Kunst in de Hobbyfarm voor kinderen Nordic Walking voor 55-plussers in Heiloo Cursus Dieren EHBO en verzorging van start Cursussen het Nivon Hulp bij invullen formulieren toeslagen Nieuwe cursus 'Bewegen met plezier' Ouderen op de been met cursus 'In Balans' CURSUSSEN WORKSHOPS KORTOM Workshop Archeologie in Heiloo Workshop Creatief dagboekschrijven in Bibliotheek Heiloo Plusactiviteiten Bonhoeffercollege UITKIJKPOST 19 OKTOBER 2005 Natuurlijk wordt ook deze workshop weer afgesloten met een echte expositie van het werk, waar je al je vrienden en familie leden voor kunt uitnodigen. Eigen foto HEILOO - Na de succesvolle workshops beeldhouwen in speksteen, schilderen op doek en papier-maché van afgelopen seizoen, staan Antoinette, Truda en Trudy al te popelen om weer nieuwe workshops te geven. De eerste workshop is Linosnede. Dit is een druktechniek, hoogdruk genoemd. Je maakt een tekening op een plaatje linoleum, dan mag je het één en ander wegsnijden met speci ale linomesjes en hou je een soort stempel over. Daar ga je uiteindelijk je eigen gesigneerde kaartenserie van maken. De cursus wordt gege ven op de dinsdag 8, 15 en 22 november van 18.30 uur tot 20.00 uur. Geef je voor 8 november op bij Truda Tervoort, tel. 072-5336717, Antoinette Bontje, tel. 072-5338968 of Trudy Keyzer, tel. 072-5337293. Of gebruik het inschrijfformulier die je kunt vinden op de gang van de Hobbyfarm. Natuurlijk wordt ook deze workshop weer afgesloten met een echte expositie van het werk, waar je al je vrienden en familiele den voor kunt uitnodigen. De Hobbyfarm vind je in de Hofdijk, Mariënstein 178 a in Heiloo. HEILOO - Nordic Walking is een groeiende tak van sport overgewaaid uit Finland. Daar is het al veertig jaar een alter natieve trainingswijze voor de zomermaanden. Nordic Walking is eigenlijke een heel actieve manier van wandelen. Bij normaal of sportief wandelen zijn voornamelijk de benen in bewe ging en in mindere mate de armen. Bij Nordic Waling gebruik je nage noeg het gehele bewegingsappa raat. Dit wordt bereikt door het gebruik van twee poles. Simpel gezegd zijn dit twee lichte en enigs zins buigzame stokken, die wat weg hebben van de normale langlauf- stokken. Bij het lopen zet je je bij iedere stap mede af met een pole en draait je bovenlichaam mee in de beweging. Hierdoor worden meer dere spiergroepen geactiveerd: de strek- en buigspieren van de boven armen en de schouder-, borst- en grote rugspieren, maar ook de nek- en buikspieren doen mee. Het Nordic Walking is een absolute aan rader voor mensen die graag in beweging zijn in de buitenlucht, wel willen inspannen, maar zichzelf niet willen of kunnen uitputten! Nordic Walking is voor iedereen geschikt. Het is veilig en geschikt voor jong en oud, man of vrouw. Voor mensen met een lichamelijke beperking, zoals chronische rugklachten of klachten aan heup-, knie of enkelge wrichten. Het is een goede manier om aan de conditie te werken en het is een fantastische manier om even tueel overgewicht te lijf te gaan. Op vrijdag 21 oktober van 09.30 tot 10.30 en van 11.00 tot 12.00 uur en maandag 31 oktober van 15.00 tot 16.00 uur geeft Lea van Dam demonstratielessen. Bij voldoende belangstelling zullen er clinics plaatsvinden op vrijdag 4 november van 09.30 tot 10.30 uur en maan dag 7 november van 15.00 tot 16.00 uur, in totaal zes lessen van een uur. Er zal ook een clinic plaats vinden op vrijdag 4 november van 11.00 tot 12.30 uur, in totaal vier lessen van 1,5 uur. Voor informatie en/of opgave kunt u contact opne men met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - Op maandag 7 novem ber start de Dierenbescherming regio Noord-Holland Noord de nieuwe cursus Dieren EHBO-, en verzorging, gegeven door die renarts Marjolein Bultena. De cursus bestaat uit tien avonden met theorie en praktijk, geleid door •een deskundig dierenarts uit de regio. De cursus wordt afgesloten met een