Zangles met cd of dvd Open middag Iederwijs Plusactiviteiten cursussen november OVA trakteert jubilerende Vrouwen Van Nu op Shanty koor Lunchconcert en museumbezoek door activiteitencommissie KBO REGIO - 1 mfË&t 25 INGEZONDEN MEDEDELINGEN POLITIEBERICHTEN Verloren en gevonden in Castricum KORTOM Klaverjasdrive in de Vriendschap SP r A 1 Vijftig jaar geleden in huiskamer opgericht Leden van het eerste uur al een halve eeuw geleden vooruitstrevend Tegenwoordig zijn we meer verwend' UITKIJKPOST 2 NOVEMBER 2005 EGMOND - Zingt u graag? Zingt u in een band, musical of gewoon voor eigen plezier, dan kan Michel Schutte werken aan uw techniek en presenta tie. Al meer dan twintig jaar werkt Michel als freelance musicus/leraar in Egmond aan Zee en heeft al veel bekende artiesten begeleid zoals; Lee Towers, André Hazes, Gerard Joling et cetera. Eerst bespreekt hij uw geko zen repertoire en stap voor stap wordt dit in zijn gezellige studio uitgewerkt. U zingt een muziekstuk in en dit wordt gecorrigeerd totdat het perfect klinkt. De beste songs worden digitaal opgeslagen en aan het eind van het seizoen ontvangt u een leuke cd of dvd van uzelf. Aan uw presentatie wordt gewerkt door middel van dvd-clips. Desgewenst maakt hij tijdens de zangles een leuke dvd-clip. Deze kunt u dan weer gebruiken voor presentatie of gewoon voor uzelf. Dit is allemaal bij de prijs inbegrepen. Wilt u graag wat verder komen in het artiestenvak dan heeft Michel goede contacten met pla tenlabels en artiestenbureau's. Ook dit seizoen geeft Michel in theater 'De Beun'weer een spetterende voorstelling met zijn leerlingen Als u het leuk vindt kunt u daar natuurlijk aan meedoen. Kijk ook eens op zijn website www.michelschutte.nl. CASTRICUM - Zaterdag 5 november houdt Iederwijs Castricum open mid dag van 14.00 tot 16.30 uur. Iedereen die Iederwijs Castricum in de praktik wil zien is van harte welkom. De middag begint met een introductie in het Iederwijsconcept, gevolgd door een rondleiding door de school en de moge lijkheid om vragen te stellen. Behalve begeleiders en bestuursleden zijn ook een aantal kinderen met hun ouders aanwezig. Iederwijs Castricum is een particuliere school voor basisonderwijs, in ontwikkeling naar voortgezet onderwijs, waar kinderen hun eigen leerweg kiezen. Aanmelden voor de open middag kan via tel. 0251-673611, bereikbaar tussen 13.00 en 14.00 uur. Een bericht achterlaten is ook mogelijk. Meer informatie over de school is te vinden op www.iederwijscastricum.nl. U vindt Iederwijs aan de Zeeweg la te Castricum. CASTRICUM - In november worden by Plusactiviteiten Bonhoeffercollege de volgende cursissen gegeven: De basiscursus Digitale Fotobewerking, vijf lessen van 19.30 tot 22.00 uur, kosten 115,- inclusief boek, start op maandag 14 november en op woensdag 23 november. De cursusprijs is inclusief het boek Photoshop Elements 3 door Karin Oost. Is dit boek reeds in uw bezit dan kunt u 14,- van de cursusprijs aftrekken. Het softwarepakket dient u, voor thuisgebruik, eventueel zelf aan te schaffen. De cursus Vaarbewys 1start op woensdag 23 november, zes lessen van 19.30 tot 21.30 uur, kosten 120,-. Deze cursus is een voorbereiding op het officiële landelijke examen van zaterdag 4 februari. De cursusprijs is inclusief 'Cursusboek Klein Vaarbewijs 1 en 2', nieuwste versie. Is het boek reeds in uw bezit, dan kunt