Internationaal danssucces voor danspaar Philipoom- van Londen Oppositie doet goede zaken Springwedstrijden bij GTH Limmen/ Heiloo buigt voor koploper Prijzen voor Castricumse turnverenigingen Limiet aantal deelnemers Egmond Halve Marathon SPORT 25 Geniale aanval Zeeman, en Bosma weer eens ouderwets op dreef Een dynamische afsluiting van de springwedstrijden UITKIJKPOST 9 NOVEMBER 2005 DANSEN CASTRICUM - Zondag 6 novem ber werd er in samenwerking met de NADB (Nederlandse algemene danssportbond) en de BDSF (Belgische danssport federatie) weer de open Benelux danskampioenschap- pen gehouden en wel dit keer in Maasmechelen in België. Voor elke danser een must om bij te zijn en om dus mee te strijden om het kampioen schap. Ook voor de Castricumse dans school Griffioen dus een uitdaging om aan deel te nemen, en zowaar dat er ook dansparen afgereisd waren naar het Belgische plaatsje. Op de wedstrijd was het dan ook een drukte van belang en was er een hele goede inschrijving. Uiteindelijk wist het danspaar Maurice Philipoom en Marieke van Londen zich na een goede voorron de en halve finale te plaatsen in de grote finale van de A-Klasse Ballroom (standaard), behaalde uit eindelijk een welverdiende tweede plaats en gingen dus naar huis met het zilver. Voor danssporttrainers Luut Griffioen en Mariska Tauber een goed resultaat van het afge lopen weekend. Aanstaande week staat het grote toernooi van Assen op het programma, ook daar zal het paar Philipoom -van Londen aan deelnemen en aanstaande donder dag hun eerste dans maken in de open internationale dansklasse. Danspaar Maurice Philipoom en Marieke van Londen tijdens de finale in België. Eigen foto SCHAKEN HEILOO - Op de achtste speel avond moesten zowel het twee de als het derde team voor de bondscompetitie de clubkleuren hoog houden. Het tweede achttal moest het opnemen tegen het sterke derde team van Caissa. Bosma was weer eens ouder wets op dreef. In het Morra gam biet, dat hij graag speelt, liet hij zien hoe deze opening moet wor den behandeld. Zijn tegenstan der werd al snel op het verkeer de been gezet wat hem een handvol gezonde pionnen kostte. Door de pionnenovermacht op de damesvleugel nam het aantal zonuren voor Bosma snel toe. Op het moment dat een pion, met voldoende lucht steun, op B7 verscheen werd de lucht hemels blauw en kon Bosma met een tevreden glimlach de stukken in de doos doen. Zeeman is de laatste tijd .in goede doen en speelde op het derde bord een fantastische partij waarbij hij niets aan het toeval over liet. De tegenpartij werd strategisch met de rug tegen de muur gezet en met een werkelijk geniale aanval over de H-lijn, waarbij de torens én de dame voorbeeldig samenwerkten, werd de vijandelijke koning overrom peld en matgezet. De schouderklop jes die Zeeman vervolgens kreeg waren meer dan terecht. Voorzitter Limmen moest voor het beslissende punt zorgen om een 4-4 uitslag te ontlopen. In een lastig paardeneind- spel, waarin hij twee pionnen meer had, deed hij er alles aan om één van die dekselse pionnen te laten pro moveren. Hij speelde het spel echter niet scherp genoeg waardoor zijn tegenstander een uiterst geraffineer de oplossing vond door een paard tegen bijna alle pionnen af te ruilen en Limmen niet een randpion in zijn maag bleef zitten. De Caissaspeler kwam goed weg en bezorgde zijn team tenslotte een gelijkspel. Het derde team speelde tegen vijf de van Lange Rochade en won met 5- 3. Jonkheer, die niet helemaal topfit was maar toch speelde - noblesse oblige - speelde een ingewikkelde partij en gebruikte daardoor veel tijd. Onder tijdsdruk miste hij een finesse en de bevrijdende afruil. Het leverde hem een afgetekende nul op. Sauer speelde - als kersverse opa - zonder zorgen wat aan zyn spel te merken was. Zijn tegenstander lette even niet op en binnen 13 zetten werd hij opgerold, touwtje erom en afgevoerd. Daarna ging opa nog even bij zijn kleinkind kijken. De Jager, met zijn 78 jaar de nestor van het team, speel de als een jonge