Cor Zwart veertig jaar in de bouw Opening nieuwe winkel De Schrijverij Oosterse markt in 't Loo H E I L O O 7 INGEZONDEN MEDEDELINGEN PAPIER POLITIEBERICHTEN DIERENBESCHERMING 1ENSTEN Graffiti Verkeerscontrole Parkeercontrole Diefstal herenjas Verlichtingscontrole Verkeerscontrole KORTOM Afgestudeerd Collecte Verstandelijk Gehandicapten Collectanten gezocht voor NSGK Afgestudeerd Opbrengst collecte Dierenbescherming Mistery koppel Darten UITKIJKPOST 19 OKTOBER 2005 HEILOO - Op 11 oktober is bij bouwbedrijf WJ.Leek zn. gevierd dat Cor Zwart veertig jaar in dienst was. Zelf wil hij er niet veel tam tam van maken, maar zijn baas, Willem Leek, vond het toch wel op zijn plaats hem eens even in het zonnetje te zetten. „Ik was bijna zestien toen ik aan het werk ging na de Ambachtsschool. In augustus startte ik in het Hoefplan, dat toen net opgezet werd. Het trok me niet zo, was vooral slopen en ik wilde toch timmeren. Ik hoorde dat Willem Leek, de opa van de huidige baas, iemand zocht en daar ben ik in oktober begonnen. We werkten toen en nu nog steeds met één of twee jongens. Ik wilde met IX) jaar al timmerman wor den. Je begint in het vak met slopen en opruimen en mag dan steeds meer zelf doen. Dat vind ik nu ook prettig, dat ik mjjn eigen baas ben. Je kunt je eigen gang gaan en je kunt je ideeën kwijt, er staat niemand boven je." Het werk dat hij doet varieert van het maken van voordeuren, dakkapel len, een aanbouw. „Het is allemaal moderner geworden in de bouw. Wij leer den nog zelf kozijnen maken. Nu is tijd geld en komt alles kant-en-klaar uit Polen of Rusland." Met de jaren kan Cor het nu iets rustiger aan gaan doen. Sinds dit jaar maakt hij gebruik van een 55-plusregeling en werkt vier dagen in de week en dat bevalt hem prima. In 2009 gaat hij er helemaal uit. Wat hij dan gaat doen is nog een raadsel. „Die hobby's worden vanzelf wel inge vuld. Maar op dit moment vind ik de bouw nog steeds leuk, dat is eigenlijk mijn hobby." Cor Zwart en zijn collega's vierden 11 oktober een feestje vanwe ge het 40-jarig dienstverband van eerstgenoemde. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Vanaf donderdag 20 oktober is boek- en kantoorvakhandel De Schrijverij gevestfgd op de Heerenweg 199, Stationscentrum, Heiloo. Tevens is de winkel nu aangesloten bij Thuiskantoor. „Het werd te klein in onze oude winkel en we konden het postkantoor nergens kwijt", aldus Ingrid Dorrestein, eigenaresse van De Schrijverij. „Wij zijn daarom erg blij om nu in deze mooie zichtlocatie aan de rotonde te zitten." De verhuizing is aange grepen om de boekenafdeling te verdubbelen, waarbij de kinder- en jeugdaf deling zijn 'eigen trein' aan het spoortje heeft. „We zijn heel trots op de aan kleding van onze winkel. Met name de vloer en de trein voor de kinderboeken geeft een heel bijzonder effect. We zitten tenslotte in het Stationscentrum", zegt Ingrid. Daarnaast staat er nu ruim zes meter aan tijd schriften, met voor elk wat wils. Om de kantoorartikelen beter te kunnen presenteren is De Schrijverij nu aangesloten bij de landeüjke keten: Thuiskantoor. De leukste winkel voor thuis en kantoor. Bij Thuiskantoor staat hoge kwaliteit tegen een goede prijs centraal. Service, vakkennis en meedenken brengen Ingrid en Hans Dorrestein in. Totaal betekent dit niet alleen een winkel voor alles op gebied van kantoorartikelen, maar ook voor (kleur)kopiëren, wenskaarten, kansspelen en kadoartikelen. Tevens heeft het postkantoor een plek in de winkel gekregen. Alle dien sten van het oude postkantoor worden nu hier gedaan, inclusief de postbus sen. Daarbij is de winkel goed bereikbaar. Het parkeren kan het best bij de Kreek, naast de winkel. HEILOO - Van woensdag 19 tot en met zaterdag 22 oktober wordt er in Winkelhof 't Loo in Heiloo een sfeervolle Oosterse Markt gehouden. Deze markt biedt een grote verscheidenheid aan artikelen uit diverse landen uit het Verre Oosten. Om u enige voorbeelden te geven: keramiek en sarongs uit Lombok, kleding en battik uit Java, bonsaiboompjes en keramiek uit Japan, houtsnijwerk uit Bah en India, kristal en Boeddha's uit China, pop pen en schilderijen uit Japan, tasjes/ sjaals en cadeau artikelen uit China, diverse Oosterse gadgets, diverse