u 15,- van de cursusprijs aftrekken. De cur susprijs is exclusief examenkosten en diploma, deze worden jaarlijks door de overheid vastgesteld. De Proefavond Port en Kaas op woensdag 16 november van 19.30 tot 22.00 uur, kosten 22,-. De workshop Halskettingen maken wordt op woensdag 16 november gege ven van 19.00 tot 21.30 uur, kosten 13,-. De materiaalkosten zijn name lijk afhankelijk van wat u maakt. Alle materialen zijn tegen kostprijs bij de docente te verkrijgen. De lezing Kinderen van nu wordt op donderdag 17 november gehouden van 20.00 tot 21.30 uur, kosten 7,-. De workshop Imaginatie is op maandag 21 november van 19.00 tot 21.30 uur, kosten 13,-. Imaginatie is een manier om eigen thema's uit te werken in innerlijke beelden, geuren, geluiden en gevoelens. Tekenpapier en kleur krijt meenemen. Voor informatie en inschrijving, tel. 0251-659119 of www.plusactiviteiten.nl. Verloren in Castricum Amerikaans paspoort, rijbewijs en autopapieren in zwart mapje, por temonnee met geld en diverse pasjes, sleutel met geel label, twee sleutels met hanger 'Brethouwer', damesbril metaal montuur verziend, zonnebril Calvin Klein, startonderbreker zwart, GSM Philips zwart, porte monnee met pasjes, zilveren hals ketting, kleine zwarte portemon nee met 10.70 euro. Gevonden in Castricum OV-kaart T. M. Bruin, fietssleutel met mini rugzakje Fred Knol, sleutel V33 met Scoubidou, kostuum maat 52, klein zwart portemonneetje met kleingeld, vyf sleutels aan ring. Goederen zijn gevonden en verlo ren tussen 24 en 31 oktober. AKERSLOOT - Zaterdag 5 novem ber is er weer een klaverjasdrive in café De Vriendschap. Dit maal met een extra prijzenpakket in verband met het feit dat de uitba ters van dit café 25 jaar geleden De Vriendschap overnamen. Het prijzenpakket bestaat ook dit sei zoen weer uit prijzen als DVD spelers, koffersets, levensmidde len pakketten, paling, elektrische apparatuur, enzovoort. Wie niet zo gelukkig is met het kaarten kan altijd z'n geluk pro beren by de grote superlotery want daar zijn ook pryzen te win nen. Men kan zich van tevoren opgeven om verzekerd te zijn van een plaatsje, het telefoonnummer is 0251-312866. De aanvang is 20.00 uur en de kosten van deel name zijn 3,50 per persoon. Aaf Blokker, Tiny Schrier en Gré de Geus zijn al net zo lang lid als de vereniging bestaat en zijn mede dankzij de vereniging nog altijd jong van geest. Eigen foto AKERSLOOT - Het is groot feest bij de Vrouwen Van Nu, want zij vieren de geboorte van hun vereniging. Alweer vijftig jaar geleden werd in de huiska mer van mevrouw Nijenhuis de Akerslootse afdeling van de Plattelandsvrouwen opgericht, de voorloper van Vrouwen Van Nu. In de begiryaren waren de byeen- komsten van de vrouwenclub voor de leden vooral een mogelijkheid om te ontsnappen aan de dagelijkse sleur en zichzelf te ontwikkelen. Destijds was een vervolgopleiding voor vrouwen niet vanzelfsprekend. Tegenwoordig is voor de ongeveer 75 leden het gezellig samenzijn de hoofdreden. En een gezellige vereniging is het zeker. Tal van commissies organise ren allerlei activiteiten op het gebied van tuinieren, fietsen, lezen en reizen. Het jubileum heeft voor drie vrouwen een speciaal tintje. Aaf Blokker, Gré de Geus en Tiny Schrier zijn al vanaf de oprichting lid en slaan nog steeds haast geen bijeenkomst in 't Achterom over. Voorzitster Janny van Hoven is dan