schriftelijk en mondeling examen. De cursus is vooral bedoeld voor mensen die graag zelf eerste hulp willen bieden aan hun huisdier of dat van een ander. Een dier kan ziek-worden of een ongelukje krij gen. Het is dan goed om te weten hoé te handelen om erger te voorko men. Het verlenen van eerste hulp in de praktijk komt ruim aan bod in deze cursus. Daarnaast wordt aan dacht besteed aan het herkennen van ziektes of abnormaal gedrag. Ook wordt geleerd hoe een dier goed te verzorgen. De cursus vindt plaats in het regiokantoor van de Dierenbescherming in Heiloo. Voor meer informatie en/of inschrijving: Dierenbescherming regio Noord- Holland Noord, 072-5323411 of via nhn@dierenbescherming.nl. HEILOO - Het Nivon Heiloo start bij voldoende cursisten op maandagavond na de herfstvak antie een (basis) cursus Zonnekindpoppen onder leiding van docente Trudy Bolleman, tien lessen, eenmaal in de veer tien dagen. Kosten cursus exclusief materiaal 58,-. Nivonleden krijgen reductie. Voor alle materialen wordt gezorgd. Het materialenpakket kost €38,50. Tevens kunt u zich opgeven voor een workshop Zonnekindpoppen op maandagavond. In één avond maakt u een kerstdecoratie. Deze avond is geschikt voor degene die nog nooit kennis maakte met het zonnekind- popprincipe als wel voor degene die reeds eerder .een cursus volgde. Kosten 6.50 exclusief materiaal. Op maandagavond na de herfstvak antie houdt het Nivon Heiloo een cursus Kettingen maken onder lei ding van Sabrina Schaaper. Deze cursus bestaat uit vier avonden welke plaats vindt in het Open Huis te Heiloo. Voor de eerste les verzorgt de docente de materialen. Kosten 5,-. De materialen voor de volgende bijeenkomsten kunt u via de docen te, of zelf aanschaffen. De eerste les duurt van 19.30 tot 22.00 uur en de andere van 20.00 tot 22.00 uur. Zelf meenemen: een punttangetje, schaar en theedoek. Kosten voor de cursus exclusief materialen 25,-, Nivonleden krijgen reductie. Opgave en informatie over de cur sussen: Reina Mulder, tel. 072- 5333127 en Daisy Groenland tel. 072-5330088. De activiteiten vinden plaats in het Cultureel Centrum het Open Huis te Heiloo, (boven het winkelcentrum 't Loo). HEILOO - Heeft u aanvraagfor mulieren van de Belastingdienst ontvangen voor huur- en of zorg- toeslagen en heeft u moeite met het invullen? Dan kunt u terecht op de inloopspreekuren van de vrijwillige belastingconsulenten van Stichting Ouderenwerk Heiloo en de oude renbonden ANBO en KBO. Op 26 en 27 oktober van 09.30 tot 12.00 uur én van 13.00 tot 16.00 uur kunt u naar het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 komen om uw formulieren in te laten vullen. U dient de aanslagen IB 2004 van uzelf en uw partner mee te nemen of de jaaropgaven over 2004 van uw AOW, pensioen, loon, etcetera. Een afspraak is niet nodig. Andere mogelijkheden om hulp te krijgen is via www.toeslagen.nl of via de Belastingtelefoon (0800- 0543). HEILOO - In de herfstvakantie is er op donderdag 27 oktober van 10.00 tot 12.00 uur in het Trefpunt een vakantieactiviteit voor basis schoolleerlingen en grootouders (of ouders). Onder het motto 'Laat de poppetjes dansen!' trommelen en marcheren tinnen soldaatjes er op los, springen prinsessenpoppetjes dansend uit de speeldoos en slaat de muziek op hol. Dit alles omdat de vakantieactiviteiten verjaardag vie ren! Tijdig opgeven in het Trefpunt, tel. 072-5331297. Kosen: 3,50 per volwassene en kind. Voor grootouders (ouders) en hun peuters is er de cursus 'Bewegen met plezier' Het thema 'Herfst en Wind, wij wachten op de Sint' biedt genoeg uitdaging en inspiratie om samen op een gezellige manier in beweging te komen: bijvoorbeeld met herfstblaadjes spelen, op muziek bewegen, liedjes zingen en een stoomboot bouwen. De cursus vindt plaats óp dinsdag van 10.00 tot 11.00 uur. Start van de cursus is op 1 november, kosten zijn: 17,50 per volwassëne en kind. De cursus wordt gehouden in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo. Graag opgeven vóór 28 oktober bij Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - Actie Zorg houdt in samenwerking met Stichting Ouderenwerk Heiloo een cur sus in het kader van valpreven- tie voor thuiswonende ouderen. De cursus Tn Balans' wordt gegeven in het Trefpunt. De cursus 'In Balans' bestaat uit een cursusgedeelte van vier maal twee uur en een trainingsgedeelte van acht maal een uur, met maxi maal vijftien deelnemers. 