Eerste lustrum 'Akerslootsche Golfkampioenschappen' groot succes Handbaldames winnen van Niedorp Zeer geslaagd Ontwikkelingtoemooi SPORT Rump grijpt toch mis P 23 Rob van der Eng golfkampioen UITSLAGEN Hier en daar een speldeprik met weinig zoden Tweede prijs voor Daniël Vergnes U ITKIJ KPOST 19 OKTOBER 2005 AKERSLOOT - Je krijgt wat je toekomt! Als dat bepalend is voor de toekomst van de Akerslootsche Golfkampioen schappen dan zit er duidelijk nog meer in het vat. De gehele week was slecht weer voorspelt op vrijdag 30 september, maar tegen alle berichten en na een enkele regenbui bij de start van de ronde, kwam er zelfs een bleek zonnetje door de wolken. De 18 holes Stableford wedstrijd om het kampioenschap van Akersloot kon dan ook zonder verder weers- oponthoud worden verder gespeeld. Na vier jaar in Alkmaar werd voor de le keer gespeeld op de Golfbanen aan de Oosterzij te Heiloo, mede mogelijk gemaakt door de sponsors, de Rabo Bank West-Kennemerland en de Hooge Waerder. Deze maakten het ook mogelijk dat in dit jubileumjaar na afloop kon worden genoten van een uitstekend Chinees Indisch buffet onder het genot van een heerlijke versnapering. De wedstrijd kreeg een ongeken de apotheose welke uiteindelijk in het clubhuis werd beslecht door het tellen van de stableford pun ten. De broers Jan en Rob van der Eng waren gelijk geëindigd, waar bij de lagere handicap van Rob van der Eng de doorslag gaf. De Akercup was met 41 stableford- punten voor hem en hij mag zich dan ook een jaar lang golfkampi oen van Akersloot noemen. Door Jos Wijte (organisator) en Frank Willenborg (wedstrijdsecre tariaat) werden de bijbehorende prijzen aan de winnaar en de run ners up uitgedeeld. Tevens werden de winnaars van de voorgaande edities kort in het zonnetje gezet om de feestvreugde nog meer luister bij te Zetten. Iedereen sprak van een zeer geslaagde dag en avond. Ook werd van de gelegenheid gebruik gemaakt om sponsors, bestuur van de golfbaan Heiloo en medewerkers hartelijk te bedanken voor hun medewerking aan dit prima evenement. Shannon Vlaar in vorm SCHAKEN HEILOO - De gespeelde partij en in de vijfde ronde van de interne competitie waren min der talrijk door een ruime handvol afzeggingen én een bondswedstrijd van het derde achttal tegen het vierde achttal van Krommenie. Shannon Vlaar demonstreerde haar goede vorm door al in de opening haar tegenstander een toren tegen een licht stuk te ontfut selen en kreeg daardoor steeds meer druk op de stelling. Door koel spel, een ingenieus torenoffer in het eindspel in combi natie met zetdwang, waardoor een paard kon worden ingerekend, werden de laatste hindernissen op de koningsvleugel opgeruimd waardoor de h-pion, onder dekking van de koning én een loper onge hinderd kon oprukken naar een promotieveld. Dat de tegenstander ook nog eens door de klok ging maakte niet veel meer uit. Kracht had het aan het eerste bord erg lastig. In de opening ging het nog redelijk gelijk op maar gaandeweg de party kreeg hij toch te maken met allerlei vervelende dreigingen die weinig goeds beloof den. Hij heeft net iets te weinig trainingskilometers in de vingers. Door actief stukkenspel kreeg zijn tegenstander een interessant mat- Uitslag damesbridgeclub Sans Atout HEILOO - Damesbridgeclub Sans Atout heeft op 12 oktober als volgt gespeeld: A- lijn:Dolmans-Tuinstra 60.42,Middelbeek- Daudey 57.29. B-lijn:Weehuizen-v.d.Vlies 55.73,Schroor - Sijthoff en Nielen-Beentjes 54.69. C-lijn:Oosterwijk Warmenhoven 61.98, Admiraal-Pilkes 61.46. D-lijn:Baarsen-v.d.Veldt 