ook erg trots op deze leden, die een halve eeüw geleden zo vooruitstre vend waren. „Ook vind ik het een bewijs dat het erg leuk is om lid te zijn van onze vereniging. Buitenstaanders hebben vaak het vooroordeel dat wij een oubollig theekransje zijn. Onze vereniging gaat echter juist met de tijd mee en telkens beden ken wy nieuwe uitstapjes of acti viteiten waar we wat van opsteken -of ons gewoon erg mee vermaken." Wie nog met dat vooroordeel rond loopt of geïnteresseerd is, wordt door Janny van harte uitgenodigd om vanaf januari een aantal bijeen komsten by te wonen. In de loop der jaren is er natuur lijk wel heel wat veranderd. „Als ik zo eens terugkijk in de plakboeken, valt het mij op dat er vroeger veel jonge vrouwen lid waren. Je merkt dat we tegenwoordig toch meer verwend zijn. Tegenwoordig hebben jonge vrou wen de handen vol aan het huishou den, een carrière en sport en heb ben geen vrouwenvereniging nodig voor de sociale contacten. Vroeger had je geen televisie en naar het theater ging je ook niet zo snel. Dat neemt echter niks weg van het ple zier dat men tydens de avonden beleeft," vindt Janny. „Het is heer lijk om eens als vrouwen onder elkaar te zijn en elkaar wat beter te leren kennen." Ter ere van het jubileum wordt op 9 november, de oprichtingsdag, een grote feestavond gehouden. Voorafgaand is er een receptie, waarvoor alle verenigingen, oud leden en sponsors uitgenodigd zijn. de Ondernemingsvereniging van Akersloot heeft een optreden van het Shanty koor 'Zaalneelden' mogelijk gemaakt, waardoor het feest 's avonds helemaal compleet is. Behalve een feest, is er ook een expositie in de bibliotheek te zien. Oude foto's en artikelen doen de sfeer van de vereniging in vroegere tyden herleven. LIMMEN - De activiteitencom missie van de KBO in Limmen organiseert op woensdag 16 november weer een tocht naar Amsterdam voor het bijwonen van een lunchconcert in het Concertgebouw, gevolgd door een bezoek aan het Hermitage Museum Amsterdam. Ook seni oren uit ander woonkernen dan Limmen en Castricum zijn van harte welkom. Het lunchconcert wordt gegeven door het Koninklijk Concertge bouworkest, onder leiding van Sir Colin Davis. Op het programma van diezelfde avond staan het vioolcon cert van Dvorak en de tweede sym fonie van Elgar, dus daaruit horen we dan een onderdeel. De program- maduur is ongeveer 45 minuten. Na het concert wordt er eerst wat gegeten in de omgeving van het Concertgebouw en vervolgens wordt de nieuwe museumaanwinst in Amsterdam bezocht, de 'Hermitage aan de Amstel'. Het museum is een dependance van het beroemde Hermitage museum in St. Petersburg. Het museum is gevestigd in Gebouw Amstelhof, eind zeventiende eeuw gesticht als tehuis voor hulpbehoevende bejaarden en tot recent in gebruik gebleven als verpleeghuis. De nu lopende tentoonstelling is 'Pelgrimsschatten Byzantium - Jeruzalem'. Vervoer: per auto naar Amsterdam en parkeren in de par keergarage van het Museumplein. Verzamelen by de ingang van de garage (bij Albert Heijn), zyde Museumplein, om 12.00 uur. Het lunchconcert is gratis. Voor het museum geldt de nor male prijs, of gereduceerd met een museumjaarkaart. Belangstellenden kunnen zich, bij voorkeur schrifte lijk, opgeven en info by J. Snepvangers, Dusseldorperweg 47, 1906 AH Limmen, tel. 072- 5054832.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 25