Nieuw: OPK keuring bij Zonneveld Optiek Capelli viert 10-jarig bestaan E Talencursussen Plusactiviteiten Zin in een feestje? DIDI bestaat 25 jaar Speciaal aanbod voor 55-plussers KORTE BERICHTEN INGEZONDEN MEDEDELINGEN INGEZONDEN MEDEDELINGEN Inloopavond en kennismaking geologie Workshop panfluit spelen Werelddans voor kinderen Voelt u zich onzeker op de fiets? UITKIJKPOST 21 SEPTEMBER 2005 HEILOO - Goed kunnen zien. Mooie dingen kunnen bekijken. Het is belangrijk, eigenlijk onmisbaar voor de kwaliteit van uw leven. Zijn uw ogen niet zo goed als u zou willen, dan kunt u terecht bij de opticien voor een bril of contactlenzen. Natuurlijk wilt u de beste opticien, die de kwalitatief opti male oplossing voor u zoekt. Om consumenten bij die keuze te ondersteu nen is OogMerk opgericht. Dit merk is verbonden met een groep zelfstandi ge opticiens, contactlensspecialisten en optometristen. De aangesloten ondernemers zijn gedreven specialisten, die voldoen aan de hoogste oplei dingseisen. Vanaf heden is Zonneveld Optiek OogMerk Opticien. Op basis van gede gen selectiecriteria wordt Zonneveld Optiek toegelaten tot de OogMerk- organisatie. Het lidmaatschap van de OogMerk is alleen mogelijk indien de bij haar aangesloten opticiens beschikken over de meest geavanceerde (oogmeet)apparatuur, de benodigde diploma's en beschikken over de ken nis van de laatste innovaties op gebied van contactlenzen en glazen. Bij de OogMerk optiekwinkels bent u verzekerd van goed advies en is er oprechte interesse in de klant. Maar ook het modeaspect en wat een bril kan doen voor iemands persoonlijkheid staan centraal. Rob Zonneveld is er trots op OogMerk Opticien te zijn. Immers, dit betekent dat Zonneveld Optiek de zekerheid biedt van landelijke service en garantie. OPK-keuring Moderne apparatuur levert de resultaten van oogmetingen. Maar de ken nis en ervaring van de OogMerk-opticien bepalen uiteindelijk mét u wat voor u de beste oplossing is. OogMerk-opticien Zonneveld Optiek staat voor gegarandeerd verantwoorde, veilige en persoonlijke zorg! Gedurende de Nationale Oogmeetweken introduceert OogMerk de gratis OPK-keuring! Laat nu bij Zonneveld Optiek je Ogen Periodiek Keuren! Geheel gratis en profiteer meteen van scherpe aanbiedingen. OogMerk Opticien Zonneveld Optiek, Heerenweg 151 in Heiloo, tel. 072- 5331275. E-mail: mail@zonneveldoptiek.nl, www.oogmerk.nl. HEILOO - 'Als je haar maar goed zit' is een veelgebruikte uitdrukking. Maar voor menigeen is dit inderdaad waar. Maryse Swart van kapsalon Capelli aan de Tulpencroftlaan zorgt al tien jaar dat haar klantén haar zaak tevreden en met een trendy coupe verlaten. Op 22 september 1995 begon zij haar eigen kapperszaak op de plek waar ooit de groentezaak van van der Steen was. Op de hoogte van trends „Uiteraard heb ik een kappersopleiding gedaan en vervolgens in Alkmaar in een salon gewerkt. Toen ik 21 jaar was, ging ik werken op cruisesche pen. De dames, maar ook heren wilden dan goed gekapt aan de Captain's cocktail of andere gala-avonden verschijnen. Maar ik knipte bijvoorbeeld ook het personeel. Bij terugkomst, ik was toen 23, begon ik weer op mijn vertrouwde plekje bij de kapsalon in Alkmaar. Maar ik dacht: dat moet ik zelf ook kunnen. Ik ben driekwart jaar op zoek geweest naar een geschikte plek, tot dit op mijn pad kwam. In 1995, tien jaar geleden dus, ben ik hier in mijn eentje begonnen." De salon is prachtig ingericht, modern en stijlvol met opvallend grote spiegels die reiken van de grond tot aan het plafond. Een paar maanden na haar start in '95, is Maryse, zoals ze het zelf noemt 'aan personeel begon nen'. Op dit moment werkt zij samen met Frieda Lodder. Om de nieuwste trends by te houden, volgen zij regelmatig cursussen en bezoeken beurzen. Maryse; „De trends voor dit najaar zijn krullen, vrouwelijke lijnen, dus wat meer gestyled haar. Wat de haarkleur betreft gaat asblond de boventoon voeren. Dan moet je niet denken aan egaal asblond, maar asblonde tinten die in kapsels verwerkt worden. Al met al blijf ik het altijd belangrijk vinden dat een kapsel afgestemd is op de persoon en dat de klant er op het werk, thuis en in de vrije tijd ook goed mee om kan gaan. Daarom geef ik ook altijd tips mee voor onderhoud van het haar