Open Huis Dierenwelzijnorganisaties in regio Wat doet de Politie Heiloo eigenlijk? OPEN HUIZEN ROUTE H E I L O 0 8 OKTOBER 2005 3 Het Knaagdierencentrum aan De Loet opent haar deuren tussen 13.00 uur en 16.30 uur. POLITIEBERICHTEN Snelheidscontroles Ook voor kinderen is er van alles te beleven! Uitkijkpost draaide een dienst mee en stond versteld! 'Als er nood is weten we dat we op 'elkaar kunnen terugvallen' De grootste problemen: hangjeugd, vernielingen en burenruzies' POLITIEBERICHTEN Vernieling personenauto Fietsenverkoop Bromfietscontrole Aanhouding Baldadigheid ERA www.era.nl U ITKIj KPOST 28 SEPTEMBER 2005 REGIO - Op zondag 2 oktober openen het Knaagdierencentrum Heiloo, het Dierentehuis Alkmaar, Vogelopvang De Strandloper, Dierenambulance Noord-Kennemer- land en Stichting Zwerfdier in Alkmaar hun deuren voor nieuws gierige dierenvrienden. Speciaal tij dens deze Open dag bieden zij rond leidingen en een informatief programma aan. Het Knaagdierencentrum, Loet 3 te Heiloo, opent haar deuren tussen 13.00 en 16.30 uur. Allerlei knaag dieren en konijnen in de opvang zijn op zoek naar een nieuw baasje. De HEILOO - Op donderdagochtend 22 september werden in Heiloo een tweetal snelheidscontroles gehouden. De eerste controle vond tussen 10.00 en 11.00 uur plaats op de Ypesteinerlaan. Tijdens deze controle werden twee processen verbaal opge maakt voor het overschrijden van de maximumsnelheid van vijftig kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg hier 68 kilometer per uur. Aansluitend werd tot 12.00 uur gecontroleerd op de Vennewatersweg. Tijdens deze controle werden twee bestuurders geverbaliseerd voor het overschrijden van de maxi mumsnelheid van vijftig kilometer per uur. Tevens werden tijdens deze controles nog zes bestuur ders geverbaliseerd voor het niet dragen van de autogordel, voor een onjuist kenteken en voor het niet handsfree telefoneren. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie- opgave moeten uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm is 0,43 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. Foto's en kopij kunnen tot uiterlijk maandag 17.00 uur worden verwerkt. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072- 5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. vrijwilligsters staan u graag te woord om alles over de dieren te vertellen. Verder ontbreekt ook dit jaar niet een stand van Kids for Animals, de befaamde rommel markt, een fotograaf die uw kind met een dier op de foto zet en nog veel meer activiteiten! Het Dierentehuis Alkmaar is van 12.00 tot 16.00 uur geopend. Er staan onder andere stands van de Dierenbescherming, Proefdiervrij en de Kynologenclub West- Friesland. De Strandloper is geo pend van 11.00 tot 16.00 uur. Het vogelopvangcentrum aan de Nesdijk nummer 20 te Bergen, heeft onder andere een prijsvraag voor kinderen en volwassenen en ver koopt allerlei spulletjes voor vogels in de winter. Ook de Dierenambulance Noord- Kennemerland ziet u graag op 2 oktober tegemoet om een kijkje achter de schermen te nemen in haar nieuwe pand in de Alexander Flemingstraat 35, te Alkmaar. Om 10.00 uur zal het pand officieel wor den geopend. Alle werkzaamheden van de dierenambulance worden beücht. U kunt de nieuwe ambulan ce van binnen bekijken en verder staan er standjes van de Dierenbescherming en de Kynologenclub. Ook voor kinderen is er van alles te beleven! Stichting Zwerfdier, Klompenmakerstraat 38 te Alkmaar en omstreken, opent haar deuren voor pubhek van 13.00 tot 17.00 uur. Vervolg van voorpagina Per dag zijn zes man actief en in het weekend is de bezetting zwaarder vanwege de openbare orde. „Surveillanten zijn ingehuurd door de gemeente, maar hun basis is bij ons, hier zijn ze ook inge roosterd. Waar zij zorgen voor de algemene veiligheid op straat, doet de recherche onderzoek naar spo ren bij een misdaad of bij aangif tes." De politie kent vele rangen en standen, zo kan men doorstromen van surveillant of agent naar hoofd agent, brigadier of (hoofd-)inspec- teur. Heiloo, Castricum, Akersloot en Limmen vallen onder het werk- gebied van de politie Heiloo. Er wordt nauw samengewerkt met de gemeente Bergen, omdat ook die gemeente onderdeel is van afdeling Zuidkust en waar nodig reiken de manschappen elkaar de helpende hand. Elke ochtend begint met een korte briefing, waarin lopende en nieuwe zaken aan de orde komen en de stand van zaken wordt toege licht. Wachtcommandant Haye Nicolai verzorgt de briefing. Na de bezetting van die dag volgen een aantal aandachtspunten als gesig naleerde voertuigen, een bevel tot aanhouding van een persoon, een diefstal met geweld en een blaffen de hond onder het kopje Wijkzaken. Het geheel neemt niet meer dan een kwartier in beslag. Al snel volgt een melding waar hoofdagent Sandor de Groot op af moet. Het betreft een ongeval in Akersloot: een boom op een vrachtwagen. De toedracht is niet geheel duidelijk, is de boom spontaan afgeknapt of heeft 'ie een tik van de vrachtwagen gekregen? Volgens Sandor is dit verzekerings- werk en hij noteert de gegevens. Bovendien heeft zijn portofoon alweer zijn aandacht met een mel ding van een echtelijke ruzie in