Expositie 'De ALKmaarse School' Koor op bezoek bij De Vredeburgers Nieuwe bijeenkomst Mantelzorgcafé open) HUIZEN route| ÏSi REGIO 8 OKTOBER 2005 23 POLITIEBERICHTEN Gevonden en verloren in Castricum Schilderen om gevoelens en ideeën te kunnen uiten dat'zoeken we op WWW. Koorleden zien met plezier tegenbezoek tegemoet Argentijnse gitaristen geven tangoconcert Pinautomaat oplichters Consulent van Steunpunt Mantelzorg IJmond Hoe zorg ik voor een ander KORTOM Aanleg tweede fase fietspad Heemstederweg Opbrengst collecte KWF Zaterdagmiddagactie in bibliotheek 1 ERA www.era.nl U ITKI j KPOST 28 SEPTEMBER 2005 Gevonden in Castricum: Portemonnee met inhoud gevon den maandag 19 september in Kruidvat, kinderbril met roze uit einden, damesbril zwart montuur in zwarte doos, geruite plaid, kruiwagen, fietssleutel AXA, bosje sleutels met bonuskaart, sleutels met beertje en scoobydoo, alpino in plastic zak. Gevonden in Limmen: Gouden armbandje. Gevonden in Akersloot: -Half leesbrilletje met groen mon tuur. Verloren in Castricum: Sleutels aan koperen druppel hanger, sleutels in mapje van Mazda Pierre HeerHugoWaard, sleutelbos met broekclip, fiets sleutel met roze varken, sleutels met Christoffel hanger, autosleu tels met hanger wit hondje, knuf fel konijn lichtgroen, zwarte por temonnee met NS, bonus en bankpas, bruin stoffen portemon- neetje met beestenkop, zwarte portemonnee met onder andere rijbewijs en bankpassen, bankpas Fortis, kladblok van dartclub, bril in rode doos, GSM Motorola F550/525 zwart/zilver, plunjebaai Marine, portemonnee Linea Vera zwart met onder andere ID- bewys. Verloren in Limmen: Sleutels Citroen aan key-koord Airborne Oosterbeek, tussen Castricum en Limmen. EGMOND - Van zaterdag 1 okto ber tot en met zaterdag 22 oktober is er een verkooptentoonstelling van 'De ALKmaarse School' in de expositieruimte van Abdijkaarsen in Egmond-Binnen. De schilderijen voor deze expositie zyn gemaakt door leerlingen van De Alk in Alkmaar. Dit is een school voor zeer moeilijk lerende kinderen in de leef tijd van 4 tót en met 20 jaar, allen met een verstandelijke beperking. Tentoonstelling en kalender Schilderen is voor sommige leer lingen van De Alk een belangrijk middel om hun gevoelens en ideeën te kunnen uiten. Vaak wordt geschilderd naar aanleiding van een bepaald thema dat in de klas is behandeld, maar ook zetten de leer lingen spontaan hun eigen ervarin gen en indrukken op papier. Het kunstonderwijs op De Alk wordt op allerlei manieren gestimuleerd door de Kunstcommissie, bestaande uit een enthousiast team van leerkrach ten en ouders. Naast museumbe- zoek en workshops zorgen zij ook voor beter papier en betere verf voor de leerlingen. Het resultaat is dan ook een prachtige en afwisse lende collectie schilderijen, profes sioneel ingelijst, die zij u graag wil len laten zien op deze tentoonstelling. Maar er valt nog meer te beleven! Al lang leefde bij de Kunstcommissie de wens op met een aantal van deze schilderijen een mooie kalender samen te stellen. Op deze manier kan ook een breder pubhek genieten van deze originele en kleurrijke kunst. Dit plan is nu eindelijk gerealiseerd, dankzij de medewerking van vele geweldige sponsors. Tijdens de opening van de tentoonstelling op zaterdag 1 oktober om 14.00 uur zal de kalen der officieel worden gepresenteerd. Naast schilderijen is er ook een fotoserie te zien van Yolanda Geldof, die een indringend beeld geeft van de schilderlessen op De Alk. -Tevens exposeert Jaap Peereboom, die jarenlang als vrij williger handenarbeid heeft gege ven op De Alk, zijn prachtige hou ten beelden. Al