Wethouder Veldt richt zich op toekomst na ontslag Feestactie in de bibliotheek Leuke op boeken geïnspireerde presentjes Meezingen bij de Zondagsociëteit 55+ Herfstwandeling www.corsobioscoop.nl 0VA trakteert jubilerende Vrouwen Van Nu regio 25 Ik had deze tegenstand in de oppositie niet verwacht Lichte groei Castricum is noodzakelijk' 'Mijn verweer mocht niet baten' Tijd om iemand te verrassen met een cadeautje Ook in bibliotheek aandacht voor de Week van het luisterhoek "LEEF!" "Anklaget" special "Het Schnitzelparadijs" "Wallace Gromit"(NL) "Sjakie en de chocoladefabriek"^ "Pride and Prejudice" Programma 3 nov. t/m 9 nov. 2005 CASTRICUM - November en december zijn echte feest maanden; Sint Maarten, de aankomst van Sinterklaas en de viering van zijn verjaardag, Kerst en de eindejaarsfeesten. De tijd bij uitstek om iemand te verrassen met een cadeau tje. In de bibliotheekvestigingen in Castricum, Akersloot en Limmen kunt u terecht voor leuke, op boe ken geïnspireerde, presentjes. Prentenboekposters, etui's, agen da's, de meest fantastische sleutel hangers, boekfiguren in knuffel- vorm, multimediakaarten en nog veel meer. Op de zaterdagmiddagen in november tussen 13.30 en 15.00 uur wordt ook nog voor een feeste lijke verpakking van uw aankopen gezorgd. Nog een handige tip, met een afgeschreven boek maakt u er CASTRICUM - Op zondag 6 november komt het smartlappen koor 'Dolorosa' uit Heemskerk optreden bij de Zondagsociëteit in Ontmoetingscentrum Geester- hage. Het koor zingt smartlap pen, zeemansliederen, shanty's en Amsterdamse liedjes. De muzikale omlijsting is in handen van accor deonisten van het koor. Het optreden begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De zaal is open vanaf 13.30 uur. Wilt u meer info/of vervoer opgeven, dan kimt u voor 3 november con tact opnemen met Stichting Welzijn Castricum, tel. 0251- 673793. EGMOND - In de Wimmenum- merduinen kunt u een IVN- natuurwandeling maken op zon dag 6 november. De wandeling begint om 11.00 uur by het PWN- informatiebord op het parkeerter rein aan het Nachtegalenpad aan de noordkant van Egmond aan den Hoef. Er wordt gelopen door open duin en langs de binnen- duinrand. De wandeling duurt ongeveer twee uur. Men dient zelf te zorgen voor een toegangskaart voor het Noord-Hollands Duinreservaat van PWN. Van vol wassenen wordt een vrijwillige bijdrage van 1,50 verwacht; voor kinderen is dat 1,- (graag gepast!). Voor inlichtingen kunt u bellen met 072-5325110. Dorpsstraat 70 Castricum *Tet0251 - 65 22 91 CASTRICUM - Het zal u niet ontgaan zijn: Willem Veldt wethouder in de gemeente Castricum, is op 6 oktober door de Raad ontslagen. In 3 keer 24 uur, zoiets is een noviteit, vol gens Willem Veldt, is het doek voor hem gevallen. En dat na 31 jaar in de plaatselijke poli tiek, waarvan 19 jaar als wet houder. Afgelopen week was zijn afscheid bij de gemeente: een grote taart waarop zijn afbeelding en de tekst 'Tot ziens' gaf al aan dat Veldt zich niet van het politieke toneel laat afvoeren. De plannen voor de toekomst zijn alweer in de maak. „Ik had al geruime tijd bij mijn partij, Gemeente en Dorps Belang gemeld moeite te hebben met de koers en het optreden van de partij. Ik ga prat op interactie, het bespre ken van zaken, draagkracht zoeken binnen de regels en kaders, maar dat zag ik onvoldoende terugkeren. Tijdens de discussie over de lange termijnvisie, ook wel Buitengewoon Castricum geheten, was advisering gebaseerd op inspraak, dus inspraak van burgers, maar ook het bedrijfsleven, het verenigingsleven. Mijn visie in deze is, dat, wil Castricum zijn voorzieningen blij ven behouden, lichte groei noodza kelijk is. De Raad in meerderheid zag dit niet zitten. Ik maak me druk om voorzieningen, maar ook om jongelui, die moeten hier blijven wonen. Mijn gedachtegoed plaatse lijk sloot aan bij de ideeën van D'66, dus in het voorjaar heb ik me aangemeld als landelijk lid van D'66." Met