56.77,Velzeboer- Ursem 55.73. Double Stars HEILOO - Uitslagen gespeelde wedstrijden Honkbal: Sen4 - Quick2: 22 - 2. Softbal: Beslissingswedstrijd om het kampioen schap: Kinheim - Doublestars Pup: 7 - 6. (Dit zijn de laatste uitslagen van Doublestars uit het seizoen 2005). Uitslagen clubkampioenschap AMAK AKERSLOOT - Zondag 16 oktober werd het eerste clubkampioenschap van de AMAK gelopen. Dit kampioenschap ging over beeld op het bord waarbij een paard een belangrijke rol speelde. Het edele dier moest met een uitge kiende sprong het begin van een goedogende matcombinatie inzet- ten en niemand gaf nog een cent voor het schaakleven van Kracht. Hij bleef echter goed bij de les want het beest werd doodgemoede reerd door de dame van het bord geslagen en tot grote schrik van zijn opponent bleek, dat hij vervol gens in alle varianten mat ging. Een bizarre wending en voor Kracht een gelukkige overwinning maar die tellen ook. Op de laatste borden wisten Sauer en Vonk hun concentratie vast te houden om zodoende hun voordeel in winst om te zetten. Met 5,5 - 2,5 werd Krommenie met lege handen naar huis gestuurd. In de interne competitie zette Hassing zijn partij tegen Limmen rustig en gedegên op met hier en daar een speldenprik die overigens weinig zoden aan de dijk zette. In het middenspel, waarin Hassing zijn kansen wat meer vorm pro beerde te geven, werd hij verrast door een inventief opgezette strate gische actie van Limmen waarmee de stelling van de zwartspeler danig uit elkaar werd geslagen. De loslopende pionnen waren een gemakkelijke prooi voor Limmen. De rest van de partij schoof hij ont spannen uit. Langereis had er zin in en zette zijn partij tegen Rump ogenschijn lijk uit de losse pols op maar dat klopte toch niet met de latere wer kelijkheid. Hij bouwde in de scha duw aan een dynamische aanval die Rump trachtte te ontregelen door de dame te verschalken maar deze actie bleek toch een dissonant in de verdediging te zijn want de aanval van Langereis liep harmo nisch door en het laten slaan van de dame was de sleutel om het ver zet van de zwarte troepen voorbeel dig te ontregelen. Onthutst moest Rump vaststellen dat ondanks het koninklijke voordeel dat hij had, een dame meer is tenslotte niet niks, er weinig tot niets meer aan te doen was. De uitslagen: Jongkind - van Veelen 0-1; Prins - Bosma remise; Smith - Woudstra 0-1; vd Wal - Plaggenborg remise; van Etten - vd Werff remise; Limmen - Hassing 1-0; Langereis - Rump 1-0; Blom - de Jong 0-1; Roodbol - Krayenbrink 0-1. acht kilometer en werd gehouden tijdens de polderloop in Akersloot. De uitslag was als volgt: Heren: 1. Tom Smit 33.41, 2. Theo Buur 34.28,3. Kees Vader 34.46,4. Bert de Jong 35.23, 5. Nico Brantjes 35-39» 6. Aris Lubbes 35.43, 7- )os van de Velden 36.25, 8. Harry Brondijk 36.26, 9. Cees Hollenberg 37.20, 10. Jan Meijnen 41.25, 11. PietVeldt 46.58. Dames: 1. Susanne v.d. Hooff 37.43, 2. jolanda Pepping 38.44, 3. Gerda Smit 39.28, 4. Margreet de Groot 39.45, 5- Corrie Kaptein 40.27, 6. Simone Verhoeven 40.50,7. Kitty Booms 46.56. Uitslagen Heilooër Bridge Club HEILOO - Dinsdag 11 oktober: A lijn: 1. Klop - v.d. Laan: 69,17, 2. Klerk - Stark, 60. B lijn: 1. fam. Brouwer, 63,75, 2- Hendrikse - Koot 62,50. Donderdag 13 oktober: A lijn: 1. Haan - v.Loon, 57,81, 2. Arnold - Huting en Smit - Tiel 55,73. B lijn: 1. Muller - Mutsaers 55,73» 2 Kat - de Rave, 55»2*- C lijn: 1. Koenders - vd Wardt 68,23. 