Drie punten voor Oosthonk in eredivisie-debuut Nieuwe baan Boscrossers klaar voor nationale top Fred Maart werpt de maximale score van 180 punten Derby op Dampegheest Baan wordt volgende week officieel geopend door burgemeester Romeyn Fietscross weer helemaal terug van bijna weggeweest De Fleilooërs hebben aangetoond dat ze het hoge niveau aan kunnen LIMMEN - Zowel de Cl-junioren van voetbalvereniging Limmen als de C l -junioren van voetbal vereniging De Foresters presteren tot nu toe uitstekend in de Hoofdklasse A van de KNVB C- juniorencompetititie. Limmen Cl behaalde afgelopen zaterdag in Heemskerk een mooie 1-3 overwinning op het sterke ADO'20 Cl en heeft al zijn 3 y gespeelde competitiewedstrijden gewonnen en is de trotse lijstaan voerder! De Foresters Cl, getraind door Niels Kok, wist afgelopen zater dag met 4-1 te winnen van Jong Holland Cl en heeft inmiddels drie van de vier gespeelde wed strijden in. winst weten om te zet ten en staat tweede in de compe titie. Zaterdag 24 september ontmoeten beide ploegen elkaar op sportpark Dampegheest in Limmen en is er dus sprake van een heuse derby. Aanvang van deze topontmoeting is 14.30 uur. Foto: A de Graaf Youri Beukeveld, voorzitter baancommissie, pakt winst op 'zijn' nieuwe baan. HEILOO - Een totaal vernieuwde fietscrossbaan kreeg afgelopen zon dag zijn wedstrijddoop. Het was de vijfde wedstrijd om het afdelings kampioenschap West, en tevens de generale repetitie voor de grote nationale wedstrijd komende zon dag. Fietscross is een wedstrijdsport die na een glorietijd in de jaren tachtig, weer helemaal terug is van byna weggeweest. De nieuwe status als Olympische sport bij de komen de Spelen mag dan ook als ultieme erkenning gezien worden. En bij die status hoort ook een goede accom modatie om de internationale aspi- ratie's waar te kunnen maken. Fcc de Kleydrivers in Langedijk hadden recent hun baan al verbeterd en nu zijn de wensen van Fcc de Boscrossers gerealiseerd. Niet een 'bult werk' maar een hele serie 'bul ten werk' is er verzet om de baan in Heiloo weer op goed nationaal niveaü te krijgen. De oude baan was, met wat aanpassingen, toch al 20 jaar oud. Deze was regionaal nog wel de meest aansprekende fietscrossbaan maar op nationaal niveau niet meer. Dat de monster klus niet voor niets is geklaard bleek wel uit de enthousiaste reac ties van rijders en officials. De baan is sneller, spectaculairder, en tech nisch moeilijker geworden dan de oude baan. Dat in combinatie met een snel en soepel wedstrijdver loop, geeft de organiserende FCC de Boscrossers alle vertrouwen in de Top Competitiewedstrijd (vroe ger N.K.) van volgende week. Hier zal de nieuwe baan zijn offi ciële opening door burgemeester Romeyn beleven en daarna- meedo genloos afgerost worden door de Nederlandse Fietscrosstoppers. Voorzitter (en oud wereldkampi oen) Ronald de Visser kon tevreden terug kijken op een goede AK-wed- strijd op de nieuwe baan. Dat Boscrossers in Afdeling West in opvallend veel categorieën aan kop gaan blijkt geen toeval te zijn. Juist op hun thuisbaan waren er velen niet te kloppen en verstevigden ze hun positie in de race om het afde lingskampioenschap. In maar liefst acht van de 15 categorieën gingen de thuisrijders met de dagwinst aan de haal. Maar liefst vier meisjes/dames gingen met de meeste punten naar huis, waaruit spreekt dat deze sport niet alleen is voor de stoere binken. Zo lieten de jonge meiden, Renee Loozeman en Claudia van der Kolk, zien dat ze niet voor niets WK Finales hebben gereden dit jaar! Ook voormalig wereldkampioen Bert Volkers gaf niemand enige kans. Eenmaal per jaar kunt u de natio nale fietscross-top in actie zien in Heiloo, in een wedstrijd uit een serie van zes. Locatie: sportpark 't Vennewater, zondag 25 september, aanvang 11.00 uur, entree vier euro. HEILOO - Het eerste team van de Heilooër dartclub Oosthonk heeft drie punten gepakt in de openingswedstrijd van de re gionale eredivisie. Rob Radsma en Robbert Jonkheer zegevier den in hun koppelwedstrijden en Radsma wist ook in de sin gle de winst binnen te halen. In de overige confrontaties sloeg de balans door naar het bezoekende La Chouffe I, dat daardoor met een 6-3 zege de terugreis naar Den Helder kon aanvaarden. Dirk Kaan en Fred Maart speel den een zinderend koppel die na een 2-2 gelijkstand uiteindelijk door een ongelukkige 'double' verloren ging. Maart smaakte het genoegen een 180 te gooien 'one hundred and ei-ei-eighty; heee hooo', en kreeg