Keer op Keer viert jubileum Oosterzij Voortvarende start bouwwerkzaamheden De Blinken Yoga Company OPEN HUIZEN ROUTE H E I L O O 8 OKTOBER 2005 9 INGEZONDEN BRIEF INGEZONDEN MEDEDELINGEN KERK DIENSTEN PvdA en Gree Ris Thuiswerkcentrale Studie privatiseren zwembad Het Baafje Tuin zonder grenzen in Ter Coulster kerk OUD PAPIER DIERENBESCHERMING ERA www.era.nl UITKIJKPOST 28 SEPTEMBER 2005 HEILOO - Aanstaande zaterdag 1 oktober is het al weer 1 jaar geleden dat Keer op Keer, kringloop voor het goede doel, haar nieuwe deuren opende met Idols Jim en de Opkikker. Margriet: „Het gaat heel erg goed met Keer op Keer. Dit nieuwe pand is zeer geschikt voor ons. We zijn er allemaal erg content mee. We hebben sinds we in dit pand zitten al 41.000,- weggege ven aan goede doelen. We hébben heel veel trouwe klanten en ook zien we iedere dag nieuwe gezichten. We willen hierbij graag iedereen, die heeft bij gedragen aan het succes van Keer op Keer hartelijk bedanken en we hopen ook in de toekomst u te mogen blijven verwelkomen in onze gezellige win kel." Aanstaande zaterdag 1 oktober wordt het eenjarig verblijf op de Oosterzij gevierd met koffie en wat lekkers. Openingstijden: dinsdag en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Industrieterrein Oosterzij 17, tel. 072-5325962. Inbreng alleen op de openingstijden. HEILOO - Direct na de bouwvakantie is gestart met de bouwwerkzaam heden in het Stationscentrum: de hekken en keten zijn geplaatst en het plaatsen van de damwanden ten behoeve van de parkeergarage is gereed. Rondom de bouwput zijn dé damwanden 13 tot 15 meter de grond inge- trild. De belangstelling van passanten voor het trillen van de damwanden was groot. Deze week is Hoebe Bronbemaling de installatie (zie foto) aan het plaatsen om het grondwater weg te malen. Ondanks enkele verwarren de berichten in de media zijn de bouwvergunningen aanwezig en staat niets de bouw van De Blinken in de weg. Het archeologisch onderzoek is afge rond. De oplevering wordt verwacht eind 2006, begin 2007. Archeologisch onderzoek In de zomer heeft gedurende meer dan drie weken een archeologisch onderzoek plaatsgevonden op de bouwlocatie. Hierbij zijn sporen uit de late prehistorie (aardewerk), de Romeinse tijd en vroege middeleeuwen gevon den. Zo is naar voren gekomen dat al in de 10e of 1 le eeuw sprake was van continue bewoning aan de Heerenweg; in de 12e en 13e eeuw stonden er waarschijnlijk meerdere lange rechthoekige boerderijen. Er zijn vier water putten uit de 14e eeuw aangetroffen alsmede diverse soorten aardewerk, houten tonnen en wagenwielen. Uit het onderzoek is naar voren gekomen dat in de 16e eeuw verdere verstedelijking plaatsvond. Het gevonden mate riaal zal verder worden onderzocht. Op de bouwlocatie zelf zal geen verder onderzoek meer plaatsvinden. De interieurvoorstellen van de appartementen kunnen bij het makelaars kantoor van Ouwejan Vastgoed Advies worden verkregen. Bij de makelaar kunt u ook de maquette van het plan bezichtigen. U bent van harte welkom op het kantoor aan de Kerkelaan nummer 8 in Heiloo. HEILOO - Donderdag 29 september is de Kinderyoga weer van start gegaan bij The Yoga Company. Na vele positieve reacties in het afgelopen succesvolle seizoen is er weer een cursus van tien weken gestart voor kinde ren in de leeftijd van 8 jaar tot 11 jaar. Voor deze groep zijn nog enkele plaat sen beschikbaar op de donderdagmiddag van 16.00 tot 17.00 uur. Voor de leeftijd van 6 tot en met 8 jaar is er eventueel bij voldoende belangstelling een uur ingepland op de woensdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur. Kinderyoga wordt gecombineerd met spel, verhalen en üedjes. De kinderen zijn er actief bij betrokken. Ze ervaren waar ze fysiek mee bezig zijn en wor den aangemoedigd him ervaringen te delen. Ze leren ook over elkaar en hun eigen gevoelens en die van andqren. Ze luisteren naar elkaar en door middel van spel verwoorden ze ervaringen en emoties. Ze leren veel te bewegen en heel stil te