Tweedehands Kledingbeurs Plusactiviteiten kerst Vrijwilligersavond Iederwijs Limmen is gedoe rond d'Enterij zat lï BEEN tERÖ, Zie ginds komt...Sint Nicolaas öPENT KMS .ij£g HfjftFN wi VÜ23NP«t BELEiD Zfèj' REGIO 20 INGEZONDEN MEDEDELINGEN De mooiste tekeningen worden beloond met een verrassing INGEZONDEN BRIEF Gemeenteraads verkiezingen 2006 KORTOM Alzheimer café Kampioenen in de kou Rotary organiseert uitvoering topsolisten AMAK wandelt doordeweeks Jantje Beton zoekt coördinatoren UITKIJKPOST 9 NOVEMBER 2005 CASTRICUM - In Sportcentrum De Bloemen wordt zondag 13 november voor de zevende keer de tweedehands 'De Baby Boel Beurs' gehouden. Deze beurs is speciaal voor mensen die van hun stapels baby-, peuter-, kleuter- en kinderspullen af willen en voor mensen die op zoek zijn naar betaalbare kinderspulletjes. Iedereen die spullen over heeft en deze niet meer gebruikt kan deze hier te koop aanbieden voor een prijs die u zelf bepaalt. Te denken valt aan: kleding tot maat 158, speelgoed, kinderstoel tjes, boxen, fietszitjes, buggy's, campingbedjes of wippertjes. Kinderwagens zijn ook te vinden op de beurs, maar zijn helaas niet meer in te brengen. Van de opbrengst is tweederde voor de inbrenger van de spullen en een derde voor de organisatie. De beurs wordt gehouden van 10.00 tot 13.00 uur en de entree is gratis. Goed te weten is ook dat enkele Zwarte Pieten dit jaar weer de beurs zullen gaan bezoeken! Wilt u meer weten over de beurs of een verkoopnummer aanvragen (inschrijven is ook gratis), neem dan contact op met Mascha de Jager, 072-5053304/06-40092822 of Yvonne Beerse 06-12613091. CASTRICUM - Bij de Plusactiviteiten zijn met het oog op de kerstperiode weer een aantal leuke cursussen: Sieraden maken Op maandag 12 december organiseert Plusactiviteiten de workshop Sieraden voor Kerstmis van 19.00 tot 22.00 uur, kosten 14,-, exclusief materialen. Tijdens deze workshop maakt u zo'n bijzonder sieraad dat pre cies bij uw feestelijke kerstkleding past. Kerststukjes maken De cursussen Kerststukjes maken starten bij Plusactiviteiten op woens dag 30 november en donderdag 1 december, vier lessen van 19.30 tot 21.00 uur, kosten 36,- (inclusief 7,- materialen voor de eerste les). In deze vier lessen maakt u o.a. een kerstklok, een tafelstuk en een festoen. Behalve voor de eerste les zorgt iedereen, na overleg met de docente, voor de eigen materialen. Op deze manier bepaalt u iedere les zelf hoe uw kerst stukje er uit gaat zien. Kerstster Op woensdag 7 december en op woensdag 14 december kunt u de work shop Kerstster (Groendecoratie) volgen bij Plusactiviteiten van 19.00 tot 22.00 uur, kosten 33,- (inclusief 18,50 materialen). Zelf meenemen: kniptangetje. Kettingen maken Op zaterdag 26 november start bij Plusactiviteiten de cursus Kettingen maken, vier lessen van 09.30 tot 11.30 uur, kosten 45,- (inclusief 5,- materialen voor de eerste les). Leuk om uw eigen kettingen te maken van kleine en grote kralen, spiralen en staafjes! De materialen voor de volgende lessen schaft u zelf of via de docente aan. De eerste les duurt 2,5 uur. Zelf meenemen een punttangetje, een schaar en een theedoek. Voor informatie en inschrijving 0251-659119 of www.plusactiviteiten.nl. CASTRICUM - Iederwijs Castricum organiseert op dinsdag 8 november een vrijwilligersavond voor nieuwe vrijwillige begeleiders voor een of meer dere dagdelen per week. Bevoegde leerkrachten primair onderwijs met een warm kloppend hart voor Iederwijs en wat tijd over zijn van harte welkom. Maar ook mensen die ergens een grote passie voor hebben en die willen delen met kinderen kan Iederwijs gebruiken. Knutselen, fotobewerking, computers, muziek maken, schilderen, kleien en andere creatieve en kunst zinnige uitingen et cetera. Iederwijs Castricum is een particuliere school voor basisonderwijs waar kinderen zich ontwikkelen volgens hun eigen leerplan. Momenteel biedt Iederwijs leer- en levensloopbegeleiding aan 26 kinderen. Op 8 november wordt kennis gemaakt en gekeken of er mogelijkheden tot samenwerking zijn. Voor opgave vooraf graag een mailtje met korte motivatie en cv naar info@iederwijscastricum.nl. Voor verder informatie: