Lucia Admiraal exposeert in Bibliotheek Heiloo Henk ten Berge met monumentale verhalen in bibliotheek Heiloo Vocal choice en Eensgezindheid presenteren najaarsconcert 'Memory' H El LOO €4,95 De Luisterboekenbox |Y#TJ DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop Anklage Boek van de week JC Conquista Agenda Landelijke Week van de geschieden van 29 oktober tot en met 6 november Een avond vol van herkenning en niet-vermoede feiten Het publiek mag meezingen met het koor en met het orkest KORTOM Klaverjassen Ypsalon Zaterdagavondsoos in het Trefpunt De Stolp speelt: Hiep, hiep, hypnose voor professor Mandjes jubilerend Tintoretto exposeert Relax in Buk Buk BOEK VAN DE WEEK UITKIJKPOST 2 NOVEMBER 2005 Henrik is een veertiger met een grijs baardje, een beetje kalend bij de slapen. Hij werkt als zwemin- structeur, samen met zijn beste vriend. Zijn vrouw Nina is directie secretaresse. Henrik en Nina wonen in een rijtjeshuis in Kopenhagen. Ze hebben samen een dochter: de 14- jarige Stine. Op een dag krijgt het gelukkige stel te horen dat hun puberdochter Henrik beschuldigt van incest. Henrik wordt meegeno men naar het politiebureau. Stine heeft al eens eerder gelogen dat haar vader haar bont en blauw heeft geslagen. Aan de andere kant: als Nina met de schoolpsycholoog naar een verklaring zoekt voor het gedrag van haar dochter, vertelt ze dat ze veel weg was voor haar werk - Henrik was in de gelegenheid. Thuesen wil tonen hoe vernietigend alleen al de werking van de beschul diging is. Buren duiken weg, vrien den komen niet meer langs. In de gevangenis wordt Henrik ingewre ven dat 'zijn soort' het laagste van het laagste is - zijn zaak moet dan nog voor de rechter komen. 'Ben je opgehouden je dochter te slaan?', is de vraag die Henrik een recher cheur stelt. Hij wil maar duidelijk maken: zeg je ja, dan beken je. Zeg je nee, dan sla je haar nog steeds. Zie speeldata en - tijden in de advertentie elders in deze krant. Lezen kan nu ook achter het stuur, in de trein, tijdens het spor ten of thuis op de bank. Luisterhoeken zijn in opmars. Het aantal is groeiende. Luister- of audioboeken zijn niet nieuw. Romans worden al jaren op casset te ingelezen voor blinden en slecht zienden. Steeds meer uitgevers komen met luisterhoeken. Eén van de eerste uitgeverijen in Nederland met luisterhoeken is uitgeverij Rubinstein. De eerste Week van het Luisterhoek van 2 tot en met 13 november is een gezamenlijk initia tief van boekhandel en luisterboe kenuitgevers om heel Nederland op een aantrekkelijke manier kennis te laten maken met het luisterhoek. Voor een zeer voordelige prijs kunt u de Luisterboekenbox kopen in de Luisterboekweek. Met ruim 25 euro aan kortingsbonnen. In deze luisterbox zijn spannende verhalen en informatieve teksten opgeno men, verhalen en rijmpjes voor kin deren en de mooiste verhalen uit de wereldliteratuur. voor HEILOO - Tijdens de maanden november en december expo seert Lucia Admiraal in Biblio theek Heiloo. Lucia Admiraal is beeldend kunstenaar en werkt met glas, keramiek en plant aardige materialen, in combina tie met elkaar, maar ook gevat in ijzer, rvs of lood. De objecten zijn vrolijk, veelzijdig en boeiend, een verrassend spel van licht, vorm en kleur, én met een natuurgeïnspireerde vormgeving. Om het keramiek een geheel eigen karakter te geven, combineert zij deze werkstukken met glas, dat na een proces van glasfusing (samen smelten van glas in verschillende kleurencombinaties) en slumping (vervormen van glas) precies naar de