Kits Oonlie glansrijk door GGD-controle Terminale Thuiszorg Heiloo Uw eigen commercial bij Kuyper Blom Italiaans weekend bij Vita Food H E I L O 0 s INGEZONDEN MEDEDELINGEN Mary van der Meer - actief als vrijwilligster bij deze Stichting - beschrijft wat het werk inhoudt Uit onderzoek blijkt dat de meeste mensen thuis willen sterven Voor de mantelzorgers is het zwaar om alles goed te laten verlopen INGEZONDEN MEDEDELINGEN Winnaar 'Waar schijt de koe' kortom Ouderen ongerust over Zorgverzekeringswet Alles over borstvoeding 1 U ITKIj KPOST 21 SEPTEMBER 2005 HEILOO - Onlangs onderging de jongste vestiging van Kits Oonlie aan de Laan van Muys te Heiloo, een toetsing door de inspecteurs van de GGD. Om te voldoen aan de hoge kwaliteitseisen die de overheid aan kinderop vang stelt is het van groot belang dat opvangcentra hun kwaliteit continue waarborgen en indien nodig verbeteren. De rol van de gemeente is het hou den van toezicht op de kwaliteitseisen. Aan de hand van een toetsingskader, waarin de regels staan opgesteld waaraan een kinderdagverblijf dient te vol doen, voert de GGD jaarlijks de inspectie uit. In januari 2005 openden Tom Veldt en Judith Steenhoek hun vijfde Kits Oonlie vestiging. Ditmaal aan de Laan van Muys in Heiloo. Door ervoor te zorgen dat het verschil tussen thuis en kinderdagverblijf zo klein mogelijk blfjft, biedt Kits Oonlie kwaliteit die aansluit bij de wensen van de ouders/verzorgers. Bij Kits Oonlie staat betrokkenheid centraal, zo ook bij deze nieuwe vestiging. Een vestiging waar een kind lekker kind mag zijn. Kits Oonlie biedt veiligheid, structuur en mogelijkheden tot ontwikkelingen, maar vooral: plezier. Zaken als het instellen van een oudercommissie, het werken met beroeps krachten en het pedagogische beleidsplan werden door de inspecteurs beoordeeld. Vervolgens deden zij een ronde door het kinderdagverblijf, waarbij gelet werd op aspecten als veiligheid, inrichting van de locatie, groepsgrootte en het leidster-kind ratio. De bevindingen van het inspectiebezoek zijn opgenomen in het inspectie rapport Kinderdagverblijf. Uit de bevindingen blijkt dat de locatie Laan van Muys terecht is opgenomen in het Gemeenteregister. Eigenaar Tom Veldt is trots op zijn medewerkers, die hard hebben gewerkt om tot dit resultaat te komen. Maar stilstand is achteruitgang, dus zal er blijvend worden gewerkt aan verbeterpunten. Alleen zo kan Kits Oonlie de kwalitatief hoogwaardige kinderopvang blijven bieden waar zij voor staat! Wilt u meer informatie over Kits Oonlie? U kunt een kijkje nemen op de site: www.kits-oonhe.nl of contact opnemen op tel. 072-5323578. HEILOO - Kuyper Blom Makelaars zijn voortdurend in ontwikkeling. Sinds hun start in januari van dit jaar hebben ze al veel originele en goede ideeën ontwikkeld om uw woning optimaal te presenteren aan potentiële kopers. Vanaf vandaag komt daar weer iets nieuws bij. Als u namelijk vóór 1 januari 2006 uw huis aanbiedt aan Kuyper Blom Makelaars, dan krijgt u gratis een wooncommercial op hun website: Kuyperblom.com! Internet is tegenwoordig hèt medium waar kopers en verkopers van een woning elkaar vinden. Het resultaat daarvan is een scala aan websites waar u woningen kunt vinden die te koop staan. Voor potentiële kopers geen gemakkelijke zoektocht. Des te belangrijker dat uw woning opvallend op internet wordt gepresenteerd. Met de allernieuwste online wooncommercial op Kuyperblom.com zal uw woning niet onopgemerkt blijven! Een wooncommercial is een reclamespot van uw eigen woning, onder steund door prettige achtergrondmuziek en een professionele voice-over, ingesproken door een bekende Nederlander. De commercial duurt éen minuut en wordt afgesloten met alle kenmerken van uw huis op een rij. Iedereen die thuis een computer heeft met een internetverbinding kan de commercials bekijken. De potentiële koper kan op elk moment van de dag uw commercial vanuit de luie