de etalages van Winkelcentrum t Loo KORTOM Lezing geschiedenis van Heiloo Uitstel expositie kapel GGZ-NHN Salsa in het Theatercafé Optreden sWing bij GGZ UITKIJKPOST 21 SEPTEMBER 2005 HEILOO - Op maandag 3 oktober heeft de Algemene Vrouwen Vereniging Heiloo en omstreken om 14.00 uur in de grote zaal van het Open Huis haar eerste bijeen komst van seizoen 2005/2006. Met voor leden en belangstellen den de dialezing 'De Baltische Staten: Estland, Letland en Litouwen'. Deze lezing zal gege ven worden door de heer A. Alberts uit Heerhugowaard. De heer Alberts neemt u deze middag mee op reis door deze landen. Via de Elbe gaat het richting Polen en Litouwen en dan langzaam naar Letland en Estland. Dan zigzag gen door het platte land, door kleine dorpjes met vriendelijke bewoners, levend in een voor ons onbekende rust. U rijdt door bos sen, langs meren en rivieren en bivakkeren in een natuurpark. Aan de grens met Rusland, wordt barnsteen (amber) gezocht en er wordt aandacht besteed aan de planten en bloemen die onderweg worden tegen gekomen. Toegang leden AWH gratis; niet-leden betalen 3,-. Hierbij is een con sumptie inbegrepen. HEILOO - Op zaterdag 24 sep tember kunt u vanaf 21.00 uur in La Strada genieten van een optre den van Mean Machine. Een swin gende driemansformatie met all round neigingen. De band werd opgericht door Langedijker Kees Groen die in diverse bekende bands heeft 'gezeten'. Alles wordt gespeeld wat bij de bezetting past want Mean Machine is een echte gitaarband. En niet zomaar een tje, want Kees is volgens mensen die het kunnen weten een van de beste gitaristen van Noord- Holland. Er worden covers gebracht van diverse artiesten en bands uit de jaren zestig tot nu, van Rock Roll tot hedendaagse muziek. Mean Machine kan ook swingende Texas Sounds bren gen. Recentelijk is ook het Nederlandstalige de repertoirelijst binnengeslopen. De band is dank zij hun aanpassingsvermogen niet aan een bepaald publiek gebon den, maar weet net zo makkelijk twintigers als vijftigers aan zich te binden. Mean Machine is dan ook overal te vinden, van Jazzfestival tot kermis. Mean Machine is ten slotte zeer betaalbaar zodat ook kleinere gelegenheden kunnen profiteren van de kwaliteitsmu- ziek van deze band. Met deze band kunt u alle kanten op, of het nou feest moet zijn, rock, Nederlandstalig, top 40 (geen house). De bezetting bestaat uit Kees Groen, gitaar en zang; John Admiraal, drums en zang en Rob de Jóng, basgitaar en zang. HEILOO - Vanaf 6 september is er weer een nieuwe expositie in ate lier T.E met de titel 'Het Vervolg'. Tine Poelsma laat zich nog altijd inspireren door de figuren en lijnen in stenen, vooral in Frankrijk. Dit keer is ze een zijweg ingesla gen, dat wil zeggen: de vorm is anders geworden, de overgang is nog te zien in enkele schilderijen. De openingstijd is veranderd en wel naar de dinsdagmiddag, van 13.00 tot 16.30 uur en na telefoni sche afspraak, tel. 072-5334596. De expositie loop tot en met november. Bezichtiging kost niets en verplicht tot niets. Atelier T.R vindt u aan de Termijen 189 in Heiloo. CASTRICUM - Donderdag gaat de film Pride and Prejudice in premiè re in Corso Bioscoop. Het klassieke verhaal over liefde en misverstan den speelt zich af in het klasse- bewuste Engeland aan het einde van de 18de eeuw. De vijf zusters Bennet - Elizabeth, of Lizzie (Keira Knightley), Jane (Rosamund Pike), Lydia (Jena Malone), Mary (Taiulah Riley) en Kitty (Carey Mulligan) - wordt tijdens hun jeugd al duidelijk dat him moeder (Brenda Blethyn) obsessief bezig is mannen voor hen te zoeken en hun toekomst veilig te stellen. De levendige en intelligente optocht f door de tijd Dit rijk geïllustreerde boek, met tal van niet eerder gepubliceerde foto's èn een cd met de mooiste liedjes van Paul van Vliet, laat één van Nederlands meest geliefde cabaretiers zien vanaf zijn begintijd met het Leidsch Studenten Cabaret tot en met zijn One-Man Shows in Nederland en Vlaanderen, die stuk voor stuk grote hits werden. In vogelvlucht besteedt dit in linnen gebonden boek aandacht aan alle facetten van Paul van Vliets show manschap. En natuurlijk ook aan zijn huidige werk als ambassadeur van Unicef. Van 1970 tot en met 2000 stond Paul van Vliet met zijn 'Avond aan zee'-programma's in Scheveningen. Hij is de entertainer pur sang, die zalen weet te betoveren met zijn unieke theaterpersoonlijkheid. Hier komt hij naar voren als publiekslie veling, cultureel ondernemer, lied jesschrijver, columnist en schrijver, maar bovenal als de humorist met de melancholieke glimlach. Want wie houdt er nu piet. van Papl van Vliet? voor 29,90 Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo Iftra H naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl Elizabeth echter vecht voor een leven met meer perspectief. Ze wordt aangemoedigd door haar vader die haar adoreert. Wanneer de rijke vrijgezel Mister Bingley (Simon Woods) zijn intrek neemt in een nabijgelegen landgoed, zijn de