daarvoor de traditionele belo ning zijnde een, halve üter hoplimo- nade aangeboden. De Heüooërs hebben al met al aangetoond dat ze het hoge niveau van de eredivisie aan kunnen. Wel zaten de vakantie en de concurrentie van andere sporten nog enigszins in de vingers. Naar verwachting zullen, zoals vorig jaar het geval was in de eerste divisie, de resultaten in de loop van de komende maanden gaan pieken. Het Oosthonk A team trad aan in gloednieuwe wedstrijdshirts. De shirts vermelden naast de sponsor de naam van het team en van de individuele darter. De mannen van teamcaptain Marcel Henning gaan zich op de zolderkamer terdege voorbereiden op de volgende uitda ging die ze te Wervershoof zullen aantreffen in de vorm van het topte- am van de plaatselijke dartclub De Darts. De week daarop krijgen ze het enigszins verzwakte Du Passage uit Alkmaar op bezoek. Wie geïnte resseerd is om als toeschouwer een wedstrijd bij te wonen is altijd wel kom in het clubhuis van de wijkver- eniging Plan Oost aan de Oostkanter. Informatie bij Paul Pesser, tel. 072-5335179. Datzelfde geldt wanneer u overweegt om zich actief aan de dartsport te wijden, recreatief of in wedstrijdverband. De clubavonden zijn op maandag vanaf 19.30 uur. Uitslagen Oosthonk A - La Chouffe I: 3-6, individueel: Radsma- Snijder 3-2; Jonkheer- R.Bakker 0- 3; Maart- Hofland 0-3; Henning- S.Bakker 1-3. Koppels: Radsma/ Jonkheer - Snijder/ R. Bakker 3-1; Maart/ Henning - Snijder/ R.Bakker 1-3; Maart/ Kaan - Hofland/ S.Bakker 2-3; Radsma/ Jonkheer - Van de Linden/ S.Bakker 3-1; Teamspel: 0-2. Het eerste team van de Heilooër dartclub Oosthonk heeft drie punten gepakt in de openingswedstrijd van de regionale eredivisie. Start competitie van Oppositie HEILOO - De eerste ronde van de interne competitie begon ondanks de komst van onze Egmondse broe ders, schakers dus, met een wat ingekort programma. Cracks als onder andere Jongkind, van Ham, van Etten en Kracht ontbraken. De loting bepaalde dat clubkampioen van Veelen te maken kreeg met Vonk. Aanvankelijk wilde Vonk het spel zo neutraal mogeüjk houden, waarschijnlijk om van Veelen niet in zijn spel te laten komen. Deze tac tiek hield hij niet zo erg lang vol toen van Veelen kans zag om zijn geliefde combinatiespel te spelen wat resulteerde in een broze en wei nig hoopgevende stelling in de laat ste linies van Vonk. Zonder al te veel moeite kon van Veelen de overwin ning halen. Woudstra moest ondanks de voorsprong vamde kwa liteit opletten tegen Blom, die met fris en verrassend spel zijn come back op de club maakte. Woudstra speelde wat tolerant waarmee hij Blom de gelegenheid gaf om aanval lende ideeën te demonstreren. Maar helaas voor hem bleef Woudstra in de beslissende fase van de partij overeind om even later het materie le overwicht in zijn voordeel af te wikkelen. Hassing heeft al jaren niets meer kunnen bereiken tegen van de Wal. Vanuit de opening liet hij zich verleiden om de rochade over te slaan en te besluiten voor een geforceerde verdediging. Van de Wal kon eigenlijk vrij eenvoudig druk uitoefenen op het zwarte cen trum en wist daarbij een pion weg te plukken. Om wat lucht te krijgen gaf Hassing een tweede pion weg. Maar dat hielp niet veel. Wat Hassing wel had kunnen helpen was een lelijke torenzet van zijn tegen stander, waarbij hij zijn pionnen had kunnen .terugpakken en vrij gemak kelijk remise had kunnen maken. Hij zag het niet! Van de Wal gaf hem geen tweede kans en speelde ver volgens rustig naar winst. Vlaar hoefde geen ontzag te hebben voor de reputatie van Folkertsma, want die kwam halverwege de partij een stuk achter. Van zijn stelling was niet veel meer van te maken, maar een foutje van de andere kant is natuurlijk altijd mogelijk. Vlaar bleef behoedzaam en haalde de punten binnen. Smith verdedigde zich met het Hollands, dat niet veel meer wordt gespeeld, althans by Oppositie niet populair is. Tegenstander Huffnagel kwam niet onprettig te staan, maar ondernam verder geen risico's omdat Smith zijn stukken op de goede velden had gepositioneerd. Sauer tenslotte, ging al vroeg ten onder in een ope ning die hij niet goed bleek te ken nen. De uitslagen: Vank- van Veelen 1- 0, Woudstra - Blom 1-0, Suurhoff- van de Werff 0-1, van de Wal - Hassing 1-0, Jonkheer - Limmen 0- 1, Folkertsma - Vlaar 0-1, Langereis - van de Brink 0-1, Bosma - de Jong remise, Huffnagel - Smith remise, Smit - Sauer 1-0, Plaggenborg - de Lange 1-0.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 24