Plaatselijke voorronde van de Landelijke Voorleeswedstrijd in de bibliotheek Monumentenboekje Heiloo gepresenteerd in Witte Kerk H E I L O O 3 Mirian Kolder mag zich een heel jaar voorleeskampioen van Heiloo noemen Woninginbraak Arnoud Mars overhandigt eerste exemplaar aan burgemeester KORTOM Zangkoor sWing zoekt versterking Nico Mantel toont film over IJsland Ontmoeting door Tekenen en Schilderen Cursus Zonnekindpoppen UITKIJKPOST 9 NOVEMBER 2005 HEILOO - Het is een goede gewoonte dat Bibliotheek Heiloo de plaatselijke voorron de organiseert van de Lande lijke Voorleeswedstrijd. Zeven schoolwinnaars van basis scholen in Heiloo gingen maan dagmiddag 7 november in de Bibliotheek van Heiloo met elkaar de strijd aan om de fel begeerde wisselbeker voor de beste voorlezer van Heiloo. De jury had uiteraard ook deze keer weer een moeilijke taak. Toch kwam zij na enige tijd met een unaniem oordeel. Mirian Kolder (Willibrord) mag zich een heel jaar voorleeskampioen van Heiloo noe men. Als tweede eindigde Frouke Niesert (De Duif). Jessica Bosman van de St. Radboudschool werd derde. Zij zullen met z'n drieën door Heiloo worden afgevaardigd naar de regionale voorronde van de voorleeswedstrijd, die in de periode januari tot maart 2006 zal worden gehouden. Na een provinciale fina le zal de landelijke eindstrijd plaats vinden in mei 2006. HEILOO - In de nacht van vrijdag 4 op zaterdag 5 november zijn onder andere een laptop en pc gestolen bij een woninginbraak langs De Burcht in Heiloo. De daders zijn binnengekomen door een achter deur open te breken. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrij dag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenemen ten die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. Advertenties dienen voor maandag 17.30 uur binnen te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,43 (excl. BTW). Bij adverteren op contractba sis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. HEILOO - Vrijdag kreeg burge meester Hans Romeyn een exemplaar van het nieuwe boekje 'Monumenten in Heiloo' uitgereikt. In de Witte Kerk kreeg hij het boekje- uit handen van Uitkijkpost directeur Arnoud Mars, nadat zowel Anita van Breugel, medewerker Monu mentenzorg bij de gemeente, als Cris Bakker, voorzitter van de Heilooër Amateur Foto grafenvereniging (HAF) hun waardering hadden uitgespro ken over de prettige samen werking tussen deze drie par tijen. Cris Bakker had vier jaar geleden het idee om Heiloo wat meer voor het voetlicht te brengen, en wandel de met dat idee het gemeentehuis binnen. Anita van Breugel zorgde vervolgens voor een bijdrage in inhoudelijke kennis, en Arnoud Mars, van drukkerij Uitkijkpost was bereid het boek in zijn beheer uit te geven. Nu ruim twee jaar later ligt het Monumentenboekje dan in de winkel. De foto's zijn aangevuld met foto's van details (een sier- of dak lijst, een metselfout of een mooi glas-in-lood raam). Tijdens de pre sentatie van het boek in de Witte Kerk legde van Breugel het verschil uit tussen rijks-, provinciale- en gemeentelijke monumenten, en het aan de hand van dia's zien wat de criteria zijn om iets het predikaat 'monument' te kunnen geven. Zo werd een huis uit 1904 aan de Kennemerstraatweg getoond, het gemeentehuis, maar ook een op het oog simpel paaltje aan het Slimpad, dat echter op zeer ambachtelijke wijze is gemaakt. De burgemeester was erg vervuld met het boekje en sloot het officiële gedeelfe af met een toepasselijk citaat van Simon Vestdijk. Het Monumentenboekje is te koop bij Boekhandel Deutekom en Boek- en kantoorvakhandel* de Schrijverij. Winnaar Mirian Kolder (midden) met de twee voorlezers die ook doorgaan naar de volgende ronde. Eigen foto Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ* in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072- 5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Cris Bakker (HAF), Arnoud Mars (Uitkijkpost) en Anita van Breugel (gemeente Heiloo) luisteren geboeid naar de toespraak van de burgemeester. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Het gemengde zang koor sWing gaat alweer haar derde seizoen in en werkt momenteel aan een zeer divers repertoire (onder andere pop, klassiek, close harmony), waarbij het thema 'rijkdom' in de meest ruime zin centraal zal staan. Voor de leden van sWing zijn, naast zangplezier, kwaliteit en inzet belangrijke aspecten. Het koor, bestaande uit dertig enthousiaste leden, wordt geleid door een ervaren diligente. Er wordt op woensdagavond van 20.15 tot 22.00 uur gerepeteerd in De Vijfhoek te Heiloo. Het koor nodigt je uit om vrijblijvend op de repetitie langs te komen om de sfeer van sWing te ervaren. Voor meer informatie: Yolanda van Diepen, tel. 072-5054028. HEILOO - Woensdag 16 novem ber, van 14.00 tot 16.00 uur wordt door de Culturele Commissie de IJslandfilm van de bekende Heilooër en natuurfilmer Nico Mantel getoond. Nico Mantel is geen onbekende in het Trefpunt. Zijn natuurfilms, gemaakt tijdens vele reizen over de hele wereld zijn van een kwa liteit te vergelijken met die van National Geographic. De film wordt gedraaid in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. De zaal is open vanaf 13.30 uur, de entree bedraagt 2,50 (exclu sief koffie). De Culturele Commissie is een klein groepje mensen die het leuk vindt om met elkaar eenmalige culturele bijeen komsten en bezoeken te organise ren. Geïnteresseerd mee te den ken of iets te doen bij organisatie en uitvoering? Annette van Schooten, tel. 072-5331383 of neem contact op met het Trefpunt. HEILOO - Ontmoeting, samen creatief bezig zijn en uw eigen (soms onvermoede) talenten ont plooien. Dit biedt Stichting Ouderenwerk Heiloo bij de crea tieve activiteit Tekenen en Schilderen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor de groep op maandag van 14.00 tot 16.00 uur en voor de groep op dinsdag van 14.00 tot 16.00 uur. Voor meer informatie en opgave kunt u con tact opnemen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel: 072- 5331297. HEILOO - Het Nivon Heiloo start bij voldoende cursisten op maan dag een (basis) cursus Zonne kindpoppen onder leiding van docente Trudy Bolleman. Deze cursus vindt plaats in het Open Huis te Heiloo, (boven het win kelcentrum 't Loo) van 20.00 tot 22.00 uur. Het zijn tien lessen, éénmaal in de veertien dagen. Kosten van de cursus, exclusief materiaal zijn 58,-. Nivonleden krijgen reductie. U maakt in deze cursus vier poppen. Voor alle materialen wordt gezorgd. Het materialenpakket kost 38,50. U kunt inlichtingen krijgen en zich opgeven bij Reina Mulder, tel. 072-5333127, Daisy Groenland, tel.072-5330088 of Lineke Muller, tel. 072-5334576.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2005 | | pagina 3