Energiebrochure Bladafval ^NTf O HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA HeiLoo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl WÊIÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊlÊÊIÊÊtÊÊttÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ Heeft u plannen voor een verbouwing of de bouw van een nieuw huis? Dan is de energiebrochure iets voor u. De Milieudienst Regio Alkmaar (MRA) heeft een brochure uitgebracht met tips voor inwo ners om energie te besparen. De brochure is gratis verkrijgbaar bij het gemeentehuis. Besparen én meer comfort Het bouwen van een nieuw huis of een verbouwing is een belang rijk en spannend moment. U wilt het wooncomfort verhogen en tegelijkertijd iets voor het milieu doen? Dan is de brochure "Be wust besparen is bewust wonen" iets voor u. Het isoleren van spauwmuren kan bijvoorbeeld lei den tot een flinke besparing van het energiegebruik. Onnodig warmteverlies en tocht behoren tot het verleden. Het resultaat is een prettiger woonklimaat, een lagere energierekening én een besparing voor het milieu. Het isoleren van uw muren is slechts een van de vele voorbeel den hoe u zelf een bijdrage kunt leveren aan het milieu. Deze bro chure laat zien welke belangrijke kansen u kunt benutten bij het bouwen of verbouwen van uw huis. Kansen die ten goede komen van het milieu. Maar ook aan uw wooncomfort én uw portemon nee. Vandaar de titel: Bewust besparen is bewust wonen. De brochure 'Bewust besparen is bewust wonen' De brochure bestaat uit twee delen. Het eerste deel bevat aan dachtspunten voor nieuw te bou wen woningen. Het tweede deel biedt u nuttige informatie als u gaat verbouwen. Bewust besparen is bewust wonen staat stil bij het gebruik van duurzame materialen en het efficiënt verwarmen van uw woning. Maar ook kunt u alles lezen over het energieprestatie advies (EPA) en de mogelijkheden om te isoleren en te ventileren. Tot slot vindt u op eenvoudige wijze meer informatie over deze onder werpen in het onderdeel Sites to see. Hier staat een lijst vermeld met nuttige website-adressen. Waar is de brochure verkrijgbaar U kunt de brochure kosteloos ver krijgen bij het gemeentehuis. Bovendien is op de website van de milieudienst de brochure digitaal in te zien. Bezoekt u hiervoor het adres www.mra.nu. Meer informatie Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met de heer Ton Tuinman van de Milieudienst Regio Alkmaar (MRA), telefoon nummer. (072) 548 84 56 of e-mail ttuinman@alkmaar.nl. Het is alweer een aantal weken herfst en het blad valt in fases van de bomen af. In combinatie met regen kunnen bladeren voor glad heid zorgen. Daarom ruimt de gemeente het bladafval in de gemeente op. Als eerste de straten waar bomen staan die vroeg hun blad laten vallen en vervolgens de straten waar bomen staan die laat hun blad laten vallen. Deze laatste groep is echter veel gro ter, waardoor het langer kan duren voordat al het bladafval opge ruimd is. Wat betekent blad opruimen? Daar waar het kan, wordt het blad in het plantsoen geblazen. Het blad is namelijk een goede afdekking voor de vorst. Daarnaast verteert het blad en dient daardoor als voedsel voor de beplanting in het voorjaar. Bladeren op de weg of in de berm worden zoveel mogelijk verwijderd. Natte bladeren op de weg veroorzaken gladheid en de bermen hebben een waterdra- gende functie waardoor deze niet te dik mogen worden. Zou de berm te dik worden dan vloeit het water van de weg namelijk niet meer gemakkelijk de berm in. Al het blad weg? Nee, dit is niet altijd mogelijk. Het uitgangspunt is zoveel mogelijk blad opruimen. Deze taak is geheel weersafhankelijk. Waar zijn we bezig? De afdeling Beheer Openbare Ruimte start met een aantal veegmachines en bladblazers. Er is geen vaste route, de medewer kers pendelen tussen wijk Oost en wijk West, steeds naar de plaatsen waar het meeste blad valt. Meer informatie? Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072) 535 68 68. Raad en -commissies - Commissie Maatschappelijke Zaken Maandag 14 november a.s. vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken in de raadzaal van het gemeen tehuis, ingang Raadhuis weg. De ver gadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Instemmen met de uitwerking van nieuwbouw van de Benedictusschool en renovatie van de Springschans-Oost - Vaststellen van programma en overzicht voorzieningen huis vesting onderwijs 2006 - Informatie-uitwisseling raadscom missieleden Commissie Bestuurlijke Zaken Dinsdag 15 november a.s. vergadert de commissie Bestuurlijke Zaken in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor ieder een toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Presentatie controleplan 2005 KPMG voor Heiloo - Instemmen met kwijtschelding gemeentelijke heffingen - Vaststellen archiefverordening 2005 gemeente Heiloo - Vaststellen tweede bestuurs- rapportage 2005 - Onderzoeksplan 2006 in het kader van artikel 213a gemeentewet, Verordening onderzoeken doelma tigheid en doeltreffendheid - Informatie-uitwisseling raadscommissieleden Commissie Openbare Ruimte Woensdag 16 november a.s. verga dert de commissie Openbare Ruimte in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering 'begint om 20.00 uur en is voor ieder een toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Presentatie stand van zaken inrich tingsplan en maquette woning bouw Maalwater - Instemmen met het starten van de art. 19 lid 1 WRO procedure voor het oprichten van twee burgerwo ningen met garage, ter plaatse van de kassen horend bij de bedrijfs woning aan het Maalwater 9a, en het omzetten van de bestaande bedrijfswoning tot burgerwoning - Instemmen met wijzigen van arti kel 19, lid 1 WRO procedure naar een artikel 19, lid 2 WRO procedure inzake de bouwaanvraag voor het legaliseren van een bedrijfswoning met garage in het bedrijfsgebouw van C. Opdam op het adres Westerweg 389 - Informatie-uitwisseling raadscom missieleden Bouwen en wonen Overgangsregime voor dakkapellen tot 1 januari 2006 Voor dakkapellen waarbij op een naastliggend identiek dakvlak eerder een dakkapel met gemeentelijke goedkeuring is geplaatst, die niet vol doet aan de op dit moment geldende welstandscriteria, geldt een over gangsregime tot 1 januari 2006. Onder naastliggend identiek dak lak wordt verstaan het dakvlak van aan- eengebouwde woningen in het zelfde blok. Tot 1 januari 2006 wordt afgeweken van de welstandseisen en wordt iVervolg op volgende pagina) Belangrijke nummers r -i L J Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 13