Nieuw cabaret en 4 plus kindertheater in de Beun Malisa in Buk Buk Center Disc H E I L O O tSSJA deutekom WAD 11 5 Corso Bioscoop Sophie Scholl Henk ten Berge te gast bibliotheek Heiloo CD VAN DE WEEK BOEK VAN DE WEEK Wadden, verhalend landschap II Divo Wadden, verhalend landschap II Divo door II Divo Vrienden van Amstel Live Cover Band Rockin the Blues Away festival UITKIJKPOST 9 NOVEMBER 2005 München, 1943. Terwijl Hitier een vernietigende oorlog voert in Europa zoekt een jonge groep men sen hun toevlucht tot het passieve verzet, dat ze als énige middel zien om de Nazi's en hun onmenselijke oorlog te verzwakken. Ze richten Die Weifèe Rose op, een verzetsbe weging die voornamelijk uit studen ten bestaat en zich richt op de ondergang van het Derde Rijk. Sophie Scholl voegt zich als enig vrouwelijk lid bij de groep; een onschuldig jong meisje dat uitgroeit tot een bevlogen en onbevreesde anti-Nazi. Op 18 februari 1943 wor den Sophie en haar broer Hans gearresteerd voor het verspreiden van folders op de universiteit. De daaropvolgende dagen wordt Sophie verhoord door de Gestapo officier Robert Möhr. Het verhoor ontwikkelt zich tot een psycholo gisch duel: ze liegt en ontkent, ze beraamt plannen, daagt uit en is haar tegenstander bijna te slim af. Maar uiteindelijk is daar toch de bekentenis en Sophie's laatste, wan hopige poging om haar broer en de andere leden van Die WeiEe Rose te beschermen. Te zien vanaf donderdag 20.00 uur, daarna op zondagmiddag om 16.30 uur, en op maandag, dinsdag en woensdag om 20.00 uur. HEILOO - Op zaterdag 12 november is een try-out van de voorstelling 'Van Huis Uit' van Martijn Oosterhuis te zien in theater de Beun. Na een goed ontvangen eerste is hier het tweede programma van Martijn Oosterhuis. In het nieuwe programma volgen zowel persoonlijke als actuele ver halen en anekdotes elkaar in hoog tempo op. Opvoeding, achtergrond, volwassen worden en alles wat daarbij komt kijken. Over zijn debuutvoorstelling was de pers lovend. Hij is ook een graag geziene gast in het Comedy Café in Amsterdam. Een voorstelling die cabaretliefhebbers niet mogen mis sen! Woensdagmiddag 16 novem ber speelt Theater Van Santen 'Het Tinnen Soldaatje' naar het gelijkna mige sprookje van Hans Christiaan Andersen. Een fantasievolle en muzikale voorstelling voor kinderen vanaf 4 jaar. Met dans, liedjes en live muziek. Het verhaal gaat over een éénbenig soldaatje, zijn liefde voor een danseresje, de band met zijn speelgoedkameraden, en het verbazingwekkende slot. 'Van Huis Uit' van Martijn Oosterhuis start op 12 november om 20.15 uur. Het Tinnen Soldaatje begin om 14.30 uur op 16 november. Kaarten zijn te reserveren bij Theater de Beun, tel. 072-5333156 of via de website www.theaterdebeun.nl. HEILOO - Van 29 oktober tot en met 6 november werd de Week van de geschiedenis gehouden. Bibliotheek Heiloo hield in deze week een infor matieve avond rond het thema: 'Monumentale verhalen uit de regio'. Henk ten Berge leidde de bezoekers deze avond langs vele historische gebeurtenissen, waarvan er een aantal in de omgeving van Heiloo plaats vonden. Het werd een avond vol van herkenning en niet-vermoede histo rische feiten. Foto: Mario Sacksioni dé cd xaak Slimpad 36 (hoek Heerenweg, bij de Rotonde) 072-5334906 www.centerdisc.nl Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo IBM fÉÊÊÊ naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl voor 49,95 door II Divo van 21,95 voor 8,95 Wadden, verhalend landschap is een uniek kijk- en leesboek over de gehele waddenregio van Friesland tot Denemarken. Het boek belicht het unieke historische landschap en het culturele erfgoed van het uit gestrekte waddengebied. Het is een literaire beschrijving van het natuurlijke, landschappelijke en culturele erfgoed van het complete waddengebied. Een uniek interna tionaal boekproject, dat in samen werking met Duitse en Deense uit gevers in drie talen is verschenen. Het boek is geïllustreerd met speci aal gemaakte, schitterende foto's. De inhoud is geïnspireerd door het Lancewad-rapport, een weten schappelijke inventarisatie van de drie betrokken landen. Het Nederlandse deel is geschreven door Frank Westerman, Sietse van der Hoek, Aafke Steenhuis, Toon Fey en Willem van Toorn. De foto's zijn gemaakt door Bert Nienhuis. 