Claudia van Bijwaard gaat voor Color Trophy Wereldwinkelnieuws Nivon Heiloo: 60 jaarjong in wintertijd Eten aan de golfbaan in restaurant Oosterzij Verkoop woning via Heiloo-online Uniek concert van panfluitduo in Heiloo Dierenbescheniiing exposeert foto's van dieren H E I LOO INGEZONDEN MEDEDELINGEN Allerlei activiteiten in het Open Huis Zondagmiddag 6 november bij GGZ Noord Holland Roemeen brengt vele muzikale harten in vervoering Expositie te bezichtigen in het regiokantoor Bijna vijfhonderd foto's zijn digitaal ingestuurd De foto die de meeste stemmen heeft, wint de publieksprijs KORTOM Beat FM herhaalt interview met burgemeester Boodschappen Begeleidingsdienst Voorlichtings bijeenkomst nieuwe Wet Zorgverzekering Afgestudeerd Ingrid van Rhoon exposeert in De Loet UITKIJKPOST 2 NOVEMBER 2005 HEILOO - Maandag 7 november gaat medewerkster Claudia van Bijwaard Coiffures haar beste beentje voorzetten om nog een ronde verder te komen in Color Trophy 2005. „Dit is een hele belangrijke prijs in het kappersge- beuren, en daarom ben ik er ook zo trots op dat juist een van mijn medewer kers hiervoor is geselecteerd", aldus eigenaresse Emmy de Graaff. „De wed strijd voor de Color Trophy gaat uiteindelijk om het totaalplaatje van je model, maar het belangrijkste is je creativiteit. En dan met name op het gebied van het kleuren, daar zijn wij juist erg actief mee bezig de laatste jaren. De meeste mensen hebben tegenwoordig een mooi kleurtje in hun haar. Hiervoor hebben we verschillende cursussen gevolgd, uiteraard bij L'Oreal Professional, en met resultaat!" Om u ook mee te laten genieten van dit succes biedt Bijwaard Coiffures u in de hele maand november 15% korting op alle kleurbehandelingen. HEILOO - Na de prachtige nazomer start nu duidelijk een andere periode met de wintertijd. We zijn meer binnen, de avonden üjken langer en men zoekt op een andere manier gezelligheid. Ook in de Wereldwinkel is dit te merken. De aanbieding van deze maand doet daar aan mee. Heerlijke plak ken chocolade voor bijvoorbeeld bij de thee (die de Wereldwinkel ook ruim gesorteerd heeft, bijvoorbeeld jasmijnthee). Nieuw is de biologische wijn, wit en rood uit Argentinië. De druiven van deze wijn worden op natuurlijke wijze geteeld door Cooperativa La Rojana in Argentinië. En boeddhabeel den, van hout, speksteen, koperlegering, of aardewerk. Wie is boeddha? De naam boeddha wordt gebruikt voor een wezen dat door eigen inzicht ver licht is en verlost uit de kringloop van wedergeboorten. Er zijn dus veel boeddha's en niet slechts één. Dit verklaart de verschillende gelaatsuitdruk kingen. De handgesneden boeddha is een product van Warsa, een traditio neel houtbewerkingsbedrijfje in het dorpje Mas op Bali. Het is een echt familiebedrijf. De houtsoort is 'kaju suar' afkomstig van houtplantages die op Java gelegen zijn. De dikbuik boeddha is de geluksgod van de onbezorg de gelukzaligheid van een ieder die de boeddha in zichzelf heeft gevonden. De Wereldwinkel vindt u aan de Stationsweg 105 in Heiloo. HEILOO - Restaurant Brasserie Oosterzij is gelegen aan een negen holes golfbaan. Vanuit het restaurant heeft u een prachtig uitzicht over de golf baan en de landerijen van Heiloo. Het is onderdeel van Golf Countryclub Heiloo en is ook toegankelijk voor niet-golfers en niet-leden. Op de kaart staan verschillende gerechten. Zo is er overdag een lekker broodje of een salade en 's avonds een goed stuk vlees, vis of een driegangen menu voor 19,50. Ook is er van 12.00 tot 14.00 uur een golflunch (ook voor niet- golfers!). Deze bestaat uit een kop soep naar keuze, een broodje kroket en een kleine salade met tohijn of gerookte kip, geserveerd met een kop koffie thee of een glas melk of karnemelk. Vanaf 17.00 uur wordt de golfschotel geserveerd. Dit gerecht is elke dag anders, en ideaal als snelle en lekkere maaltijd. Het interieur van Restaurant Brasserie Oosterzij is strak met een klassiek tintje, met een serre (rookvrij) voor aparte diners, feesten en verga deringen. Er kunnen verschillende buffetten verzorgd worden, lunches met sandwiches, kleine amuse-hapjes tijdens feesten of gewoon een