zijn. Yoga biedt kinderen hulpmiddelen die ze, eenmaal geleerd, voor de rest van hun leven bij zich dragen. Voor meer informatie: Wil Kooij, The Yoga Company, tel. 06-18741193 of e-mail info@theyogacompany.nl, www.theyogacompany.nl. Locatie: Westerweg 128a Heiloo. Jammer dat Gree Ris niet langer kan functioneren binnen de fractie van de PvdA in de gemeente Heiloo. Politici die de burger het gevoel kunnen geven oog te heb ben voor wat er leeft binnen de gemeente zijn dun gezaaid. Het zou eeuwig zonde zijn als Gree Ris voor de 'dorpspolitiek' verloren zou gaan. P .Bronkhorst Heiloo Op zoek naar werk, bel ik naar het Uitkijkertje wat elke week in uw krant staat. Het staat er echt bij, dus ik wéét dat dit gesprek mij 0,80 cent per minuut gaat kosten. Maar och, je bent nieuwsgierig wat dit werk nou eigenlijk inhoudt en ik verwacht eigenlijk een automa tisch bericht, dus ik heb het er wel voor over. Ik hoor een vrouwen stem zeggen: 'U spreekt met de thuiswerkcentrale, heeft u een momentje alstublieft?' En dan word ik in de wacht gezet, onder een gezellig muziekje. Dit momen tje duurt maar liefst drie minuten, dan heb ik de pest in en hang op. Zo, dit bedrijfje heeft wederom 2,40 euro verdient en lacht zich een hoedje. Ik hoor de mensen al zeggen: 'Dat weet je van tevoren!' Nazoeken in een andere krant (zondagblad) levert het bewijs op: eenzelfde advertentie, maar dan voor een bedryf ergens in de kop van Noord-Holland. Ik denk dat er veel mensen zijn, echt serieus naar werk (en wèl wanhopig) die niet de moeite hoeven te nemen om te reageren op de advertentie, want dat heb ik dan voor ze gedaan. Naam en adres bekend bij de redactie De gemeente Heiloo gaat onder zoeken of het openluchtzwembad Het Baafje geprivatiseerd kan wor den, dit na een voorstel hiertoe van de heer C. Rootjes van de PvdA tijdens de commissieverga dering Maatschappelijke Zaken op 12 september. Tot dan toe was alleen gesproken over het uitbeste den van het beheer en de exploita tie en niet over eventuele verkoop. Tijdens de raadsvergadering op 3 oktober 2005 zal de eventuele ver koop aan de orde komen. Ik denk dat het goed zal zijn als de wethou der de mensen in Heiloo gerust stelt en te kennen geeft dat de continuïteit van het zwembad gewaarborgd is. In Egmond is het sportcomplex inclusief zwembad verkocht aan een projectontwikke laar die er over een aantal jaren huizen neer mag zetten. Een der gelijke ontwikkeling bij Het Baafje moet worden voorkomen. De com missie zou de werkgroep op de hoogte houden van verdere ont wikkelingen. Tot nu toe heeft de werkgroep echter nog geen infor matie ontvangen. Het is ten slotte te hopen dat artikelen met belang rijke mededelingen van de gemeenteraad voor de inwoners van Heiloo niet alleen in het Noordhollands Dagblad worden gepubliceerd maar ook in de Uitkijkpost omdat relatief weinig inwoners van Heiloo het Noordhollands Dagblad lezen. Hierdoor wordt veel mensen de kans ontnomen om te reageren op plannen van het college. Dit komt de communicatie tussen het gemeentebestuur en de bevolking niet ten goede. Tonny Schrijen-Zwager Heiloo Protestantse gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds R.J. Blaauw, 12 Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds EJ. van der Wind, koffie na de dienst. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: dienst van schrift en tafel met gastkoor Columbia, voor ganger ds M. Braamse. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met cantores, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: familieviering met kinderkoor, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood Woensdag 08.30 uur: eucharistievie ring. Vrijdag 08.30 uur: eucharistievie ring. Zaterdag priesterzaterdagviering, 11.30 uur: biechtgelegenheid/rozen kransgebed, 12.00 uur: H.mis met koor St. Eloy uit Beverwijk, 14.00 uur: uitstelling/stille aanbidding, 14.45 uur: lof en sluiting. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering, 15.00 uur: aanbid dingslof. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur:meditatieve viering met liturgisch koor. Voorganger pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met Armeens koor, voor ganger Pastor J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur in het Open Huis, 't Loo 22, Heiloo. Info 072- 5113535. Voor kinderen is er een aparte dienst. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Elke zondag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Info: 0299-427509. Woman Aglow Interkerkelijke wereldwijde organisatie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand bijeenkomst, om 9.15 uur in het Open Huis, tegeno- HEILOO - Tuin zonder grenzen is het thema van de gezinsdienst van zondagmorgen 10.00 uur in de Ter Coulsterkerk. De kinderen zijn zaterdag bezig geweest om allerlei zaken die in een tuin voorkomen, mee te nemen in de kerkdienst op zondag. Het liturgisch centrum belooft een 'klein paradijs' te worden. Deze gezinsdienst is ook de doorstart van het gemeentewerk voor het komend seizoen en groei en bloei van de tuin herinnert daar aan. Voorganger is ds. Robert Blaauw en organist Gerard Leegwater. Zaterdag Paulusschool, papier gebundeld neer zetten in de hoek van het Brunogebouw (BUK-BUK), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis-aan-huisactie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rol- emmer-verzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Dinsdag Base- en Softballclub Double Stars Heiloo, huis-aan-huis-actie wijk Centrum tussen Spoorlijn-Kerkelaan- Kennemerstraatweg en Stationsweg incl. de hele Heerenweg, en tevens Kennemerstraatweg (excl. Noord en plan Oost), Kanaalweg, en het buiten gebied aan de zuidkant van Heiloo. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen langs de weg vóór 18.00 uur. ver de Witte Kerk, 't Loo 22. Kinderopvang tijdelijk niet aanwezig. Info: 072-5335455. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zondag 10.00 uur: communieviering met samenzang. H. Marg. Maria Alacoque Egm. ad Hoef Zaterdag 19.00 uur: communieviering met Hoeverture. Zondag 10.00 uur: communieviering met Soli Deo Gloria. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. aan Zee Zondag 10.00 uur: eucharistieviering mmv St. Caecilia. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egmond Egmond Binnen, zondag 10.00 uur: voorganger mw. C. Borst- vd Pol. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger P Hays. Tevens zondagsschool. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072-5321266/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar, Koningsweg 12, Alkmaar Zondag 10.00 uur: voorganger ds C.H. Cornelissen, Alkmaar. Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Uitgeest, voorganger ds J. Bruin. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingalkmaar.nl, www. dierenbeschermingalkmaar, nl Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, bgg: 5337280, e-mail: info knaagdierencentrumnl www. knaagdierencentrumnl Vermist Zwartwit gevlekte poes, één oor beschadigd, 10 jr, Waterzijde Akersloot. Wit met cyperse gec. kater, cyperse vlekken op kop en rug, zwarte vlek op onderlip, 3 jr, Plantraam Limmen. Slanke crêmecyperse poes, wit snuitje, staart half zwartgrijs gestreept en half zwart, 1 jr, Ypesteinerlaan, Heiloo. Cyperse gec. kater, witte bef met bruin driehoekje, wit aan de poten, mank, 4 jr, Sammy, Uitgeesterweg, Limmen. Zwart poesje, klein wit vlekje onder de kin, drie maanden, Roxy, De Loper, Limmen. Gevonden Jong donkercypers katje, Waterzijde, Akersloot. Grijscyperse gec. kater, zwart vlekje op onderlip, Bergeonstraat, Heiloo. Jonge schildpadpoes, overwegend zwart, blauw bandje, Ypesteinerlaan/ Rosendaal, Heiloo. Rode poes, beetje wit in staart, groen gele ogen, Kennemerstraatweg ter hoogte van Blockhovepark, Heiloo. Goed tehuis gevraagd Goed tehuis gevraagd voor een zwarte poes niet witte voetjes, 3 maanden, info: 0251-658504. MAKELAAR

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 9