stoel bekijken. De wooncommercial van uw woning staat gedurende het verkooptraject tot uw beschikking. De wooncommercial is op de website van Kuyper Blom Makelaars te bekijken. Maar u kunt zelf de commercial ook aan iedereen laten zien; op uw eigen website of op andere websites. U kunt de commercial natuurlijk ook gewoon rondsturen via e-mail naar vrienden een familie. Kortom: de wooncommercial is onbeperkt bruikbaar! Gratis! Normaliter betaalt u voor een dergelijke commercial de productiekosten, maar als u voor 1 januari 2006 uw huis aanbiedt aan Kuyper Blom Makelaars, dan krijgt u de wooncommercial gratis! De commercial kan alleen worden aangevraagd via Kuyper Blom Makelaars en is geschikt voor elke woning. Voor informatie over de mogelijkheden voor uw woning bel: Kuyper Blom Makelaars, Stationsweg 102 in Heiloo, tel. 072- 5322420/ info@kuyperblom.com. HEILOO - Stichting Terminale Thuiszorg Heiloo biedt hulp aan mensen die thuis in him vertrouwde omgeving willen sterven. Deze stichting is al jaren actief in Heiloo, Limmen en Akersloot. Het is een vrijwilligersorganisatie die bestaat uit gemotiveerde vrijwilligers en er wordt nauw samengewerkt met de Regionale ThuisZorg. De doelstel ling van de Stichting Terminale Thuiszorg Heiloo is: aanvullende mantelzorg bieden aan terminale en pré-terminale patiënten. Mary van der Meer -al een aantal jaren actief als vrijwilligster bij deze Stichting- beschryft vanuit haar ervaring wat het werk inhoudt. „Ieder mens is sterfelijk. Wanneer het einde komt, op welke plek en op welke wijze, blijft verborgen tot het zover is. Uit onderzoek blijkt dat de meeste mensen de wens uit spreken thuis te kunnen sterven. In de praktijk is het vaak zo, dat als het zover is, we er niet over hebben nagedacht hoe dit te organiseren. Als de tyding van het naderend einde komt is er vaak al een lange weg afgelegd van ziekte en verdriet, naast het leren omgaan met licha melijke beperkingen. Het vraagt veel energie om het onvermijdelijke te accepteren, evenals het omgaan met verwarrende emoties in het contact met dierbaren. We leven in een tijd waarin ruim te is voor persoonlijke invulling van de laatste levensfase. Ieder mens heeft behoefte aan zorg, steun, begrip en aandacht. De huisarts en thuiszorg bieden steun op praktisch en psycho-sociaal gebied. Voor de mantelzorgers (partner, kinderen, huisgenoten) is het zwaar om alles rond het ziekbed goed te laten ver lopen. Ze zullen zich ook moeten voorbereiden op het naderend afscheid. Er komt meer bezoek en verzorgers komen dagelijks in huis. Vermoeidheid en slaapgebrek vra gen het uiterste van de naasten. Als vrijwilligers van de terminale thuiszorg kunnen we de mantelzor gers ondersteunen. We kunnen even de zorg uit handen nemen. Ik zie het als een contact van mens tot mens, waarbij je datgene doet wat wenselijk is voor de zieke. We zyn er belangeloos, niet vanuit een pro fessie of het moet zyn in de beteke nis van onvoorwaardelijk er zijn, waarbij de persoonlijke overtuigin gen er niet toe doen. De mantelzor- ger kan even tijd nemen voor zich zelf: een middagdutje doen, naar de kapper gaan of een bezoekje afleg gen. Even ruimte om een beetje op te laden. Als vrijwilliger ben je er, je doet wat wenselijk is met respect voor de persoonlijke levenssfeer. Soms is het genoeg er te zijn op afstand, met een boek op de bank terwijl de zieke weet dat hij niet alleen is. Een andere keer kan iemand je z'n levensverhaal vertel len, zittend in een rolstoel voor het raam. Of een praatje over dingen die voor de zieke van betekenis zijn. Ook is het mogelijk dat er nog jonge kinderen met al hun levens lust in huis zijn, ook zij hebben aan dacht nodig. Eenvoudige lichame lijke verzorging hoort er ook bij. Elke thuissituatie is anders even als de hulpvraag. Het is veelzijdig en dankbaar werk. Het is belangrijk ondersteuning te bieden, zodat de mantelzorgers het vol