Oosterse snacks, en nog veel meer. Verder staat er onder andere een unieke kraam met wel twintig soorten ambachtelijk gemaakte sambal en een kraam met diverse smaken spekkoek en Oosterse knabbels. Al dit lekkers kan door het pubhek geheel vrijblijvend geproefd worden. Alle aangeboden artikelen en producten zijn origineel en authentiek uit de landen van herkomst. En 'last but not least': Voor de jong ste bezoekertjes staan er leuke kinderattracties en worden er gratis ballon nen uitgedeeld. Het is zeker de moeite waard om een kijkje te komen nemen op deze bijzondere markt, want er is voor elk wat wils. Zaterdag Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huis-actie, in plan Ypestein (noord) incl. de Dompvloetlaan en Groenelaan, plan Zuid en plan West tussen Ewisweg-Het Zevenhuizen-Het Malevoort (incl. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rol- emmer-verzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Zie alle dagelijkse acties: www.uitkijkpost.nl Vermist Cyperse gec. kater, witte bef met bruin driehoekje, wit aan de poten, mank, 4 jr, Sammy, Uitgeesterweg, Limmen. Zwart poesje, klein wit vlekje onder de kin, drie maanden, Roxy, De Loper, Limmen. Schildpadpoes, zwart met lichtbruine vlekken, wit om de bek, witte bef en buik, achter kniekousen, voor witte voeten, wit puntje aan staart, De Waard, Heiloo. Gevonden Kleine donkere cyperse poes, linker kant van neus en lip wit, witte hals, kin en bef, wit tussen voor- en achterpoten, voor witte tenen, achter laarzen, Bosanemoon, Heiloo. Schildpadpoes, donkerbruin met beige vlekjes, linker kant van de kop donkerbruin, rechter kant beige, groene ogen, wit om de snuit, witte bef doorlopend naar de buik, voor witte tenen, achter sokjes, Plein Winkelcentrum 't Loo, Heiloo. Protestantse gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds GJ.van Butselaar. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds R J. Bakker uit Amsterdam, 12+. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: eucharistieviering mmv gelegenheidskoor personeel, voor ganger pastor Th. de Haan Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met herenkoor, voorganger N. Knol. Zondag 10.00 uur: woord- en communie viering met dameskoor, voorganger J. Oiling. OL Vrouw ter Nood Donderdag 10.00 uur: bedevaart KBO de Ryp, 17.00 uur: rozenkransgebed. Vrijdag 08.30 uur: eucharistieviering, 17.00 uur: rozenkransgebed. Zaterdag 17.00 uur: rozenkransgebed. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering, 15.00 uur: aanbiddingslof. Maandag 17.00 uur: rozenkransgebed. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.Q0 uur: woord- communie viering met Liturgisch koor, voorganger pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur: woord- en communie viering met gemengd koor, voorganger pastor B. van Schie. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur in het Open Huis, 't Loo 22, Heiloo. Info 072-5113535. Voor kinderen is er een aparte dienst. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: communieviering met samenzang. H. Marg. Maria Alacoque Egm. ad Hoef Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met samenzang. Zondag 10.00 uur: gebedsdienst met samenzang. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. aan Zee Zondag 10.00 uur: eucharistieviering mmv St. Cacilia. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. Protestantse gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Hervormd/Gereformeerde Federatie U itgeest-Akersloot Zondag 10.00 uur, dienst in Uitgeest, voorganger ds M.J. Luijk. Zie voor alle kerkdiensten: www.uitkijkpost.nl HEILOO - Op donderdag 13 oktober werd door een bestuurs-^ lid van de wijkvereniging Plan Oost aangifte gedaan van het ver nielen van het wijkgebouw. Tussen 11 en 12 oktober werd er graffiti aangebracht aan het pand. Het gebouw werd al eerder besmeurd met graffiti. De totale verwijdering van de graffiti wordt geraamd op 200 euro. HEILOO - Tijdens een op don derdagmiddag 13 oktober gehou den verkeerscontrole op de Heerenweg werden acht automo bilisten geverbaliseerd voor het niet dragen van de autogordel. De bestuurder van een snorfiets kreeg een proces verbaal omdat zijn voertuig niet