Castricum. Inmiddels is de brand weer ter plekke om te zorgen dat zowel de vrachtwagen als het smal le Westerweggetje weer bevrijd worden. Terugvallen op collega's In de auto vertelt Sandor:,,Dit is echt een leuke, afwisselende baan, want je weet als je aan je dienst begint nooit wat het zal brengen. Op dit moment is het beleid *zo dat we solo rijden op de auto, maar we hebben altijd een back-up als dat nodig is. Die collega, die ergens anders kan zijn met zijn auto, luistert ook mee naar de meldingen en we kunnen contact hebben met elkaar. Als er nood is weten we dat we op elkaar of desnoods meerdere collega's kunnen terugvallen. Dat wordt dan ook al in de melding aan gegeven. We hebben zelfs de moge lijkheid om een hondenwagen in te zetten met speciaal getrainde poli tiehonden die als geweldmiddel ingezet worden." Zo snel als moge lijk, want als er geen nood aan de man is kan ook de politie bekeurd worden voor te hard rijden, spoedt Sandor zich naar de naastgelegen gemeente. Daar aangekomen blijkt de 'dader' al in de boeien geslagen in de terreinauto van collega Jansen te zitten, ,Toch even mee naar bureau Castricum, want er was sprake van het gebruik van een mes en hij moet natuurlijk die auto ook nog uit, dus ik moet assisteren", zo vertelt Sandor. Horecabeleid en panelavonden met bewoners Gelukkig gaat het zelden mis. Bij huiselijk geweld is nu ook het beleid om niet meer in gesprek te gaan, maar de persoon in kwestie aan te houden. Bij een aanhouding wordt de arrestant overgebracht naar het politiebureau, waar hij zo snel mogelijk voorgeleid dient te worden. De hulpofficier, een taak die om praktische redenen onder gebracht is bij de groepschef, ver hoort de arrestant. In Castricum is Frits Izaksson groepschef en vertelt dat de politie tegenwoordig veel meer in gesprek is met bewoners. „We hebben hier in Castricum bij voorbeeld veel overleg met de hore- ca-ondernemers om te komen tot het horecabeleid. Daarnaast zijn er in 2004 en ook dit jaar panelavon den geweest met bewoners. Dat werd erg gewaardeerd en bood ons een aantal speerpunten voor de komende jaren. Bovendien konden wij op onze beurt bewoners duide lijk maken wat onze taken zijn en waar we op afgerekend willen wor den. Want soms wordt je gebeld over het weer!" lacht Izaksson. Terug in de auto rijdt Sandor zijn roncjje, surveilleren dus. Langs plekken die bekend staan als hang plek bijvoorbeeld. „De problemen waar we mee te maken krijgen zijn toch wel hangjeugd, dumpen van afval (en inderdaad is het raak in plan Oosterbos), vernielingen, graf fiti en burenruzies of conflicten binnen een relatie. Specifiek voor Heiloo geldt dat we relatief meer tijd kwijt zijn door de Dijk (voor heen Willibrord). Maar we werken goed samen met onder andere de algemeen toezichthouder, dus de problemen zijn altijd weer op te los sen." Een ochtendje met de politie mee geeft toch wel een heel andere kijk op de sterke arm in onze samenle ving. Een streng, maar recht vaardig, accuraat en eerlijk, maar vooral hecht en gezellig team in Heiloo! HEILOO - Zaterdag 24 september werd tussen 03.00 en 10.30 uur een personenauto vernield die op de Stationsweg stond geparkeerd. Tussen die tijstippen werden de vier banden van de groen Volkswagen Golf lek gestoken. HEILOO - Op zaterdag 1 oktober wordt op het politiebureau van Heiloo de periodieke fietsenver koop gehouden. Deze fietsenver koop, die één keer in de drie maanden wordt gehouden, is bedoeld voor benadeelden die aangifte van zijn of haar fiets bij de politie van Heiloo hebben gedaan en die niet voor de dief stal verzekerd waren. Bij deze aangifte kreeg men een aankoop certificaat uitgereikt. HEILOO - Maandagmorgen 26 september werd van 07.45 tot 09.30 uur op de Wester weg en de Kennemerstraatweg een brom fietscontrole gehouden. Er wer den in totaal 65 brom/snorfietsen gecontroleerd. Twee bromfietsen werden uit het verkeer genomen voor nader onderzoek. Er werd vijf maal proces verbaal op gemaakt voor het overschrijden van de snelheid. Twee bromfiets ers kregen een prees verbaal voor het niet verzekerd zijn. Verder werd tijdens de controle ook gecontroleerd op het dragen van de autogordel in een personenau to. Twee automobilisten kregen een proces verbaal voor het niet dragen van de autogordel. Gevonden voorwerpen van 19 tot en met 25 september: Enkele sleutels, twee boeken met als onderwerp het bromfietsexa men. HEILOO - Een 32-jarige inwoner van Alkmaar werd dinsdag 20 september aangehouden. De man wordt verdacht van het plegen van een mishandeling en het ple gen van schennis op de Zanderslootweg op dinsdag 6 september. De man werd na ver hoor heengezonden. HEILOO - Een 14-jarige jongen werd zondag 25 september omstreeks 20.00 uur op het Zevenhuizen bekeurd voor het plegen van een baldadigheid. De jongen werd bekeurd omdat hij met een gedeelte van een afzet ting die gebruikt werd bij een sportevenement aan het verplaat sen was. De ouders van de betref fende jongen werden schriftelijk door de politie in kennis gesteld. Foto: Uitkijkpost Een deel van het politiekorps van Heiloo, met tweede van rechts: Sandor de Groot.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 3