kunnen hou den him dierbare tot het einde toe thuis op hun eigen wijze te blijven verzorgen." Bent u geïnteresseerd geraakt, heeft u tijd en wilt u zich in dit werk verdiepen, dan kunt u zich als belangstellende vrijwilliger aanmel den by de coördinator: Corrie Kenter tel. 072-5330485. De Stichting houdt een kortlo pende cursus om de vrijwilligers voor te bereiden op en te onder steunen by hun werk. Natuurlijk kunt u ook voor een hulpaanvraag op bovenstaand telefoonnummer terecht. HEILOO - In winkelcentrum Het Hoekstuk is medio mei een vitamine bom gelanceerd: Vita Food heeft haar deuren geopend, een bron van vitami ne en dagverse producten. Dit weekend heeft Vita Food een Italiaans week end, dit weekend bruist van vers. Met onder andere: demonstraties van verse huisgemaakte pizza's, proevery van Italiaanse boeren kaas en olijven, Italiaanse rauwkostsaiade, en Italiaanse roerbakschotel voor de thuiskoks. Naast de Italiaanse keuken presenteren zij de diversiteit van hun winterkeu- ken. Vita Food vindt u in winkelcentrum Het Hoekstuk 11 in Heiloo. HEILOO - De win naar van de prijs van het spel Waar schyt de koe' op de Country Fair heeft zich gemeld. Het is Jeroen Himmink uit Egmond aan Zee. REGIO - Met de invoering per 1 januari 2006 van de nieuwe Zorgverzekeringswet, verdwijnt het verschil tussen ziekenfonds en particuliere verzekering. Alle huishoudens hebben hierover een informatiebrief van het Ministerie van VWS ontvangen. Toch hoort de SBO-NH (Samenwerkende Ouderenbonden in Noord- Holland) van haar achterban dat er een toenemende onrust is onder ouderen. Vooral de financiële gevolgen van de nieuwe zorgverzekering baren ouderen zorgen. Verzekerden met een bescheiden inkomen worden in hun premiekosten tegemoet gekomen via een zorgtoeslag, die de Belastingdienst maandelijks vooraf zal uitbetalen. Deze com pensatie is voor alleenstaanden maximaal circa 420,- en voor huishoudens maximaal circa 1200,- per jaar. Zorg- en huurtoeslag De belastingdienst verzendt in de maand september 2005 een for mulier zorgtoeslag (of gecombi neerd formulier huurtoeslag/zorg- toeslag). Wanneer die voor 1 november 2005 ingevuld en ver stuurd zijn, vindt de eerste ter mijnbetaling eind 2005 plaats. Indien u geen formulier hebt ont vangen en u denkt recht op zorg toeslag (en/of huurtoeslag) te hébben, bel dan de Belasting dienst. Voor alleenstaanden is dit tot circa bruto jaarinkomen 22.000; voor huishoudens tot ca. bruto jaarinkomen 40.000. Vrijwillige voorlichters De SBO-NH vindt het belangrijk dat ouderen worden voorzien van toegankelijke informatie over de Zorgverzekeringswet. De SBO- NH beschikt zelf over een groep vrijwillige voorüchters die goed op de hoogte zijn van de gevolgen van deze nieuwe wet. Deze voor lichters gaan de komende maan den voorlichting geven in een aantal Noord-Hollandse gemeen ten. Deze bijeenkomst zyn toe gankelijk voor leden en niet-leden van de ouderenbonden. Informatie over Zorgverzekering Als u vragen heeft, bel dan met uw eigen zorgverzekeraar, de Belastingdienst 0800-0543 (gra tis; uw sofmummer bij de hand houden) of de ouderenadviseur van het Trefpunt, tel. 072- 5331297. ALKMAAR - Dames die borstvoe ding geven en behoefte hebben aan contact met andere voedende moeders, zijn welkom op de bege leidingsavond op 29 september van de Vereniging Borstvoeding Natuurlijk (VBN). Deze avond is speciaal bedoeld voor voedende moeders en hun partners. Men kan daar (prakti sche) tips en ervaringen uitwisse len of zomaar kletsen over het hebben van een kind aan de borst en natuurlijk worden je vragen beantwoord. De baby mag wor den meegenomen. Deze begeleidingsavonden wor den in principe elke laatste don derdagavond van de maand gege ven. Tijd: 20.00 tot 22.00 uur. Voor opgave of informatie kun je bellen naar Annemarie Weerman: 072-5125810 of Esther Driest: 072-5627794.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 15