hond. Hij zette met jeugdig elan, durf en bravoure zijn partij op en schuwde daarbij geen enkel risico. Zijn tegenstander voelde zich steeds minder op zijn gemak omdat hij het gevoel had links en rechts te worden ingehaald. De Jager vond het allemaal best, toverde met een loper nog een listige passeerbe weging uit de hoge hoed en het was gedaan met de tegenstand. Door deze overwinning gaat het derde fier aan kop! In de interne competitie bracht van Ham clubkampioen van Veelen een van zijn zeldzame nederlagen toe. Van Ham speelde met flair terwijl van Veelen voorzichtig en zonder fantasie de stukken over het bord schoof. Tegen een van Ham in vorm moet je dat nóóit doen. De uitslagen: Van Veelen- Van Ham 0-1; Plaggenborg - Jongkind 0-1; Fred Smith - Simon Smit 0-1; Woudstra - de Jong 1-0; Kraayenbrink - Blom 0-1; de Lange - Roodbol 0-1. TURNEN HEILOO - Op zaterdag 5 november vond in de gymzaal aan de Breedelaan de jaarlijkse springwedstrijden van Gym- en Turnvereniging Heiloo GTH plaats. De jongste jongens- groep van de maandagmiddag van juf Linda begonnen, gevolgd door de meisjes van de dinsdagmiddag van juf Leontine en de donderdagmiddag van juf Mariska. De oefeningen werden onder andere uitgevoerd op een lange mat. Op deze mat werden handstan den, radslagen, arabieren, strek- sprongen, koprollen voor en achter uit en nog veel meer getoond, afhankelijk van de leeftijd van de deelnemer. Er werd op en over een kast gesprongen met behulp van een springplank of een kleine tram poline. De jongste deelnemers gaan met strek- en hurksprongen de kast af, maar de oudere deelne mers gaan met een arabier of over slag van en over de kast. Het laatste onderdeel was de kleine trampoline waarbij ook salto's werden gede monstreerd.. Aan het begin van de middag kwamen de oudste jongens van juf Linda en de meisjes van de vrijdag van juf Jeannette en juf Melanie hun kunsten vertonen. Het sluitstuk was de trampolinegroep van de vrijdagavond. Voor deze groep moest de gymzaal worden omgebouwd. De trampolinegroep had dit jaar vijf onderdelen af te werken. Leidster Melanie had ty- dens de lessen opgemerkt dat de kinderen het moeilijk vonden om met een aanloop de sprongen op de dubbele trampoline uit te voeren, dus had zy als uitdaging daar oefen stof voor geschreven. De overige onderdelen van de trampolinegroep waren voorts nog: de grote trampo line, de dubbele trampoline met kast, de mini-trampoline en de mini-trampoline met kast. Het was een dynamische afsluiting van de springwedstrijden. Tussen de diver se groepen in werden aan alle top- verkopers van de Grote Clubactie als dank voor hun inzet cadeaubon nen uitgedeeld. De topverkoopster van dit jaar is Emmely Schouten. De dag is prima verlopen en het belangrijkste was nog wel dat ieder een er plezier in had. TAFELTENNIS LIMMEN/HEILOO - Het is de tafeltennissers van Limmen/ Heiloo niet gelukt koploper van de competitie De Victors uit Obdam in de problemen te bren gen. In de eerste wedstrijd van Jaap Vasbinder tegen de sterk ste man van deze competitie leek dat nog wel anders. Jaap was in uitstekende vorm en capituleerde dan ook pas nadat beide spelers twee gewonnen games hadden genoteerd. De vyfde en beslissende game was echter toch voor de bezoeker die later ook tegen Cor Schaap vol aan de bak moest maar weer in de vijfde game aan het langste eind trok. De Obdammers hadden wel een engeltje meegenomen en dat resulteerde in een steeds verder oplopende achter stand die zelfs tot 0-9 kon uitlopen. Toen was het toch Jaap die alsnog de eer redde en het laatste punt in de Timmer sportzaal wist te houden. ,,Ze waren voor ons steeds net iets te sterk maar deze tegenstanders zul len zeker kampioen worden en promoveren en dan komen we ze voorlopig niet meer tegen", aldus Vasbinder die tevens liet weten een heerlijke wedstryd te hebben gespeeld. Ook dat is heel belangryk. Team 3 ging naar het Hoornse Disnierats alwaar het twee maal wist tegen te scoren. Beter bericht van het vierde team dat met