- -v' - m Leefomgeving 1 t. vtf gm - Verzoek hogere waarde geluidsbelasting voormali ge locatie Grosmarkt Nieuw bouwplan Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmings planvoorschriften) 9e en 10e serie wijzigingen bouwverordening Heiloo Verleende uitritvergunningen Inwerkingtreding nieuwe Algemene plaatselijke verordening 2005 19 OKTOBER 2005 UITKIJKPOST Heiloo contact s»aMi! ,:- si 33 De Driestal 42, reg.nr. 2005/0243 vergroten woning ontvangstdatum: 11 oktober 2005 Kanaalweg 36, reg.nr. 2004/0068 vernieuwen garage ontvangstdatum: 7 oktober 2005 Kanaalweg 38, reg.nr. 2004/0070 vernieuwen garage ontvangstdatum: 7 oktober 2005 Kennemerstraatweg 425, reg.nr. 2005/0240 veranderen horècagebouw (interne verbouwing) ontvangstdatum: 11 oktober 2005 Vennewatersweg 21 hs22, reg.nr. 2005/0220 ged. veranderen recreatiewoning (plaatsen raamkozijn in westgevel) ontvangstdatum: 10 oktober 2005 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn een verzoek in te dienen bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland voor de vaststelling van een hogere waarde ingevolge de Wet Geluidhinder(spoorlijn) vanwege de bouw van 22 woningen op een perceel grond tussen de woningen Westerweg 304 en 318 (ook wel de voormalige Grosmarktlocatie genoemd). De geluidsbelasting op de gevel van de woningen zal vanwege het spoor maximaal 69 dB(A) bedragen. Ter inzage Het ontwerp-verzoek voor de vaststel ling van een hogere waarde ligt met de bijbehorende stukken met ingang van 20 oktober 2005 gedurende twee weken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeente huis. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur. 's-Middags kunt u terecht na tele fonische afspraak, telefoonnummer (072) 535 67 47. Indienen opmerkingen Gedurende de termijn dat dit ontwerp- verzoek ter inzage ligt, kan een ieder ten aanzien hiervan schriftelijk opmerkingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Openbare zitting Ook wordt u, op verzoek, in de gele genheid gesteld om in bovengenoem de periode tijdens een openbare zit ting in het gemeentehuis opmerkin gen te maken ten aanzien van het ontwerp van het verzoek. U dient dan binnen drie dagen na publicatie contact op te nemen met de heer A. Fictoor, telefoonnummer. (072) 535 67 51. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 47. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellings mogelijkheid als omschreven in arti kel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergun ning te verlenen voor de bouw van 22 woningen op een perceel grond tussen de woningen Westerweg 304 en 318 (ook wel de voormalige Grosmarktlocatie genoemd). Ter inzage Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf don derdag 20 oktober 2005 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maan dagavond 18.00-20.00 uur. Op andere tijden na telefonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor het boven vermelde bouwplan vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften, gemotiveerd een schriftelijke ziens wijze naar voren brengen, te richten aan het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voorne mens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschre ven in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan het nieuwbouwplan voor Schuine Hondsbosschelaan 51. Ter inzage Bovengenoemd bouwplan met de daarbij behorende stukken ligt vanaf donderdag 20 oktober 2005 geduren de twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maan dagavond 18.00-20.00 uur. Op andere tijden na telefonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenver meld bouwplan vrijstelling te verle nen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften, schriftelijk zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders maken ingevolge artikel 139 van de Gemeentewet bekend dat de gemeen teraad bij besluit van 3 oktober 2005 heeft vastgesteld de 9e en 10e serie wijzigingen op de bouwverordening van Heiloo. Deze 9e en 10e serie wijzi gingen op de bouwverordening van Heiloo treedt in werking op 1 november a.s. Redenen tot 9e en 10e serie wijzigingen De 9e serie wijzigingen heeft voorna melijk betrekking op het bodem onderzoek, de Wet Dualisering gemeentebestuur, de Algemene wet