11 Divo bestaat uit vier klassiek geschoolde zangers die populaire liedjes zoals v Unchain My Heart' van Toni Braxton en Sinatra's 'My Way' op semi-klassieke wijze uit voeren. Het internationale gezel schap, bestaande uit een Amerikaan, Fransman, Spanjaard en Zwitser,v is met hun gelijknamige debuutalbum direct wereldwijd doorgebroken. In Nederland bereikte het album binnen vier maanden na de release in juni dit jaar de platina status. Ook in onder meer Australië, Engeland, Canada, Noorwegen, Portugal, Spanje en de Verenigde Staten werd 'II Divo' platina. Wereldwijd zijn er al meer dan vijf miljoen albums verkocht. Op 4 november is het tweede album 'Ancora' verchenen, waarop 11 Divo ondermeer klassiekers als Mariah Carey's 'Hero', 'Unchained Melody' en 'Ave Maria' in hun eigen versie brengt. HEILOO - Op 12 november vanaf 21.30 uur treedt in café De Wit op de Heerenweg 146 de Amstelformatie Neerlands Peil op. Vanwege de toenemende popula riteit van Nederlandstalige pop muziek werd door zanger Bart Wientjes in 2002 de coverband Neerlands Peil opgericht. De band speelt alleen Nederlands talige popcovers van Blpf, De Dijk, The Scene, Acda en De Munnik, Van Dik Hout en Doe Maar. De band staat garant voor een geslaagde muzikale avond. EGMOND - Zaterdagavond 19 november barst het Rockin, the Blues Away-festival los. Dit jaar wordt een uitstapje naar de baker mat van de rock roll gemaakt, namelijk de soul music. Oftewel het motowngeluid uit de jaren '60 en '70, neergezet door een super formatie: the Ugly Ones. Een tien koppige formatie, die het dak laat bollen. Een dijk van een zanger en een ritme- en blazerssectie, die zo kenmerkend is voor het Motowngeluid. De gitarist en de zangeressen van de band maken de band compleet, Op deze avond speelt ook, afkomstig uit Heiloo, niemand minder dan CCrevivai. Een absolute must voor Creedence liefhebbers. Rockin, the Blues Away- festival, zou geen festival zijn zonder The Blues, vandaar dat één van Nederlands beste gitaristen Ruben Hoeke met zijn band, op onnavolgbare wijze, dit genre gestalte gaat geven. De Ruben Hoeke Bluesband, is een formatie met de zanger Frank van Pardo. Deze zanger en mondhar monicaspeler geeft de blues zowaar een extra dimensie. Op 19 november is de zaal open vanaf 21.00 uur. Locatie: Het Wapen van Egmond-Binnen, Herenweg 59, Egmond- Binnen. Festival-info: www.hetwapenvanegmond- binnen.nl of tel. 072-5061601. HEILOO - Op zaterdag 12 november zal Dans Showballet Malisa uit Deurne (België) welbekend van groe pen als The Buzz -Klub en M- Kids een spetterend optreden geven vol met dans, zang en humor. Een waaier van dansen die gaan van klassiek ballet tot het moderne street dance. Zowel Samba en Lambada, Square dance, French can can, Broadway als Hongaarse en Franse klassiekers en nog veel meer. Alles in eigen bewerking en met eigen choreografie. Zangnummers gebracht door Mike en The Buzz Klub. Voor diegene die Malisa nog niet kent is het een aangename ervaring om een show bij te wonen. Door vasthoudendheid en veel mai len wist dorpsgenoot Stian samen met zijn vrienden Lars en Jan de dansgroep Malisa (voorheen bekend als de M-kids) te enthousi asmeren om speciaal uit België helemaal naar Heiloo te komen. Het optreden duurt twee uur en zal starten om 15.00 uur. De deuren openen om 14.00 uur. De kaarten voor deze show kosten 5 euro en zijn in de voorverkoop verkrijgbaar tijdens openingstijden van Jongerencentrum Buk Buk (don derdag en zondag 20.00 uur tot 00.00 uur, vrijdag en zaterdag 21.00 uur tot 02.00 uur.) Pastoor van Muijenweg 12, - tel. 072- 5321048 en bij Centerdisc (Slimpad 36 in Heiloo). Zaal gaat open om 14.00 uur en de entree kost 5,-. De opbrengst hebben de jongens bestemd voor een goed doel, namelijk War Child. Dance café in Buk Buk Op 12 november draaien dj's hun beste dance platen. Onder andere zal Freakbox zijn beste pla ten uit zijn koffer vandaan toveren. De deur gaat open om 21.00 uur en de entree is gratis. Stian wist samen met zijn vrienden Lars en Jan de dansgroep Malisa (voorheen bekend als de M-kids) speciaal uit België hele maal naar Heiloo te laten komen. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 11