thuis." Daarnaast kunt u bij Capelli ook terecht voor een keur aan haarverzorginsproducten, plus de nieuwste ontwikkelingen als haarextensions. Maar ook voor wassen, knip pen, föhnen en een permanent bent u aan het juiste adres. Vanwege het 10-jarig bestaan van Capelli kimt u tijdens de maanden sep tember en oktober profiteren van aantrekkelijke aanbiedingen, zoals kortin gen op behandelingen, kleuren en zelfs gratis verzorgingsbehandelingen. Let u dus op de advertenties in de Uitkijkpost. Kapsalon Capelli kunt u bereiken op tel. 072-5335514. HEILOO - Op vrijdag 23 septem ber vindt er by het Nivon Heiloo een gratis inloopavond plaats. Deze avond vanaf 20.00 uur kunt u kennis maken met de geologie- activiteiten voor het seizoen 2005-2006. In zaal twee van het Cultureel Centrum Het Open Huis te Heiloo (bij het Witte Kerkje) is er een prachtige collectie voor beeldstenen, een zaagmachine, microscoop enzovoort te zien. Verder zal er aandacht besteed worden aan de vierdaagse Geologiereis naar de Pfalz in Duitsland in mei 2006. Voor inlichtingen: Piet Postma, tel. 072-5332231 of Wim van Kuijk, tel. 072-5332231. HEILOO - Begin oktober start er een workshop panfluiten voor jong en oud(er). In deze work shop maken de cursisten kennis met het Balkan-instrument en naast veel spelen krijgt ook adem- techniek aandacht. In tien lessen van één uur leert men zo veel mogelyk muziek te maken op dit instrument. Het is .niet nodig dat de cursisten al noten kunt lezen; dat wordt spelenderwijs geleerd. Een 15-pijps panfluit is geduren de die tien weken te huur. Er wordt een ochtend- en een avond workshop gegeven. Opgave vóór 1 oktober by de Panfluistudio aan de Vennewatersweg, Hélène Kolkmeijer, tel. 072-5338215. HEILOO - Woensdag 28 septem ber starten er in Heiloo twee kin dergroepen werelddans voor de leeftijdsgroepen 4 tot 6 (groep een en twee) en voor de leeftijds groep 7 tot 9 (groep drie, vier en vijf). In de lessen zullen dansen uit de hele wereld aan bod komen, zoals traditionele dansen en improvisaties op wereldmu ziek. Op een speelse wijze kunnen kinderen kennismaken met ver schillende dansvormen en cultu ren. De lessen worden gegeven door twee jonge, enthousiaste dansdocenten, Mena Kilani en Sara Damen. De lessen vinden plaats in de dansstudio van de muziek- en dansschool Heiloo, Mariënstein 178a. De lessen zijn op de woensdagmiddag, blok A: van 14.00 tot 14.45 uur (kinde ren van groep een en twee), blok B: van 15.00 tot 16.00 uur (kin deren van groep drie, vier en vyf). De eerste les op woensdag 28 september is gratis. Voor meer informatie: Muziek - en Dansschool Heiloo, Het Veld 1, tel. 072-5332460, e-mail: muziekendansheiloo@hetnet.nl, www.muziekendansschoolheiloo.nl. HEILOO - Op zaterdag 1 oktober houdt 3VO in samenwerking met de Stichting Ouderenwerk Heiloo een ochtend 'Fietsen voor Ouderen'. Tijdens deze ochtend is er een reactietest, een ogentest, de verkeersregels worden opnieuw doorgenomen, er is een demonstratie van fietsen voor ouderen zoals een fiets met lage instap, een elektrische fiets, et cetera. Deze ochtend begint om 09.00 uur. Informatie en aanmel ding bij Stichting Ouderenwerk, Abraham du Boishof 2 in Heiloo, tel. 072-5331297. CASTRICUM - Bij Plusactiviteiten Bonhoeffercollege starten in oktober 2005 weer diverse Talencursussen. U kunt ook inschrijven voor vervolgcur sussen. Duitsl: Beginners: 20 lessen 152,- inclusief boek 12,- Startdatum: woensdag 5 oktober: 19.00 tot 20.30 uur. Conversatieles Duits: start woensdag 5 oktober: 20.40 tot 22.10 uur, 10 lessen 77,-. Engelsl: Beginners: 22 lessen 192,- inclusief tekst- en werkboek *36,-. Startdatum: woensdag 5 oktober: 19.00 tot 20.30 uur. Conversatieles Engels: start maandag 3 oktober: 20.40 tot 22.10 uur, 10 lessen 80,- inclusief syllabus. Fransl: Beginners 22 lessen €197,- inclusief tekst- en werkboek van €45,-. Startdatum: maandag 3 oktober, 19.00 tot 20.30 uur is VOL. Extra cursusdatum in verband met wachtlijst! Conversatieles Frans: start op maandag 3 oktober van 20.40 tot 22.10 uur, 10 lessen 73,-. Italiaansl: Beginners, 22 lessen 199,- inclusief boeken van 46,-, startdatum: woensdag 5 oktober: 19.00 tot 20.30 uur, startdatum: zaterdag 8 oktober: 10.40 tot 12.10 uur. Conversatieles Italiaans: start op