bestuursrecht, de Wet bevordering integriteitbeoordelingen door het openbaar bestuur (BIBOB) en de sloop vergunning in relatie tot de Huisvestingswet. De 10e serie wijzigingen heeft voor namelijk betrekking op een integrale herziening van de brandveiligheids voorschriften, met name vluchtroute aanduidingen, toegankelijkheid en brandmeldinstallaties. Voorts zijn er belangrijke wijzigingen met betrek king tot bodemonderzoek en een paraplu-sloopvergunning voor asbestverwij deringsproj ecten. Ter inzage De gewijzigde bouwverordening van Heiloo ligt voor iedereen ter inzage in het informatiecentrum in de centrale hal van het gemeentehuis. Tegen betaling van de verschuldigde leges kunt u een afschrift van de verorde ning verkrijgen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer F. Goedhart van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 37. Het college van burgemeester en wet houders heeft de volgende vergunnin gen voor het maken van uitritten op de openbare weg verleend ten behoe ve van de percelen: - Spillaan 16 - Westerweg 136 Ter inzage De uitritvergunningen met de bijho rende stukken liggen vanaf donder dag 20 oktober a.s. zes weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maan dagavond 18.00-20.00 uur. Procedure Wanneer deze vergunning gereed is krijgt de aanvrager van de uitrit bericht van de afdeling Ingenieurs bureau over de kosten. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de vergunning is verstrekt, verzorgt deze afdeling het maken van de uitrit. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de boven genoemde uitritvergunningen, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Kok van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 68. Burgemeester en wethouders maken ingevolge artikel 139 van de Gemeentewet bekend dat de gemeen teraad bij besluit van 3 oktober 2005 de Algemene plaatselijke verordening 2005 heeft vastgesteld. Deze verordening komt in de plaats van de Algemene plaatselijke verorde ning 2000. De verordening bevat hoofdzakelijk algemene regels met betrekking tot de openbare orde en veiligheid. De nieuwe verordening treedt in werking op 1 november a.s. Belangrijkste wijzigingen De inhoud van de nieuwe verorde ning is in grote lijnen hetzelfde als de verordening uit 2000. Aanpassing heeft onder meer plaatsgevonden in verband met de Wet dualisering gemeentebestuur, wijzigingen in de Algemene wet bestuursrecht, de Wet milieubeheer, de invoering van de euro en andere wetswijzigingen en jurisprudentie. De verordening is ver der waar nodig redactioneel aangepast. De belangrijkste nieuwe of gewijzig de bepalingen in de verordening zijn: - Uitbreiding van de bebouwde kom- grenzen Door uitbreiding met de gebieden direct aansluitend op de natuur- en recreatiegebieden van de Noorderneg, aan weerszijden van het Heilooër Bos, de wijk Oost en het terrein van de golfclub wordt het aanlijngebod'voor honden met het oog op de bescherming van de natuur, vee en weidevogels in de aangrenzende natuur- en weidege bieden ook hier van toepassing ver klaard. - Invoering van een exploitatiever gunning voor horecabedrijven Hierdoor kan vestiging van coffee shops beter worden bestreden. - Uitbreiding van de regels met betrekking tot verontreiniging van wegen door honden met de veront reiniging door uitwerpselen van paarden. - Invoering van de mogelijkheid geo pend om as te verstrooien op een door de overledene of nabestaan den gewenste plek. In de verordening wordt verder aangegeven op welke plaatsen dit niet is toegestaan. Dit geldt o.a. voor verharde delen van Wegen of andere plaatsen waar dit uit een oogpunt van milieubescherming of hinder of overlast ongewenst is. Ter inzage De verordening ligt voor iedereen ter inzage in het informatiecentrum in de centrale hal van het gemeentehuis. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond 16.00 tot 20.00 uur. Tegen betaling van de verschuldigde leges ad 15,45 kunt u een exem plaar van de verordening verkrijgen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer T. van der Jagt van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnum mer (072) 5356648 (aanwezig op dins dag, woensdag en donderdagochtend).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 14