Bennets in alle staten. Onder de mans mondaine Londense vrienden en de jonge officieren van een net aangekomen regiment zijn genoeg huwelijkskandidaten voor de zusters Bennet te vinden. De oudste dochter Jane, kalm en mooi, staat op het punt om Mister Bingley's hart te winnen. En Lizzie ontmoet de knappe en - naar het lijkt - hoog hartige Mr Darcy (Matthew Macfadyen), en de strijd tussen de seksen begint. Hun veelvuldige ont moetingen zijn geanimeerd, maar toch weinig bemoedigend. Lizzie heeft weinig zin om op een huwe lijksaanzoek van een verre neef, Mister Collins (Tom Hollander) in te gaan, en - gesteund door haar vader - schokt ze haar moeder en Mister Collins door te weigeren. Als de tot dan toe opgewekte Mister Bingley plotseling naar Londen vertrekt, is Jane totaal van streek. Lizzie geeft Mister Darcy er de schuld van tot het liefdesverdriet te hebben bijge dragen. Maar een drama rond de jongste zuster Lydia maakt dat Lizzie de ware aard van haar relatie met Mr Darcy inziet. De daaropvol gende storm van gevoelens laat nie mand onberoerd en zet de Bennets en iedereen om hen heen aan om opnieuw te bedenken wSt het belangrijkst is in het leven. Pride and Prejudice, zie voor speeldagen en -tijden de advertentie van Corso bioscoop, elders in deze krant. HEILOO - Racoon is sinds hun hit: 'Love you more' uitgegroeid tot eën enorm Nederlands succes, reden genoeg voor Buk Buk om ze Je vragen voor een optreden. Dat deden ze en hoe. Afgelopen vrijdag speelde Racoon voor een uitver kochte zaal. De nummers die ze speelden waren soms gevoelig, maar het rockte vooral de pan uit. Het pubhek ging er helemaal voor en zelfs het barpersoneel probeerde tussen het tappen door een dansje mee te doen. De sfeer was zo goed dat zelfs toen de band stopte met spelen, het pubhek nog tot het einde van de avond stond te dan sen. Een band als deze past perfect in de zaal van Buk Buk, de zaal is niet zo groot en het pubhek staat pal voor het podium. Daardoor is de - interactie tussen band en pubhek zo goed. Op het podium stond een rookmachine, die zo veel rook" produceerde dat men zich afvroeg of Racoon eigenlijk wel een drummerheeft. Gelukkig was hij duidelijk te horen, en zelfs af en toe te zien. 350 Bezoekers in Buk Buk genoten weer als vanouds. Agenda Buk Buk Zaterdag 24 september, 21.00 uur: Osdorp Posse en Pita (Be): 8,- (voorverkoop), 9,- aan de deur, zondag 25 september, 13.00 uur: Bierfestival: 5,- (inclusief 2 statiegeld), zaterdag 1 november, 21.00 uur: Herman Brood Tribute met onder andere Manuela Kemp en leden van The Wild Romance 7,50, vrijdag 7 oktober 21.00 uur: 12 inch records Dj Contest (hard- house), vrijdag 21 oktober 20.00 uur: Bierproeverij 7,50, zaterdag 22 oktober, 21.00 uur: Agression, Uptigh en Seed 7,-, vrijdag 28 oktober, 21.00 uur: Hiphop café gratis, zaterdag 29 oktober, 21.00 uur: Soulvation, Motivated Tour 2005 10,-, zaterdag 5 november, HEILOO - De Culturele Commissie van het Trefpunt in Heiloo houdt op donderdag 22 september, om 14.00 uur een lezing over de oude geschiedenis van Heiloo. Twee jaar geleden heeft Jan van Tiel veel toehoor ders in het Trefpunt geboeid met beelden en verhalen uit de vorige eeuw. Deze keer zal hij de aanwe zigen via prenten en afbeeldingen meenemen naar locaties in onze woonplaats, waar vriend of vijand in de loop van de tijd zijn sporen heeft achtergelaten. Toegangsprijs is 5 euro. Voor informatie en aanmelding kunt u terecht bij de receptie van het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 te Heiloo, tel. 072- 5331297, of op www.ouderenwerkheiloo.nl. U kimt ook gewoon op donderdag om 14.00 uur binnen komen lopen. HEILOO - De aangekondigde expositie van schilderijen van Joao Alberto Mugabe, die in de kapel GGZ Noord Holland Noord zou worden gehóuden, gaat wegens familieomstandigheden van de schilder niet door. Hij hoopt iedereen van zijn werk te kunnen laten genieten op een later tijdstip. De volgende expositie, van wer ken van Trudy Keyzer en Hennie Mazurel, vindt plaats van 21 okto ber tot en met 2 november. ALKMAAR - Vrijdag 23 septem ber wordt er een weer een Salsa avond gehouden in het Theatercafé. Dj El Che verzorgt weer de avond. Aanvang 23.00 uur. Inloop eerder. Theatercafé, Verdronkenoord 12, Alkmaar (Bij Provadja). Entree is gratis. Iedereen is welkom. HEILOO - Op 1 oktober treedt sWing op met 'Kleuren van de wind' in de GGZ De Dijk aan de Kennemerstraatweg 434 in Heiloo. Het meerstemmig koor heeft zich dit jaar gericht op het thema Vrijheid. Het publiek kan luisteren naar muziek als Freedom, My favourite things en Somebody to love. Net als tijdens het voorgaande optreden maakt sWing ook nu gebruik van gesproken teksten om zo diepgang in het thema te brengen. Het optreden begint om 20.30 uur (zaal open om 20.00 uur). Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal, voor informatie kunt u bellen met G. Zonneveld, tel. 072-5336177.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 11