met al een zeer afwisselende tentoonstelling die u zeker niet mag missen! De opbrengst van de schilderijen en de kalender komt-geheel ten goede aan het kunstonderwijs op De Alk. Openingstijden: maandag van 13.00 tot 16.30 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10.30 tot 16.30 uur, zaterdag van 10.30 tot 16.00 uur. Zondags gesloten, toegang gra tis. Eigen foto Goederen zijn gevonden en verlo ren tussen 19 en 26 september. CASTRICUM - Twee jonge, geta lenteerde Argentijnse gitaristen uit Buenos Aires zijn op dit moment voor hun nieuwe tournee op reis door Europa langs de belangrijke tangocentra en concertzalen en doen daarbij ook Castricum aan op vrijdagavond 30 september. De broers Pablo en Mauro Cardozo geven op initiatief van Stichting Iskra een concert met Argentijnse tangomuziek op gitaar in Party- en Danscentrum Castricum aan de Dorpsstraat 72 waarop tevens door liefhebbers tango gedanst kan wor- d e n Het concert op 30 september in Party- en Danscentrum Castricum begint om 21.00 uur en de zaal gaat open om 20.30 uur. Kaarten kosten 10 euro en kunnen gereser veerd worden bij het secretariaat van Stichting Iskra op tel. 0251- 671501 of via iskra@tiscah.nl. Meer informatie is te vinden op www.iskra.nl. Ouderenadviseur in Heegemunde EGMOND - Op Hanswijk lb in Egmond aan de Hoef is het wyk- steünpunt tussen 09.00 en 12.00 uur geopend. Het telefoonnummer is 072-5065204. Op verzoek gaat de ouderenadviseur op huisbezoek. Er wordt gestart met een spreekuur op woensdag tussen 10.00 en 11.00 uur in Zorgcentrum Heegemunde aan de Herenweg 37 in Egmond Binnen. De Ouderenadviseur, Ria Dingerdis, van 'de Stichting Welzijn Bergen, afdeling ouderenwerk Egmond is dan aanwezig. LIMMEN - Op woensdag 5 okto ber zal het gemengd koor uit Balatonfüred onder leiding van Pileczky Erzsébet voor enkele dagen op bezoek komen bij het koor De Vredeburgers uit Limmen. Zij logeren bij leden van De Vredeburgers, die de gasten de mooie omgeving van Limmen en Castricum zullen laten zien. Dit bezoek wordt ondersteund door de Stichting Jumelage Castricum Balatonfüred. Aanleiding is het bezoek dat De Vredeburgers in september 2004 aan de Castricumse zustergemeente Balatonfüred brachten. Aan deze trip denken de koorleden met warme gevoelens terug en zij zien met plezier het tegenbezoek tege moet. Het 35 leden tellende Hongaarse koor zal op donderdag middag een optreden verzorgen voor de bewoners van De Cameren en de volgende dag een bezoek brengen aan Amsterdam. Daar krijgen zij een rondleiding, maken een boottocht door de grachten en bezoeken het Rijksmuseum. Op vrijdagavond 7 oktober geeft het koor een con cert in de Nederlands Hervormde Kerk aan het Kerkepad 1 te Castricum. Op het programma staat klassieke muziek van diverse componisten, maar ook worden volksliedjes uit Hongarije en ande re Oost-Europese landen uitge voerd. Liefhebbers van klassieke- en volksmuziek zijn van harte uit genodigd bij dit bijzondere con cert aanwezig te zijn. Het concert begint om 20.00 uur en de toe gang is 7,-. Na afloop van het concert zal een gezellig samenzijn in De Burgerij te Limmen het bezoek van de Hongaren afsluiten. Hierbij zijn de beide koren en de gastgezinnen, het bestuur van de Jumelage en genodigden aanwe zig. Op zaterdagmorgen vertrek ken de Hongaren weer naar huis. CASTRICUM - De maandelijkse bijeenkomst van het mantelzorgca fé Castricum vindt plaats op woens dag 5 oktober in het Rode Kruisgebouw. Het thema van deze avond is 'Hoe zorg ik voor een ander'. Er zal een dvd worden afge speeld met praktische informatie, maar ook de emotionele