voorzien was van een oranje plaatje. HEILOO - Dinsdag 11 oktober werd in het parkeerzonegebied van de Schoollaan, Wilhbrordusweg en Raadhuisplein gecontroleerd op het gebruik van de parkeerschijf. Tijdens deze controle werden acht processen verbaal opge maakt. HEILOO - Op vrijdag 14 oktober werd aangifte gedaan van diefstal van een zwarte leren herenjas uit een horecapand aan de Kennemerstraatweg. De diefstal van de jas werd zon dagavond 9 oktober tussen 17.00 en 21.00 uur gepleegd. In een zakken van de jas bevon den zich (auto) sleutels alsmede een zonnebril. HEILOO - Op zondag 16 oktober werd tussen 19.45 en 20.45 uur op de Kennemerstraatweg een verlichtingscontrole gehouden. De controle was met name gericht op de verlichting van fiet sers en werd op de Kennemerstraatweg in het Heilooërbos gehouden. In totaal kregen zeven fietsers een proces verbaal voor een ondeugdelijke verlichting. HEILOO - Op woensdag 12 okto ber werd tijdens de motorsurveil lance enkele controles in Heiloo - gehouden Tijdens een snelheids controle gehouden op de Kanaalweg werd een automobilist bekeurd voor het overschrijden van de maximumsnelheid van vijftig kilometer per uur. Er werd een snelheid gemeten van 85 kilometer per uur. Vervolgens werd een controle gehouden op de De Omloop. Tijdens deze controle werden drie automobilisten bekeurd voor het niet dragen van de autogor del. Gevonden voorwerpen van 3 tot en met 16 oktober: Enkele sleutels, herenhorloge zil verkleurig met schakelband, geldbedrag, blauwe rollator, vier foto's van gezin, leesbril brons kleurig in blauwe hoes, zwarte fietstassen, blauwe fietstas, zilve ren kettinkje met hanger klaver tje, groen kinderlaarsje, enkele zwarte fietstas, blauwe herentrui. HEILOO - Marieke den Nijs, oud leerling van de Vondelschool, is afgestudeerd aan de Vrije Universiteit van Amsterdam als Master in Social Science. Zij deed onderzoek voor de studie sociaal- culturele antropologie in Senegal naar kleinschalige handelsacti viteiten van vrouwen in verband met micro-krediet. HEILOO - De onlangs in Heiloo gehouden Nationale Collecte Verstandelijk Gehandicapten heeft in totaal 8.178,60 opge bracht. Dankzij de gulle gevers en de grote inzet van wijkhoofden en de collectanten is dit mooie resul taat bereikt. HEILOO - De Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind (NSGK) houdt van 14 tot en met 19 november haar nationale collecteweek. Een grote groep vrijwilligers gaat dan mét de col lectebus rond om geld in te zame len voor kinderen en jongeren met een handicap. Met de opbrengst helpt het NSGK deze kinderen en jongeren om, met hun beperking, zo volwaardig mogelijk te leven. Wilt u ook col lecteren voor het NSGK? Dan bent u van harte welkom in het collecteteam. Voor informatie kunt u contact opnemen met Karin Ory, tel. 072-5340498 of met Antoinette Liefting, tel. 072- 5340343. Voor informatie over de NSGK kunt u ook de website bezoeken: www.nsgk.nl. HEILOO/AMSTERDAM - Op 31 augustus 2005 is oud-plaatsge noot Jörgen Hofstra, thans woonachtig te Amsterdam, afge studeerd aan de Universiteit van Amsterdam, in Nederlands recht. REGIO - Tijdens haar collecte week heeft de Dierenbescher ming afdeling Alkmaar en omstre ken een bedrag opgehaald van 32.422,48. De collecte stelt de Dierenbescherming in staat haar werk uit te voeren: het optreden tegen mishandeling en verwaarlo zing van dieren en het verlenen van financiële steun aan het die renasiel in Alkmaar en het Knaag dierencentrum in Heiloo. Heeft u de collectant aan uw deur gemist en wilt u alsnog een bijdrage doneren? U Inint dan een bedrag overmaken o 1 bankrekeningnum mer 14.98.26.451 of gironummer 493727 ten name van Neder landse Vereniging ter Bescher ming van Dieren Alkmaar en omstreken in Heiloo. HEILOO - Zondag 23 oktober wordt er weer vanaf 13.00 uur gedart in het Oosthonk, de Oostkanter nummer 14a. Het Oosthonk Mistery koppeltoernooi staat dan op de agenda. Dit toer nooi telt mee voor de Oosthonk- ranking waarin aan het einde van dit seizoen ook een leuke belo ning in het vooruitzicht staat voor de winnaar. Voor inlichtingen: Paul Pesser, tel. 072-5335179 (tussen 17.00 en 19.00 uur).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 7