Open dag GGZ Noord-Holland-Noord Kanonschoten bij jubileum De Vrijheid Falkand speelt 'Als er een ster valt' II Corso H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Jong tot oud aan de stoel gekluisterd in De Beun Oud-leerlingen Hasebroekschool gezocht voor reünie UITKIJKPOST 19 OKTOBER 2005 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Mario Sacksioni Vervolg van voorpagina HEILOO - Zondag hield GGZ Noord-Holland-Noord (voorma lig Willibrord) op haar terrein aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo een open dag. Tijdens de drukbezochte open dag konden bezoekers het terrein en een groot deel van de panden bezichtigen. Voor inwoners van Heiloo en omgeving was het een uitgelezen mogelijkheid om eens een kijkje te nemen achter de gevel van het hoofdgebouw. Men kon onder andere het museum bezoe ken, waarin een tentoonstelling over de psychiatrie en het leven op het voormalige Willibrord is inge richt. De kapel was opengesteld waar het Hoorns Byzantijns HEILOO - Ook na vijftig jaar is er nog altijd ruime belangstel ling voor het beoefenen van de schietsport in Heiloo. De vere niging leeft en telt meer dan honderd leden. Binnen de club worden diverse disciplines verschoten als karabijn, klein kaliber geweer en Mannenkoor een bijzonder concert gaf met gezangen uit de Slavische Byzantijnse diensten. In het hoofd gebouw waren exposities te bezich tigen van fotograaf Alef Starreveld, beeldhouwer Loet van Veen en 'Kunst in de Kop', een selectie van kunstwerken van cliënten van GGZ NHN. In de plantenkassen van de GGZ NHN heten cliënten het kwe ken, verzorgen en verkopen van planten zien. Ook de drukkerij kon worden bezocht, waar cliënten wer kervaring opdoen of een leer-werk- plek hebben en zich bepaalde vaardigheden eigen maken. Middels een speciale puzzeltocht konden bezoekers het terrein te voet verkennen, maar ook een ritje maken met de paardentram, die over het terrein reed, behoorde tot de mogelijkheden. pistool/revolver. De banen kunnen worden ingesteld op 10, 12 en 25 meter. Om het 50-jarig bestaan te vieren wordt op zaterdag 22 okto ber een receptie, gehouden voor leden en genodigden. Rond 17.00 uur worden vijf saluutschoten met een historisch kanon afgevuurd. Voor meer informatie: www.svdevryheidheiloo.nl. HEILOO - Oud-leerlingen van de J.R Hasebroekschool te Heiloo zoe ken in verband met een reünie een aantal klasgenoten. Zy zijn allen in of rond 1954 geboren en zaten tus sen 1961 en 1967 in dezelfde klas op de Hasebroekschool aan de Laan van Zeeman. Karl Baumgarter woonde aan het Swanendael. Zijn ouders kwamen waarschijnlijk uit Duitsland (of een Duitstalig land). Karl was astma tisch. Hij woonde omstreeks 1975/ 80 in Zwitserland. Eddy van de Berg woonde in Plan Oost te Heiloo. Geen nadere gegevens bekend. Cees Bronkhorst. Zijn vader was tuinder. Cees was omstreeks 1985 buschauffeur bij Connexxion in de regio Alkmaar. Harry van Langen woonde aan het Groot Barlaken. Zijn officiële voornaam is Henri. Hij zat aanvan kelijk op de Vondelschool in Heiloo en is in de tweede klas overgestapt naar de Hasebroekschool. Zijn vader reed in een Trabant. Laurie Sluik (Sluijk?) woonde op de hoek van de Dokterslaan en de Maas Geesteranusweg. Zij is omstreeks 1965 met haar ouders geëmigreerd. Haar vader was waar schijnlijk elektrotechnicus. Marcel Valentijn woonde in Plan Oost te Heüoo. Geen nadere gegevens bekend. Als u één van deze personen kent, stuur dan een maütje naar rsenk@ wanadoonl. ITALIAANS AFHAAL- BBZORCSERVtCS PimRÜ II Corso afhaal- en bezorgservice, Kennemerstraatweg 213a in Heüoo, tel. 072-5337120/5325717, e-maü: info@ücorso.nl, website: www.ücorso.nl. U kent dat wel: moe thuis na een dag hard werken en geen puf meer om te koken, of de hele familie lekker in de zon in de tuin en dan moet je nog achter de pannen, of even een snel, maar wel lekker hapje voor die thea tervoorstelling. Belt u dan gerust een keer met II Corso. Deze echte Italiaanse pizzeria maakt ambachtelijke Italiaanse maaltijden en pizza's. U kunt ze afhalen of nog beter, ze worden gratis bij u thuis bezorgd (in Heüoo en Limmen). Pizza- en pastadag Zeven dagen per week van 17.00 tot 21.30 is II Corso geopend. De maaltijden zijn eenvoudig te besteüen via een telefoontje of maütje. AHes wordt gratis, warm en snel thuis bezorgd. En op maandag en dinsdag bent u nog eens extra voordelig uit, want dan is het pizza- en pastadag, aües voor 5,80! Eigenaar is Giorgio Gatti, geboren en getogen in Italië en sinds twintig jaar in Nederland, als kok. Zeven jaar