de verkiezingen van maart 2006 in het vooruitzicht benaderden GDB en D'66 Willem Veldt om zich kandidaat te stellen. GDB kreeg een nee als antwoord, vanwege de houding die de party aannam. Met D'66 was de afspraak dat Veldt zich onder voorbehoud kandi daat stelde en zich pas zou binden vlak voor de nieuwe periode. Veldt wilde immers zijn collegeprogram ma afronden. Veldt:,, Helaas kwam dit alles vroegtijdig in de pers, maar ja, die moeten ook hun werk doen. Op maandag 3 oktober heb ik in de fractievergadering een verklaring afgelegd dat ik niet meer beschik baar was. Vervolgens heb ik in de B W-vergadering van 4 oktober gemeld wat ik in mijn fractie gezegd had. In meerderheid zei het college toen, dat ze mij mijn portefeuilles zouden ontnemen, gelet op het ver trouwen dat de partij niet meer in mij had. Er was te weinig basis in de gemeenteraad. B &W spoorde mij aan om vertrouwen in de raad te vragen. Ondanks het risico op ontslag heb ik dat toen niet gedaan. Op 6 oktober is in de Raads vergadering een motie ingediend door alle partijen,, behalve Groen Links dat er geen vertrouwen meer was, ik geen portefeuilles meer mocht hebben en dus ontslag. Mijn verweer mocht niet baten en ik werd na al die jaren ontslagen." Zoals gezegd: Veldt laat zich niet uit het veld slaan en heeft op vrij dag 28 oktober aangekondigd zich aan te sluiten bij Castricum Kern(en) Gezond. „Wat gebeurd is, is gewoon par tijpolitiek geweest, ik heb deze ont wikkeling nooit voorzien. Behalve Groen Links was men het ook zeer eens in de Raad. Castricum Kern(en) Gezond heeft mij bena derd en ook D'66. Met D'66 ga ik niet in zee. Ze hebben immers mee gedaan aan mijn afzettingsprocedu re. Ik sluit me aan bij Kern(en) Gezond vooral vanwege de perso nen en het conceptprogramma, dat my enorm aanspreekt op een aantal punten. Ook zij willen een lichte groei van de gemeente Castricum behouden en er is veel aandacht voor interactie met de kiezers. Dat is zo belangrijk! Ik bleef nooit ach- ter myn bureau zitten. Ik heb altijd gewerkt aan het imago van de poli tiek, heb geprobeerd de negatieve kijk op de politiek weg te nemen. En dat kreeg ik ook altijd terug van mensen, ze vinden dat heel positief. Ook nu krijg ik veel reacties en ook weer allemaal positief." meteen een prima surprise bij. "Wilt u verder creatief aan de slag? U vindt in de bibliotheek voldoende boeken om van de feestmaanden een succes te maken. Laat u inspi reren! De eerste Week van het Luisterhoek komt eraan. Van 2 tot en met 13 november besteden boekhandels, uitgevers en biblio theken extra aandacht aan* het fenomeen Luisterhoeken. Neder landers ontdekken steeds meer het plezier van luisteren naar romans, thrillers, hoorspelen en jeugdboe ken. Er is een nieuwe trend geboren. Steeds meer boeken verschijnen bij publicatie zowel in gedrukte vorm als op cd. Luisterlezen kan achter het stuur, op de achterbank, tijdens het doen van saaie huishoudelijke karweitjes, bij het sporten of thuis op de bank. Je laten voorlezen is niet alleen maar leuk maar kan ook een uit komst bieden aan mensen die om welke reden dan ook moeite heb ben met lezen. De Bibliotheek Castricum heeft daarom de luister- boeken als vast onderdeel in de col lectie opgenomen. Nog nooit een luisterhoek geleend? Kom dan tydens de actie week naar de bibliotheek en neem de proef op de som. donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur zondagmiddag 16.30 uur vrijdag zaterdag 19.00 uur zondag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag 19.00 uur zaterdag 14.00 19.00 uur zondagmiddag 13.30 uur woensdagmiddag 14.00 uur zaterdag- woensdagmiddag 14.00 uur zondagmiddag 13.30 uur Wethouder Willem Veldt nam op vrijdag 28 oktober afscheid op het gemeentehuis in Castricum. Foto: Mario Sacksioni vrijdag zaterdag 21.30 uur zondagmiddag 16.30 uur maandag 20.00 uur A D V E RT E N TIE

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 23