Succes politiesurveillanten Heiloo krijgt vervolg Huisvesting scholen Plan Oost zorgt voor volle vergaderzaal ■P■HKI H E I L O O m 'i 3 Op dit moment zijn er vier surveillanten, die in totaal zeventig uur per week werken KORTOM 12.346,20 voor KWF Kankerbestrijding Tweedehands boekenmarkt in Heiloo Burgemeester en wethouders vinden veiligheid erg belangrijk Ouders en buurtbewoners vonden ideeën helemaal niets POLITIEBERICHTEN Vernieling personenauto Snelheidscontrole Parkeercontroles Diefstal portemonnee Diefstal uit bedrijfsauto's UITKIJKPOST 21 SEPTEMBER 2005 Politiesurveillante Joyce de Wit kreeg uit handen van burgemeester Romeyn een nieuwe damesfiets. Foto: Uitkijkpost HEILOO - De collecte voor KWF Kankerbestrijding in Heiloo heeft 12.346,20 opgebracht. Wie de collectant heeft gemist kan als nog een gift overmaken op giro 26000 ten name van KWF Kankerbestrijding in Amsterdam. Met het geld dat de collectanten hebben opgehaald, kan meer onderzoek mogelijk worden gemaakt. Onderzoek waarmee betere en minder ingrijpende behandelingen tegen kanker ont wikkeld kunnen worden. De KWF-afdeling Heiloo dankt iedereen voor zijn of haar bijdra ge aan de collecte. Voor meer informatie over KWF Kankerbestrijding kunt u kijken op www.kwfkankerbestrijding.nl of bellen naar 0800-0226622 (maandag tot vrijdag van 10.00 tot 12.30/ 13.30 tot 16.00 uur). HEILOO - Op zaterdag 24 sep tember van 10.00 tot 13.00 uur, is weer de tweedehands boeken markt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk Heiloo georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunt u ook bellen, tel. 072-5331297, dan wordt er een afspraak met u gemaakt om ze op te halen. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie- opgave moeten uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm is 0,43 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. Foto's en kopij kunnen tot uiterlijk maandag 17.00 uur worden verwerkt. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072- 5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Postadres: postbus 68,1850 AB La HEILOO - Ook de komende drie jaar houden politiesurveillanten extra toezicht in Heiloo. Marie van Rossen (korpsbeheerder van de politieregio Noord-Holland Noord en burgemeester van Alkmaar) en Hans Romeyn (bur gemeester van Heiloo) onderte kenden op 14 september een convenant waarin dit is vastge legd. Van Rossen ondertekende het convenant als korpsbeheer der, omdat de surveillanten worden gehuurd van de politie regio Noord-Holland Noord. In het convenant staat dat het college in ieder geval tot september 2008 politiesurveillanten inhuurt voor extra toezicht. Nadat het con venant was ondertekend, ontving politiesurveillante Joyce de Wit uit handen van burgemeester Romeyn ...Er bleven echter drie proble men over, nameüjk de slechte staat van Springschans Centrum en in Plan Oost van de Benedictus en van Springschans-Oost. Afgelopen voor jaar heeft de raad besloten tot nieuwbouw voor Springschans Centrum en daarmee was de zak met geld leeg. Ik praat over de zak met geld, omdat het Rijk bij de overdracht van de verantwoorde lijkheid voor de schoolgebouwen naar de gemeenten, iedere gemeen te daarbij een budget heeft gege ven, met de woorden dat ze het daar maar mee moeten doen. Dus bij hogere uitgaven is de gemeente genoodzaakt op een andere manier geld vrij te maken. Zo ook in Heiloo en de raad beraadde zich daarom op een manier om het geheel betaalbaar te maken. Dat is de reden geweest dat er onderzoek is gedaan naar een gebouw waar de beide scholen onderdak zouden vin den", aldus Harriet Koomen, die vervolgt: een damesfiets. Met een goede uit rusting kunnen de surveillanten hun taken nog beter uitvoeren. Tot slot deelden de politiesurveillanten op straat flyers uit met 'Tien gou den tips' voor een veilig Heiloo en informeerden ze het pubüek over veiligheidsonderwerpenOok kreeg men een praktische 'keychain'. Burgemeester en wethouders vin den veiligheid in Heiloo erg belang rijk. Extra toezicht is voortgekomen uit de Nota Integraal Veiligheids beleid 1997-2001. De gemeente- ,,Maar vanaf het allereerste begin, tijdens de inloopavond in het Oosthonk door WD Heiloo georga niseerd, bleek dat ouders en buurt- bewoners deze ideeën helemaal niets vonden. Alle latere contacten, die plaatsvonden tijdens vergade ringen in de Benedictus, tijdens commissievergaderingen, tijdens een hoorzitting in mei in het gemeentehuis, gaven hetzelfde