kant zal aan de orde komen. Kortom, een leerzame avond. Ervaringen uitwisselen Iedere eerste woensdag van de maand organiseren de vrijwilligers van het Steunpunt Mantelzorg IJmond en het Rode Kruis deze avond voor de mantelzorgers in het Rode Kruisgebouw aan de van Speykkade 61 te Castricum, maar deze keer dus in de tuin. Als uw partner, ouder of kind langdurig ziek blijft gaat uw leven veranderen. Het is prettig met lot genoten en deskundigen ervaringen uit te wisselen. Er is altijd een con- REGIO - Zes gevallen zijn bekend bij de politie waarbij een trio oplichters opereert by pinautoma ten. De mannen hebben een ver zorgd uiterlijk, zijn vermoedelijk van buitenlandse afkomst (Arabisch of Pools), spreken geen of slecht Nederlands en zijn rond de 20 tot 35 jaar oud. De politie vraagt mensen alert te zyn bij het pinnen. Als er verdachte situaties worden gezien neem dan onmiddellijk contact op met de politie via 0900-8844. sulent van het Steunpunt Mantelzorg IJmond aanwezig. U bent van harte welkom en er wacht u informatie met koffie, thee of een drankje. Kom gewoon een keer luisteren. De bijeenkomsten van het café zijn bedoeld voor deze regio, dus ook voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest, et cetera. Er zyn geen kosten aan deze byeen- komsten verbonden. Wie deze avond wil bijwonen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuisblij ver, kan bellen naar het Steunpunt Mantelzorg IJmond, tel. 0251- 287733. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. CASTRICUM - Vanaf 28 septem- ber start aannemersbedrijf Dura Vermeer, in opdracht van de gemeente Castricum, met de uit voering van de tweede fase van de aanleg van het fietspad langs de Heemstederweg. Op de Heemstederweg richting het Cronenburgerlaantje wordt een nieuw riool aangelegd. Ten gevol ge van deze werkzaamheden wordt de Heemstederweg gedu rende maximaal twee weken afge sloten. Er wordt een omleidings route gemaakt over de Breedeweg en de Oosterbuurt. De Heemstederweg is vanaf 30 sep tember tot 14 oktober afgesloten voor fietsverkeer van en naar Heemskerk. Fietsers worden geadviseerd via de Beverwijkerstraatweg en de Rijksstraatweg te rijden. Nadat de rioolwerkzaamheden gereed zyn, wordt de Heemstederweg weer opengesteld. Vervolgens wordt het fietspad tussen de Uitgeesterweg en de Oosterbuurt aangelegd. De planning is dat alle werkzaamheden begin november gereed zijn, dit is wel afhankelijk van het weer. LIMMEN - De collecte van de KWF kankerbestrijding in Limmen heeft 3.565,79 opge bracht. De gulle gevers en collec tanten worden bedankt voor hun gave en inzet. Het bedrag is inmiddels gestort op de rekening van de kankerbe strijding. Heeft u de collectant gemist en wilt u toch nog een gift geven, stort het dan op giro 26000 ten name van KWF kan kerbestrijding in Amsterdam. CASTRICUM - In oktober kunt u op zaterdagmiddag tussen 13.30 en 15.00 uur gratis een boek, cd, cd-rom of dvd reserveren in de bibliotheek. Dat ene boek dat u maar niet te pakken krijgt, die ene speciale cd of die film die u nog steeds een keer wilt zien. Vraag die titel nu aan. Reserveren kan natuurlijk altijd in de biblio theek, maar de drempel om dat te doen is nu extra laag. Normaal gesproken zijn de kosten voor het maken van een reservering 1 euro. Tijdens de actie mag er maximaal één gratis reservering per bibliotheekpas gemaakt wor den. Pak dit voordeeltje en reser veer die ene speciale titel op zaterdagmiddag in de bibliotheek. De actie geldt op zaterdag 1,8, 15, 22 en 29 oktober. H MAKELAAR

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 23