Agresion in Buk Buk Falkland Met Henry II in De Beun Cultuur snuiven met de Culturele Commissie Driedubbele najaarsexpositie Silhouet H E I L O O hXSfA deutekom Samen Koken 11 BOEK VAN DE WEEK Leef! Samen koken door Rudolph JC Conquista Agenda Swingen in La Strada Anne Mantel vertelt over West Friesland UITKIJKPOST 19 OKTOBER 2005 ten het verhaal van de middeleeuw se kruis- tochten naar het Heilige Land vertellen. Dit deel van de geschiedenis wordt belicht vanuit verschillende religies, niet alleen dus vanuit christelijk perspectief maar ook komen islamitische en joodse ooggetuigenverslagen aan bod. Zondag 18 december wordt het Muziektheater in Amsterdam bezocht voor de unieke balletvoor stelling van het Nationaal Ballet; De Notenkraker en de Muizenkoning. De kosten: Teyler museum, entree 10,- per persoon, Catharijne convent entree 7,-, 65 6,-, MK via N.S. abonnement 6,-, Muziektheater met de ballet voorstelling heeft een breed scala aan entreeprijzen, 20,- tot en met 60,-. De verdere kosten zijn uit sluitend het Openbaar vervoer, trein en tram. Teylers museum, het Catharijne Convent en het Muziektheater zijn allemaal rol- stoelvriendelijk. Belangstellenden wordt verzocht zich zo snel moge lijk op te geven. Dit kan aan de balie van de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Abraham du Bois-hof 2 maar het kan ook telefonisch op tel. 072-5331297. Dit is nodig om tijdig plaatsbewijzen te kunnen bestellen voor zover nodig. Wilt u eveneens aangeven welke toe gangsprijs u zou prefereren voor het Muziektheater. Drama is een geliefd genre binnen de Nederlandse filmin dustrie. Leef! is de jongste produc tie in die stroming die volgens ken ners hoge waardering verdient. Leef! gaat over Anna. Zij heeft een vroedvrouwenpraktijk, is getrouwd en heeft twee dochters, Robin en Isabelle. Robin is een lastige puber en haar twee jaar jongere zusje is een meisje met een zwak hart. Dat laatste slokt veel van Anna's tijd op, net als haar werk. Toch probeert ze tussen alle bedrijven door met auto biografische schetsen haar leven van zich af te schrijven. Ze heeft nooit de kans gehad om zich goed te uiten, wat onder meer te maken heeft met de moeilijke verstandhou ding die ze heeft met haar moeder, een voormalig beroemde actrice. Enkele ingrijpende gebeurtenissen, waaronder een hartstilstand van Isabelle en een affaire van Anna's man met zijn secretaresse, zorgen ervoor dat Anna haar leven ineens op een strakkere manier moet gaan regisseren. Leef! is een Nederlandse film die veel aandacht krijgt in de vaderlandse media. Dat heeft te maken met het ervaren team achter de film: regisseur Willem van de Sande Bakhuyzen en schrijfster Maria Goos. Dat tweetal was verant woordelijk voor meerdere succes volle producties, waaronder de tv- serie Oud Geld en de film Cloaca. Leef! is verkozen tot de openings film van het Nederlands Film Festival 2005. Twee jaar lang verzamelde Rudolph van Veen, de populaire tv- kok, zijn favoriete gerechten van over de hele wereld. Naast de inter nationale recepten bevat het boek ook persoonlijke verhalen, tips en foto's uit Rudolphs eigen fotoboek. Samen koken is in een eenmalige oplage verkrijgbaar als luxe, gebon den uitgave met een prachtige dvd. Op de dvd vindt u negentig minu ten uniek beeldmateriaal, met onder andere culinaire reisreporta ges uit Las Vegas en Hawaii en acht exclusieve kookworkshops van Rudolph. Daarop kookt Rudolph de recepten uit het boek in realtime, zodat de kijker mee kan koken. Gegarandeerd een smakelijk suc ces. door Rudolph van Veen Paperback voor 19.95 Limited Edition voor 27,50 LIMMEN - Het programma voor woensdag 19, vrijdag 21 en zater dag 22 oktober by JC Conquista is: Conquista kids: Deze week niet, volgende week wel! Bij Kids is het altijd een knutsel- festijn op de zaterdag. Helaas is kids niet iedere week meer geo pend. Volgende week zaterdag, op 29 oktober, kun je weer heerlijk naar kids om kralen te gaan strij ken! Club X-tra: Club is door omstandigheden de maand oktober helaas gesloten. Wil je mee helpen de club X-tra activiteiten en feesten te organise ren? Mail dan naar: tienerwerk @conquista.nl CONQ Café: Het jongerencafé is op vrijdag avond en zaterdagavond weer als vanouds geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Het café bestaat uit een eigen zaal met bar, poolbiljart, internetcomputers en nieuwe zit hoek. De medewerkers van het café zijn er in ieder geval weer klaar voor. De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag: 19 oktober Club op woensdag heeft de spel computers klaar staan en de muziek aan. Je kunt natuurlijk weer tafeltennissen, darten, sjoelen, poolbiljarten, computerspelletjes spelen, internetten, knutselen maar ook met de Play Station op groot scherm spelen! Club is open van 14.00 tot 17.00uur, voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar. Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl HEILOO - 22 oktober staat Agresion op het programma van Buk Buk. Hun muziek is een combinatie van trash- metal, speed-metal en Grind. In het voorprogramma Uptight Seed. De deuren gaan om 21.00 uur open en de entreeprijs bedraagt 7,-. Soulvation is niet zomaar een band. Een avondje dance, op 29 oktober, maar dan anders. Het nieu we album One van Soulvation ligt net in de winkels. De entreeprijs HEILOO - Na een half jaar van intensief repeteren, presenteert toneelvereniging Falkland op vrijdag 4 en zaterdag 5 novem ber haar nieuwste voorstelling Henry H in theater De Beun. Het is een nogal ongewoon toneelstuk, dat Willem Jan Otten in 1978 schreef op basis van een vertelling van Jorge Luis Borges. Het vertelt het verhaal van de steenrijke Engelse lady Winsome, die op zoek is naar haar sinds jaren vermiste zoon Henry. Koren op de molen van een Argentijnse oplich ter, die met een uit de goot opge raapte niksnut naar Londen ver trekt om hem aan de lady als haar zoon te presenteren. Absurd genoeg, lijkt hij een heel eind te komen.Het klinkt als een klucht, bedraagt 10,-, (te verkrijgen bij Centerdisc, Slimpad 36 en Buk Buk tijdens openingstijden) de deuren gaan open om 21.00 uur. Bierproeverij in Buk Buk In de bierproeverij van oktober worden bokbieren (blind) geproefd. De bierproeverij vindt plaats op 21 oktober om 20.30 uur. Voor 7,50 krijg je zeven (één extra dit keer!) bokbieren te proeven, geef je op via frans.ruiter@quicknet.nl of 072- 5332014 (na 19.00 uur) of kom spontaan langs. maar dat is het zeker niet. In dit bij zondere stuk komen een aantal serieuze thema's aan bod, maar tegelijkertijd bevat het veel humor. De vormgeving van deze nieuwe Falkland-productie is sober, maar indringend. Deze voorstelling is te zien op vrijdag 4 en zaterdag 5 november in theater De Beun. Aanvang 20.15 uur. Entree: 7,-, donateurs 3,50. CJP en 65+ 5,-. Kaartverkoop start 21 oktober bij de volgende voorverkoopadres sen: Reisbureau World of TUI (Raadhuisweg), Boekhandel De Schrijverij (Stationscentrum), Sigarenmagazijn 't Hoekje (winkel centrum 't Hoekstuk), C 1000 (Ypestein) en Theater De Beun (nabij winkelhof 't Loo, maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur) Voor informatie en reserveringen, tel. 072-5334355. HEILOO - Zaterdagavond 22 oktober is het weer goed swingen aan de Kennemerstraatweg te Heiloo. Voor de derde maal komt de groep Nobody's Home op veler verzoek optreden. De naam zegt het al hier blijf je niet voor thuis. De groep speelt covers uit de top 100 van uit de jaren 1960 tot heden, welke zorgvuldig zijn uit gezocht. Nobody's Home bestaat uit zang- Hans van Dam, Lisette Schoenmaker, gitaar/zang-Willem Kuilboer, drums Tom Min en key- bords/zang Fons Vreeker. De aan vang is 22.00 uur. HEILOO - Als u meer wilt weten over West Friesland dan is dit nu de kans. Anne Mantel, kenner van alles dat West Friesland zo inte ressant maakt gaat hierover uit gebreid vertellen op woensdag 26 öktober in het Trefpunt. Aan de orde komen de geschiedenis van dit gebied, de splitsing van de provincie Friesland, de geschie denis van de Westfriese omring- dijk, de moord op graaf Willem bij Hoogwoud en de onderwer ping van West Friesland door diens zoon Floris. Uiteraard krijgt ook de Westfriese taal veel aandacht en wat Westfriese bedjes en anekdotes luisteren het geheel verder op. Wilt u verzekerd zijn van een plaats, geef u dan van te voren op aan de receptie van het Trefpunt, tel. 072-5331297, maar u kunt ook zo maar binnenlopen op deze middag die begint om 14.00 uur. Toegangsprijs is slechts 2,50. HEILOO - In november en december is er voor 50-plus- sers veel cultuur op te doen met de Culturele Commissie van de beide ouderenbonden en de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Donderdag 24 novem ber wordt een bezoek gebracht aan het Teylers museum in Haarlem en genieten van 'het genie' Michelangelo. Bezoekers krijgen gratis een tekstboekje en een audiotour. Op donderdag 8 december wordt een bezoek gebracht aan het Catharijne Convent te Utrecht voor een bijzondere tentoonstelling waar een unieke combinatie van objec- HEILOO - De kunsttiendaagse van Bergen staat voor de deur. Reden genoeg voor Silhouet Binnenhuisarchitectuur aan de Kennemerstraatweg om drie kunstenaressen naar Heiloo te halen voor een gevarieerde expositie. Kleurrijke en zonnige schilderijen zijn te bewonderen van Ineke Faberij de Jonge en Anke van der Bom, bronzen beelden voor binnen en buiten worden geëxposeerd door Guusje Hamelynck. Van 15 oktober tot 1 januari expo seren Anke van der Bom en Ineke Fhberij de Jonge bij Silhouet. De schilderijen van beide kunstenares sen kenmerken zich doordat ze met veel plezier gemaakt zijn, het land schap is soms figuratief, dan weer abstract, de kleuren zijn fel en veel, de vormen licht en donker en tot slot geven de schilderijen een gevoel van vrijheid en schoonheid. Ze wer ken vaak op dezelfde plek, beïnvloe den elkaar, maar ieder houdt vast aan haar eigenheid. Elk wordt door iets in het landschap aangetrokken en vertaalt dat in eigen taal. Zo is voor Anke het de taal van kleuren, met stevige toets neergezet en voor Ineke is dat vormentaal met veel licht en donker. Een dubbele kyk op hetzelfde landschap dus. Werk van Anke van der Bom Eigen foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo WJÊÊM naast Winkeihof t Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 11