www.iederwijscastricum.nl. De avond wordt gehouden op Iederwijs Castricum, Zeeweg la, 1901 NZ Castricum. Het begint om 19.30 en duurt tot ca. 22.00 uur. Vanaf 31 okto ber is Iederwijs weer telefonisch bereikbaar op 0251-673611 (tussen 13.00 en 14.00 uur). Het protest in sporthal d'Enterij is duidelijk. foto: Mario Sacksioni AKERSLOOT/CASTRICUM - De eerste Zwarte Pieten zijn al gezien op de daken en dat bete kent dat de Sint in aantocht is. De goedheiligman heeft inmiddels aan de Ondernemings Vereniging Akersloot laten weten op zondag 13 november een bezoek aan Akersloot te brengen. Om ongeveer 12.00 uur vaart hij met een boot vol strooigoed de jachtha ven van de A.R.Z.V binnen. Nadat Sinterklaas zoveel mogelijk kinderen een handje heeft gegeven en iedereen is bedolven onder een laag strooigoed, maakt hij een rij toer door het dorp. Een goed half uur later gaat in de Rooms- Katholieke kerk het feest nog even door, voor de Sint weer verder het land in gaat. Tip: Maak een mooie tekening, want de mooiste tekeningen worden door de Ondernemings Vereniging Akersloot (O.VA.) beloond met een LIMMEN - Sporters in Limmen zijn niet te spreken over de plannen die wethouder Könst heeft met sporthal d'Enterij. De gemeente wil het sportonderko- men sluiten met als argument dat er te weinig gebruik gemaakt wordt van d'Enterij. Om de sporthal weer aan alle eisen te laten voldoen zou een grondige renovatie nodig zijn. De rekening voor dit alles zou oplopen tot 450.000,-. Maar dat heeft de gemeente dan ook te danken aan elf jaar achterstal lig onderhoud. Althans dat is de mening van exploitant Michel Teijsse. „Dat is natuurlijk te veel en dan gaan ze nu kiezen voor sluiting van d' Enterij. Met als argument dat er toch weinig gebruik van wordt gemaakt. Alleen dat is dus echt niet zo!" Daarin staat hij niet alleen. Afgelopen weekend tijdens de Night of the Proms, zijn duizend handteke ningen verzameld van boze Limmers. Zij willen hun sporthal behouden en zijn niet van plan elders te sporten. „Trouwens, ze kunnen nergens heen. Volgens de wethouder kan er dan gesport worden in Castricum, maar het gekke is dat CSV Handbal al hier traint en de korfbalvereniging Helios al uitwijkt naar Akersloot. Bovendien zijn er een aantal zaal voetbalverenigingen in de regio die in Limmen hun thuiswedstrijd spe len. Die kunnen straks in St. Pancras spelen." „Ik heb het idee dat Könst zijn eigen koers vaart en zonder overleg beslissingen neemt", zo meent Michel. „Een aantal jaren geleden heeft de gemeente gezegd de sport hal te privatiseren, het ging de gemeente te veel kosten. Nu per 1 januari 2006 zou de gemeente het weer zelf gaan oppakken, zonder beheerder, want die kunnen ze niet bieden. Maar dat maakt dat in die situatie de KNVB er niet meer wil huren. Er zal dan geld bij moeten en dat kan de burger dan weer betalen." De actiebereidheid onder de sporters is groot en de gemeente kan erop wachten dat er actie gevoerd gaat verrassing. In 't Witte Blaadje van 21 november worden de prijswin naars bekend gemaakt. Castricum Nadat hij iedereen in Akersloot begroet heeft komt Sint naar Castricum. De intocht in Castricum start om 13.30 uur bij de Bloemen, iedereen is welkom zich bij de stoet aan te sluiten. De stoet slingert zich net als vorig jaar door Castricum richting Bakkum. Op 20 november komt Sint naar Limmen. Waar en hoe laat de intocht in Limmen is, leest u vol gende week in deze krant. worden. In de B &W-vergadering van 8 november heeft het college beslo ten de vraag aan de Raadscaroussel van 1 december voor te leggen in hoeverre de sportvoorziening d'Enterij kan worden vervangen door een voorziening aan de Dampegheestlaan. Besluitvorming vindt plaats op 15 december. De politiek begint weer warm te lopen voor de nieuwe raadsverkie zingen, dat is ook hard nodig omdat de mensen zich steeds meer verzet ten tegen het huidige bestuur waar ze totaal geen vat op hebben, het bestuur heeft geen binding meer met de bevolking en worden gezien als een stel jaknikkers in dienst van het ambtenarenkorps die de macht vaster in handen hebben dan ooit tevoren. Dit komt door de grote grij ze gebieden waar in ze kunnen ope reren en