Bibliotheek Heiloo presenteert collectie luisterhoeken Ontwikkelingen project Maalwater H E I L O O 3 Week van het luisterhoek: 3 tot 13 november Samen eten in het Trefpunt Lezen kan nu ook achter het stuur, in de trein of tijdens het sporten Groei Bloei College van B& W van gemeente Heiloo stellen voorlopig inrichtingsplan vast In het plan komt een groot aantal starterswoningen POLITIEBERICHTEN Auto ramt gevel woning Diefstal rugtas Verkeerscontrole Parkeercontrole Diefstal ruitenwisser Inbraak in personenauto UITKIJKPOST 2 NOVEMBER 2005 HEILOO - Het luisterhoek (een in zijn geheel voorgelezen boek op cd) wint de laatste tijd enorm in populariteit. Nederlanders ontdekken het plezier van het luisteren naar romans, thrillers, hoorspelen, jeugdboeken en boeiende hoor colleges. Lezen kan met behulp van het luisterhoek nu ook achter het stuur, in de trein, tijdens het sporten of thuis op de bank. HEILOO - Op vrijdag 18 november is er in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, weer een maal tijd, die als volgt is samengesteld: heldere tomatensoep, stamppot andijvie met spekjes, procureurlapje met jus, gekookte aardappelen, rode kool met gedroogde appeltjes en chi- polatapudding toe. De maaltijd begint om 18.00 uur. De maaltijd kost 9,50 te voldoen aan de balie van het Trefpunt voorafgaand aan de maaltijd. De bereiding van de maal tijd wordt gedaan door het personeel van de keuken van 'De Loet' en vrij willigers nemen de bediening voor hun rekening. Heeft u geen vervoer? De chauffeurs van het vrijwilligers autovervoer halen u op en brengen u weer thuis. Kosten zijn: 4,50 p.p. retour (in Heiloo) aan de chauffeur te voldoen. U kunt zich opgeven bij de balie in het Trefpunt, tel. 072- 5331297. Heeft u zich aangemeld maar bent u verhinderd, wilt u dat dan zo spoedig mogeüjk doorbellen? De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrij dag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenemen ten die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. Advertenties dienen voor maandag 17.30 uur binnen te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,43 (excl. BTW). Bij adverteren op contractba sis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.001 m 17.30 uur dinsdag 08.001 m 13.00 uur woensdag 08.001 m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-53^0175, fax 072- 5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Bibliotheek Heiloo heeft een snel groeiende collectie luisterhoeken, met vaak populaire titels. Enkele voorbeelden: 'De eetclub' van Saskia Noort, 'Noodzakeüjk kwaad' van René Appel en voor de kinde ren: 'Hoe overleef ik de brugklas' van Francine Oomen en 'De bende van de korenwolf' van Jacques Vriens. De collectie luisterhoeken van Bibüotheek Heiloo wordt tijdens de 'Week van het luisterhoek' apart gepresenteerd. Luisterhoeken kunnen door leden van Bibüotheek Heüoo gratis wor den geleend. HEILOO - Groei Bloei, afdeling Heüoo en omstreken houdt op dins dag 8 november een lezing met als onderwerp 'Eenjarigen anders'. De lezing wordt verzorgd door Wierd Neuman, hortulanus van de Botanische Tuinen in de Uithof in Utrecht. Neuman laat zien dat eenja rigen ook heel boeiend kunnen zijn en een tuinseizoen lang kunnen bloeien zonder dat ze gaan vervelen. Ook zaden en de zogenaamde stek- perkplanten, die eveneens tot de eenjarigen behoren, komen tijdens de lezingavond aan de orde. Aanvang: 20.00 uur, locatie: ont moetingscentrum van GGZ Wilübrord, Kennemerstraatweg 464 te Heüoo. Toegang: gratis voor leden en niet-leden van Groei Bloei. HEILOO - Op dinsdag 18 okto ber is door het college van B&W van gemeente Heiloo het voorlopig inrichtingsplan voor Maalwater vastgesteld. Dit voorlopig inrichtingsplan is een meer gedetailleerde uitwerking van het Masterplan en geeft een beeld van de uiteindelijke inrichting van de openbare ruimte. Voor omwonenden en belangstel lenden is er donderdag 17 novem ber gelegenheid om kennis te nemen van het plan. Van 18.00 tot 20.00 uur zijn in de kantine van het gemeentehuis te Heüoo het voorlo pig inrichtingsplan en een maquette van het totale plan te bezichtigen. Om eventuele vragen te beantwoor den zijn op deze avond een mede werker van het stedenbouwkundig adviesbureau en medewerkers van gemeente Heüoo aanwezig. Het voorlopig inrichtingsplan wordt op woensdagavond 16 november in de