beeld. Er werd door commissiele den gesproken met de Mede zeggenschapsraad, met leden van de schoolbesturen, met ouders en met omwonenden en men maakte duidelijk dat men de huidige situa tie zoveel mogelijk wil handhaven. raad stelt jaarlijks middels een jaar plan vast welke werkzaamheden door de politiesurveillanten worden uitgevoerd. In 1998 is de eerste politiesurveillant van start gegaan en in september 1999 heeft de gemeente Heiloo een tweede poli tiesurveillant ingehuurd. Op dit moment zijn er vier surveillanten, .die in totaal zeventig uur per week werken. Politiesurveillanten hebben volle dige opsporingsbevoegdheid en kunnen, als het nodig is, direct optreden en zelfstandig proces ver baal opmaken. Zij kunnen hierdoor daadwerkeüjk ingezet worden waar dat nodig is: onder meer bij parkeeroverlast, toezicht in de openbare ruimte, fietsendiefstallen, diefstallen van en uit auto's en van dalismebestrijding. Twee schoolgebouwen, nieuw of aangepast aan de huidige onder- wijseisen, maar niet samen en zeker niet in hoogbouw De enige partij die wel voelde voor de plannen van samenwerking was het ISOB, het bestuur van de openbare scholen in de regio", aldus Koomen. „Uiteindelijk is het belangrijk dat de politiek hier zijn conclusie uit trekt. We hebben de mogelijkheden onderzocht. Dat is goed, dat hoort ook zo, maar nu is er, gelet op alle reacties, duidelijkheid nodig voor de nabije toekomst. Het plan tot samenvoeging op één locatie kan niet rekenen op een breed draag vlak, dat weten we nu. Nu is het onze taak om na te gaan hoe we zo efficiënt mogeüjk renovatie en/of herbouw van de scholen op hun huidige locatie kunnen laten plaats vinden. Laten we daar nu onze energie in steken! En dan staan er straks toch een paar mooie school gebouwen in Plan Oost!" HEILOO - Op woensdag 14 sep tember werd tussen 14.00 en 14.45 uur een personenauto ver nield die geparkeerd stond op het parkeerterrein van de sporthal aan het Het Zevenhuizen. Met een steen werd de voorruit van de zwarte Suzuki Jimny vernield. HEILOO - Op dinsdag 13 septem ber werd op de Omloop van 15.00 tot 15.45 uur een snel heidscontrole gehouden. Tussen de genoemde tijdstippen passeer den 35 voertuigen. Twee bestuur ders werden geverbaliseerd voor het overschrijden van de maxi mumsnelheid van vijftig kilometer per uur. De hoogst gemeten snel heid bedroeg zeventig kilometer per uur. HEILOO - Op maandag 12 sep tember werd op de Matthijs Zonderhuisweg in het parkeerzo- negebied gecontroleerd op het gebruik van de parkeerschijf. Eén automobilist werd bekeurd voor het niet zichtbaar hebben van een parkeerschijf. Op dinsdag 13 sep tember werd op de Schoollaan, Willibrordusweg, Raadhuisplein en Matthijs Zonderhuisweg gecontro leerd op het gebruik van de par keerschijf in het parkeerzonege- bied. In totaal werden zes bekeuringen uitgeschreven voor het parkeren zonder parkeerschijf. Op woensdag 14 september werd een aantal keer op de Matthijs Zonderhuisweg gecontroleerd in het parkeerzonegebied. Er werden geen overtredingen geconstateerd. Op vrijdag 16 september werd gecontroleerd op de Matthijs Zonderhuisweg en op de Kreek in het parkeerzonegebied. Op de Mattijs Zonderhuisweg werden twee automobilisten bekeurd. Op de de Kreek werden vier automo bilisten bekeurd voor het niet gebruiken van de parkeerschijf. Tijdens een op zaterdag 17 sep tember gehouden controle wer den vijf automobilisten op de De Kreek bekeurd voor het niet gebruiken van de parkeerschijf. HEILOO - Dinsdagmiddag 13 september werd tijdens het doen van inkopen in een winkel in het winkelcentrum 't Loo een porte monnee ontvreemd. De porte monnee zat in een fietstas die tij dens het doen van de inkopen in een winkelmandje lag. Bij het afrekenen aan de kassa bleek de portemonnee uit de fietstas gesto len te zijn. In de donkerrode damesportemonnee bevond zich een geldbedrag, rijbewijs en enke le (bank)pasjes. HEILOO - In de nacht van woens dag op donderdag 14-15 septem ber werd in een drietal bedrijfsau to's ingebroken Een auto stond geparkeerd op de het Het Veld, de twee andere auto's stonden gepar keerd op de Goodeslaan. Uit de auto's, die allen van het merk Volkswagen type Transporter waren, werd hoofdzakelijk elek trisch gereedschap ontvreemd. Gevonden voorwerpen van 12 tot en met 18 september: Enkele sleutels, grijs herenhorlo ge, kinderschoentje blauw/ rose rechts, zilveren armband.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 3