Schildersbedrijf George Tervoort Gree Ris neemt afscheid van de Partij van de Arbeid Cursussen en Workshop voor 55-plussers H E I L O O BEDRIJF BELICHT V Verschillende opvattingen over politiek bedrijven oorzaak van breuk met fractie 'Wie zit er nou te wachten op een partij Gree Ris?' Alle cursussen worden gegeven in het Trefpunt Creatief schrijven, Ketting maken, Creatieve handen KORTOM Samen eten in het Trefpunt UITKIJKPOST 21 SEPTEMBER 2005 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Mario Sacksioni U vindt Schildersbedrijf George Tervoort aan de Warmoezierslaan 12 te Heiloo, tel. 072-5335707. HEILOO - Opgeleid tot schilder, een aantal jaren gewerkt bij de firma Klaver in Heiloo, trok George Tervoort de stoute schildersschoenen aan en begon op 30 maart 1980 voor zichzelf. Toen had hij één personeelslid, inmiddels zijn dat er vijf. De meesten werken er tussen de 15 en 20 jaar, Gerard Mooy zelfs 25 jaar. Ieder jaar kwam er een personeelslid bij die George zelf opleidde. Want, zo zegt hij, het komt aan op goede contactue le eigenschappen (we doen veel 'burgerwerk'), vakmanschap, kunnen adviseren en flexibel zijn. Voor George is het duidelyk: ,,Ik ben erg bly met mijn personeel!" Trouwe klantenkring van particulieren, bedrijven en scholen Het schildersbedrijf heeft haar sporen verdiend en een trouwe klanten kring opgebouwd. Hoofdzakelijk verricht Tervoort onderhoudswerk in Heiloo en omgeving, maar er worden ook klussen gedaan voor de gemeente, bedrijven in Heiloo en scholen. 'Natuurmonumenten' is bij voorbeeld zo'n klant. George: „In 1980 was het natuurlijk niet zo'n goeie tijd om te beginnen, met de neergang van de economie, maar ik dacht als ik het nu red, red ik het verder ook en dat is dus gelukt. We werken het hele jaar door, zowel binnen als buiten. Doen zelf de administratie en boekhouding en hebben daardoor goed zicht op het financiële reilen en zeilen van het bedrijf. We zijn een klein bedrijf, dus dat betekent voor de klant een zeer persoonlijke benadering." Ook behangen, stukadoren en advies op allerlei gebied U moet bij Tervoort niet alleen aan schilderen denken. U kunt ook terecht voor behang- en stuukwerk en daarnaast geeft Tervoort advies op gebied van kleuren, hang- en sluitwerk en aansluiting van uw verlichting. Naast vakmanschap heeft George Tervoort klantgerichtheid hoog in het vaandel. Zo vertelt hij: Heel belangrijk vind ik het nakomen van afspra ken, we hebben het druk, dat geef ik toe, maar als men een afspraak wil maken, vertel ik meteen hoe lang men moet wachten onder het motto: eerlijk duurt het langst. En wat de prijs betreft: het blijft natuurlijk hand werk, dus dat kost wat. Maar ik zeg altijd: de vreugde over de lage prijs is al lang vergeten, maar de ergernis over de kwaliteit, die blijft." Schildersbedrijf George Tervoort viert het 25-jarig bestaan met een aan trekkelijke winterschilderactie25 klanten uit het bestand van 2005 wor den verrast met een diner voor twee ergens in Heiloo. De namen van de winnaars worden met regelmaat bekend gemaakt in de Uitkijkpost. Daarnaast geeft de winterschilder een premie van 25,- per man per dag van november tot maart. HEILOO - Op 14 september heeft Gree Ris na bijna zeven jaar werk zaam geweest te zijn voor de PvdA als raadslid in Heiloo met een brief afscheid genomen van de 'voor haar bekende mensen'. Haar besluit is weloverwogen en vooral emotio neel geweest. Voor Gree is het belangrijk dat de burgers die haar gekozen hebben, weten hoe haar besluit tot stand gekomen is. Vandaar een deel van haar brief in deze Uitkijkpost. „Het werk voor de PvdA heb ik altijd met veel plezier gedaan, behalve het laatste jaar! Noem het maar een kwestie van gevoel, het is niet te bewijzen, maar je voelt dat het niet meer klopt. Ik wil niemand daar de schuld van geven, maar ik weiger te aanvaarden dat de ver schillende karakters de oorzaak zijn van het mislukken van de samen werking in de fractie en met het bestuur, het is eerder een kwestie van verschillende opvattingen over poütiek bedrijven. Het accepteren van elkaar en de daarbij behorende karakters zouden het mogelijk moeten maken om iets goeds voor de gemeenschap te doen en dat is bij ons niet gelukt. Maar als dat niet lukt, als je inspan ningen om helder en duidelijk te zijn, ook tegenover elkaar, niet brengen wat je zo graag nastreeft, dan moet je stoppen. Ik ben altijd kritisch geweest ten aanzien van mijn partij, juist omdat ik het zo belangrijk vond dat solidariteit met elkaar en voor anderen merkbaar moest zijn. De laatste jaren miste ik dat in onze groep totaal. Dat gaat aan je vreten, dat maakt je onzeker en dan kun je je werk niet meer goed doen. Wij moeten ons echter hoeden voor zelfgenoegzaamheid en het gaat toch zo goed gevoel. Poütiek is grilüg en het kan heel snel weer omslaan. Ik mis de funda mentele debatten, de afgelopen jaren. Ik mis inlevingsgevoel over wat er gebeurt in ons dorp. Niet dat elke burger zijn geüjk moet hebben, maar je zou verschil moeten kun nen maken tussen wat wel en wat niet kan en dat je je