Carpaccio 50 Shoarmapakket 5o Keurslagerij Kees Burger Vlaai van de week Caramelvlaai oo Kroketbroodje oo tnrf&teent Bakkerij Kees Zoon Internationaal succes voor danspaar Philipoom- van Londen sport 25 eens op onze website www.uitkijkpost.nl Originele Italiaanse compleet per schaalJ broodjes 500 gram vlees ff 00 saus, per pakket. keurkoopje samen voor 500 gr. Rundergehakt 100 gr. Achterham 100 gr Ontbijtspek voor 7»° NUI Bij aankoop van 3 HELE BRODEN of 6 HALFJES- 2 HERFSTKOEKEN HELEMAAL GRATIS Kunstgrasvelden Heiloo officieel in gebruik genomen Tweede Rabo Polderloop seizoen 2005/2006 NCIIOC Ht'ltOo HgKÖJ 7'«'tóf. •«Ufo 'hCILOO '<e»Loo HUllOO t.% j®jW*Ü G<*HoU)U KEURSLAGER AKERSLOOT - Zondag 20 november wordt de tweede editie van de traditionele Rabo Polderloop gelopen. De vier en acht kilometer gaan volledig door het dorp en langs het meer onder andere over het 'nieuwe' pad langs het water. Voor de 14 kilometer maken de lopers een extra lus door de polder. De reacties na de lopen vorig sei zoen waren louter positief. Het is ook een mooie gevarieerde route die ook gedeeltelijk over onver harde (schelpen)paden voert. Misschien is dit ook een uitda ging voor de beoefenaars van Nordic Walking. De start is om 10.30 uur vanaf het handbalcom plex aan de Boschweg te Akersloot en inschrijven kan daar vanaf 09.00 uur. De kosten zijn 1,50 voor de jeugd tot en met 15 jaar en 2,50 daarboven. Kleedgelegenheid is aanwezig. En in diverse categorieën zijn prijzen te verdienen. Om alvast in uw agenda te noteren, de lopen zijn ook op 19 maart en 23 april 2006. Met een sportieve krachtmeting namen vrijdag de besturen van HSV, De Foresters en de gemeente de kunstgrasvelden van de Heilooër Sportvereniging in gebruik. De bestuursleden van HSV en De Foresters speelden die avond gezamenlijk in een team tegen een gemeente lijke selectie. Dit gemeentelijke team bestond uit raadsleden, collegeleden en ambtenaren. Het viel niet mee, want het was behoorlijk koud, maar iedereen deed erg zijn best. De eerste helft werd gespeeld op het terrein van HSV, en daar werd het 2-0 voor de bestuurders van de Heilooër Sport Verenigingen. In de rust werd er snel van locatie veranderd en werd er verder gevoetbald op de (kunst) velden van De Foresters. Daar werd het 2-0 voor het gemeentelijk team. Foto Mario Sacksioni Langzaam maar zeker druppe len de leden binnen, sommigen met tas met daarin schietwerktuig, anderen met in ieder geval een goed humeur en geoefend oog. Pistolen en geweren kunnen namelijk ook geleend worden van de vereniging. Jan Vijzelaar (oud voorzitter), Kees van Ginkel (oud secretaris) en Paul Lichtenbelt (huidig voorzitter) zijn paraat om werkelijk alles over de vereniging uit de doeken te doen. De vereniging kent vanzelfspre kend met vijftig jaar een rijke historie. Die is gestart na de Tweede Wereldoorlog. Reservisten en politieagenten vormden destijds het 'Steun wettig gezag', want politie was in die tijd nog niet georganiseerd. Zij schoten en oefenden met wapens afkomstig van defensie. In '55 werd deze afdeling opgeheven waarbij een aantal groepen de bakermat leg den van de schietsportvereniging. ,,Want je vindt het leuk of niet!", volgens de (oud-) bestuursleden van de Vrijheid. Als je toentertijd in militaire dienst zat, ging je ook hierbij. De oprichting van onze vereniging gebeurde in '55". ,,Ik ben er ingerold op een open dag en vond het wel leuk", zo vertelt Jan Vijzelaar. ,,In '55 telden we 25 leden. We hebben er nu nog één van het eerste uur, Piet Gauw. Hij is 25 jaar penningmeester geweest en vervolgens baas van de corvee- ploeg. Het meeste doen we zelf, de bardienst of de baan. -Alles draait op vrijwilligers. Soms wel eens lastig om voor elkaar te krijgen." Het ledental, gestart met 25, is opgelopen tot veertig toen de Vrijheid nog een plek had in de Rustende Jager. Vervolgens heb ben de leden nog geschoten in Limmen en nu is het sportcom plex in een pand samen met de badmintonvereniging met 120 leden de thuisbasis. Er zijn drie schietavonden per week, de maandag, woensdag en vrijdag staan de deuren open om de leden te ontvangen die geweer, pistool, karabijn of revolver ter hand willen nemen. Vroeger werd de schietkunst beoefend in het café met ijzeren bakken. Maar in de loop van de jaren werden de eisen steeds strenger. Jan Vijzelaar:,, Als je een eigen wapen wilt hebben, moet je wedstrijd schieter zijn. De eisen zijn qua vei ligheid veel strenger geworden, alles op last van het ministerie van Justitie. Onze vereniging heeft eigen wapens en munitie. Alles hier te huur, vijftig patronen voor twee euro. Als men een eigen wapen wil bezitten, moet er toe stemming zijn van de vereniging en vervolgens van de politie. En je moet elk jaar kunnen aantonen dat je aan 18 schietbeurten per jaar doet." Veiligheid is dus één van de belangrijkste items, want zoals de vereniging dat zelf benadrukt, ze kunnen zich geen fouten permitte ren. Schietverenigingen zijn nogal eens slecht in het nieuws geweest, maar de Vrijheid heeft geen pro blemen. Een bestuurslid is bij schietavonden het overkoepelend wakend oog, daarnaast is er altijd een baancommandant aanwezig, die nauw toeziet op naleving van alle regels wat betreft regelgeving en veiligheid. Voor het welbevin den van de leden is een afzuigin stallatie geïnstalleerd om de kruit dampen weg te werken. Lees verder op pagina HEILOO - Zaterdag 22 oktober keken leden en belangstellenden terug op vijftig jaar schietsport. Op die dag werd met een aantal saluutschoten van een historisch kanon het jubileum gevierd. Dat de schietsport in Heiloo zich in zo'n grote belangstelling mag ver heugen is mede te danken aan het feit dat de Schietsportvereniging de regels strak in acht houdt, maar de gezelligheid voorop staat. En dat is te merken wanneer je een avond een bezoek brengt aan het verenigingsgebouw op Sportcomplex het Vennewater. ADVERTENTIE

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 21