lekkere bit tergarnituur voor bij de borrel. Wilt u voor een speciale gelegenheid chique dineren dan kan dat ook worden georganiseerd. Oosterzij is zeven dagen per week geopend vanaf 09.00 uur voor lunch en diner, ook voor koffie met gebak, uitsmijter of clubsandwich. Restaurant Brasserie Oosterzij, Lagelaan 8, in Heiloo, tel. 072-5051423. Schuin tegenover Golden Tulip Heiloo. Volg de gele borden met golfbaan Oosterzij vanaf de Kennemerstraatweg.Of kijk op www.oosterzij.com. HEILOO - Steeds meer mensen weten de weg te vinden naar de belangrij ke startpagina's op het internet. Voor Heiloo is dat www.heiloo-online.nl, die inmiddels meer dan 10.000 keer per maand wordt bezocht. Heiloo-Online biedt het meest complete overzicht van websites in en over Heiloo, een emailservice voor het laatste nieuws, een prikbord, een forum en nog veel meer. Op het forum ontstaan steeds vaker levendige discussies over allerlei zaken die mensen in Heiloo bezighouden. Volgens Hopman ERA Makelaars is Heiloo-Online dan ook een ideale plek om woningen te presenteren. ERA Makelaar Rick Hoogervorst legt uit: „De meeste consumenten zoeken inmiddels naar een woning via internet, op www.funda.nl en www.era.nl. Deze bedienen echter alleen de actieve (gerichte) woningzoekende. Om het verschil te maken, is het juist belangrijk om zoveel mogelijk andere geïnte resseerde mensen op de hoogte te brengen van het aanbod. Dat kunnen potentiële kopers zelf zijn maar denk bijvoorbeeld ook aan familie, vrienden en kennissen van de woningzoekende. Heiloo-Online wordt bezocht door mensen die in Heiloo wonen, een binding hebben met Heiloo of anderszins geïnteresseerd zijn in Heiloo. Bovendien heeft internet hét grote voordéel dat de bezoekers met één muisklik de volledige presentatie van de woning kunnen bereiken. Vaak is er direct de mogelijkheid om daar woningbrochu res te downloaden, streaming woningvideo's te bekijken en direct te reage ren op de presentatie. Kortom, als de koper niet uit zichzelf naar de woning komt, moeten wij de woning naar de koper brengen." Vanaf 1 november 2005 presenteert www.heiloo-online.nl in samenwerking met Hopman ERA Makelaars Heiloo de 'Woning in Beeld'. HEILOO - Het Nivon afdeling Heiloo is opgericht in november 1945. De officiële naam van het Nivon luidt: Natuurvrienden NL: een moderne naam voor een moderne vereniging met circa 40.000 leden voor progressieve mensen. Met activiteiten op velerlei gebied: natuur en cul tuur, reizen, maatschappij en samenleving, zelf creatief bezig zijn. Een ontmoetingsplaats voor mensen van alle leeftijden waar meningsvorming, recreatie en ontspanning centraal staan. Op 5 november van 10.30 tot 16.00 uur kan men terecht in alle zalen van het Cultureel Centrum het Open Huis (boven winkelcentrum 't Loo) voor een overzicht van alles wat het Nivon in Heiloo te bieden heeft: creativiteit, geologie, lezingen, excursies enzovoorts. De geologie- groep laat stenen zien en hoe die worden gedetermineerd en bewerkt. Tevens zijn er over de gehele dag verspreid mogeüjkheden om deel te kunnen nemen aan (gratis) work shops. Kinderopvang vanaf 4 jaar is aanwezig. Het Landelijk Vakantie Adviesbureau zal de gehele dag licht beeldpresentaties verzorgen van natuurvriendenhuizen in binnen- en buitenland. Op het plein voor het Cultureel Centrum Het Open Huis zal een kraampje staan voor infor matie over de activiteiten van de dag. Toegang is gratis, voor kinde ren zijn er speciale attracties. Voor verdere informatie, tel. 072- 5333127. HEILOO - Zondagmiddag 6 november kunnen muzieklief hebbers in de kapel van de GGZ Noord Holland (voorheen Willibrord) aan de Kennemerstraatweg hun hart ophalen. De beroemde Roemeense panfluitist Vasile Raducu is namelijk op tournee in ons land en komt weer naar Heiloo. Samen met de Nederlandse pan fluitvirtuoos Liselotte Rokyta als mede "de Zaanse organist Dub de Vries en pianist Arie Horst brengt hij werken ten gehore van onder andere Caccini, Dussek, Rheinberger, Bach, Beethoven, Diabelh, von Weber, Mozart, Schubert, Franck, Mailly en Lemmens. De Roemeen is al voor de derde keer in Nederland en brengt vele muzikale