een uitste kend resultaat vanuit Medemblik terugkeerde. Men had daar de Roemer verslagen. Matchwinnaar was André Slootweg die alles won. Sandra van der Wall volgde in zijn kielzog met twee maal winst en Wim Castricum pakte eveneens een pun tje, daar tevens het dubbel in de tas ging kwam als eindstand 7-3 op het scorebord te staan. Steeds dichter nadert dit team de lijstaanvoerder dat nu nog slechts één puntje voor sprong heeft. Met nog drie wedstrij den te gaan, dus nog alle kansen op een kampioensfeestje. Het eerste jeugdteam ging met twee man naar Blokker maar kwam toch met een fraaie 6-4 overwinning thuis. Arjan Barendse bleef ongesla gen en Peter Seignette pakte twee punten. De winst van het dubbel bracht de overwinning. In de ABTTB competitie kwam het zowel het eer ste Limmen/ Heiloo team als het tweede tot een verdienstelijk gelijk spel, het derde team kon dat net niet halen: 4-6, Limmen /Heiloo 4 won evenwel met maar liefst 9-1 van Gemeente Alkmaar 4. Er waren twee punten voor Ellie Brouwer en de volle winst voor Gerard Schenk en Wim Bolleman. Dit team staat een straatlengte voor op de concurrentie. CASTRICUM - Zondag 6 novem ber zijn in Beverwijk diverse turners en turnsters van DOS en VIOS in de prijzen gevallen tijdens de turnontmoeting tus sen WWSV (Akersloot), Unitas (Uitgeest), TOSS (Heemskerk) en DOS en VIOS uit Castricum. In totaal deden 280 jongens en meisjes mee in diverse leeftijdscate gorieën. Er werd goud behaald door: Amber Croon, Anna de Boer, Bonnie Brakenhof, Giulia Massaro, Jill Hiddleston en Hasan Iliasor (VIOS) en Shanna Schoenmaker (DOS). Het zilver werd in beslag geno men door: Koen Rodenburg, Daan de Werd en Thomas Brakenhof (VIOS) en Michelle Zoontjes, Yuna Zweet, Amber Castricum, Tamara Todorovic, Anna Kos en Laura Bosman (DOS). Met een bronzen plak naar huis gingen Gina Hoogenboom, Lieke Harwyne, Eva Kalshoven, Doris Brakenhof, Ges Oosterlaar, Merel Croon, Lieke van Essen, Anne-Jet de Nas, Stephanie de Groot, Ivo Jak (VIOS) en Ayla Cretier, Merel Groen, José de Groot, Jaimie Doodewaard, Iris Castricum, Iris de Vries, Maren de Graaf, Ayla de Waal, Lisa Cabri, Maud Kremers en Eline Cretien (DOS). Alle deelnemers ontvingen een diploma en een presentje. HARDLOPEN EGMOND - Over twee maanden zal de 34e Egmond Halve Marathon worden gehouden op zondag 8 januari. In navolging van de laatste jaren zullen maxi maal tienduizend lopers aan deze Halve Marathon kunnen deelnemen. Daarnaast zullen bij de Kwart Marathon maximaal tweeduizend deelnemers wor den toegelaten. Inschrijving is mogelijk via de website www.egmondhalvemarathon.nl tot het moment dat genoemde limieten zijn bereikt. De limiet van het aantal deelne mers bij de Egmond Halve Marathon blijft gehandhaafd op tienduizend. De starttijden worden echter meer gespreid zodat de drukte op het parcours onderweg en bij de finish iets minder zal zijn dan in het verleden. De eerste start van de Vrouwen Prominenten blijft gehandhaafd op 12.01 uur. De man nen gaan daarna om 12.10 uur van start waarna de diverse groepen van de Businessloop en Prestatieloop volgen. De laatste groep van de Prestatieloop vertrekt om 12.45 uur. Dit is tien minuten later dan vorig jaar en betekent dat de deelnemersdichtheid bij de start met ruim dertig procent wordt ver minderd. Er zal daardoor ook iets meer ruimte ontstaan op het par cours maar duidelijk blyft dat de smalle en deels heuvelachtige duin paden niet geschikt zijn om in Egmond een persoonlijk record op de halve marathon te gaan lopen. Daags voor de Egmond Halve Marathon vindt op zaterdag 7 janua ri de achtste editie van de Strandrace Egmond-Pier-Egmond plaats. -Naar verwachting 2.500 bikers zullen deelnemen aan deze grootste Strandrace van de Benelux. Ongeveer vierhonderd personen zul len zowel de Strandrace fietsen als de Egmond Halve Marathon lopen. Zij worden geklasseerd in het com biklassement en ontvangen daar voor een speciale herinnering.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 25