geleden zag hij zijn kans het pand aan de Kennemerstraatweg te kopen en startte II Corso. De fijne kneepjes van het vak leerde hij van zijn familie en door heel veel ervaring op te doen bij pizzabakkers en restaurants. Ambachtelijk bereid Giorgio weet precies wat hij wü en dat is vooral kwaüteit. ,,AUes wordt hier ambachtelijk bereid. We werken met verse groenten en goed vers vlees. De kaas wordt dagelijks vers geraspt en het deeg wordt nog op een authentieke manier bereid. Onze pizza's worden trouwens met zuurdeeg gemaakt en niet met gist. Dat is gezonder en veel lekkerder. Ook de deeg bladeren voor de lasagne en canneloni zijn vers. We gebruiken absoluut geen kant en klare of half producten. Iedere dag zijn we vanaf 11.00 uur bezig met het voorsnyden van verse groenten (paprika, uien, tomaten, et cetera) en van vleeswaren." In de loop van de jaren is de menukaart aan gepast aan de wensen van de klanten, zodat er zeker voor ieder wat wils te vinden is. En dat betekent klanten tot in Alkmaar en Egmond aan toe, er zijn zelfs bij die als ze de kans krijgen uit Heerhugowaard komen. De menukaart kent veel variatie: pizza's van 5,20 tot 9,20, pastagerech ten voor gemiddeld 8,50. Daarnaast vindt u soep en salades op de kaart. „De Tris Speciale is een echte favoriet, drie soorten pasta's en drie soorten saus." Maar ook voor een lekker stukje kip, varkenshaas of êntre- cote kunt u beüen met Corso. Dus als u volgende keer geen zin of tyd heeft om zelf te koken, maar wel graag van een gezonde en smakeüjke, Italiaanse maaltijd wüt genieten, gewoon even met II Corso beüen! HEILOO - De amateurtoneel- -■vereniging van Heiloo, Falkland, wist van vrijdag 14 tot en met zondag 16 oktober weer vele toeschouwers, jong en oud aan hun stoel te kluiste ren. De voorsteling 'Als er een ster valt' van Wim Burkunk en Tais Teng werd prachtig weergegeven door de zes spelers. De regie was in handen van Maarten Schols. Wederom waren kleding en decor een plaatje en je vraagt je af waar ze toch elke keer die inspiratie en creativiteit vandaan halen. Veel lof dus ook voor de mensen achter de schermen en degenen die in de voorbereiding hard gewerkt heb ben. Aües met elkaar heeft Falkland toch weer een half jaar gewerkt aan deze productie. Het verhaal ging als volgt: Op een heel klein planeetje ergens ver weg in de ruimte leven de Oorlanders. Heel gelukkig en tevre den. Want ze hoeven niet te werken en hebben dus altijd vakantie. En eten is er meer dan genoeg. Mevrouw Zjimp zorgt voor heerlijke vruchten en meneer Kroko vangt elke dag verse vis. Daar lusten Praline en Paver wel pap van. Er is maar één klein probleempje: ze zijn aUemaal op hun tijd een beetje doof. Maar verder is er geen vuütje aan de lucht. Totdat er op een dag wel een vuütje aan de lucht is. Want er landt op het rustige planeetje een ster en is het met hun rust gedaan. Maar is het wel een ster? En wat zit er in die ster? Een uitverkochte zaal zat ver wachtingsvol op zaterdagmiddag in de Beun. Vele kleintjes, de gemiddelde leeftijd was zo'n vijf tot zes jaar, waren naar het dorpsthea ter gekomen met hun ouders of opa en oma. Zoals het een goede gewoonte is bij Falkland, werd eerst aandacht besteed aan de jarigen. Elf dit keer, die aüen een mooi cadeau mochten uitzoeken en waar de hele zaal uit voüe borst het Lang zal ze leven voor zong. Vervolgens nam Falkland het pubüek mee op een unieke ruimtereis, compleet met raketgeluiden. Men waande zicht echt even in een ruimteschip. De spelers Annelies de Boer (Zjimp), Karin de Goede (Pralina), AUard de Graaf (Kwiks), Michel Mannes (Meneer Kroko), Edo Postma (Diederik) en Bram Schuijt (Paver) wisten het pubüek aan zich te binden door hun spel en humor- voUe teksten. Het mag zeker gezegd worden: ook nu weer had het gezel schap de zaal helemaal mee. De kin deren hielpen de spelers luidkeels om aanwijzingen te geven, bijvoor beeld toen Paver geen idee had hoe een huishoudtrap te openen was. De Oorlanders (de planeetbewoners waar het verhaal om draaide) waren doof en dat was wel te merken en maakte dat de zaal af en toe in lachen uitbarstte: „Wat een kroket?" In plaats van „een portret" en „Jee, heb ik een pukkel op mijn bülen?" in plaats van „die kunnen we pluk ken als we wiüen". Gelukkig kende het spannende verhaal een goed en zelfs roman tisch einde en togen (groot-) ouders en kinderen onder de indruk weer naar buiten. Op een heel klein planeetje ergens ver weg in de ruimte leven de Oorlanders. Foto: René Alphenaar

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 5