vorm van het keramiek is aange past. Niet alleen het glasfusing pro ces wordt in eigen atelier uitge voerd, maar ook het ontwerpen en maken van glas-in-lood ramen. Glas-in-lood ramen zijn gelukkig weer helemaal 'terug van wegge weest'. Deze ramen maakt Lucia Admiraal in opdracht. Meer informatie kunt u vinden op www.lucia-art.nl. LIMMEN - Het programma voor woensdag 2, vrijdag 4 en zaterdag 5 november bij JC Conquista is: Conquista kids: Deze week niet, volgende week wel! Club X-tra: Club was door omstan digheden de maand oktober helaas gesloten. Deze maand zal Club weer opgestart worden. Nadere informa tie hierover volgt. Wil je meehelpen de club X-tra activiteiten en feesten te organiseren? Mail dan naar: tienerwerk@conqqista.nl. CONQ Café: Het jongerencafé is op vrijdagavond en zaterdagavond weer als vanouds geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Het café bestaat uit een eigen zaal met bar, poolbiljart, internetcomputers en nieuwe zithoek. De medewerkers van het café zijn er in ieder geval weer klaar voor. De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag 2 november: Club op woensdag heeft de spel computers klaar staan en de muziek aan. Je kunt natuurlijk weer tafel tennissen, darten, sjoelen, poolbil jarten, computerspelletjes spelen, internetten, knutselen maar ook met de Play Station op groot scherm spelen. Club is open van 14.00 tot 17.00 uur, voor iedereen van 9 tot en met 12 jaar. Voor extra info en foto's: www.conquista.nl. HEILOO - Van 29 oktober tot en met 6 november wordt landelijk de Week van de geschiedenis gehouden. Bibliotheek Heiloo houdt in deze week op donder dag 3 november om 20.00 uur een informatieve avond rond het thema: 'Monumentale verhalen uit de regio'. Henk ten Berge zal deze avond de bezoekers leiden langs vele histori sche gebeurtenissen, waarvan er een aantal in de omgeving van Heiloo plaatsvonden. Van Henk ten Berge verscheen onlangs 'Spiegel van de Lage Landen - Monumentale Verhalen'. Hij vertelt daarin de vaak onbekende historie die hoort bij standbeelden die langs de openbare weg in Nederland staan. Henk ten Berge is geboren in Heiloo. Het belooft een avond te worden vol van herkenning en niet-vermoede histo rische feiten. Toegangskaarten voor deze avond zijn a 3,50 (niet biblio theekleden: 5,-) verkrijgbaar bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan ook via 072- 5330670 of e-mail (bibliotheek@bibliotheekheiloo.nl) CASTRICUM - Zaterdag 12 november presenteert het Castricumse Koor Vocal Choice in samenwerking met Muziek vereniging Eensgezindheid uit Heiloo een speciaal Najaars concert onder de titel 'Memory'. Het concert vindt plaats in de Maranathakerk te Castricum om 20.00 uur en de kerk is open vanaf 19.30 uur. Het koor Vocal Choice beschikt over een zeer breed reper toire, variërend van klassiek tot musical en van lichte muziek tot volksmuziek. Voor dit komende concert heeft het koor een boeiend programma samengesteld met com posities van onder meer Puccini, Beethoven en Mozart, maar ook met befaamde songs als 'La Mer' Eensgezindheid uit Heiloo zal als instrumentale gast op dit con cert een geheel eigen repertoire ten gehore brengen. Eigen foto van Charles Trenet 'Memory' uit de musical 'The Cats' en muziek van Gershwin. Eensgezindheid uit Heiloo zal als instrumentale gast op dit concert een geheel eigen reper toire ten gehore brengen, variërend van originele composities voor blaasorkest en klassieke arrange menten tot swingende eigentijdse muziek en soli met