moet inspannen om aan onredeüjkheid iets te doen, zelfs als je daarmee al zeker weet dat je het er niet door krijgt in de raad, omdat ieders belang nu een maal weer anders is. Met pijn in mijn hart neem ik afscheid van de PvdA. Het is niet mogeüjk om in de raad te büjven en tegeüjkertyd üd te zijn van de PvdA. Ik ben een geko zen volksvertegenwoordiger en hoe moeiüjk het ook is, ik wü deze raadsperiode afmaken en zal daar om alleen verder gaan. Ik dank jul- üe aüen voor het in mij gestelde vertrouwen en ook al ben ik niet meer van de Partij, ik zal mij als sociaal democraat büjven inspan nen voor 'mijn dorp'." In een telefonisch contact bena drukte Gree dat het niet haar bedoeling is om een eigen partij op te richten: „Ik wü geen eigen partij, ik kan dat fysiek niet aan en wie zit er nou te wachten op een partij Gree Ris?" Gree heeft altijd veel waarde gehecht aan de intentie waarmee men in de poütiek wat wü bereiken voor de gemeenschap. Het verschü in karakters zou volgens haar dan ondergeschikt moeten zijn. „Verschülen in karakters hou je altijd, dat heb je met een sportclub en dus ook in een poütiéke partij." Gree blijft zich tot het einde van haar raadsperiode (maart 2006) HEILOO - In het Trefpunt wor den de komende tijd weer een aan tal cursussen gehouden. Creatief Schrijven is een schrijf praktijk die zich rechtstreeks richt op wat in alle mensen aanwezig is: uw creativiteit en die dus niet traint in vormen van 'zakeüjk' schrijven, zoals verslagen, notulen of zaken brieven. De docent, die zelf voor papier en schrijfmateriaal zorgt, is Neerlandicus en heeft jarenlange ervaring met deze vorm van schrijf- didactiek. Woensdag van 10.00 tot 12.00 uur, 62,50 voor tien lessen, docent: de heer M. Boon, aanvang: 28 september tot en met 30 novem ber. Workshop Ketting maken. Nog steeds op zoek naar een bijpassen de ketting bij uw nieuwe blouse? Dan is deze workshop iets voor u. Tijdens deze twee uur durende workshop maakt u met knijpkralen, gecoat metaaldraad en glaskralen een mooie ketting. U heeft de keuze uit twee modeüen. De materialen die tijdens de workshop gebruikt worden zijn nikkelvrij. Woensdag van 14.00 tot 16.00 uur, Prijs 15,- inclusief materiaalkosten. Docente is Bianca Weeteling, aan vang 19 oktober. Workshop Zijdebloemen. Tijdens deze workshop wordt er een gem- berpotje opgemaakt met zijdebloe men (anemonen), oase, mos of thyüantia, drie kaneelstokken en elzenproppen. Behalve een knip tang hoeft u verder niets mee te nemen. Donderdag van 14.00 tot 16.00 uur, prijs 16,-, inclusief materiaal. Docente: Doüy Langenberg, aanvang 10 november. Cursus Creatieve handen: tijdens deze vijf weken durende cursus zal men creatief met de handen bezig zijn. Er zal onder andere een feest- verpakking voor een fles wijn, een geschenkdoosje en een kerstmobiel met cd's gemaakt worden. Ook zal er aandacht worden besteed aan de nieuwste kaarttechnieken. Dinsdag van 14.00 tot 16.00 uur, prijs 35,- inclusief materiaal, docenten Janny Engelsman en Wanda Vasbinder. Aanvang: 11 oktober tot en met 8 november. AUe cursussen worden gegeven in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 te Heüoo. Voor inüchtingen en/of opgaven kunt u beüen met Stichting Ouderenwerk Heüoo, tel. 072-5331297. aüeen inspannen. Dat heeft ze per slot van rekening beloofd aan de 1200 kiezers die in 2002 op haar gestemd hebben. Woordvoerder Cees Rootjes rea geerde als volgt namens de PvdA: „Het bestuur en fractie van de PvdA, afdeling Heüoo hebben ken nis genomen van het besluit van Gre Ris om - gelet op de verschülen in stijl van werken - als zelfstandig raadsüd deze raadsperiode af te ronden. Bestuur en fractie betreu ren het feit dat een goed samenwer ken niet langer mogeüjk is gebleken en hebben respect voor het besluit van Gré Ris. Zij danken haar voor haar inzet in de afgelopen jaren als raadsüd en bestuursüd en wensen haar veel succes in de komende periode." Foto: Mario Sacksioni Gree Ris HEILOO - Op vrijdag 7 oktober is er in het Trefpunt weer een maal tijd, die als volgt is samengesteld: heldere aspergésoep, kip püaf met gel'e rijst, rauwkost, tuin- boontjes met mosterdsaus en aardappelen, sukadelapje met jus en warme griesmeelpudding met bessensap toe. De maaltijd begint om 18.00 uur. Voor en ook na het eten is er een mogeüjkheid om in de ontmoetingsruimte wat te drinken. De maaltijd kost 9,50 te voldoen aan de baüe van het Trefpunt voorafgaand aan de maaltijd. Het 'Eten in het Trefpunt' is een gezamenüjke activiteit van de Stichting Ouderenwerk Heüoo en de SBO (samenwerkende ouderenbonden ANBO en KBO). De maaltijd wordt bereid door het personeel van de keuken van 'De Loet' en vrijwilügers nemen de bediening voor him rekening. Heeft u geen vervoer? De chauffeurs van het vrijwilüge autovervoer halen u op en brengen u weer thuis. Kosten hiervoor zijn: 4,50 per persoon retour (in Heüoo) aan de chauf feur te voldoen. *U kunt zich voor deze maaltijd - en voor vervoer - opgeven bij de baüe in het Trefpunt, tel. 072-5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 5