'In Balans' is geschikt voor iedereen die zich (soms) onzeker op de benen voelt staan. Ook gebruikers van een rollator kunnen aan deze cursus meedoen. De cursus wordt gesubsidieerd door het Zorgkantoor Noord- Holland Noord. Hierdoor zijn de kosten voor de deelnemers zeer beperkt. Vooralsnog is dit de laatste ke.er dat de cursus met subsidiegel den gegeven kan worden! De totale kosten voor deelname aan de cursus bedragen 10,- per persoon. Tijdens de cursus wordt gewerkt met een handboek, deze kost 4,50 en is aan te schaffen bij de eerste cursusbijeenkomst. Voor meer informatie of voor aan melding kunt u contact opnemen met Actie Zorg, tel. 072-5400400 of met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - Stichting Ouderenwerk Heiloo houdt in samenwerking met Stichting Regionale Archeologie Baduhenna uit Heiloo een driedaagse workshop Archeologie. Archeologe Silke Lange zal op woensdag 2 novem ber van 15.00 tot 16.00 uur een lezing houden in het Trefpunt over archeologie in het algemeen en over archeologie in Heiloo in het bijzonder. Op zaterdag 5 november zal er een rondleiding plaatsvinden in het museum van Baduhenna in het souterrain van de GGZ Noord-Holland (voorheen Willibrordus). Op een nog nader te bepalen dag kunt u samen met een archeoloog een opgraving in de omgeving bezoeken. Voor informatie en/of opgave kunt u terecht bij Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. Of bezoek de website: www. ouderenwerkheiloonl. HEILOO - Op dinsdag 1 novem ber om 19.30 uur houdt Christine de Vries in Bibliotheek Heiloo een Workshop Creatief Dagboek- schrijven onder de titel: 'Luisteren naar je pen'. Schrijven in een dagboek schept orde en overzicht, maakt helder wat u belangrijk vindt, richt uw aan dacht naar binnen, helpt u te con centreren en is een veelzijdige manier om een beeld te schetsen van uw persoonlijke geschiedenis. Voor het bijwonen van deze work shop is schrijfervaring niet nodig. Zelf graag pen en papier meene men. Toegangskaarten voor deze avond zijn a 3,50 (niet biblio theekleden: 5 ,-) verkrijgbaar bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan ook: telefonisch via 072-5330670 en e-mail (bibliotheek@bibliotheekheiloo.nl). CASTRICUM - In november zijn de volgende cursussen: De cursus Zelfverdediging voor Vrouwen basis, acht lessen van 19.30 tot 21.00 uur kosten 56,- start op woensdag 2 november bij Plusactiviteiten. De cursus Aardbevingen, Tsunami's, Vulkanen en Gebergten (Platentektoniek) vier lessen van 19.00 tot 20.30 uur, kosten 30,- start op woensdag 2 novem ber. De workshops Oosterse licht jes worden door Plusactiviteiten Bonhoeffercollegegeorganiseerd op woensdag 2 november van 19.00 tot 22.00 uur, kosten 23,- inclusief 8,50 materialen (twee lichtjes) per avond. Voor woensdag 16 november u kunt ook voor een workshop Oosterse lichtjes inschrijven. De workshop Mozaïek - Spiegel wordt bij Plusactiviteiten Bonhoeffercollege gegeven op woensdag 2 november van 19.00 tot 22.00 uur, kosten 30,- inclu sief 15,- materiaalkosten. De proefavond Whisky: Malt whisky in a Nutshell, wordt op woensdag 2 november georgani seerd bij Plusactiviteiten Bonhoeffercollege van 19.30 tot 22.00 uur, kosten 22,- De school is in verband met de herfstvakantie niet bereikbaar van 23 tot en met 30 oktober. Voor informatie en inschrijving 0251-659119 of www.plusactiviteiten.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 9