commissie Openbare Ruimte besproken. Tevens wordt daar de maquette van het gebied gepresenteerd. Vanaf 18 november üggen het voorlopig inrichtingsplan en de maquette ter inzage in de hal van het gemeente huis. Een definitieve uitwerking van het inrichtingplan volgt nog dit jaar. In het plan Maalwater zyn een aantal bijzondere aspecten te onderscheiden. Zo is het plangebied ingedeeld in zogenaamde 'kamers' die door groen worden omsloten. Verder krijgen de waterhuishouding en de cultuurhistorie speciale aan dacht en er is in het plan een groot aantal starterswoningen gedacht, nameüjk tachtig van de honderdvijf tig woningen. Het plan is ingedeeld in verschü- lende kamers die met groen omslo ten worden. Kamer één is het reeds bestaande 'appartementencomplex Maalwater', kamer twee tot en met vijf zijn de te ontwikkelen kamers. Volgens huidige planning kan nog dit jaar een start gemaakt worden met het bouwrijp maken van kamer twee. De overige kamers worden in de loop van 2006 tot en met 2010 ontwikkeld. De waterhuishouding krijgt bijzondere aandacht omdat het plangebied op laag gelegen gronden figt. Open water speelt in de ontwatering een grote rol, dit is dan ook weer terug te zien in het inrichtingsplan. Denk hierbij aan forse waterpartijen en de afwate ring van regenwater via boven grondse goten die uitmonden in wadi's. Wadi's zijn een soort grep pels die als regenwater opvang die nen en waaruit het regenwater door een filter in de bodem kan doorsij pelen. Bij het archeologisch onder zoek dat voorafgaand in het gebied Maalwater heeft plaatsgevonden, is een woodhenge ontdekt. Dit is een prehistorische rituele palencirkel. Deze cultuurhistorische vondst is zo bijzonder dat er in het plangebied een impressie wordt nagebouwd. Het plan Maalwater, de huidige situatie vanuit de lucht gezien. Foto: gemeente Heiloo HEILOO - Op donderdagmiddag 27 oktober, omstreeks 17.25 urn- reed een 51-jarige vrouw uit Heüoo in een personenauto over De Krommert in haar woonplaats. In een bocht in de weg reed de vrouw rechtdoor en ramde de voorgevel van een woning. De vrouw üep daarbij lichte verwon dingen aan haar armen op. Zij werd voor behandeling overge bracht naar het Medisch Centrum te Alkmaar. De voorgevel van de woning raakte geheel ontzet. De vrouw bleek alcohol te hebben gebruikt. Zij heeft een bloedproef afgelegd. Het bloedmonster wordt op de aanwezigheid van alcohol onderzocht door het Forensisch Instituut. Het rijbewijs van de vrouw werd ingevorderd. HEILOO - Tydens het doen van boodschappen op dinsdagoch tend 25 oktober in een winkel in het winkelcentrum 't Hoekstuk werd uit een winkelwagentje een rugtas gestolen. In de rugtas bevond zich onder andere een portemonnee met inhoud. De rugtas werd later in de winkel teruggevonden. De portemonnee bleek eruit verdwenen te zijn. HEILOO - Dinsdagochtend 26 oktober werd op een Kerkelaan een verkeerscontrole gehouden. Eén automobilist werd geverbaü- seerd voor het niet dragen van de autogordel, 's Avonds werd een controle gehouden op de Heeren- weg en de Ter Coulsterlaan. Deze controle was met name gericht op de veriichting van fietsen. In totaal werden acht fietsers bekeurd voor het niet voeren van een goede fietsveriichting. HEILOO - Donderdagmiddag 27 oktober werd op de Wilübrordusweg, Stationsweg en de Matthijs Zonderhuisweg gecontroleerd op het gebruik van de blauwe parkeerschijf. Er wer den vier bekeuringen uitgeschre ven voor het niet gebruiken van de parkeerschijf. Op de Stationsweg werd één bekeuring uitgeschreven voor het parkeren op een invaüdenparkeerplaats zonder invalidenkaart. HEILOO - Van een personenauto van het merk Citroen Saxo die. geparkeerd stond op het weste lijke gelegen parkeerterrein aan de Stationsweg werd de complete achterruitwisser ontvreemd. De diefstal werd gepleegd tussen vrij dag 14 en dinsdag 25 oktober. HEILOO - Op donderdagmiddag 27 oktober op een parkeerterrein aan de Dors is in een personenau to ingebroken. Uit de personen auto van het merk Seat type Toledo werd uit het dashboard de autoradiocdspeler ontvreemd. Braaksporen werden niet aange troffen. Op onbekende wijze werd de afgesloten auto geopend. Gevonden voorwerpen 24 tot en met 30 oktober: enkele sleu tels, dameshorloge züverkleurig, rode rechter handschoen, züver- kleurige leesbril.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 3