harten in ver voering. Het bewijs is geleverd door de cd 'Sonore', de hij heeft gemaakt met bovengenoemde muzikanten en die is opgenomen in de Ter Coulsterkerk, met zijn schitterende nieuwe orgel. Het is dan ook niet verwonderlijk dat deze cd een groot succes is geworden en over de gehele wereld over de toonbank gaat. Voor Heiloo en omstreken een unieke gelegenheid om dit virtuoze panfluitduo te zien en horen spelen. De aanvang is- om 15.00 uur en de entreeprijs bedraagt E 5,-. Er is ruime parkeergelegenheid rondom de kapel. HEILOO - De uiterlijke inzend- datum van de fotowedstrijd van de Dierenbescherming Noord-Holland Noord is ver streken en het aantal inzendin gen is enorm. Bijna vijfhonderd foto's zijn digitaal ingestuurd! Een deel van deze foto's wordt tentoongesteld tijdens de foto expositie van 31 oktober tot en met 11 november. Met de fotowedstrijd wilde de Dierenbescherming bereiken dat mensen met een andere blik naar dieren gaan kijken. Foto's van die ren in hun eigen omgeving was het thema. Dit bleek voor velen aanlei- ding om een mooie foto in te stu ren. De jury, bestaande uit vakmen sen, had de moeilijke taak om de drie prijswinnaars te bepalen. Naast deze winnaars mag het pubhek ook stemmen voor de publieksprijs. Hiervoor heeft de jury een tiental foto's geselecteerd, waarop kan worden gestemd. Een stem kan worden uitgebracht tijdens de expo- sitie of via de website nhn. dierenbescherming, nl. De foto die op 8 november de meeste stemmen heeft, wint de pübheksprijs. De prijsuitreiking voor alle win naars vindt plaats op woensdag 9 november om 16.00 uur in het regi okantoor. In het regiokantoor is ook de expositie te bezichtigen van 31 oktober tot en met 11 november op iedere werkdag van 14.00 tot 16.00 uur. Het regiokantoor is gelegen aan De Loet 5 in Heiloo. HEILOO - Op veler verzoek zendt radio Beat FM een herhaling uit van het interview met burge meester Hans Romeyn. De uitzen ding was op 20 oktober, maar sommige mensen hebben 'de uit zending gemist. De herhaling is donderdag 3 november, van 20.00 uur tot 21.00 uur. Beat FM is te beluisteren op 106.3 FM en kabel 96.5 FM. HEILOO - Senioren die minder mobiel zijn maar wel graag zelf hun boodschappen willen blijven doen, kunnen een beroep doen op de Boodschappen Begeleidings dienst van Graag Gedaan. Een vrijwilliger van Graag Gedaan kan tijdens het winkelen helpen met het dragen van de bood schappen, assisteert eventueel bij het uitpakken, en kan eventueel een rolstoel duwen. Evenals voor de andere diensten van Graag Gedaan is aan de Boodschappen Begeleidingsdienst een kleine bij drage verbonden. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072- 5331297. HEILOO - Op donderdag 10 november houdt de Commissie Voorlichting Senioren - een samenwerkingsverband van SBO Heiloo en de Stichting Ouderenwerk Heiloo - een voor lichtingsmiddag over deze nieuwe wet. De voorlichting zal worden verzorgd door Hein Holman en Alfred Cahn, twee leden van Cobel, die daartoe zijn opgeleid door de samenwerkende lande lijke bonden ANBO, KB O en PCOB. Na uitleg en thematische behandeling van de diverse aspecten van de wet is er ruim schoots gelegenheid tot het stel len van vragen. De bijeenkomst is voor iedereen toegankelijk. De bijeenkomst vindt plaats in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. Aanvang: 14.00 uur, de zaal is open vanaf 13.30 uur. Toegang is gratis. Voor meer informatie kunt u tijdens kantoo ruren terecht bij Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072- 5331297. HEILOO - Aan de Faculteit der Rechtsgeleerdheid van de Universiteit Amsterdam heeft onze oud doi osgenoot Jörgen Hofstra het doctoraal examen Nederlands Recht met goed gevolg afgelegd. HEILOO - Ingrid van Rhoon exposeert voor het eerst in woon- en zorgcentrum De Loet. Ingrid exposeert hier tot eind december met haar opvallende collages, vervolgens zal zij dan voor drie maanden exposeren in woon- en zorgcentrum Overkerck. Ingrid exposeert samen met haar moe der Trees van Rhoon. De ope ningstijden zijn: iedere dag, ook in het weekend van 10.00 tot 17.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 7