burgers en raadsleden het bos in sturen met halve waarheden en als het moet met leugens zodat de raad zich tegen de burgers opstelt in plaats van voor. Ook door samen voegen van gemeentes is de macht van de ambtenaren groter geworden en zijn de raadsleden met hun wet houders daar nog niet op inge speeld, zij verdedigen meer hun eigen stoel dan het belang van hun kiezers en deinzen er niet voor terug om een collega te wippen omdat hij wat tegengas geeft en even zijn rug laat zien. Er gonzen veel verhalen door de gemeente van burgers die zich bedrogen voelen, de een krijgt planschade, de ander met valse argumenten niet, andere mogen hun plan niet bouwen wegens artikel 19 en de volgende mag op de zelfde plek hetzelfde plan bouwen zonder artikel 19, de wet voorkeursrecht gemeente wordt met botte bijl gehanteerd zodat de huidige bewo ners in de Zandzoom plotseling hun hele tuin kwijt zijn aan de nieuwe bewoners die in het groen moeten wonen. Niemand weet waar hij aan toe is, hoeveel grond je mag hebben om het nog wonen in het groen te noemen, hoeveel krijg je per vier kante meter en is dat voor iedereen hetzelfde of moet je daar weer een advocaat nemen, krijg je schade ver goeding voor de waardeverminde ring van je huis etcetera, geen raads lid die daar een antwoord op weet een ding is wel duidelijk er komt minder groen dan wordt beloofd wegens geldverslindende plannen makerij moet er dichter bebouwd worden. Wilt u gehoord worden voor de komende verkiezing, stuur uw klacht van welke aard dan ook naar: Frits Zonneveld Hogeweg 187 1906 CX te Limmen, ik zorg er voor dat ze gebundeld worden en ter inzage komen. Frits Zonneveld, Limmen REGIO - Alzheimer afdeling Noord-Kennemerland organiseert woensdag 16 november een bij eenkomst in het Alzheimer café met als onderwerp: 'Dementie en Samen leven'. Voor mensen die geconfronteerd worden met dementie is het leven voor een dementerende, maar zeker ook samen met de dementerende, geen gemakkelijke opgave. In het Alzheimer café zal dit thema aan de orde komen in Wijkcentrum Overdie aan de Ruusbroechof 97 te Alkmaar. Inloop is vanaf 19.00 uur. Aanvang 19.30 uur. De avond duurt tot 21.30 uur. Toegang is, inclusief koffie/ thee, gratis. Dit is dan tevens de laatste bijeenkomst van dit jaar. In januari 2006 zal Azheimer afdeling Noord- Kennemerland de draad in het Alzheimer café weer oppakken. Voor meer info: M. Blyleven, tel. 072-5334893 of J. Rood, tel. 072- 5335297. CASTRICUM - Vogelwerkgroep Castricum organiseert op dinsdag 15 november om 20.00 uur een dialezing in het PWN bezoekers centrum De Hoep aan de Zeeweg te Castricum. Spreker is Hans Schekkerman, lid van de Vogelwerkgroep en onderzoeker bij onderzoeksbureau Alterra. Toegang is gratis maar er wordt 1 euro bijdrage gevraagd voor de koffie. CASTRICUM - Op zaterdag 19 november wordt onder auspiciën van de Rotaryclub Castricum een concert georganiseerd in de Nederlands Hervormde Kerk te Castricum. Een concert waarbij een interessante mix gaat plaats vinden tussen klassieke en moderne muziek.De optredende solisten zijn Heieen Hulst, viool en Gerard Bouwhuis, piano. Het concert begint om 20.00 uur. De kerk is open om 19.30 uur. Toegangskaarten zijn 25,- per stuk en zijn verkrijgbaar bij Boekhandel Laan, Mascotte Mode en Trendleder Tassen. AKERSLOOT - Op maandag 14 november heeft de commissie 'doordeweekswandelen' van de loopvereniging AMAK weer een prachtige route uitgezocht van ongeveer 15 kilometer. Om 09.30 uur is het vertrek vanaf 'Het Kruispunt' Mozartlaan IA in Akersloot. Belangstellenden zijn van harte welkom. Voor inlichtin gen: Cees Bakker 0251-310272 of Theo Wullings 0251-313768. LIMMEN - Van 6 tot en met 11 maart is het weer zover. Dan mogen vrijwilligers landelijk de deuren langs om te collecteren voor Jantje Beton. De organisatie is alleen nog hard op zoek naar collectecoördinato ren voor de plaatsen Castricum en De Woude. Als collectecoördi nator ondersteunt u de jeugdor ganisaties in uw eigen woon plaats. U kunt zich aanmelden via het inschrijfformulier op www.jantjebeton.nl of stuur een e- mail naar collecte@jantjebeton.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 20