orkestbegelei ding. Zoals gebruikelijk bij concer ten van Vocal Choice zal het pubhek tweemaal in de gelegenheid worden gesteld een bekende song mee te zingen met het koor en een maal met het orkest, namelijk de beroemde song uit de musical 'Hello Dolly'. De muzikale leiding van zowel koor als orkest is in han den van Cees Brugman en de pia nobegeleiding bij het koor wordt verzorgd door de vaste pianist Jan Boogers.Toegangskaarten zijn ver krijgbaar op de dag van het concert vanaf 19.30 bij de ingang van de kerk maar kunnen ook telefonisch gereserveerd worden bij Lida Zonneveld, tel. 0251-656060 of Maijolijn Versteegen, tel. 0251- 658867. Prijs 7,50 (inclusief een consumptie). Voor 65+ en kinde ren tot 12 jaar 6,50 (inclusief consumptie). Voor meer informa tie: www.vocalchoice.nl en www.mv-eensgezindheid.nl. HEILOO - Vrijdag 4 november is er weer klaverjassen in wijkge- bouw Ypsalon aan De Hucht 4, aanvang 20.00 uur. HEILOO - Op zaterdag 19 novem ber houden de Unie van Vrijwilligers en de Stichting Ouderenwerk Heiloo weer een gezellige soos in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Van 19.00 tot 22.30 uur kunt u kaarten, schaken en dammen, sjoelen, biljarten, samen tv kijken of gewoon gezellig wat babbelen. De toegang is gratis, alleen uw eigen drankje betaalt u. Heeft u geen vervoer, dan kimt u bellen naar het Trefpunt, tel. 072- 5331297. HEILOO - Toneelgroep de Stolp, bestaande uit mensen met een verstandelijke beperking, heeft na hard werken weer een mooie voorstelling klaar. Het toneelstuk gaat over een verstrooide profes sor die een uitvinding heeft gedaan. Hij heeft een robot uitge vonden die kan hypnotiseren. Er gebeuren alleen heel vervelende dingen rond deze Hypnokloner! Wilt u weten wat er gebeurt met de Hypnokloner? Kom dan kijken: op zondag 13 november zijn er twee voorstellingen in de Buk Buk: Er is een middagvoorstelling die om 14.00 begint en een avondvoorstellingen om 20.00 uur. Kaarten zijn telefonisch te reserveren op 072-5333620 of gratis af te halen aan de Pastoor van Muijenweg 2 te Heiloo. HEILOO - De Teken- en Schilder club Tintoretto viert dit jaar haar 60-jarig jubileum met een aantal activiteiten. Eén daarvan is de tentoonstelling van een aantal werken van elk van de zes docen ten tijdens de maanden november en december in de expositieruim te van Bibliotheek Heiloo. De exposerende docenten zijn: Didier Bourdon, Cees Broersen, Frits de Nooijer, Tineke Pilkes, Tiest Simons en Joke Vink. Tintoretto biedt haar leden - naast de weke lijkse verenigingsavond - een keus uit teken- en schildercursus sen in verschillende technieken. HEILOO - 5 November staan ze bij Buk Buk op het podium: de mannen van Relax. Relax is de volgende stap in hip-hop. Nu eens niet Nederlandstalig, maar vette lyrics bij een te gekke live-band. In het voorprogramma staat Findel. Findel is begonnen als het soloproject van gitarist Bart van Dalen, maar ondertussen uitge groeid tot een ware live-band om rekening mee te houden. Kaarten in de voorverkoop zijn te verkrij gen in Buk Buk tijdens ope ningstijden en bij Centerdisc (slimpad 36 in Heiloo). Zaal open 21.00 uur, etree 10,-Kijk voor meer informatie op: www.buk- buk.nl. Verwacht: 12 november: Malisa dans en theater (kaarten zijn in voorverkoop te verkrijgen a 5,-), 26 november Vertigo, 3 december: The Shavers, 10 december: Birgit, 17 december The Opposites. Luister goed! Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo HM WÉÊH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 11