donderdag 6 oktober van 20.40 tot 22.10 uur, 10 lessen 79,-. Spaansl: Beginners: 22 lessen 200,- inclusief tekst- en werkboek van 48,- Startdatum: maandag 3 oktober: 19.00 tot 20.30 uur, startdatum: woensdag 5 oktober: 20.40 tot 22.10 uur, startdatum: zaterdag 8 okto ber: 10.40 tot 12.10 uur. Conversatieles Spaans: start op maandag 3 okto ber van 19.00 tot 20.30 uur, 10 lessen 80,-. Portugees 1: Beginners: 22 lessen 210,- inclusief tekst-en werkboek van 56, startdatum woensdag 5 oktober: 20.15 tot 21.45 uur. Conversatieles Portugees: start donderdag 6 oktober van 18.45 tot 20.15 uur, 10 lessen 80,-. Pools 1: basis: 20 lessen 150,- (eventueel zelf woordenboek aanschaf fen). Startdatum: maandag 3 oktober: 19.15 tot 20.45 uur. Conversatieles Pools: start maandag 3 oktober van 20.00 tot 21.30 uur, 20 lessen 125,-. Grieks (vakantiecursus): 10 lessen 76,- start op woensdag 5 oktober: 19.00 tot 20.30 uur. Conversatie Grieks: 20 lessen 152,- start op woens dag 5 oktober: 20.40 tot 22.10 uur. Modern Hebreeuws 20 lessen 146,- inclusief syllabus en cassetteband je start op maandag 3 oktober 19.00 tot 20.30 uur. Tsjechisch op vakantie: 10 lessen 72,-, start op donderdag 6 oktober van 1'9.00 tot 20.30 uur. Nederlands voor anderstaligen: 10 lessen 88,- start op vrijdag 7 okto ber van 15.00 tot 16.30 uur. Informatie en inschrijving: Plusactiviteiten 0251-659119 of www.Plusactiviteiten.nl. Het program maboekje met uitgebreide informatie kunt u gratis ophalen bij de bibliothe ken, bij de Plusactiviteiten in het Bonhoeffercollege of bij Boekhandel Laan in Castricum of de Uitkijkpost. HEILOO - DIDI viert feest en daarom is er deze week een jubileumfolder verstuurd. De artikelen die hierin afgebeeld staan, zijn verkrijgbaar met 25% korting, want DIDI wil met u feest vieren. De aanbiedingen gaan in op donderdag 22 september. De jubileumcollectie van DIDI is kleurrijk te noemen; soms fris, soms herfstachtig, van ecru naar vlammend rood en door naar bruintinten. Veel van de producten bestaan uit een mix van materialen. Glanzende glamour- stoffen worden verwerkt met robuuste ribfluweel of stoer denims. In de DIDI collectie is gestreefd naar een balans tussen multi-detailleringen en simpelheid. DIDI brengt dit najaar ook een uitgebreide denimlijn. Hierin zien we naast de blue-jeans ook gekleurde denim, dit in combinatie met geborduurde en ge-pailleerde tops. Het gehele jaar heeft DIDI wekelijkse vernieuwingen en aanvullingen op de collectie. Blijf op de hoogte door regelmatig de winkel te bezoeken of surf naar www.didi.nl. Voor alle festi viteiten en jubileumaanbiedingen kunt u terecht bij DIDI Heiloo, 't Loo 48, tel. 072-5335554. HEILOO - Voor 55-plussers wordt een reis georganiseerd naar Thailand. Tijdens deze geheel verzorgde reis wordt u begeleid door een paramedisch geschoolde activiteitenbegeleidster met 35l jaar zelfstandige reiservaring, met name in Thailand. Bezocht worden onder meer in Bangkok het Grote Paleis en de Smaragden Boeddha, in Surat Thani de mangrove gebieden van de Ta Pi, het Nationele Park Khao Sok met de grootste wildste lotus ter wereld, in Krabi de Su San Ho schelpen begraafplaats en het laagland regenwoud en tenslotte wordt vertoefd bij het mooie strand van Ao Nang. Deze reis is uitermate geschikt voor oudere reizigers omdat het reistempo rustig is, de begeleiding -paramedisch geschoold, Yerklijf geschiedt in gerieflijke middenklasse hotels, er in een kleine groep wordt gereisd, maxi maal acht deelnemers, de excursies geen speciale conditie vereisen, en er rekening wordt gehouden met uw individuele wensen. Vervoer geschiedt met een directe vlucht van de KLM en per comfortabele airconditioned eer ste klasse bussen. Logies in verzorgde middenklasse hotels met zwembad, waarbij u (vooraf!) zelf uw prijsklasse bepaalt door de keuze van uw kamer. Inschrijving voor 1 december in verband met het boeken van tickets en hotels. De begeleiding is zonder winstoogmerk, uitsluitend tegen onkosten vergoeding. U betaalt alleen uw eigen vervoer - en verblijfkosten en samen met de andere medereizigers die van de begeleidster. Meer informatie, onder andere over de kosten, per e-mail: jw@greentara.fol.nl of tel. 072- 5332077.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 9