Tuinhulp via de GeneratieMix: Graag Gedaan junior Aanrijding Kennemerstraatweg Kinderatelier: knutselen als evenement Schilder- en tekenclub Tintoretto bestaat 60 jaar H E I L O O 3 De blaadjes vallen van de bomen en dat kan aardig wat rommel geven in de tuin Knutselen en schilderen, maar ook is er dans, theater, acrobatiek en muziek Mevrouw de Smalen ontvangt eerste jubileumboek Ook scholen kunnen in het Kinderatelier terecht Keer op Keer flikt het weer! UITKIJKPOST 19 OKTOBER 2005 HEILOO - De herfst is weer in het land, wat zijn de bomen prachtig en wat waait die wind! De blaadjes vallen van de bomen en dat kan aardig wat rommel geven in de tuin. En die rommel moet opgeruimd wor den! Gelukkig hoeft u zich daar geen zorgen over te maken. De jongeren van Graag Gedaan Junior helpen u daar graag mee. Graag Gedaan junior is de klussendienst van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Scholieren vanaf 14 jaar hebben zich hierbij aangesloten. Zij vinden het leuk om eenvoudige klussen op te knappen voor senioren. Ze doen dit vrijwillig, omdat ze u een dienst willen bewijzen. Via Graag gedaan junior krijgen ze toch een beloning van u, in de vorm van een sticker tje. Deze stickertjes kunnen ze opsparen voor iets leuks. Als u een klusje heeft, 'betaalt' u de jongere daar één stickertje voor. Deze stickertjes kunt u kopen by de receptie van de Stichting Ouderenwerk Heiloo in de Abraham du Bois-hof 2 (het Trefpunt). U kunt daar vijf stickertjes kopen voor 10,-. Als u nog iets wilt weten, of als u een klus heeft voor Graag Gedaan junior, dan kunt u bellen: 072-5331297. HEILOO - Op maandag 17 oktober rond 15.00 uur heeft op de Kennemerstraatweg tus sen de Warmoezierslaan en de Groeneweg een aanrijding plaatsgevonden. De bestuurder van een vrachtau to, een 25-jarige man uit Hardinxveld Giezendam, had te laat in de gaten dat een voor hem rij dende personenauto stilstond om linksaf een woonerf op te rijden. De 32-jarige vrouwelijke bestuurder van de personenauto werd van ach teren aangereden en raakte daardoor op de linkerweghelft. Daar botste zij op een tegemoetko mende personenauto, die werd bestuurd door een man waarvan de personalia niet bij de politie bekend zijn. Alle drie de bestuurders zijn met nek- en buikklachten overge bracht naar het MCA waarna zij na behandeling weer huiswaarts kon den keren. De Kennemerstraatweg is enige tijd afgesloten geweest. De heer Joop Wuijts, scheidend voorzitter van de Heilooër Teken en Schildervereniging Tintoretto, overhandigt het boekje 'Schetsen van Heiloo' uit aan mevrouw Dee de Smalen, één der langst zittende leden van de vereniging. Eigen foto HEILOO - Kinderen die graag knutselen, de acrobaat spelen of op een andere manier crea tief willen zijn, kunnen voor taan terecht bij het Kinderatelier aan de Westerweg 316. Vier- tot twaalfjarigen kunnen hier knutselen, schilderen, maar ook zal aandacht besteed worden aan dans, theater, acro batiek en muziek. Initiatiefnemer is Martijn Delis: ,,Ek huur dit voormalig winkelpand als atelier en regelmatig kwamen er kinderen uit de buurt langslopen. Toen kwam ik op het idee om hier samen met vrienden iets meer mee te gaan doen." Op zaterdag 15 okto ber was het zover: het Kinderatelier werd officieel geopend door Nadine (10) en Floor (10), die zo enthousi ast op de ruimte hadden gerea geerd. Het was behoorlijk druk, zo'n twee- tot driehonderd kinderen en him ouders waren gekomen. Er wer den totempalen en grote houten witte bloemen beschilderd, van een raamwerk werd een flatgebouw gemaakt. „Kinderen konden uit veel mate rialen kiezen. De bloemen waren na een uur al op, maar de kinderen gin gen zelf pakken en bouwen. Er wer den ook robots van pvc gemaakt. Hadden ze met elkaar bedacht. Heel erg leuk!" Ook scholen kunnen in het Kinderatelier terecht. Zo heeft groep zes van de Willibrordschool al mooie paddestoelen van papier maché gemaakt, die te bewonderen zijn in de etalage. Elke zaterdag is er vrije inloop van 13.00 tot 16.00 uur. Voor 5,-, inclusief materialen en eten en drinken kunnen kinderen uit Heiloo en omstreken zich heerlijk creatief uitleven. Martijn Delis werkt samen met Martijn Zwart. Voorop staat dat de aanpak indruk moet maken. Beiden waren blij verrast met de enorme belangstelling en blijkbaar ook de vraag naar dit initiatief. Ze hopen dat ze de kans krijgen er iets moois van te maken. Wüt u informatie of heeft u materialen over die te gebruiken zijn, neemt u dan contact op via tel. 06-41400268. Kinderen die graag knutselen, de acrobaat spelen of op een andere manier creatief willen zijn, kunnen voortaan terecht bij het Kinderatelier. Foto: Mario Sacksioni over de schilder Tintoretto in het Open Huis. Op donderdagavond 13 oktober heeft de heer Joop Wuijts, scheidend voorzitter van de Heilooër Teken- en Schildervereniging Tintoretto, het bij drukkerij Uitkijkpost versche nen boekje 'Schetsen van Heiloo' officieel uitgereikt aan mevrouw Dee de Smalen, een van de langst zittende leden van de vereniging. In het boek staan bijna vijftig tekenin gen door leden van Tintoretto, van bijzondere plekken of taferelen in Heiloo. Alle leden krijgen een jubi leumexemplaar. Het boek is ook te koop, voor 7,75, bij de volgende Heilooër adressen: J. Wuijts, Heerenweg 234, tel. 072-5339551, C. Bergmans, Obriglaan 38, tel. 072-5337409 en bij de Uitkijkpost aan De Hoefsmid 5. HEILOO - Vorige week donder dag is er door Keer op Keer, kring loop voor het goede doel, weer geld uitgedeeld aan drie goede doelen. Er is in totaal 9000 euro uitgedeeld, ieder doel heeft 3000,- gekregen. Stichting Promotie uit Langedijk/ Zaandijk bekommert zich om gehandicapte vrouwen en kinderen in Bulgarye. Stichting Promotie is nu bezig om een rolstoelbus aan te kopen om deze mensen voor een deel uit hun isolement te halen. Bethesda Life Centre in Goa India is een weeshuis waar de groei van wezen helaas explosief is. Het Bethesda Life Centre voorziet de kinderen van kleding en voedsel en de kans op een beter leven. Pater Anton Revers te Brazilië is druk bezig om ondervoeding te bestrij den van zo'n 2000 kinderen in Alcantara, een voorstad van Rio de Janeiro. Keer op Keer is geopend op dinsdag en donderdag van 10.00 tot 15.00 en op zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Oosterzij 17/ hoek Nijverheidsweg, tel. 072- 5325962, tijdens de openingsuren is inbreng mögeljjk. HEILOO - Schilder- en teken club Tintoretto viert zijn 60- jarig bestaan dit jaar met diverse activiteiten. Er komt een feestelijke buiten- schilderdag op de Woude, een openbare les in 't Loo en een lezing De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertenties moeten uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend platsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. Advertentieprijs per mm is 0,43 (excl. BTW). Bij adverteren op contractba sis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.001 m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072- 5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 3