2. fam. Buijs 66,67. D fijn: 1 Phaff-de Waard 59»1/- 2. T.Sprenkeling-invaller en fam. de Graaff 56,67. Bridgeclub Sans Atout HEILOO - De uitslagen van de maandag avond gespeelde wedstrijden zijn als volgt: A-lijn 1 de Groot - Laan 58.8, fam Mak 57.5; B-lijn 1/2 vd Klis - v Duijn Dolmans - Schouten 62.5; C-lijn 1 de Ruijter de Wildt - Tromp 64.2, 2 de jong - Vink 55.8; D-lijn 1 fam Witting 69.4, 2 Molenaar - de Vries 56.6. Uitslagen bridgeclub Fumez pas HEILOO - De uitslagen van 13 oktober zijn: Lijn A: 1 F. Haafkens H. Krieger 58,33» 2 H. Hoogland T. de Vries 57»92» 3 R- J. Turk 56,67, Lijn B: 1 A. R. v/d Werf 63,75, 2 R. Kops D. Wegewijs 57,92» 3 L. P. Zwanenburg en T. J. Oudhof 57,08, Lijn C: 1 j. Reuzenaar C. van Wensen 67,08, 2 Fam. Mulder 62,5, 3 M. v/d Horst K. de Ruyter 59,17. HANDBAL AKERSLOOT - De dames van handbalvereniging Dimtronic Meervogels wonnen met 17-9 van middenmoter Niedorp 1 en sloten daarmee het eerste deel van de veldcompetitie af. In de beginfase van de wedstryd ging het nog gelyk op. Pas na een stand van 3-3 gingen de dames sneller omschakelen van verdedi ging naar aanval, dit had een aantal goed lopende break-outs tot gevolg. Er kon worden gerust met een voorsprong van 8-4. De dames van Niedorp kwamen na rust goed uit de startblokken en wisten direct 2 maal te scoren. Hierna ging het weer beter lopen aan Akerslootse zijde. De verdediging zat goed dicht, mede door goed keepwerk van Susan Bron. Aanvallend werd er goed gevarieerd en waren er mooie combinaties te bewonderen. De eindstand was 17-9, een ver diende overwinning voor de hand baldames van Dimtronic Meervogels. Eerder deze week won dames 2 met 16-13 van CSV De dames A-jeugd spelen aankomende zondag hun eerste wedstryd in de jeugddivisie uit tegen VZV Dames 2 speelt zondag thuis in De Lelie om 12.30 uur tegen Meteoor 1, vervol gens treedt ook dames 1 aan voor haar eerste zaalwedstryd. Deze wedstryd tegen Lacom'91 1 begint om 13.45 uur en wordt ook gespeeld in Sporthal De Lelie. JUDO HEILOO - Op 16 oktober werd het tweede ontwikkelingstoer- nooi van Dojo 't Loo gehouden. Dit ontwikkelingtoemooi is bedoeld voor beginnende judo ka's met een witte of gele band. In 2004 werd dit toernooi voor de eerste keer georganiseerd met ruim honderd deelnemers. Na de succesvolle editie van vorig was al gauw besloten om hier een vervolg aan te geven. Zo kwamen er afge lopen zondag maar liefst tweehon derd judoka's tussen de 5 en 10 jaar van 14 verschillende judoclubs uit Noord Holland naar Heiloo om wedstrijdervaring op te doen. Daarnaast werd natuurlijk ook gestreden om de pryzen. De hele dag werd door alle kinderen met veel enthousiasme het beste judo beentje voorgezet. De kinderen waren naar leeftyd en gewicht inge deeld in 32 poules. In elke poule waren er fraaie bekers voor de eer ste tot en met de derde plaats. Maar géén van de kinderen hoefde met lege handen naar huis, want alle overige kinderen kregen een mooie herinnering mee. Er vielen diverse kinderen van Dojo't Loo in de prij zen. Er was een tweede prys voor: Elise Kuipers; Daniel Vergnes; Sacha Bos en Maaike Stevenson. Een derde prijs werd behaald door: Daniel Dumanaw; Roel Verlooij; Tom Diels; Kai Sindhunata en Lars Onderwater. Helaas waren er deze keer geen eerste pryzen voor Dojo 't Loo. Dankzij de inzet van vele vrijwilligers kan weer worden terug gekeken op een zeer geslaagde dag, waarbij het sportieve plezier voor de kinderen voorop stond. De plan nen voor de volgende editie zyn alweer in de maak. Een mooie tweede prijs voor Daniël Vergnes van Dojo 't Loo. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 23